Tutorial o Amazonu

poruka: 111
|
čitano: 126.554
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Tutorial o Amazonu

pozdrav, zna li netko je li moguće naručiti nešto na adresu neke lokalne pošte u RH sa Amazon-a?

 

vjerujem da bi Amazon dostavio, ali ne znam hože li pošta to zaprimiti i kako?

 

 

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
MujagaWudakhi kaže...

pozdrav, zna li netko je li moguće naručiti nešto na adresu neke lokalne pošte u RH sa Amazon-a?

 

vjerujem da bi Amazon dostavio, ali ne znam hože li pošta to zaprimiti i kako?

 

 

 Pa stavis svoju adresu? Ja sam prosle godine sa njemackog amazona zadnje narucivao i stiglo mi je overseas-om.

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
MujagaWudakhi kaže...

pozdrav, zna li netko je li moguće naručiti nešto na adresu neke lokalne pošte u RH sa Amazon-a?

 

vjerujem da bi Amazon dostavio, ali ne znam hože li pošta to zaprimiti i kako?

 

 

 Poste Restante

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
15 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Luka123 kaže...
MujagaWudakhi kaže...

pozdrav, zna li netko je li moguće naručiti nešto na adresu neke lokalne pošte u RH sa Amazon-a?

 

vjerujem da bi Amazon dostavio, ali ne znam hože li pošta to zaprimiti i kako?

 

 

 Pa stavis svoju adresu? Ja sam prosle godine sa njemackog amazona zadnje narucivao i stiglo mi je overseas-om.

 ma problem je što neću biti doma a treba mi nešto , thx! :)

mind_challenge kaže...
MujagaWudakhi kaže...

pozdrav, zna li netko je li moguće naručiti nešto na adresu neke lokalne pošte u RH sa Amazon-a?

 

vjerujem da bi Amazon dostavio, ali ne znam hože li pošta to zaprimiti i kako?

 

 

 Poste Restante

 ovo tražim!! hvala ,idem čekirat!

MuWu
6 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Pozdrav,
Mislio sam naručiti monitor sa Amazon.com u vrijednosti od 220-230$ jer kod nas dođe 350$ što je suludo. Ima li tko da je bio u sličnoj situaciji? Plaća li se PDV i carina na IT predmete?
 
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Da li mogu kupovati samo preko gift card,tako sto ukucam kod za pare na gift cardu bez ikakvih kartica? Ili pak moram imati jos nesto?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Gospo kaže...

Da li mogu kupovati samo preko gift card,tako sto ukucam kod za pare na gift cardu bez ikakvih kartica? Ili pak moram imati jos nesto?

 Možeš.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Juksi kaže...
Pozdrav,
Mislio sam naručiti monitor sa Amazon.com u vrijednosti od 220-230$ jer kod nas dođe 350$ što je suludo. Ima li tko da je bio u sličnoj situaciji? Plaća li se PDV i carina na IT predmete?

 Da, vidim zašto si u nedoumici, nažalost nitko nikada nije spomenuo da smo mi u EU dio zajedničkog tržišta i da se unutar EU ne naplaćuje ni PDV ni carina.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
JozoBozo121 kaže...
Juksi kaže...
Pozdrav,
Mislio sam naručiti monitor sa Amazon.com u vrijednosti od 220-230$ jer kod nas dođe 350$ što je suludo. Ima li tko da je bio u sličnoj situaciji? Plaća li se PDV i carina na IT predmete?

 Da, vidim zašto si u nedoumici, nažalost nitko nikada nije spomenuo da smo mi u EU dio zajedničkog tržišta i da se unutar EU ne naplaćuje ni PDV ni carina.

 U krivu si.

 

Ako monitor dolazi iz EU onda ne plaća porez.

 

Budući da naručuje s amazon.COM, a ne sa .IT ili .DE ili .CO.UK  99% je sigurno da će platiti porez, ali ne i carinu jer .COM podrazumijeva da naručuješ iz ili u SAD.

 

Dakle 220$ + shipping + PDV.

 

Ispast će ga isto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.8.2017 9:47 (Mitch).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu

Mea culpa, učinilo mi se da je napisao .co pa sam mislio da misli na Britaniju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Koliko iznosi PDV za nas ako naručim sa .com? 25%? Shipping do Hrvatske piše da je free... Ako je PDV 25% opet mi se isplati naručivati od tamo.

A što sa .it, .fr, .co, .de? To je bez PDV-a?
15 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Juksi kaže...
Koliko iznosi PDV za nas ako naručim sa .com? 25%? Shipping do Hrvatske piše da je free... Ako je PDV 25% opet mi se isplati naručivati od tamo.

A što sa .it, .fr, .co, .de? To je bez PDV-a?

 Pa ono uglavnom da.

 

Nikad ne znaš iz kojeg warehousea se shipa.

13 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Znaš s kojega warehousa shippa.
Ako je EU Amazon onda ti za sve stvari koje shippaju iz van EU ti piše odakle idu.
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
robimarko kaže...
Znaš s kojega warehousa shippa.
Ako je EU Amazon onda ti za sve stvari koje shippaju iz van EU ti piše odakle idu.

 Meni je 3/10 stvari s Amazon.de došlo iz Hong Konga. Sve ovisi o selleru, ali šansa je veća da .DE i .CO.UK ide iz EU.

13 godina
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Pa gledaj,otvoriš sve offere i piše ti ako ide iz Hong Konga itd.

Uglavnom ti jeftini drlozi idu iz vana
robimarko@gmail.com
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Naruceni neki motori i pise u opisu da pasu original propeleri (dji phantom 2) i vidi iznenadenja, dosli motori i orig propeleri ne pasu.

E sad ko placa povratnu postarinu? Posto nije moja greska nego njihova/sellerova.
Pise fullfiled by amazon.de
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Tutorial o Amazonu

Ljudi treba mi pomoc... Znaci zelim narucit 5 stvari sa amazona UK i sve te stvari koje sam odabrao mogu se slati u hrvatsku i shipping me dode 15 funti sto je odlicno. Ali zanjima me dal moram placat carinu ili je ovo glavna cijena koju moram platit ? Jer ako je vise od 77 funti ja ne namjeravam ovo kupovat...

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Ako je iz eu (i uk) neplacas nis
15 godina
offline
Tutorial o Amazonu

Zna tko možda zašto je ovaj tjedan masa stvari koje gledam (elektronika iz UK, na Amazonovu skladištu) postala nedostupna za Hrvatsku? Konkretno, stvar koju sam naručio prije dva tjedna, stiglo iz Birminghama za 36 sati, a sad ne dostavljaju u Hrvatsku da naručim još. Tako i za dosta drugih artikala 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2017 9:31 (Quaresma).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tutorial o Amazonu
Quaresma kaže...

Zna tko možda zašto je ovaj tjedan masa stvari koje gledam (elektronika iz UK, na Amazonovu skladištu) postala nedostupna za Hrvatsku? Konkretno, stvar koju sam naručio prije dva tjedna, stiglo iz Birminghama za 36 sati, a sad ne dostavljaju u Hrvatsku da naručim još. Tako i za dosta drugih artikala 

 Uzmi u obzir da Amazon Marketplace je globalno privatno tržište tj. ogromna internet "pijaca" gdje sami Amazon služi samo kao ili direktni posrednik ili samo posrednik prodavaču. U situaciji gdje je riječ o privatnom prodavaču koji koristi Amazon u svrhu posredovanja, on sam bira svoju politiku dostave. Što u stvari znači da on ima pravo mijenjati svoju politiku poslovanja po volji. Moja je (momentalno) jedina pretpostavka političko stanje (terorizam) i eventualne restrikcije na razini špedicije.

 

No kako pravilo kaže, najbolje saznaj tako da pitaš direktno tog prodavača. Ili ako je riječ o prvom slučaju da je Amazon preprodavač, direktno njih.

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
14 godina
offline
Tutorial o Amazonu

Poz

Dali je vec netko dobio ovakvu poruku na Amazon.de znaci kad odaberem predmet trazi mi ponovno logiranje i onda mi izbaci ovu poruku

Account locked

  • Your account has been locked for security purposes. Please check your e-mail for instructions on how to unlock your account.

 

email nisam dobio od njih za to

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 18:09 (ocajnik).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice