Banggood.com

poruka: 997
|
čitano: 366.509
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Banggood.com

16.8 naručen, dobio sam ga 10.9. Ali je 13 dana bio na carini

15 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

Znači jako male su šanse da se prođe bez carinjenja na pakete s banggood-a, za vrijednosti boljih mobitela ili tableta... a da li se može naručiti na poštno ležeće u Sloveniju (ili na nekog s adresom u Sloveniji) pa tamo pokupiti bez carinjenja? skupo ne to naše carinjenje kad ti pojedu cca 40% vrijednosti paketa... :(

 

zapravo ako je pošiljka do 150 Eur tada se ne plaća carina već samo PDV 25%? u tom slučaju ne obračunavaju svoje troškove "carinjenja"?

 

{#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2013 15:06 (Nena).
 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Banggood.com
Nena kaže...

kad ti pojedu cca 40% vrijednosti paketa... :(

 

 

{#}

Ja sam Bošnjak i time se dičim, kome smeta lopatom ga spičim !
15 godina
offline
Re: Banggood.com
Nena kaže...

Znači jako male su šanse da se prođe bez carinjenja na pakete s banggood-a, za vrijednosti boljih mobitela ili tableta... a da li se može naručiti na poštno ležeće u Sloveniju (ili na nekog s adresom u Sloveniji) pa tamo pokupiti bez carinjenja? skupo ne to naše carinjenje kad ti pojedu cca 40% vrijednosti paketa... :(

 

{#}

40%? ... samo ti uracunaju 25% pdva... mislim stvarno

dado
15 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
dado16 kaže...
Nena kaže...

Znači jako male su šanse da se prođe bez carinjenja na pakete s banggood-a, za vrijednosti boljih mobitela ili tableta... a da li se može naručiti na poštno ležeće u Sloveniju (ili na nekog s adresom u Sloveniji) pa tamo pokupiti bez carinjenja? skupo ne to naše carinjenje kad ti pojedu cca 40% vrijednosti paketa... :(

 

{#}

40%? ... samo ti uracunaju 25% pdva... mislim stvarno

  ako se ne varam cca 40% vrijednosti (carina+pdv) obračunaju je ako vrijednost paketa prelazi 150 eur jer tada obračunavaju i postupak carinjenja, a ako je <od 150 eur tad valjda obračunaju samo PDV...

14 godina
moderator
offline
Re: Banggood.com
Nena kaže...

  ako se ne varam cca 40% vrijednosti (carina+pdv) obračunaju je ako vrijednost paketa prelazi 150 eur jer tada obračunavaju i postupak carinjenja, a ako je <od 150 eur tad valjda obračunaju samo PDV...

Varaš se. Carinska stopa na mobitele je 0. Dakle obračunavaju 25% PDV i neku malu naknadu za carinjenje neovisno o vrijednosti.

 

Pročitaj temu

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

Kome treba 10$ popusta na Banggdod neka se javi na PP.
14 godina
offline
Re: Banggood.com
Nena kaže...

  ako se ne varam cca 40% vrijednosti (carina+pdv) obračunaju je ako vrijednost paketa prelazi 150 eur jer tada obračunavaju i postupak carinjenja, a ako je <od 150 eur tad valjda obračunaju samo PDV...

Carina na mobitele je 0%.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Banggood.com
carina na sve sto narucujes je skoro 0%, neces sigurno narucivati odjecu i stikle...Jedino sto mozda moras platit carinu je za satove, 12%
dado
15 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
dado16 kaže...
carina na sve sto narucujes je skoro 0%, neces sigurno narucivati odjecu i stikle...Jedino sto mozda moras platit carinu je za satove, 12%
 

  naručila bi tablet s banggood-a, ako bi uzela jeftiniji uz popust bi me ispalo oko 150 eur, a ako bi uzela malo bolji bi me ispalo oko 190 eur.

 

da li je to ziher da se na tehničku robu vrijednosti većoj od 150 eur ne plaća carina (i carinjenje) već samo PDV? ako je tako, to bi mi bilo super... ima li tko kakav link na carinski zakon/propise?

 

puno hvala... :)

12 godina
neaktivan
offline
Banggood.com
Nemaš carine na elektroniku i teh. robu, pdv da preko 22eura. Ne treba ti link za carinu ali ga imaš na prvoj stranici tema " Kineski mobiteli ".
Poželjno je stisnuti HVALA
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
Fero kaže...
Nemaš carine na elektroniku i teh. robu, pdv da preko 22eura. Ne treba ti link za carinu ali ga imaš na prvoj stranici tema " Kineski mobiteli ".

  e, super, hvala ti na info!

16 godina
moderator
offline
Re: Banggood.com
Fero kaže...
Nemaš carine na elektroniku i teh. robu, pdv da preko 22eura. Ne treba ti link za carinu ali ga imaš na prvoj stranici tema " Kineski mobiteli ".

Link s manje-više svim potrebnim inforomacijama u vezii carinjenja je već dobila, ali ga je odlučila ignorirati i ponovno ga zatražila. Iz lijenosti ili nečeg trećeg - ne znam.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

15 godina
offline
Re: Banggood.com

Ja sam u cetvrtak znaci 12.09 narucio iocean x7 elite, i gledam danas jos je pod procesing. Kad bi to moglo uopce bit poslano?

You got to lose to know how to win
13 godina
offline
Re: Banggood.com

To ti na banggoodu piše, jel tak..

 

Vjerojatno ga nemaju u zalihama pa zato nije poslan, inače bi bio odmah.. Ak odeš sad na njega za crnog piše In stock, usually dispatched in 1 business day, znači da ga imaju dok za bijelog
Usually dispatched in 3-6 days..  Sad zavisi kojeg si ti naručio..  

 

Možda i ako si još nešto naručio, to isto čekaš.. Ja sam recimo naručio screen protectore ali ih nisu imali trenutno pa sam čekao 3-4 dana da krenu zajedno s cubotom.. Ali nije mi žao :P

 

★★★★★☆
13 godina
offline
Re: Banggood.com
Kontaktiraj support,vjerovatno je u back orderu jer ga nemaju na skladištu
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Banggood.com

Hvala, tek sad vidim da pise restock 18-og. Nisam to uopce skuzio kad sam kupovo kupio bi crnog onda tak i onak me bas briga za boju, jos sam gledo zas su dva ista :S

You got to lose to know how to win
16 godina
moderator
offline
Re: Banggood.com
R4zOR229 kaže...

Hvala, tek sad vidim da pise restock 18-og. Nisam to uopce skuzio kad sam kupovo kupio bi crnog onda tak i onak me bas briga za boju, jos sam gledo zas su dva ista :S

Crni je ljepši! {#} Kontaktiraj ih, reci im da hoćeš crni, možda ti ga odmah i pošalju. {#} Cijena je ista.

15 godina
offline
Re: Banggood.com

Hvala, evo sad sam im poslo poruku prije 20min i sad mi pise "Back Order" jel znaci da su ovu staru povukli i sad mi se treba pojavit ta nova s crnim uredajem negdje?

You got to lose to know how to win
13 godina
offline
Re: Banggood.com
Ne već nemaju taj uređaj i da je on naručen od dobavljača i onda će ti ga poslati kada stigne
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Banggood.com

Evoooo gaaa danas poslan sa carine na moju poštu. 11 dana mobitel stajao u Zagrebu.{#}

&quot;Just A Dream &quot;.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2013 21:53 (Fero).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Banggood.com

Može li kupon?

EDIT:
Dobio,naručio crnog Cubota GT99,ali će mi doć na BiH adresu,baš me zanima carina. 

EuNE:AnakinSW,WoT: BlackRainCRO
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2013 0:29 (pandza94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Banggood.com
Fero kaže...

Evoooo gaaa danas poslan sa carine na moju poštu. 11 dana mobitel stajao u Zagrebu.{#}

Tvoj samo 11, moj već stoji tamo od 04.09, uz poslanu prepisku računa 10.09.

 

Ako se danas ništa ne makne, sutra zovem...

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
12 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
Fero kaže...

Evoooo gaaa danas poslan sa carine na moju poštu. 11 dana mobitel stajao u Zagrebu.{#}

 

Platio PDV 231,00 kn, a njihov izračun je bio 830,00 kn za mobitel Lenovo A820.

 

&quot;Just A Dream &quot;.
11 godina
offline
Banggood.com

ajde da započem i ovu temu {#}

kako ide procedura sa vraćanjem moba BAng-u ? imam problema sa mikrofonom i čini mi se da to neću moći riješiti softwerski.

dajte opišite kako ide procedura kontaktiranja, opisa problema, i vraćanja. mislim da treba napraviti neku prijavu na carini ...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Banggood.com

Moraš ih kontaktirati na cservice@banggood.com

U mailu navedi svoj broj narudžbe, obvezno detaljno na engleskom jeziku objasni problem,snimi video problema u praksi ili slike u slučaju oštećenja.

Često ljudi muljaju kako bi dobili dio povrata novca kada netrebaju stoga je snimka obvezna. Sudeći po tvom problemu, to bi dao riješiti i lokalni meštar u servisu.

U Rijeci ti Kineze sasvim dobro popravlja Mobi, Vukovarska 50. 

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
11 godina
offline
Banggood.com

poslao sam mail i snimku, malo je velika 16 Mb, valjda ne budu cvilili zbog toga.

našao sam jedan servis pa ako ne bude druge , nosim tamo na pregled.

koliko muke...

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Banggood.com

Ljudi il sam corav ili nesto neradim kako treba

kliknem na order tracking u gornjem desnom kutu i radim sve kao na slikama

Sda me zanima gdje je taj tracking number 

1.korak 1.korak
2.korak 2.korak
Postavljam glupa pitanja
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 14:03 (Fabregas4).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Banggood.com
Fabregas4 kaže...

Ljudi il sam corav ili nesto neradim kako treba

kliknem na order tracking u gornjem desnom kutu i radim sve kao na slikama

Sda me zanima gdje je taj tracking number 

 Jesi li se registrirao i logirao nakon kupnje pa onda ideš na My order ili Tracking Order i tamo klikneš na Item No i otvara ti Flyt stranicu gdje ti stoji, ali sve ovisi da li je mobitel bio odmah ili In Stock 1 day, 2-3 days. e onda malo prićekaš da dobiješ taj Item No.

 

 

Edit : Znači sutra narućuju, na zalihi ih nema.

&quot;Just A Dream &quot;.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 14:19 (Fero).
10 godina
protjeran
offline
Banggood.com

evo vidim sada da pise

Expect restock on 20th September 2013 

Postavljam glupa pitanja
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Banggood.com

u svakom slučaju bit češ obavješten mailom od banggooda kada ti paket bude poslan, tako da nemoraš svako malo provjeravat, osim naravno ako se oduži na tjedan i više dana..

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice