Mobi RI store - iskustva

poruka: 11
|
čitano: 24.772
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Mobi RI store - iskustva

Pozdrav,

ima li tko iskustva s ovim dućanom iz Rijeke?

 

Zadnja 2-3 mjeseca na Nabavi pratim cijene iPhone 13 mini i M1 Macbook Air-a i oba uređaja su oko 500 HRK jeftinija nego bilo gdje u Zagrebu. Za ukupno 1000 HRK razlike otišao bi s društvom na jednodnevni izlet do Rijeke, pokupio uređaje i još bi mi ostalo od razlike.

 

Stranica im izgleda profesionalno i sve se čini OK, ali kako sam iz Zagreba, još nisam čuo ni surađivao s njima. Pretpostavljam da sama kupnja ne bi bila problem, ali zanima me customer service i hendlanje reklamacija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mobi RI store - iskustva
Pookie kaže...

Pozdrav,

ima li tko iskustva s ovim dućanom iz Rijeke?

 

Zadnja 2-3 mjeseca na Nabavi pratim cijene iPhone 13 mini i M1 Macbook Air-a i oba uređaja su oko 500 HRK jeftinija nego bilo gdje u Zagrebu. Za ukupno 1000 HRK razlike otišao bi s društvom na jednodnevni izlet do Rijeke, pokupio uređaje i još bi mi ostalo od razlike.

 

Stranica im izgleda profesionalno i sve se čini OK, ali kako sam iz Zagreba, još nisam čuo ni surađivao s njima. Pretpostavljam da sama kupnja ne bi bila problem, ali zanima me customer service i hendlanje reklamacija.

 Jesi kupio od njih ?

8 godina
offline
Re: Mobi RI store - iskustva

Još ne :)

Svakako i dalje mjerkam Air, ali nije mi hitno i možda pričekam novi da dođe na jesen. Čekam i dalje da netko da neko iskustvo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 7:58 (Pookie).
15 godina
offline
Mobi RI store - iskustva

Sve mi se više čini da ovi preprodaju polovne mobitele sa njuškala,

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mobi RI store - iskustva

Koliko je meni poznato oni nisu u sustavu PDV-a pa ti je automatski sve 25% (ili 20% ovisno koja se cijena gleda) povoljnije, to je vjerojatno ta razlika koju spominješ. Ukoliko si krajnji kupac, fizička osoba, onda ti je svejedno, ako kupuješ na firmu onda nije.

Ima već neko vrijeme da sam gledao nešto kod njih i koliko sam ulovio imaju shemu da guraju firmu dok ne moraju preći u sustav PDV-a i onda samo otvore novu firmu i peglaju po starom. 

 

Možda se nešto promijenilo u međuvremenu, ali ja sam ih kontaktirao prošle godine i tako je bilo. Ako ti je to bitno pošalji im upit prije kupovine.

 

EDIT: ako te zanima hendlanje reklamacija to te ne bi trebalo brinuti kad su u pitanju Apple proizvodi, imaš ovlašteni servis u ZGu i samo njima šalješ što treba servisirati. Računaj i ako kupuješ online da imaš i onih 14 dana za povrat bez objašnjenja, dok kod kupovine u fizičkoj trgovini to nemaš. Iskreno ne znam kakoti se isplati za 1000kn voziti u Rijeku, osim ako usput ne ideš na mini izlet. Do tamo i nazad je 350km, skoro 4h vožnje + još 2-3h koja ćeš izgubiti u RI, ukratko potrošen cijeli radni dan + barem 500kn troškova da bi "uštedio" 500kn. Jedina prava ušteda ti je naručiti online na kućni prag. Ovo je samo moje mišljenje, ti znaš najbolje za sebe. 

EDIT 2: slabo čitam, vidim sad da si napisao jednodnevni izlet s ekipom, onda je to druga stvar. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 14:58 (mzopg).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Mobi RI store - iskustva
mzopg kaže...

Koliko je meni poznato oni nisu u sustavu PDV-a pa ti je automatski sve 25% (ili 20% ovisno koja se cijena gleda) povoljnije, to je vjerojatno ta razlika koju spominješ. Ukoliko si krajnji kupac, fizička osoba, onda ti je svejedno, ako kupuješ na firmu onda nije.

Ima već neko vrijeme da sam gledao nešto kod njih i koliko sam ulovio imaju shemu da guraju firmu dok ne moraju preći u sustav PDV-a i onda samo otvore novu firmu i peglaju po starom. 

 

Možda se nešto promijenilo u međuvremenu, ali ja sam ih kontaktirao prošle godine i tako je bilo. Ako ti je to bitno pošalji im upit prije kupovine.

 

EDIT: ako te zanima hendlanje reklamacija to te ne bi trebalo brinuti kad su u pitanju Apple proizvodi, imaš ovlašteni servis u ZGu i samo njima šalješ što treba servisirati. Računaj i ako kupuješ online da imaš i onih 14 dana za povrat bez objašnjenja, dok kod kupovine u fizičkoj trgovini to nemaš. Iskreno ne znam kakoti se isplati za 1000kn voziti u Rijeku, osim ako usput ne ideš na mini izlet. Do tamo i nazad je 350km, skoro 4h vožnje + još 2-3h koja ćeš izgubiti u RI, ukratko potrošen cijeli radni dan + barem 500kn troškova da bi "uštedio" 500kn. Jedina prava ušteda ti je naručiti online na kućni prag. Ovo je samo moje mišljenje, ti znaš najbolje za sebe. 

EDIT 2: slabo čitam, vidim sad da si napisao jednodnevni izlet s ekipom, onda je to druga stvar. 

 Piše da je pdv uračunat u cijenu.

Mene jedino brine pozdanist garancije,u slučaju kvara.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobi RI store - iskustva
zzz kaže...
mzopg kaže...

Koliko je meni poznato oni nisu u sustavu PDV-a pa ti je automatski sve 25% (ili 20% ovisno koja se cijena gleda) povoljnije, to je vjerojatno ta razlika koju spominješ. Ukoliko si krajnji kupac, fizička osoba, onda ti je svejedno, ako kupuješ na firmu onda nije.

Ima već neko vrijeme da sam gledao nešto kod njih i koliko sam ulovio imaju shemu da guraju firmu dok ne moraju preći u sustav PDV-a i onda samo otvore novu firmu i peglaju po starom. 

 

Možda se nešto promijenilo u međuvremenu, ali ja sam ih kontaktirao prošle godine i tako je bilo. Ako ti je to bitno pošalji im upit prije kupovine.

 

EDIT: ako te zanima hendlanje reklamacija to te ne bi trebalo brinuti kad su u pitanju Apple proizvodi, imaš ovlašteni servis u ZGu i samo njima šalješ što treba servisirati. Računaj i ako kupuješ online da imaš i onih 14 dana za povrat bez objašnjenja, dok kod kupovine u fizičkoj trgovini to nemaš. Iskreno ne znam kakoti se isplati za 1000kn voziti u Rijeku, osim ako usput ne ideš na mini izlet. Do tamo i nazad je 350km, skoro 4h vožnje + još 2-3h koja ćeš izgubiti u RI, ukratko potrošen cijeli radni dan + barem 500kn troškova da bi "uštedio" 500kn. Jedina prava ušteda ti je naručiti online na kućni prag. Ovo je samo moje mišljenje, ti znaš najbolje za sebe. 

EDIT 2: slabo čitam, vidim sad da si napisao jednodnevni izlet s ekipom, onda je to druga stvar. 

 Piše da je pdv uračunat u cijenu.

Mene jedino brine pozdanist garancije,u slučaju kvara.

 

iPhone 13 Mini

  • Iznos u trošak – DA
  • Odbitak poreza – NE

Račun se izdaje prema posebnom postupku oporezivanja marže sukladno članku 95. stavka 4. Zakona o porezu na dodanu vrijednost (NN, br. 73/13).

 

Macbook Air M1

Račun se izdaje prema posebnom postupku oporezivanja marže sukladno članku 95. stavka 4. Zakona o porezu na dodanu vrijednost ( NN, br. 73/13 ). PDV je sadržan u cijeni, a obračunava se na ostvarenu maržu. Iznos u trošak – DA. Odbitak poreza – NE

 

 

 

U pitanju je nekakva preprodaja uređaja na koje je već netko platio PDV pa se ovdje obračunava samo porez na razliku između kupljene i prodajne cijene. Prema zakonu na koji se poziva u pitanju je rabljena roba.

 

 

Članak 95.

(1) U smislu ovoga Zakona pojedini pojmovi imaju sljedeća značenja:

a) »rabljena dobra« označavaju materijalnu pokretnu imovinu koja je prikladna za daljnju uporabu u stanju u kojem se nalazi ili nakon popravka, uz iznimku umjetničkih djela, kolekcionarskih ili antiknih predmeta te plemenitih kovina iz KN oznake 7106, 7108, 7110 i 7112 i dragoga kamenja iz KN oznake 7102 i 7103,

b) »umjetnička djela« označavaju predmete navedene u Dodatku III., Dijelu A ovoga Zakona,

c) »kolekcionarski predmeti« označavaju predmete navedene u Dodatku III., Dijelu B ovoga Zakona,

d) »antikni predmeti« označavaju predmete navedene u Dodatku III., Dijelu C, ovoga Zakona,

e) »preprodavatelj« je porezni obveznik koji u okviru svoje gospodarske djelatnosti radi preprodaje kupuje ili uvozi za potrebe svoje djelatnosti rabljena dobra i/ili umjetnička djela, kolekcionarske ili antikne predmete, bilo da taj porezni obveznik djeluje za svoj račun ili za račun druge osobe prema ugovoru kojim je utvrđeno plaćanje provizije pri prodaji ili kupnji.

 

(2) Za isporuke rabljenih dobara, umjetničkih djela, kolekcionarskih ili antiknih predmeta koje obavi preprodavatelj primjenjuje se posebni postupak oporezivanja razlike u cijeni (marže) koju preprodavatelj ostvari.

 

(3) Posebni postupak oporezivanja marže ne primjenjuje se na isporuke novih prijevoznih sredstava, obavljene u skladu s uvjetima iz članka 41. stavka 1. točaka a) i b) ovoga Zakona.

 

(4) Za isporuke dobara iz stavka 2. ovoga članka koje obavi preprodavatelj primjenjuje se posebni postupak oporezivanja marže, ako mu je navedena dobra na području Europske unije isporučila jedna od sljedećih osoba:

a) osoba koje nije porezni obveznik,

b) porezni obveznik čija je isporuka dobara oslobođena u skladu s člankom 40. stavkom 2. ovoga Zakona

c) drugi porezni obveznik čija je isporuka dobara oslobođena u skladu s člankom 90. stavcima 1. i 2. ovoga Zakona i uključuje gospodarska dobra,

d) drugi preprodavatelj, čija je isporuka oporeziva po posebnom postupku oporezivanja marže.

 

(5) Na isporuke dobara iz stavka 2. ovoga članka ne primjenjuju se odredbe članka 13. stavaka 3., 4., 5., 6., 7., 8. i 9. ovoga Zakona.

 

(6) Ministar financija pravilnikom propisuje provedbu ovoga članka u vezi posebnog postupka oporezivanja marže za rabljena dobra, umjetnička djela, kolekcionarske ili antikne predmete.

15 godina
offline
Mobi RI store - iskustva

Upravo tako,vidim da otkupljuju mobitele,i prodaju,bez jasne obajesti,da je to zapravo polovna ruba.

Kad sam ih našao na nabava.net,bilo je tu još trgovina koje rade na istu način,i lažu da prodaju novu,ne otvorenu rbu,orginal zapakiranu.

A zapravo nabavljaju robu preko oglasnika,i dodaju svoju maržu.

Na taj sistem mogu i sam preko njuškala kupiti,i zaobići te švercere.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mobi RI store - iskustva
zzz kaže...

Upravo tako,vidim da otkupljuju mobitele,i prodaju,bez jasne obajesti,da je to zapravo polovna ruba.

Kad sam ih našao na nabava.net,bilo je tu još trgovina koje rade na istu način,i lažu da prodaju novu,ne otvorenu rbu,orginal zapakiranu.

A zapravo nabavljaju robu preko oglasnika,i dodaju svoju maržu.

Na taj sistem mogu i sam preko njuškala kupiti,i zaobići te švercere.

 Postoji i opcija da je u pitanju nova roba, ali oni je radi poreza "tretiraju" kao rabljenu kako bi izbjegli ponovno oporezivanje.

 

To bi ovako nekako išlo, fizička osoba kupi nekakav uređaj i zatim ga proda firmi, pošto je fizička osoba bila krajnji kupac i radi se sada o rabljenoj robi (nije da netko provjerava stanje iste, mada bi bilo zanimljivo čuti što inspekcija kaže na to) firma od fizičke osobe otkupljuje uređaj i prodaje ga bez ponovnog obračuna PDVa. Sve što se radi je izračun marže (razlika između nabavne i prodajne cijene i na nju se obračunava porez).

6 mjeseci
neaktivan
offline
Mobi RI store - iskustva

Radi se o internet trgovini koja je legit.
Rade već dugi niz godina i sve je ok.
S obzirom da smo tamo kupili više mobitela svakako ih preporučujem.
Cijene su im jednih od boljih u Hrvatskoj.

 
0 3 hvala 0
13 godina
online
Re: Mobi RI store - iskustva

ti si se sigurno registrirao samo zbog toga da nam to kazes

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice