Kako napraviti web stranicu?

poruka: 31
|
čitano: 26.227
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Kako napraviti web stranicu?
ja bi htijeo da napravim web stranicu ali da bude vidljiv na internetu da ga svi mogu nać na google-u........

ali goću da napravim nešto slićno youtube-u........

s kojim to programima mogu da napravim.....i jel se šta treba plaćat da bude na internetu i kako mogu da zaradim na toj stranici znam da mogu s reklamama da zarađujem......ali kako mogu onda stavit reklame na stranici......
koliko zarađujem na tim reklamama.......
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti web stranicu?
renoboXX kaže...
ja bi htijeo da napravim web stranicu ali da bude vidljiv na internetu da ga svi mogu nać na google-u........

ali goću da napravim nešto slićno youtube-u........

s kojim to programima mogu da napravim.....i jel se šta treba plaćat da bude na internetu i kako mogu da zaradim na toj stranici znam da mogu s reklamama da zarađujem......ali kako mogu onda stavit reklame na stranici......
koliko zarađujem na tim reklamama.......

Da bi napravio nešto slično You Tube-u moraš imati korisničkog iskustva,plaćati moraš samo hosting ,ako te zanima imaš i besplatni hostinga koje nemoraš plaćati Belji se

RIDER-What color is your life ... :D
13 godina
protjeran
offline
Kako napraviti web stranicu?
a kakva je razlika kada plaćaš ili onog besplatnog......kaj ovaj besplatan je da nije vidljiv na inernetu a ova kaj se plaća je vidljiv ili kaj........a koliko je plaća taj hosting.....jel mjesecni ili kako....malo pojasnite i kako mogu napravit stranicu......
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti web stranicu?
renoboXX kaže...
a kakva je razlika kada plaćaš ili onog besplatnog......kaj ovaj besplatan je da nije vidljiv na inernetu a ova kaj se plaća je vidljiv ili kaj........a koliko je plaća taj hosting.....jel mjesecni ili kako....malo pojasnite i kako mogu napravit stranicu......

Kod hostinga imaš pakete kod ovi što moraš plaćati pa ti onda biraš paket hostinga koji tebi treba ,oba dva su vidljiva samo što  besplatnog kad napraviš stranicu ne stoji ono:www.ime tvoje web stranice.com ili hr zavisi kakav uzmeš nego npr:www.ime tvoje web stranice.freehost.com ili bilo koji drugi besplatni da uzmeš,hosting možeš plaćati mjesečno a možeš uplatiti i za više mjeseci ,imaš li iskustva u Adobe Dreamweare-u Neodlučan

RIDER-What color is your life ... :D
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti web stranicu?
renoboXX kaže...
ja bi htijeo da napravim web stranicu ali da bude vidljiv na internetu da ga svi mogu nać na google-u........

ali goću da napravim nešto slićno youtube-u........

s kojim to programima mogu da napravim.....i jel se šta treba plaćat da bude na internetu i kako mogu da zaradim na toj stranici znam da mogu s reklamama da zarađujem......ali kako mogu onda stavit reklame na stranici......
koliko zarađujem na tim reklamama.......

1. Otprilike vidim da nemaš baš iskustva, pa cu te odma spustit na zemlju i reci da se radi o kompliciranom site-u gdje je za tako razrađenu ideju potreban kapital i ekipa programera i dizajnera.

2. Koji programi? Program ne postoji, postoji par programskih i prezentaciskih jezika i databaze.

3. Trebaš kupiti domenu za 60-ak kuna i ako želiš video stranicu treba ti malo bolji hosting ali to košta.

4. što se tiće zarade ROFL!!

 

5. Da bi ti stranica bila vidljiva na google-u treba ti SEO optimizacija i mnogo truda!!!

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti web stranicu?
renoboXX kaže...
ja bi htijeo da napravim web stranicu ali da bude vidljiv na internetu da ga svi mogu nać na google-u........

ali goću da napravim nešto slićno youtube-u........

s kojim to programima mogu da napravim.....i jel se šta treba plaćat da bude na internetu i kako mogu da zaradim na toj stranici znam da mogu s reklamama da zarađujem......ali kako mogu onda stavit reklame na stranici......
koliko zarađujem na tim reklamama.......

 

Ima jedan program, zove se EasyWebMindReader. Samo stisneš Next nekoliko puta i on napravi sve za tebe. Smijeh

 

Nadam se da si shvatio ironiju. A za web sajtove poput JuBiToa treba ti (poveći) tim dobrih programera, web i flash dizajnera, sistem i web administratora, hrpa servera i softvera razne namjene i naravno poveći budžet s kojim ćeš sve to plaćati. YouTube je krenuo s nekih 10 milijuna $, pa ti sad vidi... Bogataš

 

13 godina
protjeran
offline
Kako napraviti web stranicu?
ok.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Kako napraviti web stranicu?
a jel ima koj program ili nešto gdje mogu da ućim da radim web stranice
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako napraviti web stranicu?

Imaš na tisuće tutoriala na Internetu.

Prijavite se!- www.aboutgamers.tk
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?
AMD PII 945 . GHz | Gigabyte MA790X UD3P | 2x2 GB Kingmax 1066MHz | Sapphire 4870 1GB | 640 GB HDD | Samsung Burner | Corsair TX650 | CM 334 Elite
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?

google...ajde ovo je vec 100X riješeno treba nauciti prvo HTML i CSS pa malo JS. PHP ili ASP.net itd itd.

Lijepo li je Hrvat biti, majko hvala ti!!! | Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kako napraviti web stranicu?
renoboXX kaže...
ja bi htijeo da napravim web stranicu ali da bude vidljiv na internetu da ga svi mogu nać na google-u........

ali goću da napravim nešto slićno youtube-u........

s kojim to programima mogu da napravim.....i jel se šta treba plaćat da bude na internetu i kako mogu da zaradim na toj stranici znam da mogu s reklamama da zarađujem......ali kako mogu onda stavit reklame na stranici......
koliko zarađujem na tim reklamama.......

 Da počnemo!

1. Nauči html i css. Tutorial možeš pronaći na w3schools.

2. Nauči koristiti joolmu, wordpress tj. vježbaj u njima praviti stranice da bi stekao iskustvo.

4. Počni učiti web programiranje(php, asp.net,javascript(jquerry),flash,sliverlight..) i baze podataka(mysql,oracle,sql).

5. Kad to naučiš onda napravi web stranicu kakvu želiš.

6. Uzmi negdje privatni hosting i plati domenu i to je to.

 

EDIT: Evo linkovi tutoriala na bug foutum: 1, 2,

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2010 14:40 (captain_soap_McTawish).
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?

Je li zna itko jednostavan program za pravljenje web stranica

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?

Za totalne pocetnike odi na weebly ima ih jos puno.

 

Za malo naprednije http://doodlekit.com/home

 

I moj najdrazi adobedreamwawer+notepad++

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti web stranicu?
Znatiželjac kaže...

Je li zna itko jednostavan program za pravljenje web stranica

  ništa u životu nije jednostavno , i zapamti to

Možeš uzesti one primjere web-stranica šta dobiješ u nikakvim programima , koji su baš za nubare

 

I see no changes wake up in the morning and I ask myself is life worth living should I blast myself?
16 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?

sa nekim komercijalnim alatima koji su webbuilderi na shemu, "ono sto vidis to dobijes" mogu se dobiti fenomenalni sajtovi.

 

http://www.wysiwygwebbuilder.com/

 

45$, a mozes ga isplatit sa 2-3 info sajta koja nekom naprvis.

osobno ga koristim dvije godine.

 

takodjer od hosta

http://www.fiuhost.com/

mali paket i kod njih regas domenu...sve sica.

tako odradis tri sajta sa apartmanima za nekoga i imas program gratis, plus mocan tool,a i dalje si n00b.

 

 

 

what Marcellus Wallace looked like
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2010 18:01 (torrente).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako napraviti web stranicu?
Znatiželjac kaže...

Je li zna itko jednostavan program za pravljenje web stranica

Recimo da je cilj html kod.

- najjednostavniji program bi bio notepad. Jer jednostavnost je povezana s brojem opcija-mogućnostima.

- slijedeći korak je word, ima više opcija, lakše napraviš ono što želiš (s manje znanja). Dali je lakši ili jednostavniji...

- nakon tog pravi programi za tu namjenu kao frontpage (smeće?) .. samo kao primjer. On je za razliku od notepada ili worda, napravljen upravo za to. Nudi više mogućnosti ali upravo zato se nemože reči da je jednostavniji od notepada. Mada će vjerojatno i početnik brže napravit stranicu nego u notepadu.

- iznad tog su rješenja za kompletne web siteove.

Svaki od tih programa je zapravo kompliciraniji, ali istovremeno nudi jednostavniji rad za ono što mu je primarna namjena.

Bez obzira što koristiš, potrebno je znanje, ideja, cilj... alat je samo alat.

Za različite potrebe ćeš koristiti odgovarajuće alate.

 

ako želiš primjer koda, dovoljno je na bilo kojoj stranici desni-klik view source i otvorit će se u notepadu (ili zadanom programu). Taj kod je isti, bez obzira na editor, kao što je muzika (recimo mp3) ista bez obzira na player.

 

primjer: prazna stranica s naslovom primjer, dovoljno je u notepadu sejvati kao .html (ne kao txt, ili renejmaj..) na desktop i pokreni.

 
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
 
 <html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" >
  <head><title>
 primjer
  </title></head>
  <body>

  </body>
 </html>

- to je jednostavan ali besmislen primjer, jer nema nikakav sadržaj. Ipak to je html stranica koja bi mogla postojati na webu...

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?

Mene zanima kako se radi stranica u photoshopu tj. nacrta se pa se nešto reže pa se programira?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti web stranicu?
titan kaže...

Mene zanima kako se radi stranica u photoshopu tj. nacrta se pa se nešto reže pa se programira?

to možeš u Adobe Fireworksu. A u PS samo slike.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2010 18:52 (ROFLOLMAO).
14 godina
offline
RE: Kako napraviti web stranicu?
titan kaže...

Mene zanima kako se radi stranica u photoshopu tj. nacrta se pa se nešto reže pa se programira?

http://www.bug.hr/forum/topic/razvoj-web-stranica/photoshop-tutorial-web-dizajnere/21253.aspx

Mnoge države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
11 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?

ljudi imam pitanje,dali mogu napraviti staranicu kao ovo http://freerpcodes.jimdo.com/ i da onda kad upise sve posalje se meni na mail?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako napraviti web stranicu?
jura249 kaže...

ljudi imam pitanje,dali mogu napraviti staranicu kao ovo http://freerpcodes.jimdo.com/ i da onda kad upise sve posalje se meni na mail?

 

Da, to se zove phishing..

''Impossible is nothing..'' ''It's on me: To be lighter, fly higher, go further.,,'' ''Train your mind and the body will follow''
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti web stranicu?

Zanima me može li se web stranica napraviti s programskim jezikom c++? Koji se programski jezik trebam naučiti: HTML, HTML5,CSS,CSS3

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti web stranicu?

covjece XD c++ je objektno orjentirani programski jezik... njime je recimo napravljen dio firefoxa,kao web browsera.... al nema prevelike veze s izradom web stranica(kazem prevelike jer teoretski i u njemu mos pisat tagove i linije koda,ali je glupo kad imas mnostvo text editora na netu u kojima je to puno jednostavnije i logicnije za radit )... kao drugo "HTML ,HTML5 "i sve to kaj si nabrojao nema veze s programiranjem rofl.... osoba koja pise nesto tamo u XHTMLu recimo nije nikakav programer jer ne podliježe toj definiciji,a da te sad odma skratim guglanja te definicije reci cu ti odma - ne radi nikakve programe simple as that... pa eto prvo prouci sta to znaci sta si ti tu nama napisao,onda postavljaj tu pitanja ak nes nije jasno :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2013 0:04 (mojsije1234).
13 godina
offline
Kako napraviti web stranicu?

Ljudi može li me netko uputit na neki dobar tutorial kako napravit web stranicu? Imam vremena preko ljeta skroz se udubit u to,a treba mi jer mi stari želi reklamirat neke usluge..Da se razumijemo totalni sam noob i početnik,ali nisam budala i vremena imam pa ako imate nešto dobro i korisno..

edit: aha vidio sam gore neke korisne linkove,koliko je po vama potrebno vremenski da se nauci kako napravit stranicu od nule?

Battlelog:cro1911
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 18:25 (CoKsA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?

Ako te ne zanima previse izrada web stranica i to, najlakse do gotove stranice ces doci preko Wordpressa, pa malo istrazi to.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Kako napraviti web stranicu?

 ovako nešto? :)

Battlelog:cro1911
6 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?

ja bi htio napraviti stranicu na google rent-a car zna li neko kako se to radi

Marko092
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti web stranicu?

htio bi napraviti rent-a car stranicu na google zna li iko kako se to radi i jel se to placa ili ne ako zna neko to napraviti iz siska

Marko092
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napraviti web stranicu?
Marko Del Giudice kaže...

ja bi htio napraviti stranicu na google rent-a car zna li neko kako se to radi

 Ako nisi programer ili ako nemas iskustva u sličnom to sam ne možeš napravit.

 

Najbolje ti je angažirati nekog programera ili tim ljudi koji bi ti to napravili.

 

Renta car nije statička stranica pa da je jednostavno napravit. Što ti hoćeš potrebna je baza podataka koja se povezuje sa tvojom web stranicom  ili spajanje tvoje stranice na nekakvu vrstu rent platforme.

I uključuje više programski jezika, najbolje ti je platit za to ako nemaš iskustva u programiranju. 

 

Uglavnom potrebano ti je poznavanje PHP-a i SQL uključujući html i css za samu stranicu.

Chill
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 20:55 (ris).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice