Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.161.378
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Pogledaj na bijeloj naljepnici gdje se nalazi NL tracking.  Nekad zna sitnim slovima pisati na francuskom ili nizozemskom

2 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Pozdrav, može pomoć ako itko zna o čemu se radi? Prvi put naručujem s AE , narudžba je napravljena 15.4. znači prije mjesec dana. Kako piše na AE-u, paket je stigao u hr 30.4., a na trackingu od HP-a mi piše da paket stoji negdje na 10003 Zagreb (?). Prema aplikaciji AE-a, krajnji rok da paket dođe do mene je 30.5., no s obzirom da već 15 dana nema pomaka sumnjam nekako da će doći do tog roka. Zna li netko što se događa? Moram li nešto poduzimati ili mi preostaje sjedit i čekat?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Mozes pokusati slati mail HP-u, ali ne nadaj se previše.

 

Imao sam isti slucaj prije par mjeseci, paket došao u HR, skenirali ga kao tvog i od tada se izgubio. Dobiješ refund preko aliexpressa bez problema.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Hvala na odgovoru.
Od HP-a nikad sreće..

Kada je otprilike vrijeme za tražiti povrat? Kad prođe taj krajnji rok 30.5. ili ranije/kasnije?
7 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Kad prođe rok imaš 15 dana za otvoriti dispute.

 

Kruha i igala...
2 godine
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Hvala ljudi
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ima li netko iskustva sa pogrešnim uručenjem paketa od strane pošte? Po aliexpressu i po poštinom trackingu, pošiljka je uručena 10. 5., ali meni nikakav paket nije došao.

Shipping je Aliexpress standard shipping i dosad mi je uvijek bio točan, tako da pretpostavljam da je u ovome slučaju greška mog poštara, pošto je paket uredno stigao u lokalnu poštu, ali do mene ne.

Poslao sam email pošti preko njihovog online obrasca pa čekam od njih odgovor.

 

Što preporučujete da sad napravim, da otvorim dispute ili da čekam? Ne znam koliko će dispute pomoći s obzirom da je preko trackinga meni uručen paket?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Coder256 kaže...

Ima li netko iskustva sa pogrešnim uručenjem paketa od strane pošte? Po aliexpressu i po poštinom trackingu, pošiljka je uručena 10. 5., ali meni nikakav paket nije došao.

Shipping je Aliexpress standard shipping i dosad mi je uvijek bio točan, tako da pretpostavljam da je u ovome slučaju greška mog poštara, pošto je paket uredno stigao u lokalnu poštu, ali do mene ne.

Poslao sam email pošti preko njihovog online obrasca pa čekam od njih odgovor.

 

Što preporučujete da sad napravim, da otvorim dispute ili da čekam? Ne znam koliko će dispute pomoći s obzirom da je preko trackinga meni uručen paket?

Gledaš samo po trackingu? Zna poštar staviti "uručeno", ali onda te ne nađe pa se kasnije promijeni status u "isporuka nije uspjela", pa ti onda sutra opet pokuša dostaviti ili ostavi obavijest. Meni se to dosta puta desilo, piše "uručeno", a nije i onda sutra nađem obavijest... 

 

Imaš više opcija, prva je otići do lokalne pošte i tražiti paket ili je kod njih ili ga poštar još vozi okolo, druga je pričekati jedan dan da vidiš da li će se pojaviti obavijest u sandučiću i treća nazvati na onaj njihov tel 070...

Slanje emaila ti neće pomoći, prema osobnom iskustvu na mailove odgovaraju u roku od 30-35 dana, a do tada paket obiđe planet dva puta.

 

Dispute ti u ovom trenu ništa ne igra.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 14:36 (mzopg).
13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Zovnio sam lokalnu poštu i onda mi je teta rekla da će mi se poštar javiti kada dođe u ured.

10 min nakon toga, donosi mi ukućanin paket iz sandučića i to baš taj za koji sam zvao...

Trebalo mu je samo 9 dana otkad je "uručen" da stigne do mene :D

Dosad je uvijek stizalo uredno pa ćemo ovo nazvati iznimkom i nećemo se ljutit. 

 

Napomena: nije bilo nikakvog papirića u sandučiću što bi dalo do znanja da me poštar nije našao kući. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Coder256 kaže...

Zovnio sam lokalnu poštu i onda mi je teta rekla da će mi se poštar javiti kada dođe u ured.

10 min nakon toga, donosi mi ukućanin paket iz sandučića i to baš taj za koji sam zvao...

Trebalo mu je samo 9 dana otkad je "uručen" da stigne do mene :D

Dosad je uvijek stizalo uredno pa ćemo ovo nazvati iznimkom i nećemo se ljutit. 

 

Napomena: nije bilo nikakvog papirića u sandučiću što bi dalo do znanja da me poštar nije našao kući. 

 

 Ima svakakvih poštara.Meni je jednom ostavio paketić ispod brisača od auta.A nedavno mi je pozvonio i dok sam ja izašao van on je bacio paket na stazu i šutnuo ga nogom ispod kapije.I onda se čudimo kako zagube paket ili nešto dođe neispravno.

Reality is wrong. Dreams are for real.
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Iz Kine stiglo do Amsterdama 6 dana nakon narudžbe, nakon 5 dana moj paketić prošetao od Amsterdama do Den Haaga, za sada 22 dana spava u Den Haagu...nerviraju me...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Naručio paketić sa aliexpresa 11.5, nakon 4 dana 15.5 dobijem obavijest da je paketić is in your country i da će uskoro biti dostavljen. Nakon toga u trackingu piše 19.5 accepted by last mile center i od tada još čekam. Šta uopće znači to accepted by last mile center?
Isto u trackingu se promijenio datum estimated delivery za skoro mjesec dana više.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
sage kaže...
Naručio paketić sa aliexpresa 11.5, nakon 4 dana 15.5 dobijem obavijest da je paketić is in your country i da će uskoro biti dostavljen. Nakon toga u trackingu piše 19.5 accepted by last mile center i od tada još čekam. Šta uopće znači to accepted by last mile center?
Isto u trackingu se promijenio datum estimated delivery za skoro mjesec dana više.

 A, tko to zna

Prati na trackingu od naše pošte, ako je točan tracking broj.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
sage kaže...
Naručio paketić sa aliexpresa 11.5, nakon 4 dana 15.5 dobijem obavijest da je paketić is in your country i da će uskoro biti dostavljen. Nakon toga u trackingu piše 19.5 accepted by last mile center i od tada još čekam. Šta uopće znači to accepted by last mile center?
Isto u trackingu se promijenio datum estimated delivery za skoro mjesec dana više.

 Doce za mjesec.... Nije to ni blizu hrvatske jos....

14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
sage kaže...
Naručio paketić sa aliexpresa 11.5, nakon 4 dana 15.5 dobijem obavijest da je paketić is in your country i da će uskoro biti dostavljen. Nakon toga u trackingu piše 19.5 accepted by last mile center i od tada još čekam. Šta uopće znači to accepted by last mile center?
Isto u trackingu se promijenio datum estimated delivery za skoro mjesec dana više.

 Znači da je stiglo u neki od hubova u EU, ako je AE Standard Shipping u pitanju onda je to NL. Po mojim zadnjim orderima, od njih 6, 4 su pristigla u roku 20ak dana, dok su 2 zapela u NL i čekam već 10ak dana da se pomaknu. Sve AE Standard Shipping. Čini se još uvijek hit n miss dostava. Zavisi kako koga potrefi...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ChillyBoy kaže...

Još jedno brzinsko pitanje. Ako na aliexpressu uzmem proizvod sa Poljskog lagera, pretpostavljam da će me opaliti carinu i pdv bez obzira što je iz EU. Najvjerojatnije šalju GLS-om. Jel GLS obračunava isto kao DHL sve one njihove troškove obrade, pa na kraju ispadne PDV i carina 2x skuplja od proizvoda. Ili ide samo carina i PDV obzirom da iz Poljske dolazi??

 

https://www.aliexpress.com/item/4000096168510.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3b633c00eXkd4R&mp=1

 

Samo da potvrdim...nisam platio nikakva davanja. Poslano iz Češke DHL-om, stiglo za 3-4 dana HP-om 🤘🤘

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Je li ima netko iskustva sa garancijom na proizvode sa aliexpressa?

 

Naime, kupio sam zamjenski ekran za curin mobitel jer je ona pukla ekran do kraja. Dosao je ekran provjerio sam ga jel ispravan i nakon provjere montirao ga i zavrsio. Sve je radilo ispravno osim par musica koje su bile jer je zamjenski mob, recimo, skrolanje nekad ne bi bilo smooth ka sta bi trebalo biti, fingerprint nije radio bas najbolje, double tap i aod su nestali itd. Medutim, ekran je radio i nisu nam smetale te musice toliko.

 

Sve do jucer.

 

Od jucer touch uopce ne reagira i ne moze se nista radit na mobitelu. Ekran mu radi i vidi se da reagira i sve normalno prikazuje (kad stiskamo tipke sastrane), ali touch je nula bodova.

 

Popodne ce doc kod mene mob pa cu probat spojit mis i vidit jel stvarno problem samo u touchu.

 

Proslo je vec skoro mjesec dana otkad sam ga montirao i sad me zanima postoji li sanse za kakav refund ili tako nesto. Javio sam se selleru, ali htio sam ovdje pitati ako netko ima kakvo iskustvo pa da znam sto me ceka.

 

Napomena: nisam lijepio ekran nego sam kupio ekran sa frameom vec zaljepljenim pa sam samo prebacio dijelove. Tako da ne bi trebala biti moja greska kod instalacije ako se ispostavi da je touch od ekrana krepao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Coder256 kaže...

Je li ima netko iskustva sa garancijom na proizvode sa aliexpressa?

 

Naime, kupio sam zamjenski ekran za curin mobitel jer je ona pukla ekran do kraja. Dosao je ekran provjerio sam ga jel ispravan i nakon provjere montirao ga i zavrsio. Sve je radilo ispravno osim par musica koje su bile jer je zamjenski mob, recimo, skrolanje nekad ne bi bilo smooth ka sta bi trebalo biti, fingerprint nije radio bas najbolje, double tap i aod su nestali itd. Medutim, ekran je radio i nisu nam smetale te musice toliko.

 

Sve do jucer.

 

Od jucer touch uopce ne reagira i ne moze se nista radit na mobitelu. Ekran mu radi i vidi se da reagira i sve normalno prikazuje (kad stiskamo tipke sastrane), ali touch je nula bodova.

 

Popodne ce doc kod mene mob pa cu probat spojit mis i vidit jel stvarno problem samo u touchu.

 

Proslo je vec skoro mjesec dana otkad sam ga montirao i sad me zanima postoji li sanse za kakav refund ili tako nesto. Javio sam se selleru, ali htio sam ovdje pitati ako netko ima kakvo iskustvo pa da znam sto me ceka.

 

Napomena: nisam lijepio ekran nego sam kupio ekran sa frameom vec zaljepljenim pa sam samo prebacio dijelove. Tako da ne bi trebala biti moja greska kod instalacije ako se ispostavi da je touch od ekrana krepao.

Seller će ti vjerojatno ponuditi nekakav mali refund ili opciju da pošalješ ekran nazad pa ti vrati cijeli iznos ili pošalje novi ekran. To ti se vjerojatno neće isplatiti pa nisi u najboljoj situaciji.

Zatim imaš opciju otvoriti dispute, tražiti će te fotke i video na kojem se vidi problem, ali isto tako će te tražiti video instalacije ekrana kako bi mogli provjeriti da je sve napravljeno kako treba, a to vjerojatno nemaš.

Na kraju ti ostaje opcija natezanja sa sellerom oko što većeg refunda, a zauzvrat će te vjerojatno tražiti pozitivnu ocjenu.

 

Maksimum koji sam uspio dobiti kod ovakvih situacija je bio 50% povrata i to nakon dosta natezanja, a obično se iznos kreće oko 20-30%.

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Ne bi se bunio na nekakav refund ipak je ekran kostao 500 kn sto mi je trenutno bacen novac.

Imam cak video instalacije, pa ce mi valjda nesto znaciti. 

Slanje ekrana nazad i dobivanje drugog mi nije opcija jer mi se neda navlacit sa tim vise. 

Dispute ne mogu otvoriti jer pise da se mora otvoriti u roku 15 dana od primitka paketa tako da mi je ta opcija zatvorena.

Nadam se samo da cu preko poruka uspiti nesto ispregovarati...

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Obzirom da je isteklo vrijeme za dispute sada ovisiš o dobroj volji sellera a to ti je najgora moguća stvar, moja iskustva sa sellerima na Aliexpresu nisu pozitivna, čast iznimkama, možda budeš te sreće da se uspiješ nešto dogovoriti. Ako se ne dogovoriš sa sellerom imaš i opciju zatražiti chargeback preko banke ali ćeš se morati navlačiti sa time..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Ico_Zg kaže...

Obzirom da je isteklo vrijeme za dispute sada ovisiš o dobroj volji sellera a to ti je najgora moguća stvar, moja iskustva sa sellerima na Aliexpresu nisu pozitivna, čast iznimkama, možda budeš te sreće da se uspiješ nešto dogovoriti. Ako se ne dogovoriš sa sellerom imaš i opciju zatražiti chargeback preko banke ali ćeš se morati navlačiti sa time..

Nebi mu ni naši vratili novac bez povrata kupljenog proizvoda, tako da je to još i dobro na Aliexpresu dok si unutar protection perioda, meni su gotovo svaki put presudili u moju korist, tako da se ne mogu žaliti. Selleri su posebna priča, taj bi te za*ebao brže od lokalnog balkanca. 

Nažalost kad ostaviš ocjenu i prođe rok za otvaranje disputea nemaš previše izbora, ili poslati nazad ili se nadati da će ti ponuditi koji dolar refunda.

 

Kod mjenjanja displaya "moraš" isključiti bateriju, mislim da to obično i piše u uputama, ako to nisi napravio i vidi se u videu koji si snimio vjerojatno će se na to pozvati.

13 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja

Bateriju sam prvu iskljucio i cak sam provjerio ekran prije montaze jel ispravan da ga mogu vratit odmah. 

 

Probat cu ga nekako motivirat za refund inace cu mu ostavit losu ocjenu pa valjda ce pristat na nesto...

3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Odredbom Europske unije, kažu iz HP-a, poštanski operatori dužni su određivati, izračunavati i naplaćivati PDV na pakete s robom koji se uvoze iz trećih zemalja te će zbog promjene u naplati PDV-a poštanski operatori uvesti nove procese obrade, naplate i isporuke pošiljaka.

"Hrvatska pošta morat će obaviti provjeru svih pošiljaka iz trećih zemalja te će zbog povećanih troškova biti uvedena naknada za kontrolni pregled pošiljaka koje sadrže robu. Razmatramo nekoliko modela naplate te ćemo uskoro donijeti novi cjenik i o tome obavijestiti javnost", poručeno je za Bug.hr.

Živjela pošta
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
foofajter kaže...
Odredbom Europske unije, kažu iz HP-a, poštanski operatori dužni su određivati, izračunavati i naplaćivati PDV na pakete s robom koji se uvoze iz trećih zemalja te će zbog promjene u naplati PDV-a poštanski operatori uvesti nove procese obrade, naplate i isporuke pošiljaka.

"Hrvatska pošta morat će obaviti provjeru svih pošiljaka iz trećih zemalja te će zbog povećanih troškova biti uvedena naknada za kontrolni pregled pošiljaka koje sadrže robu. Razmatramo nekoliko modela naplate te ćemo uskoro donijeti novi cjenik i o tome obavijestiti javnost", poručeno je za Bug.hr.

Živjela pošta

 Nije problem u PDV-u i s njim su meni stvari iz SADa ili Kine daleko jeftinije, ali kad ti pošta još lupi troškove obrade 50-60-70kn onda je isplativost kupovine jeftinijih stvari više nego upitna.

3 godine
protjeran
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
Naravno da nije, nek se naplati pdv, ali ovi nameti koje izmišljaju iz dana u dan, to više nema smisla.
15 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Mene zanima jel imaju oni kakvu pravnu osnovu za to, cijena postarine odredena je ugovorima ne? Dobili su vec zabranu one svoje idotarije od 5kn za paket.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
R4zOR229 kaže...

Mene zanima jel imaju oni kakvu pravnu osnovu za to, cijena postarine odredena je ugovorima ne? Dobili su vec zabranu one svoje idotarije od 5kn za paket.

Ovo će oni knjižiti kao nekakve administrativne troškove obrade i bla bla... isto su i do sada radili kad bi se carinio paket, onda te rebnu finu cifru uz PDV. Često paket ispadne i duplo skuplji na kraju.

14 godina
neaktivan
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Nešto se događa sa Aliex narudžbama. Bio sam naručio više toga od različitih sellera kako bi izbjegao PDV od 01.07. Sad mi se dosta narudzbi iz nepoznatog razloga vraća nazad u Kinu (direktno iz Nizozemske, ne iz Hrvatske), ili imaju status "The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed" što god to značilo.

 

Jel kod vas ista situacija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress nekoliko pitanja
ChillyBoy kaže...

Nešto se događa sa Aliex narudžbama. Bio sam naručio više toga od različitih sellera kako bi izbjegao PDV od 01.07. Sad mi se dosta narudzbi iz nepoznatog razloga vraća nazad u Kinu (direktno iz Nizozemske, ne iz Hrvatske), ili imaju status "The shipment is handed over in bulk, final acceptance of goods to be confirmed" što god to značilo.

 

Jel kod vas ista situacija?

 

Ako ide preko Nizozemskog HUB-a to je sasvim normalan status dostave. Kod mene je na tome znalo stajati od 5 do 10 dana, zavisi kako kad, kad se pomakne, tj. dobije novi status onda i vrlo brzo pristiže.

13 godina
offline
Aliexpress nekoliko pitanja

Ako oni salju preko nizozemske koja je u EU, zasto se onda pdv naplacuje na takve pakete? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice