PlayStation 4 izdvojena tema

poruka: 37.735
|
čitano: 6.793.958
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
8 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
A kaj bi ti.Za bolji AI i gameplay trebaju i sposobniji developeri koji ne štancaju nastavke svake godine.Od nove generacije možemo samo očekivat brže učitavanje i bolju grafiku.A gameplay će biti isti u svim igrama ko i dosad.
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Dann3R kaže...
A kaj bi ti.Za bolji AI i gameplay trebaju i sposobniji developeri koji ne štancaju nastavke svake godine.Od nove generacije možemo samo očekivat brže učitavanje i bolju grafiku.A gameplay će biti isti u svim igrama ko i dosad.

 U stvari trebaju izdavači koji se ne boje riskirati. A takvih baš i nema puno.

PSN - DeniZg80
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
DeniZg kaže...
A da. Za Ghost of Tsushima su rekli da će to biti Ass.Creed igra u Japanu, koju do sad nismo dobili.
Kraj je generacije i ne možemo očekivati revolucionarne stvari.
Mene više brine da nećemo dobiti ništa novo i revolucionarno niti u idućoj generaciji. Novi Unreal demo me nije impresionirao. Bolja grafika i to je to.

 

Baš sam nedavno naišao negdje na raspravu gdje ljudi postavljaju pitanje što bi uopće iduća generacija trebala donijeti što se tiče gameplaya. Što je to što bi bilo revolucionarno novo i ljudi uglavnom ne znaju odgovoriti na to pitanje. Vrhunac nekakavih open world sloboda danas se svodi na prežvakavanje istih stvari: otključavanje zona na mapi, leveling tree, glavni questovi i side questovi s hrpom prikupljanja nečega na broj... itd. itd. Sve se radi po nekom templateu, a svi pričaju o revolucionarnim sustavima u pozadini koji to zapravo nisu, nego ciljaju na ljudsku OCD prirodu da mora "ugasiti" svaki plusić koji mu svijetli.

 

Osobno najviše slobode u bilo kojoj igri koju sam igrao u više od tri desetljeća doživio sam u Divinity: Original Sin 2, gdje postoji potpuna sloboda da radiš što god hoćeš, ubiješ svakoga ili nikoga i zapravo te poziva i izaziva da nađeš načina prevariti mehanike kako bi završio neki quest ili zagonetku. Možda je to neki smjer u kojem treba ići, ne znam. Iz godine u godinu grafika je bolja, ali žanrovski i mehanikama to su iste ili slične igre, možda revolucija nije u totalno novim mehanikama, nego u slobodi. Puste te u svijet koji su napravili i kažu ti - radi što hoćeš. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Q-Tip kaže...
DeniZg kaže...
A da. Za Ghost of Tsushima su rekli da će to biti Ass.Creed igra u Japanu, koju do sad nismo dobili.
Kraj je generacije i ne možemo očekivati revolucionarne stvari.
Mene više brine da nećemo dobiti ništa novo i revolucionarno niti u idućoj generaciji. Novi Unreal demo me nije impresionirao. Bolja grafika i to je to.

 

Baš sam nedavno naišao negdje na raspravu gdje ljudi postavljaju pitanje što bi uopće iduća generacija trebala donijeti što se tiče gameplaya. Što je to što bi bilo revolucionarno novo i ljudi uglavnom ne znaju odgovoriti na to pitanje. Vrhunac nekakavih open world sloboda danas se svodi na prežvakavanje istih stvari: otključavanje zona na mapi, leveling tree, glavni questovi i side questovi s hrpom prikupljanja nečega na broj... itd. itd. Sve se radi po nekom templateu, a svi pričaju o revolucionarnim sustavima u pozadini koji to zapravo nisu, nego ciljaju na ljudsku OCD prirodu da mora "ugasiti" svaki plusić koji mu svijetli.

 

Osobno najviše slobode u bilo kojoj igri koju sam igrao u više od tri desetljeća doživio sam u Divinity: Original Sin 2, gdje postoji potpuna sloboda da radiš što god hoćeš, ubiješ svakoga ili nikoga i zapravo te poziva i izaziva da nađeš načina prevariti mehanike kako bi završio neki quest ili zagonetku. Možda je to neki smjer u kojem treba ići, ne znam. Iz godine u godinu grafika je bolja, ali žanrovski i mehanikama to su iste ili slične igre, možda revolucija nije u totalno novim mehanikama, nego u slobodi. Puste te u svijet koji su napravili i kažu ti - radi što hoćeš. 

 

A kakve veze ima generacija konzola s gameplayom.

 

A i da te puste u svijet da radiš što hoćeš, opet bi se ponašao više manje kao i u realnom životu. Nikad se nisam mogao ufurati da igram nekog zlikovca. I onda si opet rob nekih društvenih normi i ugrađenog morala.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 12:51 (Bitanga).
10 godina
odjavljen
offline
Re: PlayStation 4
Mnoge starije igre imaju bolji gameplay od ovih novijih, tako da na tom polju stvarno ne ocekujem nikakav pomak sa next genom.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PlayStation 4
Q-Tip kaže...

Osobno najviše slobode u bilo kojoj igri koju sam igrao u više od tri desetljeća doživio sam u Divinity: Original Sin 2, gdje postoji potpuna sloboda da radiš što god hoćeš, ubiješ svakoga ili nikoga...

 Mislim da Bethesdine igre (Elder Scrolls/Fallout) najviše iskaču u tom smislu.

Battlefield 3 i 4 od pucačina.

Onda je tu još No Man's Sky, koji je donio nešto novoga.

Ništa drugo mi ne pada na pamet. Ostalo je sve više manje na isti kalup tj. u okvirima žanra.

PSN - DeniZg80
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
N3N0 kaže...
Može savjet, pretplatu sam prebacio s HT na Tele2 i odabrao uređaj i PS4 bundle po 1kn. U bundleu su PS4 1TB, 3 igre, ja mislim Uncharted4, God of War, Horizon (po onom što piše na Tele2 stranici) i 3 mjeseca PS Plus. Cilj mi je to odmah preprodati, je li realna cijena toga u maloprodaji cca. 2500kn i po kojoj cijeni bi to netko kupio polovno (zapravo novo, neotvoreno)?

 Prije 2g ja sam platio PS4 Slim, 1TB hard, 2 Joya i FIFA 18. Novo, zapakirano... 2000kn. Ne znam ko ce ti sad dat 2500kn 4 i pol mjeseca pred izlazak PS5.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Q-Tip kaže...

Osobno najviše slobode u bilo kojoj igri koju sam igrao u više od tri desetljeća doživio sam u Divinity: Original Sin 2, gdje postoji potpuna sloboda da radiš što god hoćeš, ubiješ svakoga ili nikoga i zapravo te poziva i izaziva da nađeš načina prevariti mehanike kako bi završio neki quest ili zagonetku. Možda je to neki smjer u kojem treba ići, ne znam. Iz godine u godinu grafika je bolja, ali žanrovski i mehanikama to su iste ili slične igre, možda revolucija nije u totalno novim mehanikama, nego u slobodi. Puste te u svijet koji su napravili i kažu ti - radi što hoćeš. 

 

A kakve veze ima generacija konzola s gameplayom.

A i da te puste u svijet da radiš što hoćeš, opet bi se ponašao više manje kao i u realnom životu. Nikad se nisam mogao ufurati da igram nekog zlikovca. I onda si opet rob nekih društvenih normi i ugrađenog morala.

 

Pa nema generacija konzola nikakve veze s gameplayom, ali je s dolaskom next gen konzola započela rasprava što bi to next gen igre mogle novoga donijeti. I nitko zapravo ne zna čime bi uopće nadogradio gameplay da bi donio nešto novo.

 

DeniZg kaže...
Q-Tip kaže...

Osobno najviše slobode u bilo kojoj igri koju sam igrao u više od tri desetljeća doživio sam u Divinity: Original Sin 2, gdje postoji potpuna sloboda da radiš što god hoćeš, ubiješ svakoga ili nikoga...

 Mislim da Bethesdine igre (Elder Scrolls/Fallout) najviše iskaču u tom smislu.

Battlefield 3 i 4 od pucačina.

Onda je tu još No Man's Sky, koji je donio nešto novoga.

Ništa drugo mi ne pada na pamet. Ostalo je sve više manje na isti kalup tj. u okvirima žanra.

 

Meni čak ni No Man's Sky ne spada u to, proceduralno generirani svijet u kojem opet ciljaju na OCD, odnosno skupljaj ovoliko jedne stvari da bi dobio onoliko druge stvari. I tako beskonačno. 

Elder Scrolls i Fallout su na tragu toga da ti daju slobodu, istina, nekakvo sandbox iskustvo koje je po meni Divinity podigao još par stepenica više. Ali isto tako ne vidim koja bi to nova mehanika bila, čime bi zapravo igre dobile neku novu, dosad neviđenu razinu? 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 godina
offline
PlayStation 4

Ja bi htio da u tim svjetovima imamo neki utjecaj i da stvari reagiraju na nas.
U skyrim-u ubijes neko kralja il kaj ti ja znam kaj je u dvorcu i on ostane mrtav na stolici, a okolni NPC te pita kak je kaj ima, kak djeca... To kaj je ovaj mrtav tu ne dira nikog

No to nije stvar generacija nego jednostavno posla. Puno je posla s tim.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 16:15 (Santana).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Q-Tip kaže...

Pa nema generacija konzola nikakve veze s gameplayom, ali je s dolaskom next gen konzola započela rasprava što bi to next gen igre mogle novoga donijeti. I nitko zapravo ne zna čime bi uopće nadogradio gameplay da bi donio nešto novo.

 

 

Ma neće ništ novo donijeti osim bolje grafike i to je to.

Gaming industrija se neće promijeniti na datum releasea novih konzola.

Bit će sve apsolutno isto kao što je već i sada na PCu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
online
Re: PlayStation 4
Santana kaže...

Ja bi htio da u tim svjetovima imamo neki utjecaj i da stvari reagiraju na nas.
U skyrim-u ubijes neko kranja il kaj ti ja znam kaj je u dvorcu i on ostane mrtav na stolici, a okolni NPC te pita kak je kaj ima, kak djeca... To kaj je ovaj mrtav tu ne dira nikog

No to nije stvar generacija nego jednostavno posla. Puno je posla s tim.

 

Da, tako mi je u Odysseyu bilo par WTF momenata.

Ono, žena se žali kako joj netko izjavljuje ljubav svaki dan, a tvoj lik ju mrtav ladan uz smiješak pita "Šta, želiš da ga ubijem?". I ova onda odgovori "Da!". Što bude još komičnije dok igraš sa Kassandrom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 16:17 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: PlayStation 4
Bitanga kaže...
Q-Tip kaže...

Pa nema generacija konzola nikakve veze s gameplayom, ali je s dolaskom next gen konzola započela rasprava što bi to next gen igre mogle novoga donijeti. I nitko zapravo ne zna čime bi uopće nadogradio gameplay da bi donio nešto novo.

 

Ma neće ništ novo donijeti osim bolje grafike i to je to.

Gaming industrija se neće promijeniti na datum releasea novih konzola.

Bit će sve apsolutno isto kao što je već i sada na PCu.

 

Meni je to jasno, samo pokušavam doći do saznanja što nekome uopće znači next gen igra, odnosno ima li netko ideju što bi to trebalo podići igre na višu razinu. Ne zna nitko. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
11 godina
protjeran
offline
PlayStation 4

Digital Foundry o Ghost of Tsushima

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Naletio sam na vijest na Push Square da bi 25.5. mogli poceti Days Of Play, sve do 8. Lipnja. Hrpa igara na popustu i ps+ za 42€. A mozda vidimo i konzolu, ali vjerojatnije samo slika na instagramu nego Live Reveal 😄
Moj PC  
4 1 hvala 3
6 godina
offline
PlayStation 4

next gen:fizika & AI...grafika je već sada dovoljna...mada sam ja iskreno pomalo zasićen...imam 15 igara na ps4pro a igram samo jednu...ako igram igre na normal onda mi nije gušt,ako igram na hard onda imam alergiju na fake difficulty

 

ta jedna igra(e) je borderlands...dvica...nisam kupio ps2 niti ps3...kupio ps4 radi exclusive igara...nakon što zadovoljim znatiželju,vjerojatno budem preskočio next gen i ponovno se vratim na PC...i onako na ps5 budemo većinom vidjeli nastavke od excluzive igara sa četvorke.

 

next gen također neće biti bez remake & remaster.možda čak i više

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: PlayStation 4

brzi load time, fizika. nadam i se tihoj i hladoj konzoli u startu a ne da se ceka slim/pro par godia

grafika s horizon/rdr2/ff7 je vrh meni.

 

zasigurno ce ici na remastere jer vidi da mogu hrpu para ubrat bez ideje za nove igre.

 

ja isto igram jednu igru online s ekipom i onda druge rotiram uz nju. za to mi ni ne trba next gen konzola odmah. backlog je sigurno 10ak dobrih naslova i jos dosta onih jeftinih jer zasto ne.

 

4 godine
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Gemmy kaže...

brzi load time, fizika. nadam i se tihoj i hladoj konzoli u startu a ne da se ceka slim/pro par godia

grafika s horizon/rdr2/ff7 je vrh meni.

 

zasigurno ce ici na remastere jer vidi da mogu hrpu para ubrat bez ideje za nove igre.

 

ja isto igram jednu igru online s ekipom i onda druge rotiram uz nju. za to mi ni ne trba next gen konzola odmah. backlog je sigurno 10ak dobrih naslova i jos dosta onih jeftinih jer zasto ne.

 

Također, ja igram malo souls igre rotiram ostale.

Ali mislim da nisam nijednu kupljenu unazad godinu prosao i zavrsio.

A zapoceo sve i tu se zajebem, umjesto kad zapocnem jednu da ju i privedem kraju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 7:14 (bloodborne).
9 godina
offline
PlayStation 4

Malo je ekipa oprala po Ghost of Tshushima, možda potpuno s pravom, vrijeme će pokazati. Ali po meni se iz tog gameplaya baš vidi da su pokušali put po mapi napraviti drugačijim, pokušava se koristiti svakakvi elementi u prirodi radi snalaženja u prostoru.

 

Što se tiče ove priče o igrama i generičnosti open worlda, jebiga, mislim da tu žanrovi imaju veze dosta. Naprimjer jako je zasićeno polje open world igara u doba srednjeg vijeka/antike. Većinom se borimo s mačem i imamo neku magiju, mapa je ravna ploča. Zato sam recimo dosta nabrijan na Cyberpunk 2077 jer ide u budućnost, a svijet neće biti ravna ploča već puno vertikalniji. Ali moramo imati na umu da će i dalje questovi biti "idi tamo ubij ovoga" ili "odi vamo i donesi ovo", ali to je jednostavno tako i ima smisla. Kolega forumaš Obi-wan je na temi Witcher 3 dobro secirao neke W3 questove, i kada im oduzmeš priču dođeš do najobičnijeg fetch questa. Ali je quest toliko omotan pričom i još imaš jedan kvalitetan izbor koji će imati posljedicu i na kraju imaš fantastičan quest.

 

Također ono što meni osobno kronično fali je neki novi IP SF, koji bi bio dostojna zamjena original Mass Effectu. Kad bi netko tako nešto izveo, znači da ti open world nije ravna ploča već više planeta, a brod služi kao hub, i tu ti je posada, e to bi bio posao. Jebiga kad se stalno štancaju open world igre sa mačem normalno da smo se toga zasitili.

 

A ono gdje igre svakako mogu napredovati je NPC AI, i samim time reakcija svijeta na lika s kojim upravljamo. To je vjerojatno i najbitniji skok koji bi se trebao izvesti. Kao što je Santana rekao, dopizdilo mi je da izvedem neku pizdariju a NPCevi se ponašaju kao da je sve normalno. Mislim da će se to poboljšati u next genu. Također ono na čemu se uvijek može napredovati su atmosfera i priča. To često bude nešto gdje se kiksa, a jako je bitno. Danas te kompanije izračunavaju statistički što da sve natrpaju u igru kako bi se svidjelo što većem postotku igrača, jebiga to je sranje. Zato sam toliko uživao u Death Strandingu i zato mi je ta igra čista 10/10, jer su devovi imali svoju viziju igre i šta žele napraviti i napravili su stoposto sve po svome, i zato je igra nešto sasvim drugačije od onoga na što smo navikli.

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...

Zato sam toliko uživao u Death Strandingu i zato mi je ta igra čista 10/10, jer su devovi imali svoju viziju igre i šta žele napraviti i napravili su stoposto sve po svome, i zato je igra nešto sasvim drugačije od onoga na što smo navikli.

 

 

Također. Iako je premisa igre što se tiče gameplaya prilično dosadna, igri sam dao priliku baš zato što je drugačija i oduševila me. S druge strane, kupio sam nedavno Control i igra mi stoji - odigrao sam pola sata. Ne znam hoću li više. Jednostavno sam se zasitio jedno te istih igara. Doduše, igram igre preko 20 godina pa je to i očekivano. Isto tako očekujem od nove konzole da ponudi nešto više od dobre grafike. U većini igara AI je još uvijek komičan, fizika je također nemali broj puta prilično upitna. 

16 godina
offline
PlayStation 4

Onaj Unreal 5 demo. Koliko predivan graficki, ekipa pljuje gameplay 

Ne znam, da li su blesavi ili se samo prave blesavi.

Poanta je bila u samom kreiranju svijeta i olaksavanja nekih stvari developerima. A na njima je sto ce uciniti s tim resursima.

Bolja fizika, zvuk, AI, bolja grafika, loading time, otvoreni svijet, perzistentni svijet, random generirani i sl.

 

Ista stvar s Cherny izlaganjem.

Ekipa popljuvala, a meni bilo top, jer je covjek secirao pojedine elemente i sto mozemo ocekivati od PS5 i posljedicno od igara.

Ili je stvar u meni sto su mi zanimljive tech stvari?

 

Ghost me zanima i vjerujem da ce mi se svidjeti.

U vertikalnosti za sad mi je najbolji Deus Ex (Dishonored je bio ipak malo limitiran na "kat/dva", ali i dalje top igra).

Sto unutar samih hubova. Recimo zao mi je sto "slum" hub nije bio veci. Podsjetio me jako na remake Total Recalla (koji je shit i Arnie ga pojede za dorucak), ali ima vizualno dobro poslozen grad i slumove ili kao Ready Player One.

Samih zona/zgrada. Znaci udes u neku vecu zgradu (Banka misija) i brutala. Dobijete igru unutar igre. Zgrada od 7 katova sva isprepletena precicama i mogucnostima prolaska. Pre*ebeno.

Nedavno odigrao i DLC. Totalna preporuka, ako vam se svidjela base igra.

 

Najvise od svega me muci, ako uzmem PS5 morat cu biti primoran i uzeti novi TV .

 

P.S. A sto je najlude. Totalno me zarazio Martyr. Uzao ga s basea za nekih 10Ł. Tek kad sam ju instalirao, sam skuzio da skida patch 2.xx Znaci igra nije ni blizu recenzija s release date-a. Ubrzali su je. Tweekali. I naravno sto me privuklo da dam 10Ł na blef, bolesni 40k svemir.

Graficki vjerujem bolja na PC-u. I nadam se da ce ju ubaciti u koji Humble Bundle.

 

Recimo Wasteland 2 izgleda kriminalno na PS4 prema PC verziji. Ali je igriva i meni super zabavna. Tko moze podnijeti slabije graficko iskustvo, vjerujem da ce se zabaviti uz trenutni Martyr.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 11:34 (Chaky).
Moj PC  
4 0 hvala 3
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
Chaky kaže...

Onaj Unreal 5 demo. Koliko predivan graficki, ekipa pljuje gameplay 

Ne znam, da li su blesavi ili se samo prave blesavi.

Poanta je bila u samom kreiranju svijeta i olaksavanja nekih stvari developerima. A na njima je sto ce uciniti s tim resursima.

Bolja fizika, zvuk, AI, bolja grafika, loading time, otvoreni svijet, perzistentni svijet, random generirani i sl.

 

Ista stvar s Cherny izlaganjem.

Ekipa popljuvala, a meni bilo top, jer je covjek secirao pojedine elemente i sto mozemo ocekivati od PS5 i posljedicno od igara.

Ili je stvar u meni sto su mi zanimljive tech stvari?

 

Ghost me zanima i vjerujem da ce mi se svidjeti.

U vertikalnosti za sad mi je najbolji Deus Ex (Dishonored je bio ipak malo limitiran na "kat/dva", ali i dalje top igra).

Sto unutar samih hubova. Recimo zao mi je sto "slum" hub nije bio veci. Podsjetio me jako na remake Total Recalla (koji je shit i Arnie ga pojede za dorucak), ali ima vizualno dobro poslozen grad i slumove ili kao Ready Player One.

Samih zona/zgrada. Znaci udes u neku vecu zgradu (Banka misija) i brutala. Dobijete igru unutar igre. Zgrada od 7 katova sva isprepletena precicama i mogucnostima prolaska. Pre*ebeno.

Nedavno odigrao i DLC. Totalna preporuka, ako vam se svidjela base igra.

 

Najvise od svega me muci, ako uzmem PS5 morat cu biti primoran i uzeti novi TV .

 

Problem je ta cijela situacija s koronom, stvari su se mijenjale u zadnji tren, a hype je krivo usmjeren. Ovo s Chernyem je ispalo tako kako je, jer je to trebalo biti neka prezentacija na GDCu valjda, za ljude koji se ipak malo više razumiju. A ovako je ispalo online event koji su predstavili kao prikazivanje PS5, i onda se masa gamera (među kojima su prednjačili klinci) sjatila na video i spopali kako je sve dosadno i ne valja. Većina klinaca koji igraju igre danas nemaju blage veze o komponenetama, tehnologijama itd. Trebali su reći da će biti neki video o tehnikalijama bez gameplaya i gotovo. Kao što je Xbox trebao napraviti sa AC Valhalom. Razočarenje je najgore, puno je bolje da ti gleda malo ljudi event nego da ti gleda masa i onda sve društvene mreže zapaljene kako si usrao stvar.

16 godina
offline
Re: PlayStation 4
Santana kaže...
AA-d00d kaže...
"Cim netko odmah odgovori odmah plac"?

Prvo pocne stim da cim netko nesto negativno veli protiv ds onda ide odmah plac.

Neintuitivno mi je da za dodgeanje moram proci kroz neprijatelja, eto.

I ne, nemam alternative. Zasto bi ih uopce trebao imati? Ne svodi mi se odabir igre na to da trazim sve tezu i tezu igru. Igram sta mi se cini da ce mi se svidjeti, volim vise zanrova. Nekad potrefim sa odabirom a nekad potrosim novac za igre koje sam odigrao max sat vremena (ilitiga zaj*bo sam se).

 Tek sam skuzio o cem ti pricas

 

 

To ti se zove I-frame. Nije to nikakav bug nego je tak zamisljeno. Naravno tih I framova ima par u sekundi za vrijeme dodge-a. Uvijek su isti tak da ih mozes kroz igru uvjezbat i moci ces to radit ak imas dobar tajming. Inace dodge nebi imao nekog smisla protiv velikih neprijatelja.

Ak nemas dobar tajming neces prolazit kroz napade neprijatelja.

To je dio mehanike borbe i omogacava buildovima bez zastite oklopa ili stita igranje.

Nagrađuje igrace koji imaju skilla tak igrat. Probaj ti tak prolazit pa ces vidjet kak ces se provest.

Nije to jedina igra koja to ima.

 

 

DS ima dosta mana no ono kaj kriticari tu spominju nema veze s vezom i tu se odma vidi da nema pojma o igri. Jako lako za prepoznat.

 

 

 Ne mora se nikom sviđat no ne morate nit davat neko bezvezne argumente

I-frame je stvarno zamisljen kao dio mehanike kod kreiranja igre?

Ja sam mislio, da su to igraci otkrili, pa koriste kao "cheat" u mehanici.

Battletag - Gobac#2782; PoE:G0bac; Cypher: Ignorance is bliss.
11 godina
protjeran
offline
Re: PlayStation 4
Cansee kaže...
Chaky kaže...

Onaj Unreal 5 demo. Koliko predivan graficki, ekipa pljuje gameplay 

Ne znam, da li su blesavi ili se samo prave blesavi.

Poanta je bila u samom kreiranju svijeta i olaksavanja nekih stvari developerima. A na njima je sto ce uciniti s tim resursima.

Bolja fizika, zvuk, AI, bolja grafika, loading time, otvoreni svijet, perzistentni svijet, random generirani i sl.

 

Ista stvar s Cherny izlaganjem.

Ekipa popljuvala, a meni bilo top, jer je covjek secirao pojedine elemente i sto mozemo ocekivati od PS5 i posljedicno od igara.

Ili je stvar u meni sto su mi zanimljive tech stvari?

 

Ghost me zanima i vjerujem da ce mi se svidjeti.

U vertikalnosti za sad mi je najbolji Deus Ex (Dishonored je bio ipak malo limitiran na "kat/dva", ali i dalje top igra).

Sto unutar samih hubova. Recimo zao mi je sto "slum" hub nije bio veci. Podsjetio me jako na remake Total Recalla (koji je shit i Arnie ga pojede za dorucak), ali ima vizualno dobro poslozen grad i slumove ili kao Ready Player One.

Samih zona/zgrada. Znaci udes u neku vecu zgradu (Banka misija) i brutala. Dobijete igru unutar igre. Zgrada od 7 katova sva isprepletena precicama i mogucnostima prolaska. Pre*ebeno.

Nedavno odigrao i DLC. Totalna preporuka, ako vam se svidjela base igra.

 

Najvise od svega me muci, ako uzmem PS5 morat cu biti primoran i uzeti novi TV .

 

Problem je ta cijela situacija s koronom, stvari su se mijenjale u zadnji tren, a hype je krivo usmjeren. Ovo s Chernyem je ispalo tako kako je, jer je to trebalo biti neka prezentacija na GDCu valjda, za ljude koji se ipak malo više razumiju. A ovako je ispalo online event koji su predstavili kao prikazivanje PS5, i onda se masa gamera (među kojima su prednjačili klinci) sjatila na video i spopali kako je sve dosadno i ne valja. Većina klinaca koji igraju igre danas nemaju blage veze o komponenetama, tehnologijama itd. Trebali su reći da će biti neki video o tehnikalijama bez gameplaya i gotovo. Kao što je Xbox trebao napraviti sa AC Valhalom. Razočarenje je najgore, puno je bolje da ti gleda malo ljudi event nego da ti gleda masa i onda sve društvene mreže zapaljene kako si usrao stvar.

 Pa dobro, evo kako je bilo najavljeno "PS5 lead system architect Mark Cerny provides a deep dive into PS5’s system architecture and how it will shape the future of games" i ne vidim sta je raja ocekivala (gameplay, konzolu na osnovu cega?). Tacno to se dobilo, i daleko od toga da je bilo dosadno i razocarenje. Dobili smo vecinu informacija o specifikaciji konzole koju smo svi i cekali.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 12:21 (arnes_king).
9 godina
offline
Re: PlayStation 4
arnes_king kaže...
Cansee kaže...
Chaky kaže...

Onaj Unreal 5 demo. Koliko predivan graficki, ekipa pljuje gameplay 

Ne znam, da li su blesavi ili se samo prave blesavi.

Poanta je bila u samom kreiranju svijeta i olaksavanja nekih stvari developerima. A na njima je sto ce uciniti s tim resursima.

Bolja fizika, zvuk, AI, bolja grafika, loading time, otvoreni svijet, perzistentni svijet, random generirani i sl.

 

Ista stvar s Cherny izlaganjem.

Ekipa popljuvala, a meni bilo top, jer je covjek secirao pojedine elemente i sto mozemo ocekivati od PS5 i posljedicno od igara.

Ili je stvar u meni sto su mi zanimljive tech stvari?

 

Ghost me zanima i vjerujem da ce mi se svidjeti.

U vertikalnosti za sad mi je najbolji Deus Ex (Dishonored je bio ipak malo limitiran na "kat/dva", ali i dalje top igra).

Sto unutar samih hubova. Recimo zao mi je sto "slum" hub nije bio veci. Podsjetio me jako na remake Total Recalla (koji je shit i Arnie ga pojede za dorucak), ali ima vizualno dobro poslozen grad i slumove ili kao Ready Player One.

Samih zona/zgrada. Znaci udes u neku vecu zgradu (Banka misija) i brutala. Dobijete igru unutar igre. Zgrada od 7 katova sva isprepletena precicama i mogucnostima prolaska. Pre*ebeno.

Nedavno odigrao i DLC. Totalna preporuka, ako vam se svidjela base igra.

 

Najvise od svega me muci, ako uzmem PS5 morat cu biti primoran i uzeti novi TV .

 

Problem je ta cijela situacija s koronom, stvari su se mijenjale u zadnji tren, a hype je krivo usmjeren. Ovo s Chernyem je ispalo tako kako je, jer je to trebalo biti neka prezentacija na GDCu valjda, za ljude koji se ipak malo više razumiju. A ovako je ispalo online event koji su predstavili kao prikazivanje PS5, i onda se masa gamera (među kojima su prednjačili klinci) sjatila na video i spopali kako je sve dosadno i ne valja. Većina klinaca koji igraju igre danas nemaju blage veze o komponenetama, tehnologijama itd. Trebali su reći da će biti neki video o tehnikalijama bez gameplaya i gotovo. Kao što je Xbox trebao napraviti sa AC Valhalom. Razočarenje je najgore, puno je bolje da ti gleda malo ljudi event nego da ti gleda masa i onda sve društvene mreže zapaljene kako si usrao stvar.

 Pa dobro, evo kako je bilo najavljeno "PS5 lead system architect Mark Cerny provides a deep dive into PS5’s system architecture and how it will shape the future of games" i ne vidim sta je raja ocekivala (gameplay, konzolu na osnovu cega?). Tacno to se dobilo, i daleko od toga da je bilo dosadno i razocarenje. Dobili smo vecinu informacija o specifikaciji konzole koju smo svi i cekali.

 

a je i to je istina, ljudi su valjda očekivali što su htjeli očekivati

13 godina
offline
Re: PlayStation 4
Pa naravno da je. U samoj igri imaš statse koji povećavaju i-frameove.



Što se tiče one Sonyeve prezentacije. Meni recimo nije toliko smetao sadržaj koliko je sve bilo jako suhoparno i "ravno". Znam si ponovno pustiti to predavanje kad ne mogu zaspati. Ne mora biti ko xbox gdje Spencer skače u zrak i viče "12 teraflops", ali morali su znati da će dosta ovih mlađih gamera s attention spanom od 30 sekundi gledati i očekivati puno više nego publika za koju je prvenstveno bilo namijenjeno.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
Koji od tri DLC-a za Spidera je najbolji po vama? Da ima solidnu priču?
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 18:17 (tandara).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PlayStation 4
tandara kaže...
Koji od tri DLC-a za Spidera je najbolji po vama? Da ima solidnu priču?

Ako ti nije hitno, pričekaj, bude komplet DLC-ova na dobroj akciji dosta često. 

 

Season pass je sad u 4. mjesecu bio 74,99. 

 

https://psprices.com/region-hr/game/3319838/marvel-s-spider-man-the-city-that-never-sleeps-season-pass

 

Ali da sada moram birati...

1. Silver Lining

2. The Heist

3. Turf Wars

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 19:05 (robogo).
6 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
tandara kaže...
Koji od tri DLC-a za Spidera je najbolji po vama? Da ima solidnu priču?

 Meni ovaj zadnji silver lining.Iako su mi i ostali dobri

Ali svi su povezani.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 20:07 (stribs).
15 godina
neaktivan
offline
Re: PlayStation 4
hummer0 kaže...

Čekaj čekaj što nije tu neko na forumu rastavljao i mjenjao pastu pa nije više mogao upaliti konzolu.

Bilo vas je koji ste to napravili bez problema, ali jedan je bio fail.

Ja sam isto odustao zbog poklopca nekako teško je išlo pa sam odustao.

 Taj jedan fail sam (bio) ja I ja sam razmišljao da odustanem zbog poklopca, ali.. viša sila i moji živci to nisu dopustili. Ostalo je povijest. Na kraju Sancta i "Staro za novo", -50% na konzolu.

13 godina
offline
Re: PlayStation 4
John_Doe_11 kaže...
hummer0 kaže...

Čekaj čekaj što nije tu neko na forumu rastavljao i mjenjao pastu pa nije više mogao upaliti konzolu.

Bilo vas je koji ste to napravili bez problema, ali jedan je bio fail.

Ja sam isto odustao zbog poklopca nekako teško je išlo pa sam odustao.

 Taj jedan fail sam (bio) ja I ja sam razmišljao da odustanem zbog poklopca, ali.. viša sila i moji živci to nisu dopustili. Ostalo je povijest. Na kraju Sancta i "Staro za novo", -50% na konzolu.

 U kojem dijelu misliš da si pogriješio?

Nisi ti jedini još je bio jedan slučaj.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Razmjena igara za PS4/PS5
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice