PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.431
|
čitano: 792.459
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Settings- desno gore ovaj zupcanik


Login to your Paypal account.
Click Settings on the top-right of the page left of Log Out.
Select PAYMENTS tab.
Click Manage pre-approved payments.
Click Set Available Funding Sources on the top-right of the list.
Potpis
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Pozdrav,jel moze mala pomoc

Znaci otvorio sam paypal biznis racun. E sad,zanima me jel moguce poslat nekome nalog za uplatu a da nije potrebno da osoba koja uplacuje novac ima paypal racun??

Konkretno,radim turisticke izlete putnickim kombijem..potencijalne klijente hvatam po terenu i tako dogovaram posao. Naplata je prije polaska na izlet i ja im zelim ponudit opciju karticnog placanja.

Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav.

 

Kupio sam na Gearbestu neki gadget za 25 USD.  Na paypal balance imam 11 EUR, odnosno 11,33 USD.

Vidim da mi pri je pri kupnji PayPal teretio karticu na puni iznos, iako mi je označeno u postavkama da se prvo troši balance.

 

Molim Vas odgovor je li to zbog toga što iznos premašuje balance ili je u pitanju nešto drugo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

molim pomoć

 

imam paypal račun otvoren davnih dana, no godinama ga ne koristim jer plaćamo preko ženinog paypal računa, kreditnom karticom ili direktnim plaćanjem

no, trenutno kupujem ženi neke čizme i glupani iz engleske imaju isključivo plaćanje preko paypal računa, a ja se ne mogu sjetiti lozinke

 

kad idem na reset lozinke šalju mi na mejl verification code i to upišem, no onda traže još jednu provjeru - putem sms poruke ili poziva, što ne dolazi u obzir jer sam u međuvremenu promijenio broj mobača, te kao zadnja opcija sigurnosna provjera koja ne prolazi - pita me za mjesto rođenja i rođeno prezime matere, a kad upišem oboje kaže mi da jedno ne valja, iako bi to trebalo biti nemoguće jer mi je rodni grad uvijek isti, kao i materino prezime

 

dalje nemam opcija kako promijeniti lozinku - zna li netko što napraviti dalje, jer sam ostao bez opcija i paypal računa - kako vratiti račun, odnosno lozinku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Obrati im se na support, preko maila ili telefonom, i reci da ti salju na novi broj mobitela.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ok, probat cu, nadam se da nece raci kako najprije unutar racuna moram promijeniti broj telefona... kvaka 22
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Otvori novi. Jednostavnije...
9 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

--

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 15:34 (el.šef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori
Jos nekuzim jeli moram prijaviti porez na primanje novca sa paypala na paypal?
Pitao sam znaci poreznike... Koji rade 10+ godina ni oni neznaju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

to sam se i ja pitao pa sam negdje vidio da se to tretira kao dohodak iz inozemstva i trebao bi prijaviti

9 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Nije mi jasno napravio sam PayPal racun i sve je normalno aktivirano, medjutim zanima me kako da dodam sredtsva na racun? Kupio bih igru na steamu. Moram li ja odredjeni iznos dodati na karticu s kojom je spojen paypal pa onda pp to automatski povuce na moj acc i onda mogu odmah kupiti sta zelim ili? 

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

moras imat pare na kartici, nejde ti nista na pp acc nego direkt uzima s kartice. samo si stavi da ti uzima po tecaju banke a ne paypalovom tecaju.

 

 

9 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
p1k1p kaže...

moras imat pare na kartici, nejde ti nista na pp acc nego direkt uzima s kartice. samo si stavi da ti uzima po tecaju banke a ne paypalovom tecaju.

 

 

 Znaci ako ja sad dodam na visu 300kn i vratim se doma mogu si odmah kupiti igru na steamu preko paypala? Kako to da napravim u vezi tecaja? Hvala na pomoci.

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 16:04 (el.šef).
13 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
el.šef kaže...
p1k1p kaže...

moras imat pare na kartici, nejde ti nista na pp acc nego direkt uzima s kartice. samo si stavi da ti uzima po tecaju banke a ne paypalovom tecaju.

 

 

 Znaci ako ja sad dodam na visu 300kn i vratim se doma mogu si odmah kupiti igru na steamu preko paypala? Kako to da napravim u vezi tecaja? Hvala na pomoci.

 tak je, imas postano gore

9 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Hvala puno. Sad posto sam tek usao u sve ovo i dosta toga sam procitao ali to su postovi stari godinama pa me samo jos jedna stvar zanima.. Naime, ja zelim kupiti dvije igre na steamu, svaka je 14eura, znaci 28e sto je oko 210kn. Zanima me da li ja moram staviti vise od tih 210kn na karticu ili je to dovoljno? Ono sto ocu pitati jest, uzima li paypal neku proviziju ili nesto zbog koje bi recimo trebao staviti vise novca od potrebnog?

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
el.šef kaže...

Hvala puno. Sad posto sam tek usao u sve ovo i dosta toga sam procitao ali to su postovi stari godinama pa me samo jos jedna stvar zanima.. Naime, ja zelim kupiti dvije igre na steamu, svaka je 14eura, znaci 28e sto je oko 210kn. Zanima me da li ja moram staviti vise od tih 210kn na karticu ili je to dovoljno? Ono sto ocu pitati jest, uzima li paypal neku proviziju ili nesto zbog koje bi recimo trebao staviti vise novca od potrebnog?

Pogledaj na vrhu stranice, piše kako složiti da ti banka računa konverziju. Ispadnu manju cifre nego kod to radi PayPal.

 Nekim je (na veće svote) trebalo 100kn više na računu nego ih je predmet koštao, i kad je prošla uplata, tih 100 (nepotrebnih) kuna ima je ostalo.

 

Tak da, da. Trebaš imati više love nego nešto košta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav,evo otvorio sam racun na forumu samo za ovo pitanje. Unaprijed hvala na odgovoru.

 

Naime,treba mi racun na paypalu kako bi oglasio apartman na jednoj internetskoj stranici. Uglavnom,kada krenem raditi paypal racun nemam opciju nigdje izabrati da sam iz Hrvatske pa tako moram unijeti amerićku state u kojem se nalazim i imam izbor unijeti samo broj telefona koji po broju znamenaka odgovara sam za SAD. (Nisam stručnjak ali mislim da me stranica automatski registrira na američku domenu stranice ili tako nešto). Uglavnom ako netko zna kako da pristupim europskoj/hrvatskoj paypal stranici bio bi mu jako zahvalan. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

imas dole desno pri dnu stranice americku zastavu na koju kliknes i odaberes hrvatsku i to je to

ili jednostavnije odes na ovaj link https://www.paypal.com/hr/

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.4.2017 23:53 (p1k1p).
12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pitanje, kako se moze napraviti withdraw sa paypala na racun banke ili na karticu ako je moguce? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Rodić kaže...

Pitanje, kako se moze napraviti withdraw sa paypala na racun banke ili na karticu ako je moguce? 

 Pa dodas karticu u Wallet, potvrdis je i imas gumb withdraw funds.

 

 

 

 

Nego, ja upravo dosao u HR.

 

Dobio sve nove kartice od ZABE, nijednu PayPal ne prihvaca? WTF? Kaze card not accepted.

 

Jedna (tekuci devizni) je bila gore i maknuo mi je naknadno....navodno sto sam nasao na netu, samo Visa Electron Business Obrtnicka od zabe radi.

14 godina
odjavljen
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Kud baš zaba, najgora banka. PBZ i erste (isplate, uplate...) rade savršeno s paypalom, raifaissen radi ali ne znam dal su sve funkcionalnosti dostupne.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Ma da ali kad stisnem withdraw funda pise add US bank account?!?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Jakovp kaže...

Kud baš zaba, najgora banka. PBZ i erste (isplate, uplate...) rade savršeno s paypalom, raifaissen radi ali ne znam dal su sve funkcionalnosti dostupne.

 Eh...imam račune odavno tamo. Mislio sam na PBZ ali mi se ne sviđa njihov 365. Erste mi je što se modernizacije tiče daleko najbolji, ali nikad nisam imao razloga za preći.

 

Nazvao sam jučer ZABU, izgleda da su mi deaktivirali karticu jer nije korištena 12 mjeseci, sad radi sve super.

Rodić kaže...
Ma da ali kad stisnem withdraw funda pise add US bank account?!?

Možda ti kartica/banka ne prihvaća. (kao što meni neke zabine nisu recimo)

Inače imaš auto-withdrawal na kraju mjeseca, a prije je bilo da možeš na karticu povuć ako platiš 2.5$

 

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-country-functionality-outside&dispatch=5885d80a13c0db1f8e263663d3faee8d94717bd303200c3af9aadd01a5f55080

 

 

Moguće da su makli, jer Visa je općenito svugdje na internetu maknula da se povlači na debitne kartice od njih.

14 godina
odjavljen
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Nisi u điru, withdrawal automatski na kraju mjeseca je odavno ukinut, sad ide samo ručno uz naknadu od 5 dolara.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Jakovp kaže...

Nisi u điru, withdrawal automatski na kraju mjeseca je odavno ukinut, sad ide samo ručno uz naknadu od 5 dolara.

 ? Koristim to svaki mjesec 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Cija kartica? Koja drzava?
Potpis
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Ovo mi je hrv. acc, ZABA.

Merchant account (tog tipa vise nema), otvoren u 2011.

 

Imam drugi americki acc, i dodatno Payoneer kojeg najvise koristim.

 

 

Ja brijemda je to neka sretna greska kod mene...jer vidim da tu funkciju nude samo u Njemackoj, VB i Indiji.

 

Evo ovo mi je bilo kad sam dodao tu karticu u 3. mj. Prije tog je bila isto kartica na ziro.

 

Moguce da zbog porezne mora ici sve na ziro...makar meni nisu to neki iznosi i uglavnom imam opravdanje za njih (nije nista na crno) tako da me briga

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2017 17:26 (Mitch).
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Jakovp kaže...

Nisi u điru, withdrawal automatski na kraju mjeseca je odavno ukinut, sad ide samo ručno uz naknadu od 5 dolara.

 Kako se to rucno povuce?

12 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori
Nemam biznis acc. Zasto mi na svaki prijenos na moj racun sa necijeg paypala uzme 5.55 eura?? Sad sam primio 100. Na paypalu pise 94.5????!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Rodić kaže...
Jakovp kaže...

Nisi u điru, withdrawal automatski na kraju mjeseca je odavno ukinut, sad ide samo ručno uz naknadu od 5 dolara.

 Kako se to rucno povuce?

 Pa odabereš with drawal...

 

Mitch  pa drugi to nemaju već neko vrijeme, ne znam zašto je tebi tako da :) Inače od nedavno porezna ima uvid i u tekući tako da nije do toga.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice