Problem sa ažuriranjem programa

poruka: 32
|
čitano: 6.547
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
pitanje

Pred nekih tjedan dana sam instalirao Windows 7 (build 7000) uz kojeg sam , naravno , dobio Internet Explorer 7. Nakon što sam pokrenuo IE 7 sam se ažurirao , odnosno skinuo sam IE 8 . U početku je radio no nakon nekog vremena (nakon 5 min) prestao je raditi . Ujedno mi je prestao raditi msn , i neki programi ne mogu pristupiti internetu tj. ažurirati se . Namjesti sam da mi opera bude glavni web preglednik ali opet imam isti problem .

 

Pitanje : Kako mogu namjestiti da mi se programi ažuriraju preko nekog drugog web preglednika (opere , firefox-a ... ) i kako namjestiti da mi msn radi odnosno da ide preko drugog preglednika ?

 

Pokušaji : Pokušao sam izbrisati IE 8 ali se ne može , pokušao sam instalirati IE 7 , riješi sam sve vezano s firewall-om , prčkao sam po opcijama od programa koji mi se ne žele ažurirati ; Što se tiče interneta on normalno radi !!!

 

- problem imam kod sljedećih stvari : avs video editor i game maker 7 mi ne žele potvrdit aktivacijski kod

- problema nemam sa avastom koji se uspijeva spojit na internet ,    uTorrent mi radi , Limewire ... ( ukratko neki programi se spajaju a neki ne )

 

Unaprijed hvala na pomoći

Intel Core 2 Duo E6600 ; HDD western digital 500 GB ; GeForce 8800 GTX ; RAM - 4GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa

Probaj skinuti IE8 i reinstalirat ga, tj nemoj brisat stari IE već preko njega reinstaliraj. Probaj Chrome (od googla preglednik), pa javi kako ide s njime. Ažuriranje programa najcesce ti je najbole rućno. Google > XXX download, i instalacija :D.

 

Što se tiće MSN-a. On ti se ne otvara preko webpreglednika. Možda si mislio na windows live mail? Koji se inaće otvara u IE-u. Ako ti je MSN bitan imas njegove inaćice na internetu koje možeš skinuti za zamjenu, nije ko msn al poslužit će kao rjesenje ( Miranda).

 

Ako možeš još reći nešto o problemu?

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Probao sam skinuti IE 8 ali mi windowsi kažu kako ga već imam i ne žele ga instalirati . Što se tiče msn-a mislio sam na messinger (ne ono na netu nego baš šta imam na kompu ) . Instalirao sam Chrome ali ni dalje ne radi . Što se tiče Mirande skinuo sam je i radi ali se ne može spojiti na net , ponovno sam pogledao postavke i sve je u redu ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 18:49 (SANJIN3).
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa

Evo ti za msn rjesenja. Pronaso sam ih preko googla. Na forumu nekom.

 

If you still want to remain on the MSN system then you'll need a client that implements that protocol:

Miranda - Free, multi-protocol. Windows.
Trillian - Free (very) basic version, multi-protocol. Windows.
Gaim - Free, multi-protocol. Windows, Linux.
AdiumX - Free, multi-protocol. Mac OS X.

If you don't care about staying on MSN then there are loads of alternatives available, but my recommendation would be to get yourself an XMPP/Jabber client and connect to one of the many free XMPP servers.

Google Talk seems to be a nice client, and the Gtalk service is XMPP, allowing you to chat to millions of users spread across thousands of inter-linked servers. If you have a Gmail address you already have a login for Gtalk.

Psi is also another very nice Jabber client and is available on many OS'.

XMPP is also the only instant messaging protocol to have received IETF approval. It is the official standard for I.M.

HTH

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Probao sam google talk ali imam problema sa zaporkom ; pita me zaporku koju koristim na msn acountu , ja je napišem (točnu!!!-provjerio više puta) ali me on odbije . No ipak mislim da imam neki problem sa internetom zato jer mi svi programi mogu pristupiti internetu osim : game maker , avs video editor , i ostali programi za razgovor (tipa msn) . Šta misliš kada bi build 7000 nadogradio na novu verziju build-a ili RC verziju da li bi mi se problem moguće riješio ? Da li je moguće da mi ovaj program : TuneUp Utilities 2009 blokira navedene stvari ?

 

Da li bi mogao ovako riješiti problem : Instaliram Linux (neki) i preko njega ažuriram programe koje onda koristim na windowsima ?

 

BTW : hvala Canassob na trudu

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.5.2009 19:19 (SANJIN3).
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa

Imas 7100 verziju windowsa. Skinu onu s njihovog weba, mislim da je jos u opticaju tj slobodna za free download. Možda su zakrpali nesto u tih 100 brojeva.

A ovo preko linuxa neznam dali bi radilo. Jer imam linux na laptopu (ubuntu) i koristim sasvim normalno programe koji se mogu na windowsu (pomocu Wine-a). Takoder imas zamjene za MSN na linuxu kvalitetne kao i ostale programe. Ubuntu je predobra stvar. Ali je instalacija komplicirana. Potrebno je kreirat hrpu foldera i slicno. Ali postoje upute. najlakse bi ti bilo prvo probat tu noviju verziju Wi7.

 

TuneUp ti ne smeta nimalo. Osim ako nisi krivo porihto nesto u Speed optimizeru. Provjeri to.

 

Evo sad mi naumpao onaj program sta ga svugdje reklamiraju za automatski update.  Dok sam trazio taj naiso sam na ovaj, isprobaj ovako.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Skinuo sam ovaj program koji si mi preporučio ali problem je što se ni on ne može prijaviti na net ; piše : Checking failed , retry ?

 

Pogledao sam u speed optimizeru ali sve je u redu .

 

Probat ću skinut 7100 windowse . Samo da te još pitam da li se W7 build 7100 može produžiti rok kao kod W7 build 7000

 

Ako bi ti šta pomoglo mogu slikat neke   djelove postavka pa možda nađeš kvar .

 

Možda sam blokirao cookies , kako bi to mogao provjeriti ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 19:17 (SANJIN3).
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Poslao sam microsoftu poruku da imam problem sa IE8 , oni su ovako napisali :

 

,, Ne znam tocno sto ste radili na racunalu obzirom da na Windows 7 dolazi IE8 kao defaultan program a ne IE 7, no eventualnu stetu koju ste napravili mozete popraviti tako da napravite System restore (vracanje sustava) na dan prije nego sto ste radili promjene na Internet Exploreru. System restore cete naci pod Programs - Accessories - System tools - System restore. Kad kliknete na system restore pojavit ce se prozor koji ce vam ponuditi da vratite racunalo na prijasnje vrijeme, nakon sto odaberete tu opciju i kliknete dalje otvorit ce Vam se popis datuma. Vratite racunalo na vrijeme kada je Internet Explorer radio. "

 

-eto samo da znaš da sam i ovo pokušao , ali nisu ništa pametno rekli jer ja nisam prčkao po opcijama IE8 već je on sam prestao raditi

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 19:36 (SANJIN3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa

W 7100 je ''konacna'' verzija ja mislim. I traje godinu dana. Znaci jos nekih 11mj. Cudan problem stvarno. Ako si u mogucnosti, prikopcaj se na prijateljov internet (i modem/ruter) ili neciji drugi te probaj updatat tako. Jesi isprobo firefox?

 

Aj napravi listu programa koji ti ne rade, pa cemo probat nac zamjene za njih.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Probao sam sa firefoxom .

 

Ne rade :

avs video editor (sada skidam adobe premiere elements )

game maker - pošto imam skoro sve programe za izradu igara želio sam i ovaj isprobat ali bez aktivacijskog koda ne mogu raditi 3d igre (one se jedino sa ovim programom rade jednostavno , izuzev fps creatora ... no dobro uglavnom taj program)

msn , google talk , digsby ( tako nekako) , miranda - uglavnom svi programi za chat

software update - ovo što si mi predložio

***

zapravo mi se ni jedan program ne može spojit na net osim : avasta (i ostalih antivirusnih programa koje sam prije imao) , i web preglednika (osim IE8) i Windowsa (ali to je zasebna priča )

***

 

sa internetom je mislim sve u redu jer mogu na internet i mogu gledat max tv (iako to nema veze ...) ; pošto imam bežični internet spojit ću se na susjedov net i probat - naravno pitat ću ga , javim kasnije

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2009 20:08 (SANJIN3).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ažuriranjem programa
SANJIN3 kaže...

Probao sam sa firefoxom .

 

Ne rade :

avs video editor (sada skidam adobe premiere elements )

game maker - pošto imam skoro sve programe za izradu igara želio sam i ovaj isprobat ali bez aktivacijskog koda ne mogu raditi 3d igre (one se jedino sa ovim programom rade jednostavno , izuzev fps creatora ... no dobro uglavnom taj program)

msn , google talk , digsby ( tako nekako) , miranda - uglavnom svi programi za chat

software update - ovo što si mi predložio

***

zapravo mi se ni jedan program ne može spojit na net osim : avasta (i ostalih antivirusnih programa koje sam prije imao) , i web preglednika (osim IE8) i Windowsa (ali to je zasebna priča )

***

 

sa internetom je mislim sve u redu jer mogu na internet i mogu gledat max tv (iako to nema veze ...) ; pošto imam bežični internet spojit ću se na susjedov net i probat - naravno pitat ću ga , javim kasnije

 Znaci gamemaker nema veze s ovim. Tebi treba aktivacijski kod jedino?

Za kreiranje videa imas nogo dobrih programa. Cujem da je Sony Vegas dobar. Isprobaj chrome, safari, netscape.

Malo sam se pogubio vise, da saberemo :D. Zelis updejtat programe odredene?
Audaces fortuna iuvat
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Game maker akt. kod imam ali ga ne mogu potvrditi

Nove programe koje skidam/instaliram trebam aktivirati na net ili updejtat ; npr. ako skinem neki program koji traje 1 mjesec (nakon toga trebam kupit program) , ali ako unesem aktivacijski kod rok trajanja se briše , odnosno mogu ga koristit ,, doživotno" . E ovo što sam dao kao primjer ne mogu napravit jer IE8 ne radi ...

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Danas sam provjerio ne radi mi ni office odnosno ne želi mi se spojit na net . Uglavnom zbog IE 8 NITI JEDAN PROGRAM NE MOŽE NA INTERNET , osim antivirusnog programa i ostalih web preglednika (opera , chrome , firefox ... ) !!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa

Obrisi IE. Zauvijek. I blokiraj njegov update/install. Javi.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Problem je što ga ne mogu obrisati , gledao sam na netu kako ga obrisati ali svi imaju neke opcije koje ja nemam , bi ga se moglo kako izbrisati ali ne iz control panela već nekako drugačije ?

 

-pogledaj sliku da skužiš ; neki imaju na listi i IE ali ga ja nemam

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2009 21:47 (SANJIN3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Zaboravio sam još napomenut , pred neki dan sam instaliaro paket IE (IE 1 ,2,3,4,5,6,7) sa bugova dvd-a ali ni jedan se ne može spojiti na net

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa

Jesi probo ''runćno'' obrisat ga? Odes u dirketorij na hardu i obrises.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Sad sam se sjetio , da li da izbrišem sve updejtove od IE (one koje windowsi dopuštaju) , samo neznam točno koji updejt je od IE , provjerit ću sutra na netu ; ako možda ti već znaš onda javi .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Probao sam ga naći (search) na kompu ali ništa ne nađe - IE je postao dio windowsa !

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa

C:\Program Files\Internet Explorer ?

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar
Canassob kaže...

C:\Program Files\Internet Explorer ?

  ne postoji
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Zapravo našao sam nešto od IE na kompu ali mi ne želi deinstalirati ; i nisam siguran da li je to IE 8 ili ono što sam maloprije spomenuo da imam IE 1,2,3,4,5,6,7 pack - instaliran sa bugova dvd-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa

Vrati se na XP ako mozes? PRvo ga probaj BOOTat jer mislim da W7 spremi XP negdje pa mozes koristit i njega. Pa onda probaj nac taj dirketorij. Ako nenades, instaliraj XP ako ti nije frka, il Vistu, sad dolazi SP2.


EDIT: Da, mislim da je to IE.

Audaces fortuna iuvat
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2009 22:08 (Canassob).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Formatirao sam disk sa xp-om ; a da instaliram build 7100 ; da li će se windowsi samo updejtati ili ponovno instalirati ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Ima neki program s kojim bi to mogao obrisati ? probao sam sa killboxom ; ima neki unlocker ili tako nešto koji blokira program koji zabranjuje brisanje ; imao sam ga na windowsima xp black editio ; probat ću ga ponovno nać pa možda uspijem .

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
prihvaćeno rješenje

Pa samo instaliraj/reinstaliraj taj novi build. Pritom formatiraj ostalo ako ti ne treba. Probaj ovo.

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Probao sam već to ali ne radi ; to je za vistu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Prestao mi je raditi avast , odnosno ne želi mi se spojiti više na net .

 

Pregledao sam komp od virus ; nema niti jednog . Windowsi isto počinju imati problem sa spajanjem ; sada skidam build 7100 , a do tada ću pokušat popravit ovaj problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa
autorov komentar

Što mislite o ovom programu ? Da li ga je netko isprobao ?

 

za brisanje IE 8 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa ažuriranjem programa

Instaliraj si AVG umjesto ovog.  Radil?

Audaces fortuna iuvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice