HTTP 80 port otvoren?

poruka: 6
|
čitano: 840
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
HTTP 80 port otvoren?

Zbog cega su mi po defaultu port 80 za HTTP, SSH i jos jedan bili otvoreni kad provjerim port checker, ti portovi su bili otvoreni i to tako stoji u ruteru kad ga vratim na fabricka podesavanja, budu otvoreni..

Da li je bolje da ih zatvorim ili da ostanu otvoreni

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 15:03 (antifriz13).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
HTTP 80 port otvoren?

Ne bavi se glupostima.

ukrućena goropadnica
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTTP 80 port otvoren?

-provjeravaš iz LAN ili WAN? 99% da promašuješ, defaultno svaki router/modem + operater blokira wan pristup, dok interni nema veze sa sigornosti (ima sa znanjem..) :)

-oni kojima trebaju otvoreni portovi to ugl moraju zatražiti od operatera (ili firma..), + operaterova oprema je ograničena (soft-firmware) i tad treba koristiti vlastitu mrežnu opremu-router s adekvatnim mogućnostima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: HTTP 80 port otvoren?
ihush kaže...

-provjeravaš iz LAN ili WAN? 99% da promašuješ, defaultno svaki router/modem + operater blokira wan pristup, dok interni nema veze sa sigornosti (ima sa znanjem..) :)

-oni kojima trebaju otvoreni portovi to ugl moraju zatražiti od operatera (ili firma..), + operaterova oprema je ograničena (soft-firmware) i tad treba koristiti vlastitu mrežnu opremu-router s adekvatnim mogućnostima.

 WAN. Udjem preko telefona na mobilne podatke, ukucam javnu ip mog rutera i port i pise da je open. Znam ja kako zatvoriti, treba se firewall level postaviti na medium i tad su zatvoreni, ali po defaultu stoji ruter firewall user defined, pa rucno tamo imas da biras i opet po defaultu to je podesno na open. Na low level ako stavim, opet su otvoreni, samo na medium zatvori ili na high ali to nije default

15 godina
offline
Re: HTTP 80 port otvoren?

- 'nemoguće' .. svi operateri/sva oprema je defaultno zatvorena, mora biti (zakoni)... ili imaš nešto specifično-izuzetak. Ali tad otvoriš-zatvoriš, ono što ti treba. Ako je to oprema operatera, tad ovisiš o mogućnostima koje ti on daje tj ograničenja koja ugradi i u pravilu operater ima admin pristup + cenrala/automatika pa se bilo koja tvoja postavka može promjeniti kad to centrala zatraži (npr svakih 24 sata).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: HTTP 80 port otvoren?
ihush kaže...

- 'nemoguće' .. svi operateri/sva oprema je defaultno zatvorena, mora biti (zakoni)... ili imaš nešto specifično-izuzetak. Ali tad otvoriš-zatvoriš, ono što ti treba. Ako je to oprema operatera, tad ovisiš o mogućnostima koje ti on daje tj ograničenja koja ugradi i u pravilu operater ima admin pristup + cenrala/automatika pa se bilo koja tvoja postavka može promjeniti kad to centrala zatraži (npr svakih 24 sata).

 Imam javnu ip adresu pa zato stoji da su otvoreni ali te common portove do oko 6000 i nesto ne mogu otvoriti rucno, a ove preko 6000 mogu rucno koji hocu. Imam jedan veci otvoren koji sam rucno otvorio. Ali ovaj port 80 stoji otvoren dok ne prebacim firewall u ruteru na medium ili high. 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice