Iphone orginal vs iphone kopija

poruka: 178
|
čitano: 215.522
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
iphone orginal vs iphone kopija

gledam na netu iphone i svemi je to nešto sumljivo nekad je 200km nekad 1000km

znam da postoji i kopija iphona.

Sad mene zanima kako mogu znati koje je kopija a koje orginal.

Kopija mi se čini dosta jeftinija tako da moze li tko sa iskustvom reci je li valja ta kopija ičem.

koje su prednosti a koje mane.da li se kvari itd...

 

iphone orginal vs iphone kopija

stjepwan
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

pa svi koji prodaju napisu jel kopija ili je original,ne vjerujem da ima neko ko prodaje kopiju kao original u zelji da nekoga prevari jer je to nemoguce,kada uzmes mobitel primjetices da je kopija,pogledaj par videa na youtubeu.....

ako bas zelis iphone onda ti je naravno bolji original tj. ako ti pare nista ama bas nista ne predstavljaju.....da sada mogu da kupim neki mobitel to bi bio telefon sa android platformom tako da ti je to moja preporuka Namigiva

srecno!

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 18:54 (stevan94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Kopija nema nikakve veze o originalom... niti možeš stavljati aplikacije, niti išta drugo što je povezano s pravim iPhonom. Po meni je to bačen novac.

 

Ili original ili neki drugim mob. Kopija nikako.

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Kopije se i rade sa svrhom da prevare nekog ko nikad nije ni vidio original...niko normalan neće uzet nikakavu jeftinu kinesku kopiju...

Tako da ti je moj savijet: mani se kopija i skupljaj pare za pravi ajFon...Bogataš

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
MatkoBB kaže...

Kopija nema nikakve veze o originalom... niti možeš stavljati aplikacije, niti išta drugo što je povezano s pravim iPhonom. Po meni je to bačen novac.

 

Ili original ili neki drugim mob. Kopija nikako.

slazem se da kopija nije bas neki izbro :) ali po meni je i iphone isto tako bacene pare....

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
DamageHigh kaže...

Kopije se i rade sa svrhom da prevare nekog ko nikad nije ni vidio original...niko normalan neće uzet nikakavu jeftinu kinesku kopiju...

Tako da ti je moj savijet: mani se kopija i skupljaj pare za pravi ajFon...Bogataš

nije tacno! u oglasniku ces naci na hiljade naslova iphone kopija i gdje je tu prevara,i daj covjece ko se jos moze toliko prevariti da ne uspije razlikovati pravi od kopije!??

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
RE: iphone orginal vs iphone kopija
cromaster kaže...

gledam na netu iphone i svemi je to nešto sumljivo nekad je 200km nekad 1000km

znam da postoji i kopija iphona.

Sad mene zanima kako mogu znati koje je kopija a koje orginal.

Kopija mi se čini dosta jeftinija tako da moze li tko sa iskustvom reci je li valja ta kopija ičem.

koje su prednosti a koje mane.da li se kvari itd...

 

iphone orginal vs iphone kopija

Pa valjda možeš prepoznati kakva je kopija a kakav orginal.ako kupuješ sebi i phone bolje ti je odi u trgovinu i kupi za čiste pare a ne kopiju jer možeš imati puno problema sa kopijom,pa valjda će ti reći kad budeš kupovao da je to kopija,moj izbor bi bio orginal,i pogledaj ovaj video Smijeh

RIDER
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 19:05 (rider15).
14 godina
neaktivan
offline
RE: iphone orginal vs iphone kopija
rider15 kaže...

Pa valjda možeš prepoznati kakva je kopija a kakav orginal.ako kupuješ sebi i phone bolje ti je odi u trgovinu i kupi za čiste pare a ne kopiju jer možeš imati puno problema sa kopijom,pa valjda će ti reći kad budeš kupovao da je to kopija,moj izbor bi bio orginal Smijeh

pa valjda bi svaciji izbor bio original da nije preskup ;)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
stevan94 kaže...
DamageHigh kaže...

Kopije se i rade sa svrhom da prevare nekog ko nikad nije ni vidio original...niko normalan neće uzet nikakavu jeftinu kinesku kopiju...

Tako da ti je moj savijet: mani se kopija i skupljaj pare za pravi ajFon...Bogataš

nije tacno! u oglasniku ces naci na hiljade naslova iphone kopija i gdje je tu prevara,i daj covjece ko se jos moze toliko prevariti da ne uspije razlikovati pravi od kopije!??

Nebi vjerovao kolko ljudi....Belji se

...i ako ima baš tih kopija koje ljudi i predstavljaju kao kopije..nije mi jasno ko to kupuje...

14 godina
neaktivan
offline
RE: iphone orginal vs iphone kopija
stevan94 kaže...
rider15 kaže...

Pa valjda možeš prepoznati kakva je kopija a kakav orginal.ako kupuješ sebi i phone bolje ti je odi u trgovinu i kupi za čiste pare a ne kopiju jer možeš imati puno problema sa kopijom,pa valjda će ti reći kad budeš kupovao da je to kopija,moj izbor bi bio orginal Smijeh

pa valjda bi svaciji izbor bio original da nije preskup ;)

Da ali puno ljudi se izvlači na to da dobije isti telefon,da je sličan i phone orginalu da ima sve aplikacije ,kameru i te ostale stvari baš kao orginal Namigiva

RIDER
14 godina
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Ma nije problem prepoznati kopiju... to se vidi iz aviona... evo pa pogađajte: Smijeh

 

Slažem se da se iPhone za 7000 kn ne isplati, ali na pretplatu za 900 kn ili preko oglasnika za 2000 kn se itekako isplati Namigiva

 

 

1 1
2 2
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: iphone orginal vs iphone kopija
rider15 kaže...
stevan94 kaže...
rider15 kaže...

Pa valjda možeš prepoznati kakva je kopija a kakav orginal.ako kupuješ sebi i phone bolje ti je odi u trgovinu i kupi za čiste pare a ne kopiju jer možeš imati puno problema sa kopijom,pa valjda će ti reći kad budeš kupovao da je to kopija,moj izbor bi bio orginal Smijeh

pa valjda bi svaciji izbor bio original da nije preskup ;)

Da ali puno ljudi se izvlači na to da dobije isti telefon,da je sličan i phone orginalu da ima sve aplikacije ,kameru i te ostale stvari baš kao orginal Namigiva

Nema šanse da ne propoznaš kopiju. Prvo odeš u T-Centar gdje imaju izložene uređaje i primiš ga u ruku i malo pročačkaš po njemu. Ako ti netko bude uvaljivao kopiju to se odmah vidi, jer ekran je dosta manji, kvaliteta izrade očajna i touch screen također. Obično kopija ima i različito kućište koje baš i nije jednostavno iskopirati.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
MatkoBB kaže...

Ma nije problem prepoznati kopiju... to se vidi iz aviona... evo pa pogađajte: Smijeh

 

Slažem se da se iPhone za 7000 kn ne isplati, ali na pretplatu za 900 kn ili preko oglasnika za 2000 kn se itekako isplati Namigiva

 

 

evo da pogadjam...

1 je original a drugi kopija.....LOL Belji se salim se xD

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
15 godina
neaktivan
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Ali kopija ima BT!

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
MatkoBB kaže...
Slažem se da se iPhone za 7000 kn ne isplati, ali na pretplatu za 900 kn ili preko oglasnika za 2000 kn se itekako isplati Namigiva

naravno da se ne isplati za 7000kn,ne samo iphone vec nijedan drugi koji kosta preko 2000kn ;)

ali po meni uvijek ima boljih rjesenja od iphone-a bilo u ducunu,u oglasniku ili preko operatera Namigiva

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
14 godina
neaktivan
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Nemoj kopiju niti pomišljati da kupiš, pa to je najveći škrot. Vidio sam jednu od tih kopija i samo ekran je neopisivo sranje da ga nebi poželio nikome + naravno radi samo sa olovkom prste tu ni nezamišljaj. Još nešto, mislim da su sve te kopije manje od originala a ekran sigurno svi oni imaju nekih 2.5-.2.8'' ekran tak da nije problem prepoznati kopiju. Samo ju dotakni i odmah znaš.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
stevan94 kaže...
MatkoBB kaže...
Slažem se da se iPhone za 7000 kn ne isplati, ali na pretplatu za 900 kn ili preko oglasnika za 2000 kn se itekako isplati Namigiva

naravno da se ne isplati za 7000kn,ne samo iphone vec nijedan drugi koji kosta preko 2000kn ;)

ali po meni uvijek ima boljih rjesenja od iphone-a bilo u ducunu,u oglasniku ili preko operatera Namigiva

A to ti je opet ovisi od osobe do osobe... Ja iPhone koristim već skoro 2 godine i toliko mi je "legao" da ga ne bi nizašto mijenjao, a na početku sam bio isto skeptičan.

14 godina
neaktivan
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

nisam nikad vidio kopiju iphone-a pa sam zato pitao da mi nebi netko uvalio itd..

ali sad kad sam vidio ove slike svatio sam da ne postoji copy iphone jer ako postoji onda bi trebalo ličati na iphone bar je to dosad bilo tako.

Danas sam instaliravao neke applikacije na prijateljev iphone i stvarno mi je se svidio ostao sam bez riječi imas sve što ti srce poželi.

 

stjepwan
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
stevan94 kaže...
MatkoBB kaže...

Kopija nema nikakve veze o originalom... niti možeš stavljati aplikacije, niti išta drugo što je povezano s pravim iPhonom. Po meni je to bačen novac.

 

Ili original ili neki drugim mob. Kopija nikako.

slazem se da kopija nije bas neki izbro :) ali po meni je i iphone isto tako bacene pare....

x, kopija je sranje ja sam ga koristio od nekog lika, pa to bas nis ne valja

i ja smatram da je bacanje para ako das za iphone 7000 kn nebi nikad dao toliko za neki mob

16 godina
neaktivan
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Dakle, kopija iPhone-a je totalno drugačiji mobitel od iPhone-a. Ta dva mobitela dijele samo izgled. Softver je ono što čini mobitel i bez iPhone OS-a kopija ne može biti iPhone. To je jednostavno uređaj koji izgleda kao iPhone. Aplikacije za iPhone ne rade vam na njemu, itd.

 

Pokušajte zamisliti ovako PS3 i kopija PS3. Kopija PS3 izgleda slično (ili identično) kao PS3, ali razlikuje se po softveru i igre za PS3 ne biste mogli igrati na kopiji, jer je unutra drugačiji OS. Uz kopiju biste mogli igrati nekih par jadnih stvari koje bi vam se isporučile uz "konzolu" i to je to.

 

Ako bi netko slučajno htio kopiju PS3, nemojte se truditi, mislim da kinezi to ne proizvode, ovo je samo primjer da se lakše shvati.

 

Dakle, ne postoji uređaj koji je kopija iPhonea, postoji uređaj koji izgleda kao iPhone (i ima bluetooth, kao što je već gore napisano :P) :)

Potpis ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
Ono sto nisam mogao vjerovati je da se kopije iPod playera legalno prodaju u chipoteki. Jos bih shvatio da je oglasnik, jer sto nisu te kopije krsenje prava
EVERYBODY LIES
15 godina
odjavljen
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Ukoliko se uređaj prodaje pod imenom Apple iPod, onda je to kopija i ilegalno je od strane Chipoteke (ukoliko se dokaže da su oni to znali). Ako se jasno vidi iz deklaracije da to nije iPod, onda je to plagijat, Apple ima pravo tužiti proizvođača, a Chipoteci može jedino zabraniti prodaju kad dobije tužbu.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
MrBlc kaže...

Ukoliko se uređaj prodaje pod imenom Apple iPod, onda je to kopija i ilegalno je od strane Chipoteke (ukoliko se dokaže da su oni to znali).

Mislim da je za to bolje upotrebljavati termin krivotvorina - pa onda nema zabune (kopija, plagijat, imitacija...).

15 godina
odjavljen
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Nije ista stvar ako se kopira izgled ili elementi izgleda ili ako se pokušava prodati krivotvorina pod orginalni proizvod.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: iphone orginal vs iphone kopija
stevan94 kaže...
rider15 kaže...

Pa valjda možeš prepoznati kakva je kopija a kakav orginal.ako kupuješ sebi i phone bolje ti je odi u trgovinu i kupi za čiste pare a ne kopiju jer možeš imati puno problema sa kopijom,pa valjda će ti reći kad budeš kupovao da je to kopija,moj izbor bi bio orginal Smijeh

pa valjda bi svaciji izbor bio original da nije preskup ;)

Ne bi bio bez obzira na cijenu ;)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
cromaster kaže...

nisam nikad vidio kopiju iphone-a pa sam zato pitao da mi nebi netko uvalio itd..

ali sad kad sam vidio ove slike svatio sam da ne postoji copy iphone jer ako postoji onda bi trebalo ličati na iphone bar je to dosad bilo tako.

Danas sam instaliravao neke applikacije na prijateljev iphone i stvarno mi je se svidio ostao sam bez riječi imas sve što ti srce poželi.

 

Daleko od toga da ima sve sto ti srce pozeli. Fali njemu mnogo toga sto svi ostali smartphoneovi imaju.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
vjeko kaže...

Ali kopija ima BT!

Ima i original samo sto ne radi  kako treba ;)

Barem bi ti to trebao znati ;)

 

16 godina
moderator
online
RE: Iphone orginal vs iphone kopija
MrBlc kaže...

Nije ista stvar ako se kopira izgled ili elementi izgleda ili ako se pokušava prodati krivotvorina pod orginalni proizvod.

Ne razumijem tvoju repliku. Napisao si: Ukoliko se uređaj prodaje pod imenom Apple iPod, onda je to kopija i ilegalno je od strane Chipoteke (ukoliko se dokaže da su oni to znali). Ako se uredjaj neke druge firme ilegalno prodaje kao uredjaj Appleove marke iPod, onda je to krivotvorina. Ne prodajes "krivotvorinu pod originalni proizvod" - krivotvorina jest kopija/imitacija koja se prodaje pod originalni proizvod.

 

Ili da jos to malo razradim - cak i ako ti na crno kupis proizvod koji je kopija/imitacija originalnog proizvoda i na sebi ima ime, logo proizvodjaca originalnog proizvoda, cak i ako ti prodavac kaze da je to nije originalni proizvod - to je i dalje krivotvorina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 10:57 (mbaksa).
15 godina
odjavljen
offline
Iphone orginal vs iphone kopija

Nismo se razumijeli. Ima uređaja koji kradu dizajn, ali niti imaju logo niti ime uređaja od kojeg kradu dizajn. To je neki treći uređaj koji se legalno prodaje u dučanu, ali je sama krađa dizajna temelj za tužbu od strane Apple-a. To je razlika. U ovom slučaju je dizajn plagiran, ali se radi o različitom uređaju, dok se u onom prvom slučaju radilo o krivotvorini, bez obzira prodavala se ona kao krivotvorina ili podvaljivala pod orginal.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: iphone orginal vs iphone kopija
logic kaže...
stevan94 kaže...
rider15 kaže...

Pa valjda možeš prepoznati kakva je kopija a kakav orginal.ako kupuješ sebi i phone bolje ti je odi u trgovinu i kupi za čiste pare a ne kopiju jer možeš imati puno problema sa kopijom,pa valjda će ti reći kad budeš kupovao da je to kopija,moj izbor bi bio orginal Smijeh

pa valjda bi svaciji izbor bio original da nije preskup ;)

Ne bi bio bez obzira na cijenu ;)

mislio sam izmedju originala i kopije :P

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice