Index.hr zaražen

poruka: 17
|
čitano: 2.846
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Index.hr zaražen

Surfajući danas indexom u potrazi za dnevnom dozom žutila, na jednoj stranici mi je iskočio prozor da skinem i instaliram Flash-Playerv2.exe. Odmah sam kliknuo cancel, izišao iz WIndowsa i otvorio OpenSUSE. Tamo sam ponovio isto, samo sam ovaj put sačuvao file, i skenirao ga sa prvim antivirus alatom koji sam pronašao na webu i dobio zanimljiv rezultat : Flash-Playerv2.exe infected with BackDoor.IRC.Tito.origin .

Sa kaspersky online scanner   su rezultati bili još zapanjujući:  You're clean! Kaspersky Anti-Virus has not detected any viruses at this time in the file you submitted.

Sa Virus Total još i bolji...

 

E sad, ja nisam pustio instalaciju Flash-Playerv2.exe i nadam se da nisam zarazio komp, ali koliko ljudi se zarazi ovakim glupostima surfajući bezbrižno. U zadnje vrijeme mi se par puta nakon pretrage u googlu (rezultati na prvoj stranici) pojavu ovakve opcije ali je u tim slučajevima bio AntiVirus2008. Di sve ovo vodi.,,

Kod nekih prijatelja dođem na njihova računala kad tamo ono puno svakakvih gamadi. Počet ću ljudima instalirati Ubuntu ili OpenSUSE 11, ako im komp ne treba za igre.

 

  Edit: Ako je ovo tema prikladnija za softver-sigurnosni softver, onda molim moderatore da je premjeste.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2008 9:09 (daseparo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Index.hr zaražen

Nepratim Index jer znam da nešta stalno muljaju...

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Index.hr zaražen

Isto se i meni dogada.

MSI Platinum P7N | Intel C2D E6750 | 2gb Kingston HyperX | 2 x 9800gtx 512mb | WD 320gb | Fortron 650w
15 godina
neaktivan
offline
RE: Index.hr zaražen

index je zarazen vecim virusom, a to su polupismeni novinari koji samo cekaju da popljuju ovu drzavo i sve hrvatsko...zalosno

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
RE: Index.hr zaražen

AdBlock Plus na Firefoxu te KIS-ov antibanner i ništa ne iskače. I ništa se ne želi instalirati. Jesi siguran da ti računalo nije otprije zaraženo, pa ti nešto samo aktivira instalaciju? Iako nije niti isključeno da se na Indexovu serveru nešto prošvercalo. Poput loših novinarskih tekstova...Smijeh

16 godina
neaktivan
offline
Index.hr zaražen

Idući koji ode u offtopic, posebno politički, ide na godišnji od 14 dana. Neplaćeni.

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Index.hr zaražen
Elk Cloner kaže...

AdBlock Plus na Firefoxu te KIS-ov antibanner i ništa ne iskače. I ništa se ne želi instalirati. Jesi siguran da ti računalo nije otprije zaraženo, pa ti nešto samo aktivira instalaciju? Iako nije niti isključeno da se na Indexovu serveru nešto prošvercalo. Poput loših novinarskih tekstova...Smijeh

 ne vjerujem da mi je komp zaražen (iako je i to moguće)  jer mi se ista stvar događa i u OpenSUSE 11. Tamo sam i sačuvao file i slao ga na razne web virus skenere.
naxeem kaže...

Idući koji ode u offtopic, posebno politički, ide na godišnji od 14 dana. Neplaćeni.

 Upravo sam, već ljut u što mi se pretvara tema, išao napisati post kako bi bilo dobro da ljudi daju neke korisne savjete u svezi ovog problema, jer se takve stvari događaju i na nekim drugim stranicama, a ne da idu u OT kad sam pročitao ovu izjavu. Svaka čast.


16 godina
neaktivan
offline
Index.hr zaražen

Evo i meni se pojavilo preuzimanje, samo da prijavim...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Index.hr zaražen
Elk Cloner kaže...

AdBlock Plus na Firefoxu te KIS-ov antibanner i ništa ne iskače. I ništa se ne želi instalirati. Jesi siguran da ti računalo nije otprije zaraženo, pa ti nešto samo aktivira instalaciju? Iako nije niti isključeno da se na Indexovu serveru nešto prošvercalo. Poput loših novinarskih tekstova...Smijeh

 
Elk Cloner kaže...

Evo i meni se pojavilo preuzimanje, samo da prijavim...

 
Da li ti se pojavilo preuzimanje sa uključenim AdBlock Plus i KIS-ovim antibanner-om ili bez njih?
16 godina
moderator
online
RE: Index.hr zaražen
daseparo kaže...

Surfajući danas indexom u potrazi za dnevnom dozom žutila, na jednoj stranici mi je iskočio prozor da skinem i instaliram Flash-Playerv2.exe. Odmah sam kliknuo cancel, izišao iz WIndowsa i otvorio OpenSUSE. Tamo sam ponovio isto, samo sam ovaj put sačuvao file, i skenirao ga sa prvim antivirus alatom koji sam pronašao na webu i dobio zanimljiv rezultat : Flash-Playerv2.exe infected with BackDoor.IRC.Tito.origin .

Sa kaspersky online scanner   su rezultati bili još zapanjujući:  You're clean! Kaspersky Anti-Virus has not detected any viruses at this time in the file you submitted.

Sa Virus Total još i bolji... 

Zanimljiva situacija... BTW jeste svjesni da je danas izasla nova verzija flasha? Iako, instalacijska datoteka Flasha 10 nosi drugacije ime... Uglavnom, odi na Adobeove stranice i preuzmi novi Flash pa javi pojavljuje ti se nakon instalacije pravog Flasha i dalje taj prozor za download Flash-Playerv2.exe datoteke (naravno, bilo bi uputno da i prije instalacije posjetis Indexove stranice da vidis pojavljuje ti se jos uvijek taj prozor za download). Lako je moguce da je netko iskoristio situaciju s Flashom i da preko navodno nove verzije Flasha pokusava navuci korisnike na instalaciju zlocudnog softvera - zbog toga, ako je u pitanju zlocudni softver, drugi antivirusni programi ga ne prepoznaju - jer je posve svjez.
15 godina
neaktivan
offline
Index.hr zaražen

Meni je sve ok sa Flash 10. Nisam pokušavao sa starijom verzijom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Index.hr zaražen

Index hr je offline... ima bit da stvarno imaju problema sa serverima

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Index.hr zaražen

nemora znacit da je to ako jedan av prijavi odmah malware...to dokazuje i virustotal za koji si dao link. pise 25% infected s tim da danas najjaci anvirus (avira) nije pronaso nista u tom file-u, takoder ni symantec ni nod32 tako da mislim da je ovo "false alarm" .

-.-
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Index.hr zaražen

Isto je i kod mene...nudila mi se instalacija tog playera.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Index.hr zaražen

pa taj virus se prvo pjavio na yotubu za neke filmice kaze da nemas flash ti skines i op cup i odes ti u bananu

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Index.hr zaražen
GeForce kaže...

nemora znacit da je to ako jedan av prijavi odmah malware...to dokazuje i virustotal za koji si dao link. pise 25% infected s tim da danas najjaci anvirus (avira) nije pronaso nista u tom file-u, takoder ni symantec ni nod32 tako da mislim da je ovo "false alarm" .

  Ti si stvarno optimističan. Ja na takve stvari gledam malo pesimističnije jer takve stvari zahtjevaju opreznost, stim više što ti taj prozor jednostavno iskoči i želi se instalirati. Nema prethodne najave od browsera da će instalirati missing plugins ili nešto slično. A i ime mu je takvo da upućuje na malware (npr AntiVirus2008 ili nešto slično već postoji kao malware)
 
Kad se pojavi nešto novo onda ga 0% antivirusa poznaje. Nakon toga ga testiraju, i stavljaju u svoju bazu ako je stvarno zloćudan. Poznato je da mnogi "veliki" kasnu, i da kad je nešto novo ga prvo uškope neki manji antivirusi (koji rade punom parom da bi bili veći Smijeh) ili samo pojedini od većih (npr. Mcafe ga označava kao New Malware .b , a Kaspersky kao Heur.Trojan.Generic). Brojka od 25% i nije mala, znači da ga već četvrtina označava kao zloćudnog ili ti 9 od 36. A malo prije sam testirao i sad je 10 od 36. Brojka se povećava,   Sad ga je dodao i F-secure kao Backdoor.Win32.IRCBot.gfp. U krajnem slučaju treba biti oprezan...


 
 
15 godina
neaktivan
offline
RE: Index.hr zaražen

Najlakši način za obranu od takvih gluposti je....zamisli....ne instalirati ništa što se samo ponudi za instaliranje!!

Zar je toliko teško stisnuti NO??

Ali ljudima koji ne razmišljaju šta rade nemože pomoći ni da im antivirusni program skenira svako slovo na web-u.

Postoji par stvarčica koje se treba imati instalirano da bi se vidjeo sav multimedia sadržaj na stranici i to je to. Šta se ima još dodavati kojekakvih programa?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice