Banggood.com

poruka: 997
|
čitano: 367.738
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

Možda bi trebao update poćetne stranice sa objašnjenjem što treba priložiti kad se dobije od Carinske službe poziv da nedostaju podatci za pošiljku. I možda staviti da se i drugi korisnici mogu informirati za razlićite proizvode koji su narućeni na Banggoodu.

"Just A Dream ".
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Banggood.com

Jel ko ovak dugo ceko? Ja sam mobitel platio i narucio 12.09 jos mi nije poslan, nzn ako mi u pon ne posalju mislim da cu trazit novce nazad jel mi vec lagano idu na zivce.(imaju ga na lageru)

You got to lose to know how to win
16 godina
moderator
offline
Re: Banggood.com
R4zOR229 kaže...

Jel ko ovak dugo ceko? Ja sam mobitel platio i narucio 12.09 jos mi nije poslan, nzn ako mi u pon ne posalju mislim da cu trazit novce nazad jel mi vec lagano idu na zivce.(imaju ga na lageru)

Koji ti je status?

10 godina
protjeran
offline
Banggood.com

ja sam svog narucio 19.09 za order status nepise nista...ima ih u skladistu vjerovatno cekaju zbog praznika

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
Fabregas4 kaže...

ja sam svog narucio 19.09 za order status nepise nista...ima ih u skladistu vjerovatno cekaju zbog praznika

 Tebi su jućer mobitele nabavili u zalihu na skladište, e sad još dva do tri dana ide i dalje redom Item No nastavljaš praćenje dalje i opet kasnije sa RE*xxxxxxxxx*SE pratiš dalje.

"Just A Dream ".
15 godina
offline
Re: Banggood.com
mbaksa kaže...
R4zOR229 kaže...

Jel ko ovak dugo ceko? Ja sam mobitel platio i narucio 12.09 jos mi nije poslan, nzn ako mi u pon ne posalju mislim da cu trazit novce nazad jel mi vec lagano idu na zivce.(imaju ga na lageru)

Koji ti je status?

Back order

You got to lose to know how to win
12 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
R4zOR229 kaže...
mbaksa kaže...
R4zOR229 kaže...

Jel ko ovak dugo ceko? Ja sam mobitel platio i narucio 12.09 jos mi nije poslan, nzn ako mi u pon ne posalju mislim da cu trazit novce nazad jel mi vec lagano idu na zivce.(imaju ga na lageru)

Koji ti je status?

Back order

 A sad ide na testiranje i onda na transport, tak je i meni bilo, još koji dan i ide za Švedsku sada su kod njih neki praznici, ako si plaćao preko Paypala imaš vremenski kad podnosiš Dispute 30 dana i više, a onda Claim dan, dva prije 45-og dana od dana naplate ako nisi dogovorio sa Sellerom. Tako da strpi se još tek ti je 9 dana prošlo.

Edit: evo ti link za Paypal postupci

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/paypal-pitanja-odgovori/22500.aspx sa paypalom ali imaš dva nivoa : Dispute i Claim pa si proući.

 

P: Kupio sam robu prije mjesec dana, ali paket mi još nije stigao. Nemam tracking broj pa ne znam gdje se nalazi. Što učiniti?

O: Paketi iz Kine i SAD-a tipično stižu otprilike za tri tjedna, plus/minus tjedan dana, iako se to može produljiti, pogotovo ako su u pitanju praznici. Uglavnom, ne računajte da će vam paket doći za X dana, jer uvijek može doći do nekog zastoja u poštanskom prometu, paket se može negdje zagubiti itd.

 

Rok za otvaranje casea (žalbe, prijave) je 45 dana od plaćanja, a do kad točno se može otvoriti case piše uz svaki kupljeni artikl u Purchase History. Prije otvaranja casea uputno je kontaktirati prodavača i pitati ga gdje je naručena roba i to zato jer eBay kod prijave casea traži da se prvo kontatira prodavača.

 

Case nije nužno otvarati što prije - bitno je samo da se otvori prije isteka roka. Dakle, ako je prošlo mjesec dana, u redu je pričekati još desetak dana, jer se u pojedinim slučajevima dostava zna odužiti, pa taman otvorite case i stigne vam paket. Case obavezno otvoriti ako paket ne stigne, čak i ako ti prodavač kaže da će ti poslati ili da ti je već poslao drugi paket (samo što onda u prijavi onda treba odabrati da radite na rješavanju problema), jer ako se case ne otvoriš, kad prođe 45 dana od uplate, nema više nikakve mogućnosti za rješavanje problema, za dolaska do uplaćenog novca.

 

Također, case ne zatvarati prije nego paket stigne ili prodavač ne vrati uplaćeni novac. Obratiti pažnju kad ističe rok za zatvaranje casea (on je kraći nego za otvaranje casea) - dan-dva prije tog roka, ako problem nije riješen, case treba eskalirati (escalate), jer ako to ne učinite, eBay će smatrati da se postigli rješenje i neće se miješati, drugim riječima ostat ćete praznih ruku.

 

Kako kontaktirati prodavača i kako se case otvara? U Purchase History za svaki artikl postoje More Actions > Contact Seller, te More Actions > Resolve a Problem. Do sučelja za rješavanje problema može se doći i preko izbornika u gornjem desnom kutu web-stranice: Customer Support > Resolution Center.

 

Kopirano s teme ebay pitanja i odgovori koju je napisao @mbaksa- moderator na Bug forumu .

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 22:39 (Fero).
15 godina
offline
Re: Banggood.com

Hvala al ovo sta si napiso je za ebay kod njega znam napravit case kad radim preko ebay-a, al kak se to radi samo preko paypla pojma nemam isto tako koji je i rok. Jel sam vidio da dosta ljudi ceka po vise od mjesec dana paket pa je moguce da ispadne da mi prije zavrsi taj period nego sto ja dobim paket makar je ipak poslan.

You got to lose to know how to win
12 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
R4zOR229 kaže...

Hvala al ovo sta si napiso je za ebay kod njega znam napravit case kad radim preko ebay-a, al kak se to radi samo preko paypla pojma nemam isto tako koji je i rok. Jel sam vidio da dosta ljudi ceka po vise od mjesec dana paket pa je moguce da ispadne da mi prije zavrsi taj period nego sto ja dobim paket makar je ipak poslan.

 Ma znam da je sa e-bay ali ti je postupak slićan i na paypalu, stavio sam ti i link šta ne vidiš i da si pogledao vidio bi da je slićno.

Drugo nakon što si platio preko Paypala i nakon što je uplata completna na tvom paypal accountu dolje pri samom dnu ti stoji Resolve problem i link te vremenski koliko ti je mislim da piše 45 dana zato si pogledaj malo purcase history na Paypalu, stavka za kupljeni mobitel i tamo ti je to sa linkom da ako bude problema nakon kupnje i dostave ili ne isporuke što treba napraviti.

 

I velim ti tek devet dana prošlo, a ti bih otkazao. Shipping za druge države stoji mislim do 25 dana u kojoj smo i mi i kako onda.

"Just A Dream ".
13 godina
offline
Banggood.com

Može li mi netko ovo objasniti?
Mobitel sam naručio 18.og,ali ga nije bilo na lageru,tek

je trebao doći 21.,i sada pokušavam trackat order,jedino uspije preko 17nesto,i

locira mi ga u Njemačkoj?
WTF 

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Banggood.com

Tracking number ti se završava na DE => paket ide preko Nemačke (tako je i moj, onima kojima ide preko Švedske se Tracking No završava sa SE).

 

BTW, moj je isporučen ravno 7 dana nakon što je stigao u Nemačku.

 

EDIT: Nije on još stigao u Nemačku, možeš proveriti status ovde, unesi datum kad je otpremljen, a ne kad je plaćen.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2013 4:24 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

Jel mogu iskoristiti neki kupon za ovaj proizvod? Možda onaj 3$ koji se dobije kada nekome dam kupon.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
laux kaže...

Jel mogu iskoristiti neki kupon za ovaj proizvod? Možda onaj 3$ koji se dobije kada nekome dam kupon.

 Ne, ali imaš tamo na svom accountu neke bodove ili kupone sa kojim možda možeš skinuti koji dolar, ali mislim da ne jer ti je premala cifra, možda da je preko 50 dolara onda nekih 5 dolara bi mogao skinuti sa svojim bodovima da ih promijeniš za taj proizvod.

"Just A Dream ".
10 godina
protjeran
offline
Banggood.com

sada sam primjetio da imaju 2 statusa
jedan je po sredini stranice ispod all categories
drugi je oznacen na slici
jel se moze saznati ista odavde?? 

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Banggood.com
Ivan(4) kaže...

Tracking number ti se završava na DE => paket ide preko Nemačke (tako je i moj, onima kojima ide preko Švedske se Tracking No završava sa SE).

 

BTW, moj je isporučen ravno 7 dana nakon što je stigao u Nemačku.

 

EDIT: Nije on još stigao u Nemačku, možeš proveriti status ovde, unesi datum kad je otpremljen, a ne kad je plaćen.

Ne mogu ga naći.

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
12 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
pandza94 kaže...
Ivan(4) kaže...

Tracking number ti se završava na DE => paket ide preko Nemačke (tako je i moj, onima kojima ide preko Švedske se Tracking No završava sa SE).

 

BTW, moj je isporučen ravno 7 dana nakon što je stigao u Nemačku.

 

EDIT: Nije on još stigao u Nemačku, možeš proveriti status ovde, unesi datum kad je otpremljen, a ne kad je plaćen.

Ne mogu ga naći.

A sta bi trebao naci, pa tako je svakome bilo. Kad dodje u Hrvatsku vidjet ces.

"Just A Dream ".
15 godina
offline
Re: Banggood.com

Ima netko ovdje iocean x7 elite? Svidio mi se, mislim si ga naručiti, ali me zanima prvo misljenje iz prve ruke ako ga netko ima, na netu bas i ne mogu pretjerano podataka pronaci .. 

GL&HF
15 godina
offline
Re: Banggood.com

Evo nakon 11 dana su mu konacno poslali telefon, sad me zanima kad proradi tracking (zavrsava na SE valjda onda preko svedske ide)

You got to lose to know how to win
16 godina
offline
Re: Banggood.com
pandza94 kaže...

Ne mogu ga naći.

  Probaj ovako: idi na FLYIT tracking i tu unesi onaj A0000XXXXXXXXXXX broj sa Banggooda. Tu možeš pratiti paket do izlaska iz Kine, i posle toga mislim da se ne pojavljuje ništa dok ne stigne u Hrvatsku. Ako hoćeš malo detaljnije praćenje, potraži na izveštaju koji si tu dobio datum kad je paket prošao kroz Hong Kong. Ta linija izgleda otprilike ovako:

2013/8/23 0:00:00, Received & Dispatched(Processed in the Flyt mail terminal ), HK

Onda idi na stranicu Deutsche Posta, unesi onaj RXxxxxxxxxxDE broj i datum iz ove linije gore. Kod njih bi trebalo da vidiš kad paket prođe kroz Singapur i kasnije kad stigne u Nemačku.

 

Ne može biti prostije!  {#} (ironija)

 

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
R4zOR229 kaže...

Evo nakon 11 dana su mu konacno poslali telefon, sad me zanima kad proradi tracking (zavrsava na SE valjda onda preko svedske ide)

 Ide da preko Švedske, znaći još negdje 5-7 dana nećeš vidjeti ništa preko tracking number samo da je na air-mail transporting znaći putuje. Tako nešto.

"Just A Dream ".
10 godina
protjeran
offline
Banggood.com

POzdrav ljudi zanim akkao cu dobiri taj tracking number .Mobitel sam narucio 19.09.2013

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Banggood.com

Pa dobit ces ga kad ti posalju telefon.

You got to lose to know how to win
10 godina
protjeran
offline
Banggood.com

ocu li ga dobiti na email adresu ili na banggood racun??

Vidim da na njihovoj stanici u vezi ovog mobitela stoji
Expect restock on 28th September 2013 

jel to znaci da ce ga tada poslati 

Postavljam glupa pitanja
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 21:36 (Fabregas4).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Banggood.com

Prijavi se na bang i pogledaj pod order details koji ti je status, back order ili shipped...

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
10 godina
protjeran
offline
Banggood.com

ako si mislio na ovo jos stoji shipped

 

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Banggood.com
Fabregas4 kaže...

ocu li ga dobiti na email adresu ili na banggood racun??

Vidim da na njihovoj stanici u vezi ovog mobitela stoji
Expect restock on 28th September 2013 

jel to znaci da ce ga tada poslati 

Pisat ce ti na stranici al ti i mail posalju al u njemu nemas tracking number, i ne to 28 ti je da tad dobivaju a racunaj onda 2 do 4 dana mozda i vise dok ti poslaju jos. Ja sam ceko 11 dana od toga nekih 5 mislim od kad su dobili na lager to opet.

 

EDIT: evo ti slika

You got to lose to know how to win
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 22:19 (R4zOR229).
10 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

Jedno pitanjce...piše mi pod status pošiljke "Status: Contact Customer", pa me zanima što im to znači,ako se netko već susreo s tim. Na mailu nisam još ništa dobio...a taj status mi je od jučer ujutro.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Banggood.com
sokre007 kaže...

Jedno pitanjce...piše mi pod status pošiljke "Status: Contact Customer", pa me zanima što im to znači,ako se netko već susreo s tim. Na mailu nisam još ništa dobio...a taj status mi je od jučer ujutro.

Ako ti se ne da čekati da oni kontaktiraj tebe, možeš ti kontaktirati njih.

10 godina
protjeran
offline
Re: Banggood.com
R4zOR229 kaže...
Fabregas4 kaže...

ocu li ga dobiti na email adresu ili na banggood racun??

Vidim da na njihovoj stanici u vezi ovog mobitela stoji
Expect restock on 28th September 2013 

jel to znaci da ce ga tada poslati 

Pisat ce ti na stranici al ti i mail posalju al u njemu nemas tracking number, i ne to 28 ti je da tad dobivaju a racunaj onda 2 do 4 dana mozda i vise dok ti poslaju jos. Ja sam ceko 11 dana od toga nekih 5 mislim od kad su dobili na lager to opet.

 

EDIT: evo ti slika

znaci mogu ga ocekivati 30-og jer ce na lageru biti 26-og

Postavljam glupa pitanja
13 godina
offline
Banggood.com

Na  statusu  mi  stoji Back Order.  Što  bi  to  značilo?

 

2013-09-18 12:24:07 Payment Confirmed
2013-09-19 09:03:36 Ready To Process
2013-09-19 23:05:15 Processing
2013-09-20 09:08:17 Back Order

Zdravi i veseli bili :)
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice