T com pucanje neta

poruka: 28
|
čitano: 7.763
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
T com pucanje neta

Pozz ekipa. Prije mj. dana sam prešao sa A1 na T com, i od tada se često događa, svaki dan puno puta, pucanje interneta na 1-2 sekunde. Sinoć i max tv !

Imam laptop i desktop pc povezani kablom na ruter. Na ruteru konstantno svijetli DSL , a jutros je tehničar iz T coma napravio restart rutera.

Da li se to još nekome događa? Jeli moguće da je možda u Windovsima problem ? ( W 10 pro ).

Tražim neki savjet, mišljenje, iskustvo.. ( promjenio sam i kablove od rutera do pc ).

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
T com pucanje neta

Moze biti do Windowsa, zadnji update-ovi uzrokuju dosta problema s mrezom. Meni su se jucer pojavljivali problemi u vidu unidentified network i morao sam svako malo pokretati troubleshooter nakon kojeg bi mreza nakratko radila. Stabiliziralo se navecer...

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

Ako misliš da je do Windovsa, da li vrijedi ponovni novi instal Windovsa ?

14 godina
offline
T com pucanje neta

Ja sam imao slične probleme na optimi i reinstalacija Windowsa mi je riješila to. Ali u svakom slučaju nazovi korisničku i provjeri jeli ima kakvih kvarova na mreži.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

Nazvao sam tehničku službu i razgovarao sa njima  i sve je ok, napravio mi je usput restart rutera, pucanje neta se nastavilo.

9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

pošto sam dobio dva ista odgovora , napraviti ću danas reinstal windowsa i javim se nakon novog instala i praćenja neta, za dan-dva. hvala !

9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

napravio sam jučer reinstall windowsa i nisam morao čekati dan- dva praćenje neta , odmah se pokazalo - puca i dalje. što da poduzmem dalje ?

9 godina
neaktivan
offline
Re: T com pucanje neta
3 d corner fan kaže...

napravio sam jučer reinstall windowsa i nisam morao čekati dan- dva praćenje neta , odmah se pokazalo - puca i dalje. što da poduzmem dalje ?

 Imaš li SpeedPort modem?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

da ,speedport w 724v

7 godina
offline
Re: T com pucanje neta
Koji firmwer ?

15 godina
offline
Re: T com pucanje neta
3 d corner fan kaže...

napravio sam jučer reinstall windowsa i nisam morao čekati dan- dva praćenje neta , odmah se pokazalo - puca i dalje. što da poduzmem dalje ?

 -i što, opet je 'kriterij' dva puta ista preporuka?, linija, kabel, postavke, malware, kvar, preopterećenje, viša sila.. što od tog možeš ti, što ne možeš + tek kad otkriješ uzrok možeš pokušati fix.

 

- npr, recimo da je linija ok, da je neki tvoj interni problem kojeg tad ti možeš (i moraš, neće operater) riješiti.. npr banalno, kvar modema ili preopterećen (konekcijama, količinom wlan uređaja, torrentseederima ili malware-rudarima i sl.). Reinstall win ne znači baš ništa, tj nisi eliminirao soft uzrok, (sam win ne može biti, može driver, može nešto treće ali ne win) tj reinstall kao riječ ima sasvim drugačije značenje nego npr clean a tad su i rezultati sasvim drugačiji tj nisi time ništa napravio samo izgubio vrijeme tj sve što je možda soft uzrok si ostavio-nasljeđeno u reinstallu (dok bi clean upravo zato bio razlog-razlika..).

- što ako se modem npr pregrijava i nakon par sati rada dođe do prekida, što ako je negdje loša žica (mrežni kabel, kontakt.. nešto).. to ne može nitko treći nego to moraš sam provjeriti

+ to se ne radi samo na tvom računalu, nego na svim uređajima u mreži, jer svaki može biti uzrok problema npr torrent.. odnosno kreneš eliminacijom-isključivanje svega što nije minimum, isključiš sve ostale uređaje, sve žice, jedno po jedno.. i po opisu ako je tu problem dovoljno brzo ga otkriješ (npr loš kabel-dobar kabel.. ne trebaš sate za test). Dok testiraš žice isključiš wlan-server na modemu-ruteru tj tako eliminiraš da neki npr mobitel guši liniju-uređaj.

 

itd.

 

za test može bilo koji uređaj, pc se recimo podrazumijeva ali može i nešto drugo, problem si vidio i na iptv-u.. može tad i sam tv itd. + gledati lampice na modemu, status, dsl i ostalo u tom trenutku kad se vidi kvar i ako je status dobar tad se zaključi gdje je prekid-uzrok.. može biti modem i tad tražiš zamjenu, može biti sve ostalo i tad moraš sam, a može biti i centrala-linija radovi ili preopterećeno.. i tad čekaš, tj neće ništa napraviti 'brže'.. poneki kvart može biti u nekom trenutku i to tad nema veze s ostalima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
T com pucanje neta

Kod smo kod prelaska sa a1 na tcom. Jesi povecavao brzinu ? Jesi kod a1 imao homebox ili kako vec ?

Imao sam ja jednom ta pucanja. Isto su mi slali nekog "lokalnog" tehnicara koji je resetirao router, pa dolazio nesto mjeriti i kao uvijek sve u redu. No slucajno sam vidio da prije problema margina pocne "divljati". Onda je dosao pravi tehnicar koji se popentrao na obliznji stup gdje im je kutija i popravio stanje nakon cca sat vremena.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 15:37 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 1
5 godina
protjeran
offline
T com pucanje neta

Jesi probao linux? napravi bootabilni usb i preko njega testiraj.

 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

napravio sam clean instal i mjenjao kablove, dsl dioda stalno - konstantno svjetlji (ne blinka)  u trenucima kada puca net,  driver za mrežnu karticu sam također updejto, 

Kada sam bio na A1 imao sam 4 godne isti Huavei ruter i te 4 god. samo ponekad je pukla veza,( otprilike jednom godišnje ) zato mi je i čudno što nakon prelaska na t-com toliko učestalo pucanje.

Moja parica ide max preko 70 Mb/s , sa A1 imao sam 60 Mb/s, sada imam 50 Mb/s .

Sa linuxom nisam probao, ali hoću.

9 godina
offline
T com pucanje neta

koji je firmware , to neznam .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T com pucanje neta

-trenutno je 'krizna situacija' i prekidi nisu nešto neočekivano, opterećenje mreže (škole-ocjenjivanje..) i sl. + izgoren datacentar u potresu + normalni radovi ..  prekid nije nešto neobično kao što sam kažeš koji put u godini a sad u ovoj situaciji ovisi o kvartu i sl. .. i to u slučaju da je kvar-problem izvan tvojeg dosega (na što ne možeš utjecati).

 

-ono što možeš unutar kuće/stana.. bolje npr live linux kao test (kojim eliminraš svaku soft-malware-driver razliku povezano s win dok reinstall upravo zato ne može pomoći..) no takvim testom brzo vidiš što može biti uzrok. HW ili SW, ako je hw (žica, router.. računalo..) tad će biti isto, neovisno koji os-driver, ako nema prekida (radi normalno) tad imaš 'potvrdu' da je soft povezano s tvojim win (ne win-MS jer on radi..) tj nešto od postavki, driver, malware, torrent itd. (beskonačno, tj sve od SW što imaš i sve postavke i tu ne pomaže reinstall nego clean ili live koji eliminira soft koji koristiš).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: T com pucanje neta
Traži da te prebace na drugu parnicu. Imao sam isti slučaj. Podzemni kabal je bio oštećen. Prije toga su mi ispitivali instalacije u kući. Mijenjali nadzemni kabal.
Praise the sun
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: T com pucanje neta
Obriši me
Praise the sun
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 6:53 (Yunfy-man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T com pucanje neta
Obriši me
Praise the sun
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 6:52 (Yunfy-man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

Razmišljao sam da sam pogodio pogrešno vrijeme - potres, večeras ću probati linux.

16 godina
offline
Re: T com pucanje neta
Nisi nam dao najbitniji info. Prilikom pucanja neta to se događa samo na kompu ili i na laptop i/ili max tv. Što je sa netom preko wi fi na mobu?
Ako ti se to događa na svim uređajima onda ti windowsi nemaju nikakve veze s time. Međutim dobra stvar je što oni u call centru vide takva pucanja.
Praise the sun
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2020 6:59 (Yunfy-man).
9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

testirao sam sa linuxom i nepuca veza  ! puca  na laptopu i kompu, i max tv rijetko . wifi i mobitel rade normalno. 

5 godina
protjeran
offline
Re: T com pucanje neta
3 d corner fan kaže...

testirao sam sa linuxom i nepuca veza  ! puca  na laptopu i kompu, i max tv rijetko . wifi i mobitel rade normalno. 

 Eto kao što sam i napisao, windowsi su trenutno problematični što se tiće mreža pa ti je najbolje ostati na linuxu ili si pokušati nabaviti LTSC verziju windowsa.

9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

pokušati ću namještati u windowsima i postavkama istog. 

6 godina
protjeran
offline
T com pucanje neta

Puca i meni od kada sam prešao na T-com ali za razliku od Iskona ovo je milost božja.

Pukne na 3,4 sekunde i internet ali i Tv konekcija, koja nije wi fi već je tv povezan žično s routerom.

 

Na routeru sve lampice ostaju normalno svjetliti.

 

Na Iskonu su bila "prava" pucanja, po 7,8 puta poslije 17h.. traju dugo kao kad resetiraš router...

 

Ovo na T-comu je p. dim.

 

Samo bih napomenuo, ista stvar je bila dok sam bio na win 8.1 kao i sada na win 10 home.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: T com pucanje neta

Situacija se popravila zadnjih dana, rijeđe puca net, i što je zanimljivo sa laptopom i wifi - jem još rijeđe puca. Probao sam svašta, linux , win enterprise, mjenjanje kablova,  drivere,. Jedino je sa linuxom bilo stabilno, ali  sam ostao na w 10 pro. - ukućani neće da se koriste linuxom i driveri sa njim su problem.

9 godina
offline
T com pucanje neta

Pozdrav ekipo ! Javljam da se situacija još više popravila , posebno na laptopu , na koji sam stavio w 10 entrerprise 64 bit, potpuno je prestalo pucanje neta. Hvala svima !

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
T com pucanje neta

Nekidan sam sa Tele-2 prešao na T-com sa pokućnim internetom(riječ je o bežičnome internetu),sa u prosjeku 2 MB/s na Tele-2,dobio sam oko 90 MB/s u T-comu.
IPTV u HD-u,YT u 4K sam po prvi puta potjerao na svojoj mreži,no imam problema.


-Svaki puta kada gledam film na Kodi addonu Elementum,pogledam film do kraja i onda pukne veza,to je obavezno!
To mi se desilo sa Tele-2 u 4 godine 2-3 puta,na T-comu svaki puta!
Ponekada jednostavno pukne veza sama od sebe-to mi se na Tele-2 nije dešavalo gotovo nikada.


Uspoređujem ove dvije mreže zato što koristim isti ZTE-ov stari router(onaj iz Tele 2 pokućni).


Pretpostavljam da je u pitanju preopterećenje routera,jer svaki puta restart routera pomaže.


Što mi je činiti?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice