Torrenti - općenito, pomoć

poruka: 18
|
čitano: 5.942
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Torenti općenito pomoć
pitanje

molim upute,što je torent,koliko broji prenesenih podataka,način rada,dali mogu sa sporom vezom.hvala


stupalo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torenti općenito pomoć

Evo ti link pa si proucavaj http://en.wikipedia.org/wiki/.torrent

Prepravi naslov pise se "torrent" a ne "torent"

 

Lupam glavom u radio
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2008 16:57 (Kizmar).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torenti općenito pomoć
zmaj kaže...

molim upute,

1 što je torent,

2 koliko broji prenesenih podataka,

3 način rada,

4 dali mogu sa sporom vezom.hvala


 
1 torrent je vjerojatno najrasirenija P2P mreza danasnjice
2 kako to mislis? u svakom slucaju kako god pitanje glasilo, mreza nema ogranicenja osim onih koje korisnici imaju od providera internet usluga (brzina prijenosa itd)
3 pitanja su ti cudna! :D sigurno svima najdrazi nacin skidanja s torrenta je ono 'skidanje u pozadini'.
dakle ja po nekoliko dana skidam neki dvd ukoliko ovaj ima los seed, pa tako nesto previse paznje ne posvecujem downlodu
4 da, zasto ne. Ali, dali ces moci odrzati ratio, dali ti se uopce isplati....

Imas gore link na wikipediu, preporucam ti da odes, instaliras torrent klijent i pocmes skidat... ubrzo ce ti sve postati jasno.

Pobrkao sam svoje namjere s svojim mogućnostima.
16 godina
neaktivan
offline
Torrenti - ZyXEL

Bog,

Nadam se da mi netko može pomoći.

Pročitao sam negdje da prije korištenja bit torrenta treba "podesiti" ADSL  modem.

Da li je to istina i ako je kako? Moj uređaj je ZyTEL Prestige 600 series.

Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Torrenti - općenito, pomoć

Pa ako ti je uključen firewall na routeru postoji mogućnost da ti torrenti neće raditi, ali lijepo pokušaj i vidi kolike brzine dobivaš. Neznam točno koje, ali torrent klijentovi ti imaju opciju da otvore dodatne portove za brže skidanje. Koji točno port provjeri u postavkama i ako su ti oni zablokirani firewall-om eto problema. Ali ja još nisam imao problema sa ADSL ruterima. Na svima gdje sam pokušao su mi skidali na najvećim brzinama i bez dodatnog namjestanja postavki. 

 

Za provjeru ti preporučan da kreneš skidati neku od popularnijih linux distribucija (ubuntu,mandriva...) jer ćeš tu ubrzo dobiti najveću moguću brzinu (po mojem iskustvu skidanja), pa kasnije možeš i odustat. I torrent skini sa sluzbenih stranica distribucije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.5.2008 7:18 (daseparo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Torrenti - općenito, pomoć

Gospon pixelatem je sve fino objasnio što se tiče torrenta.

 

 

Ja koristim  Azureus Vuze, loadujem torrent file i počnem skidati, komadić po komadić, zavisi koliko ima seed-era. Sviđa mi se Azureus jer tačno vidim kako se paketići skidaju, ima tamo jedna opcija pa se može vidjeti grafički prikaz ;)

Kad ti se zena obraca slusaj sta ti prica ocima...
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.5.2008 9:57 (night_princess).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Torrenti - općenito, pomoć

Jel mi moze netko reci kako da podesim one incoming konekcije, tj. da mi nisu limitirane na 10 ili koliko vec? Zahvaljujem!

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2008 13:39 (glas_razuma).
16 godina
neaktivan
offline
Torrenti - općenito, pomoć

Imam jedno pitanje u vezi uploada torrenta, pa ako netko zna jer ja nemam poima. Uglavnom našao sam jedan odličan torrent i prvo sam skidao nešto i nakon toga sam išao popravit ratio...i dobio sam faking 220 kuna račun od T-coma a, imam Flat. Moje pitanje glasi dali to ima neke veze što sam uplodao nekih 13gb po mojoj logici nebi trebalo imat veze a, možda se ja varam . Ili su me ovi lopovi pokrali stara mi uzela racun i sama platila i tek,i nakon par dana mi govori da da sam dobio tu svotu, ja joj govorim pa šta mi nisi odmah rekla, šta mislite o tome. Ili su poskupili da ja neznam ili opet kradu...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Torrenti - općenito, pomoć
@glas_razuma
glas_razuma kaže...

Jel mi moze netko reci kako da podesim one incoming konekcije, tj. da mi nisu limitirane na 10 ili koliko vec? Zahvaljujem!

 koji program koristiš? µTorrent, bittorent, azureus (vuze), bitcomet???
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrenti - općenito, pomoć
frost135 kaže...

Imam jedno pitanje u vezi uploada torrenta, pa ako netko zna jer ja nemam poima. Uglavnom našao sam jedan odličan torrent i prvo sam skidao nešto i nakon toga sam išao popravit ratio...i dobio sam faking 220 kuna račun od T-coma a, imam Flat. Moje pitanje glasi dali to ima neke veze što sam uplodao nekih 13gb po mojoj logici nebi trebalo imat veze a, možda se ja varam . Ili su me ovi lopovi pokrali stara mi uzela racun i sama platila i tek,i nakon par dana mi govori da da sam dobio tu svotu, ja joj govorim pa šta mi nisi odmah rekla, šta mislite o tome. Ili su poskupili da ja neznam ili opet kradu...

Možda u ugovoru postoji nešto što se zove ''klauzula o fer korištenju'' - postoji da bi se izbjeglo pretjerano izrabljivanje konekcije. Mislim, 13 GB je ipak malo pretjerano, a i nije ti neki razlog.
15 godina
neaktivan
offline
Torrenti - općenito, pomoć

naso sam Tekken 3 za PC na netu. da bi ka skinu sa neta moram koristiti Torrent. Ja pojma nemam kako to da uradim.

a igra mi se Tekken.

 

 

POMAGAJTE OCU DA SE OBESIMViče

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Torrenti - općenito, pomoć
BoSsX kaže...

naso sam Tekken 3 za PC na netu. da bi ka skinu sa neta moram koristiti Torrent. Ja pojma nemam kako to da uradim.

a igra mi se Tekken.

 

 

POMAGAJTE OCU DA SE OBESIMViče

Koji genijalni postCool

Prvo, skini, si utorrent sa ove stranice: http://www.utorrent.com/download.php
Instaliraj ga.
Onda ponovno potraži mjesto gdje si našel Tekken 3 (vjerojatno je u pakiranju i emulator za PS1).
Kad nađeš, skini taj torrent i jednostavno dvaput klikni na njega i pokazala ti se bude slika od utorrenta sa pitanjem kamo hoćeš da ti skine fajl.
Ovisno o broju seedera trajat će i download.
I to je to.
Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrenti - općenito, pomoć
macak kaže...
frost135 kaže...

Imam jedno pitanje u vezi uploada torrenta, pa ako netko zna jer ja nemam poima. Uglavnom našao sam jedan odličan torrent i prvo sam skidao nešto i nakon toga sam išao popravit ratio...i dobio sam faking 220 kuna račun od T-coma a, imam Flat. Moje pitanje glasi dali to ima neke veze što sam uplodao nekih 13gb po mojoj logici nebi trebalo imat veze a, možda se ja varam . Ili su me ovi lopovi pokrali stara mi uzela racun i sama platila i tek,i nakon par dana mi govori da da sam dobio tu svotu, ja joj govorim pa šta mi nisi odmah rekla, šta mislite o tome. Ili su poskupili da ja neznam ili opet kradu...

Možda u ugovoru postoji nešto što se zove ''klauzula o fer korištenju'' - postoji da bi se izbjeglo pretjerano izrabljivanje konekcije. Mislim, 13 GB je ipak malo pretjerano, a i nije ti neki razlog.
 Ja sam uploadao preko 60GB mjesečno (30 prosjek), a skinem minimum 200GB mjesečno I NIKAD me T-com nije upozorio.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrenti - općenito, pomoć
Armor kaže...
Koji genijalni postCool

Prvo, skini, si utorrent sa ove stranice: http://www.utorrent.com/download.php
Instaliraj ga.
Onda ponovno potraži mjesto gdje si našel Tekken 3 (vjerojatno je u pakiranju i emulator za PS1).
Kad nađeš, skini taj torrent i jednostavno dvaput klikni na njega i pokazala ti se bude slika od utorrenta sa pitanjem kamo hoćeš da ti skine fajl.
Ovisno o broju seedera trajat će i download.
I to je to.
 Samo bih dodao da nemoj skidat ako nemaš flat, jer ti može doći veeeliki račun...
Ču-ču
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrenti - općenito, pomoć
Savet je na mestu. Nema sta, ali druze to sam znao i bez tebe.
problem je u tome sto to ne drzi vodu (neradi), tj. utorrent uopste ne vidi torrent fajl koji sam skinu sa sumotorrent.com
Mislim opste nece da pokrene skidanje.
to je moj problem.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Torrenti - općenito, pomoć

kako da skinem tekken 3 sa sumotorrent.com

 

Skinuo sam Tekken 3 torrent fajl sa tog sajta i pokrenu ga sa utorrent

Medjutim utoorrent mi nikako nece da pokrene skidanje prijavi da ga nevidi

Nemam pojma do cega je posto mi je ovo prvi put da skidam preko torrent mreze

16 godina
neaktivan
offline
RE: Torrenti - općenito, pomoć
BoSsX kaže...

kako da skinem tekken 3 sa sumotorrent.com

 

Skinuo sam Tekken 3 torrent fajl sa tog sajta i pokrenu ga sa utorrent

Medjutim utoorrent mi nikako nece da pokrene skidanje prijavi da ga nevidi

Nemam pojma do cega je posto mi je ovo prvi put da skidam preko torrent mreze

 Igra je relativno stara, pa je moguće da nema seedera.
FA FA LA SI MI TI FA LA TI
15 godina
neaktivan
offline
Torrenti - općenito, pomoć

1.Odabir programa:uTorrent,Azureus,BitTorrent

2.Baze torrent datoteka:ThePirateBay-www.ThePirateBay.com

                                        IsoHunt-www.IsoHunt.com

                                        Torrentz-upišite u Google prvo

3.Kada dođete na Torrent stranicu gledajte omjer ljudi koji skidaju-Leecher,i oni koji djele-Seeder,traženi Torrent ima više Seedera nego Leechera.Znači 2 000 Seedera i 250     Leechera je dobar omjer i dobiti če te Toreent koji želite,ako je broj Seedera 0 nečete doči do te stvari koju želite.

4.Kada nađete to što želite,na Hard disk morate skinutiTorrent datoteku,te je pokrenite i počeliste skidati željeni Torrent.

5.U Torrentima drugi skidaju od vas i vi skidate od drugih.Sada morate ograničiti brzinu uploada.Desni klik na željeni Torrent(onaj koji upravo skidate),na otvorenom meniju odaberite Bandwidth Allocation,onda Set Upload Limit,na brzinu koju želite da drugi skidaju od vas.Belji seCool

Torrent je zakon,koristite ga i vi!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice