Virus jede promet

poruka: 42
|
čitano: 9.609
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Virus jede promet
pitanje

Surfam ja popodne idem na msn, dobio mail od nekog na dattedu (neki site kao facebook), otvorim, ode 35 m.

Discconectam se, opet connectam, pravac google i ostavim net na pocetnoj stranici. Nista ne diram, prvih minutu sve ok a onda u roku u 15sec ode 2-3mb i tako dalje sve vise i vise. Diskonnectam nakon 2min ode 40mb a samo google otvorio.

 

Scanirao sam sa Spywere Terminatorom, Spybootom i Ad-Awarom i fala bogu nisu nasli nista (kao i obicno).

 

Zanima me dali bi tu pomogao neki antivirus tipa NOD,Avire,AVG-a i slicno.

Pomagajte jel inace nema neta za mene.Plač

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Virus jede promet
axelox kaže...

Surfam ja popodne idem na msn, dobio mail od nekog na dattedu (neki site kao facebook), otvorim, ode 35 m.

Discconectam se, opet connectam, pravac google i ostavim net na pocetnoj stranici. Nista ne diram, prvih minutu sve ok a onda u roku u 15sec ode 2-3mb i tako dalje sve vise i vise. Diskonnectam nakon 2min ode 40mb a samo google otvorio.

 

Scanirao sam sa Spywere Terminatorom, Spybootom i Ad-Awarom i fala bogu nisu nasli nista (kao i obicno).

 

Zanima me dali bi tu pomogao neki antivirus tipa NOD,Avire,AVG-a i slicno.

Pomagajte jel inace nema neta za mene.Plač

 Meni se to isto dogodilo,no jednog dana je prestalo!Osmijeh
an!!!AC Milan
15 godina
neaktivan
offline
Virus jede promet

ja sam se zbog upravo takvih situacija prebacio na flet rate

amd 3200+,3gb ram,320gb hdd,nvidia 7300gt
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus jede promet
axelox kaže...

Surfam ja popodne idem na msn, dobio mail od nekog na dattedu (neki site kao facebook), otvorim, ode 35 m.

Discconectam se, opet connectam, pravac google i ostavim net na pocetnoj stranici. Nista ne diram, prvih minutu sve ok a onda u roku u 15sec ode 2-3mb i tako dalje sve vise i vise. Diskonnectam nakon 2min ode 40mb a samo google otvorio.

 

Scanirao sam sa Spywere Terminatorom, Spybootom i Ad-Awarom i fala bogu nisu nasli nista (kao i obicno).

 

Zanima me dali bi tu pomogao neki antivirus tipa NOD,Avire,AVG-a i slicno.

Pomagajte jel inace nema neta za mene.Plač

 Skini malware bytes,a kao av ti preporučujem Aviru Free ak nemaš viška novaca!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus jede promet
axelox kaže...

Surfam ja popodne idem na msn, dobio mail od nekog na dattedu (neki site kao facebook), otvorim, ode 35 m.

Discconectam se, opet connectam, pravac google i ostavim net na pocetnoj stranici. Nista ne diram, prvih minutu sve ok a onda u roku u 15sec ode 2-3mb i tako dalje sve vise i vise. Diskonnectam nakon 2min ode 40mb a samo google otvorio.

 

Scanirao sam sa Spywere Terminatorom, Spybootom i Ad-Awarom i fala bogu nisu nasli nista (kao i obicno).

 

Zanima me dali bi tu pomogao neki antivirus tipa NOD,Avire,AVG-a i slicno.

Pomagajte jel inace nema neta za mene.Plač

 Stavi lijepo neki Firewall (PC tolls, ili comodo) I gledaj koji procesi i programi troše promet, te na koje IP adrese se spajaju. Ako je nešto sumljivo jednostavno blokiraš i to je to.
A naravno prvo uradi scan od virusa nekim programom.
Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus jede promet
big_guy kaže...
axelox kaže...

Surfam ja popodne idem na msn, dobio mail od nekog na dattedu (neki site kao facebook), otvorim, ode 35 m.

Discconectam se, opet connectam, pravac google i ostavim net na pocetnoj stranici. Nista ne diram, prvih minutu sve ok a onda u roku u 15sec ode 2-3mb i tako dalje sve vise i vise. Diskonnectam nakon 2min ode 40mb a samo google otvorio.

 

Scanirao sam sa Spywere Terminatorom, Spybootom i Ad-Awarom i fala bogu nisu nasli nista (kao i obicno).

 

Zanima me dali bi tu pomogao neki antivirus tipa NOD,Avire,AVG-a i slicno.

Pomagajte jel inace nema neta za mene.Plač

 Skini malware bytes,a kao av ti preporučujem Aviru Free ak nemaš viška novaca!
 bolje skini SS&d umjesto malwarebytes,puno je bolji ali trosi nesto vise resursa,i nikad mi se nije dogodilo da je pronasao virus a nije ga mogao ocistit,avira free ja najbolji av godine tako da to svakako,

e da, nepise se malware bytes nego malwarebytes
amd 3200+,3gb ram,320gb hdd,nvidia 7300gt
15 godina
neaktivan
offline
Virus jede promet

Skeniraj sistem sa superantispywareom free ili kako su ti već preporučili s malwarebytes anti-malware koji nema baš neku real-time zaštitu, ali zato ima super scan i prije skeniranja s bilo kojim od ova dva programa napravi update.

Area-51 m15x
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Virus jede promet

A da nemaš slučajno w-lan?

Matična ploča 26 °C (79 °F) CPU 41 °C (106 °F) 1. CPU / 1. jezgra 37 °C (99 °F) 1. CPU / 2. jezgra 37 °C (99 °F) GPU dioda 43 °C (109 °F) ExcelStor Technology J360 29 °C (84 °F) WDC WD1600AAJS-00B4A0 23 °C (73 °F)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Virus jede promet

jesi siguran da to nije antivirusni ili neki drugi program skidao neki update? ili je možda windows update nešto skidao?

15 godina
offline
RE: Virus jede promet

instaliraj neki vatrozid, recimo comodo i onda njime blokiraj ono što misliš da ne bi trebalo imati pristup netu

 

i još usput skeniraj komp nekim antivirusom, npr avira, ili malwarebytes anti-malware

15 godina
offline
Virus jede promet
jurluk kaže...

instaliraj neki vatrozid, recimo comodo i onda njime blokiraj ono što misliš da ne bi trebalo imati pristup netu

 

i još usput skeniraj komp nekim antivirusom, npr avira, ili malwarebytes anti-malware

Bar tisuću puta si napisao "avira" na ovome forumu, nije li to malo previše???Osmijeh
Stavi u potpis da preporučaš AVIRU...Izlanuo se
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus jede promet
Ivan M. kaže...
jurluk kaže...

instaliraj neki vatrozid, recimo comodo i onda njime blokiraj ono što misliš da ne bi trebalo imati pristup netu

 

i još usput skeniraj komp nekim antivirusom, npr avira, ili malwarebytes anti-malware

Bar tisuću puta si napisao "avira" na ovome forumu, nije li to malo previše???Osmijeh
Stavi u potpis da preporučaš AVIRU...Izlanuo se
 pa dobro sta cete se sad oko toga prepirat ja stavim na kraj svake rečenice točku pa sta sad, si bi trebo stavit u potpis tocku ili.
amd 3200+,3gb ram,320gb hdd,nvidia 7300gt
15 godina
offline
RE: Virus jede promet
ivan_1995 kaže...
 pa dobro sta cete se sad oko toga prepirat ja stavim na kraj svake rečenice točku pa sta sad, si bi trebo stavit u potpis tocku ili.
 he he ... pa nije prepiranje LoL.... ma ajde nije bitno....Izlanuo se
15 godina
offline
RE: Virus jede promet
Ivan M. kaže...
jurluk kaže...

instaliraj neki vatrozid, recimo comodo i onda njime blokiraj ono što misliš da ne bi trebalo imati pristup netu

 

i još usput skeniraj komp nekim antivirusom, npr avira, ili malwarebytes anti-malware

Bar tisuću puta si napisao "avira" na ovome forumu, nije li to malo previše???Osmijeh
Stavi u potpis da preporučaš AVIRU...Izlanuo se
 pa šta bih onda trebao reći? avg možda?!
16 godina
neaktivan
offline
Virus jede promet

Danas sam dobre volje pa neću dati kartone, ali svi ste na pragu. Sljedeći offtopic ide karton. Čovjek traži rješenje, a vi se prepirete oko toga koliko je netko puta napisao Avira ili gdje je stavio točku? Glupost, spam, offtopic, nečitanje pravila!! Upozoreni ste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus jede promet
Probaj vidjeti da li ti operacijski sustav skida update u pozadini.
To zna popapati dosta bandwidtha. i također ako ostaviš automatic updates za svaki instalirani program koji to koristi.

Koji OS koristiš?
15 godina
neaktivan
offline
Virus jede promet
autorov komentar

Evo danas se connectirao i nista, sve radi kako treba. Confused ?

 

Upravo dofurao od seke Aviru ali izgleda da nece trebati. Samo da odgovorim na neke prijedloge pa ako se jos kome bude desilo da zna. Nikakav program nije radio update, Firewall imam Zone Alarmov i Sygateov (nisam primjetio nikakav dodatni program koji se ubacuje) a nevjerujem da je do OS-a.

 

Kao sto sam rekao, jucer sam se connectirao nekoliko puta i uvijek isto. Nakon prve minute pocne trositi promet ko' lud.

Sad sam 10min na netu i pojeo mi je 200.000 bytaSmijeh Otkad sam postavio temu nisam nista radio po tom pitanju tako da neznam kako se problem sredio????

 

Hvala svima na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Virus jede promet
Bocky kaže...

A da nemaš slučajno w-lan?

Sviđa mi se ovo, pametno pitanje. A ako nemaš wireless ruter, onda ti nažalost

ne mogu ništa novo preporučit osim već svega navedenoga.
"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
15 godina
offline
RE: Virus jede promet

e sa net limiterom možeš vidjeti šta ti se spaja na net. pa ako bude ponovo problema, probaj s tim

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Virus jede promet

1. Privremeno ugasi Windows Update,mozda on skida

2. Mozda neki program radi update sam od sebe (Adobe i Corel na primer)

3. Upisi u command promptu nestat -an ovo ti izlista aktivne konekcije (ne panicariti)

4. Upogoni kakav firewall koji pita sta ce i ko ce na internet i kako

5. Skype mozda u pozadini?

6. Mozda je neki driver "pametan" pa si skuda updateove (Ovde po bezobraznosti prednjaci Microsoft)

 

 

Proveri u settinzima tvojih programa gde pise "check for updates on startup"

 

Iskljuci i (privremeno deinstaliraj) P2P programe kao Kazaa,eMule i LimeWire (pogotovo ovo zadnje)

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 0:17 (Lazarus Long).
16 godina
offline
Virus jede promet

Bez dobrog softwerskog firewalla se ne bi smjelo bit jer on ce pokazat sve kaj se pokusava spojit na internet i jasno prikazuje sav promet pa se fino moze nekom programu ili procesu zatvorit vrata i to je to tu nema problema!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Virus jede promet

treba ti firewall...i jako dobar antivirusni program...AVG ti sigurno neće pomoć...to je loš program....treba ti ZONEALARM...ja ga imam i sve viruse briše....

 

Hajduk živi vječno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus jede promet
autorov komentar
Lazarus Long kaže...

1. Privremeno ugasi Windows Update,mozda on skida

2. Mozda neki program radi update sam od sebe (Adobe i Corel na primer)

3. Upisi u command promptu nestat -an ovo ti izlista aktivne konekcije (ne panicariti)

4. Upogoni kakav firewall koji pita sta ce i ko ce na internet i kako

5. Skype mozda u pozadini?

6. Mozda je neki driver "pametan" pa si skuda updateove (Ovde po bezobraznosti prednjaci Microsoft)

 

 

Proveri u settinzima tvojih programa gde pise "check for updates on startup"

 

Iskljuci i (privremeno deinstaliraj) P2P programe kao Kazaa,eMule i LimeWire (pogotovo ovo zadnje)

1. Windows Update nije
2. Kao i broj 1, nista ne updata bez mog znanja, samo rijetki programi imaju dopustenje za connectiranje na net i vidim kad updataju.
3. Ovo ne razumijem bas, probao sam ali nista
4. Vec sam rekao da imam ZoneAlarm zato i kazem da 1 i 2 nisu sigurno.
5. Skype nemam
6. To bi mozda i moglo biti? ali kako da znam?
a) Nemam ni Kazaa-u, ni eMule, a ni LimeWire, sve se kod mene skida preko Torrenta (a ni uTorrent nije)
b) Netko je bio stavio ako se ne varam bezicni net ali posto ga nemam nije ni to.
Sad me jos vise zanima u cemu je problem, a i vidim da se dosta ljudi zainteresiralo za problem.
16 godina
offline
Virus jede promet

Evo tu si pogledaj koji su firewallovi  dobri to kod tebe je u pitanju curenje kroz firewall sigurno a to ti je najpoznatije mjesto za testiranje istih tj to su Leak testovi, pa ako imas Zone Alarm Free sve ti je jasno no ako imas i Pro verziju isto nije bas sjajno jer Zone Alarm Pro sisaju besplatni firewallovi i to dosta kaj je zalosno. Ovo su najnoviji testovi od prije nekoliko dana tj testiranja sa cak 84 testa curenja kroz firewall-ove!!!Cool

http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php


Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virus jede promet
autorov komentar
rambox kaže...

Evo tu si pogledaj koji su firewallovi  dobri to kod tebe je u pitanju curenje kroz firewall sigurno a to ti je najpoznatije mjesto za testiranje istih tj to su Leak testovi, pa ako imas Zone Alarm Free sve ti je jasno no ako imas i Pro verziju isto nije bas sjajno jer Zone Alarm Pro sisaju besplatni firewallovi i to dosta kaj je zalosno. Ovo su najnoviji testovi od prije nekoliko dana tj testiranja sa cak 84 testa curenja kroz firewall-ove!!!Cool

http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php


 Imam Zone Alarm FreeMršti se, najbolje da odmah potrazim Comoda ili PC Tools vidim da su oni free.
16 godina
offline
Virus jede promet

Da skini si Pc Tools Firewall jer je lagan za koristenje i nije dosadan ko Comodo a odlican je samo u instalaciji maknes kvacicu sa Threatfire jer ti to ne treba i izaberes Expert Mode kad te pita i to ti je to s njim neces imat problema to ti je moja preporuka da njega stavis Comodo je naporan dosta i dosadan samo prije deinstaliraj taj Zone Alarm nesretni jasno!!!Cool

http://www.pctools.com/firewall/

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 1:36 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Virus jede promet

mozda ti neki program ili windows skida update ili ti se neko prikacio na wlan

MBO GIGABYTE GA-946GM-S2 CPU INTEL PENTIUM DUAL CORE E2180 @ 2,00Ghz GPU SAPPHIRE RADEON HD 4670 512MB GDDR4 RAM 2*512MB, 1 GB
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Virus jede promet

Neka meni netko da rješenje za ovu grešku što mi je izbacuje pc tools firewall. Na googleu nisam ništa korisno našao, a nije da nisam tražio ili da se ne znam koristiti s njime.

Area-51 m15x
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Virus jede promet

ThreatFire koliko znam je neki bezbednosni program jel?

Po mojoj kosmickoj logici najverojatno si pokusao da customiziras toticni program pa sada fali taj *.bmp i PC tools javlja ovu gresku.

Jos da vidis "pravila" za ThreatFire u Firewallu (postavi ga na custom ili obrisi pravilo pa ga stvori ponovo)

 

Pokusaj sledece:

 

Probno,stvori folder u Temp-u (kao na slici) sa istim imenom i stavi unutra *.bmp sa istim imenom pa javi (nemoj veliki bmp)

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Virus jede promet

1. Windows update nije ako je skroz disejblan u servisima

2. netstat -an izlistava ostvarene konekcije u oba smera od tebe i prema tebe. Vidi sliku

 

"prekidac" -an znaci da: -a  prikazuje sve ostvarene konekcije i portove  -b  prikazuje doticne u numerickoj formi,znaci zajedno  -an

 

Jos jasnije je upistai netstat -t,uostalom upisi u promptu netstat /? za pomoc

 

2. Idi na www.grc.com i potrazi Shields Up da proveris Firewall dali imas neki otvoreni port. Ovo ponovi i sa iskljucenim firewallom (kratko je i nece ti se desiti ama bas nista)

 

3. Idi (opcionalno) na www.symantec.com/securitycheck i isprobaj i tamo (moras sa IE)

 

Jos da probas Safe Mode sa networkingom ili cisti boot (nista osim Microsofta) pa javi

 

 

Inace ako ti je uteha i kod mene curi promet (gledano u LAN properties) ali malo po malo u intervalima...doduse nemam ugaseni WU

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice