Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.745.284
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
Vandit kaže...
NathanDrek kaže...

Nisam znao da je imati jednu opciju bolje nego imati dvije opcije. Fizička igra se isto može kupiti na popustu ili rabljena, možeš mjenjati, možeš posuditi prijatelju. Ne kužim zašto bi za nju bio pritisak brzo odigrati da se čim manje izgubi. Zašto fizičku pod obavezno moraš prodavati ako digitalnu uopće ne možeš prodati. Osobno digitalno kupujem samo igre na popustu koje završavaju u backlogu. Kod omiljenih igri za kolekciju samo fizička, steelbook ako ima izdanje, collectors ako mi se svidi paket (đinđe me ne zanimaju, mora biti figura i steelbook - Sekiro je imao najpovoljniji collectors ispao me u nabavi oko 60 eura sa figurom, steelbookom i đinđama + fantastična igra).

 

Od danas je u prodaji fizički Witcher 3 Complete Edition za PS5 i Xbox Series X, baš me zanima kako će to ići po 40 eura, mislim da ne baš pretjerano, oni koji i nisu imali su kupili prije update-a na akciji za smiješnu cijenu. Brzo će i to na akciju.

 

 

 Nigdje nisam rekao da je kupnja fizičkih igara, samo da je meni, kada se uzme sve u obzir, postala tlaka i radije kupujem digitalne igre. A došao sam u određene godine kada mi više nije fora vidjeti na polici 30 kutija dvd-ova koji predstavljaju kao neku moju kolekciju. Ako igra na popustu košta 250kn fizička verzija i 250kn digitalna verzija, uvijek ću prije kupiti digitalnu verziju. 

Digitalne igre ne kupujes vec iznajmljujes.Kao i svi mi ostali kad odaberemo digitalnu verziju 🥂

 

Ljudi su vec gubili digitalne filmove,igre itd...

By buying a digital game, you are simply buying a license to play it - and the platform holder has the right to revoke that license at any time.

 meni je ta logika bezveze

kao da bi htio nekom pustit to u naslijede taj account nakon sta umres s ps2,3,4,5,6,7,8 igrama? u biti niti nemozes jer je protiv ToS

imao hrpe starih kazeta, pa ih bacio

imao hrpe starih dvda pa ih bacio

 

ako si neki kolekcionar ili preprodavac, to ima nekog smisla, ali vecina ljudi vise nikad nece pokrenut nesto staro 5g+. i pitanje dali ce jos raditi nakon toliko godina kada se isproba

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...

 Ma jasno, ono je bio pokušaj zajebancije, koji nije prošao. 

 

Igram od malih nogu, ali sebe ne smatram gejmerom, možda sam nekada bio, ali to su bili periodi kad sam gazio igre od jutra do sutra, sada nažalost više nemam toliko volje. Što si stariji to ti igranje djeluje kao besmisleno gubljenje vremena i čini ti se da to malo vremena što imaš trebaš iskoristiti bolje i pametnije... naravno to uopće nije točno, ali puno ljudi ima takav osjećaj i dojam. Dok imaš 30-40 još je to ok, ali kad krene 50 onda se stvari drastično mijenjaju.

 

Jao kad vidim ovo određivanje dobnih granica do kada je normalno biti gamer, a od kada nije... da oprostiš, sere mi se. Kakvi su to limiti? Tko to određuje? Tko kaže da se nakon 35, 43, 47 ili 50 godina stvari drastično mijenjaju? Zar smo svi isti? Koje to ministarstvo donosi odluke o takvim stvarima? 

 

Dajte ljudi ostavite se tih priča što je normalno, a što nije. Svatko si može birati zabavu kakvu želi, netko će u 55. godini čitati knjige, netko će u zoru pecati nasred rijeke, netko će se baviti jogom, a netko će lomiti ruke igrajući Elden Ring. 

 

Ja se namjeravam igrati i kad mi bude 50 i kad mi bude 65, a i dulje ako poživim i ako mi kosti dozvole. I još uvijek mi gaming ne izgleda kao besmisleno gubljenje vremena, a igram se od ZX Spectruma. 

 

Ne znam, valjda bih trebao sjediti u birtiji da ljudima budem "normalan"...

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mzopg kaže...
Cansee kaže...
mzopg kaže...
Cansee kaže...

malo offtopica, jučer je objavljeno da je prosječna dob gamera u SAD-u 35 godina, tako da to stvarno odavno više nije sport samo za djecu

Prosjek dižu ovi sa 30+ u guzici koji žive kod staraca u podrumu i gejmaju po cijele dane. 

Kod nas na balkanu je ta dob još viša.

 

ne odnosi se to na količinu igranja, već termin "gamer", a oni smatraju gamerima sve one koji redovito na tjednoj bazi igraju igrice na nekom elektroničkom mediju. Eto naprimjer ja imam kolegicu na poslu, redovito piči neku igru na mobitelu, i tako već godinama. Nije neradnica da se razumijemo, učinkovita je i vrijedna, ali kad ima priliku vadi taj mobitel i igra. Po svim parametrima ona se može smatrati gamerom, a ona za sebe nikad ne bi rekla da je to, šokirala bi se da joj netko kaže da je ona gamer.

 

sigurno da i ti podrumaši utječu na statistiku, ali mi sad pričamo o toliko postotku ljudi da imamo gamere iz svih sfera društva. 

 Ma jasno, ono je bio pokušaj zajebancije, koji nije prošao. 

 

Igram od malih nogu, ali sebe ne smatram gejmerom, možda sam nekada bio, ali to su bili periodi kad sam gazio igre od jutra do sutra, sada nažalost više nemam toliko volje. Što si stariji to ti igranje djeluje kao besmisleno gubljenje vremena i čini ti se da to malo vremena što imaš trebaš iskoristiti bolje i pametnije... naravno to uopće nije točno, ali puno ljudi ima takav osjećaj i dojam. Dok imaš 30-40 još je to ok, ali kad krene 50 onda se stvari drastično mijenjaju.

 

a eto vidiš, meni je gaming sve "normalniji" i što više starim to bi manje vremena provodio s ljudima a više bi igrao. Sve manje imam strpljenja za razne drkafuzere i lovačke priče, dugo vremena sam mislio da baš imam dobro okruženje ljudi, a ono u zadnje vrijeme samo slušam tko je kupio bolji auto, ima veći stan/kuću itd itd, i dopizdilo mi je više. Hvaljenja ljudi kojima je sve namješteno u životu, stranački i na sve moguće načine i onda slušam kako "znaju biznis". I onda još u birtiji platiš pivo 3 eura da bi slušao takve pizdarije. Ti koji najviše imaju samo gledaju o koga da se ogrebu za cugu. Hvala lijepa, meni je bolje doći kući i pičit God of War nego to. 

8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Meni su najjaci oni koji seru protiv igranja, kak je to bezvezno trosenje vremena i samo za klince, a hvale se kak su u 5 dana pogledali 3 sezone neke tupave serije 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
9 0 hvala 2
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Digitalne igre ne kupujes vec iznajmljujes.Kao i svi mi ostali kad odaberemo digitalnu verziju 🥂

 

Ljudi su vec gubili digitalne filmove,igre itd...

By buying a digital game, you are simply buying a license to play it - and the platform holder has the right to revoke that license at any time.

 

I fizičke igre nisu beskonačno trajne. To je isto zabluda. Možeš ostati bez njih, potrgati ih, konzola ti crkne nećeš sigurno staru konzolu kupovati da bi mogao igrati staru igru i sl.

Eno, frend ima Privateera 2 za PC na CDu doma. I šta će s tim? Skuplja mu smeće, a kupiš ga na GOGu za 6€. Zadnju verziju.

 

Ne postoji nikakav minus kod kupovine digitalnih igara, kupujem ih već 20 godina i još nisam naletio na neke probleme.

S druge strane kod fizičkih igara se promijenilo već nekoliko tehnologija u tih 20 godina.

 

EDIT: Plus, što ćemo s DLCovima? To je digital only.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 19:58 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Digitalne igre ne kupujes vec iznajmljujes.Kao i svi mi ostali kad odaberemo digitalnu verziju 🥂

 

Ljudi su vec gubili digitalne filmove,igre itd...

By buying a digital game, you are simply buying a license to play it - and the platform holder has the right to revoke that license at any time.

 

I fizičke igre nisu beskonačno trajne. To je isto zabluda. Možeš ostati bez njih, potrgati ih, konzola ti crkne nećeš sigurno staru konzolu kupovati da bi mogao igrati staru igru i sl.

Eno, frend ima Privateera 2 za PC na CDu doma. I šta će s tim? Skuplja mu smeće, a kupiš ga na GOGu za 6€. Zadnju verziju.

 

Ne postoji nikakav minus kod kupovine digitalnih igara, kupujem ih već 20 godina i još nisam naletio na neke probleme.

S druge strane kod fizičkih igara se promijenilo već nekoliko tehnologija u tih 20 godina.

 

EDIT: Plus, što ćemo s DLCovima? To je digital only.

Ekipa ima kolekciju NES igara u 2023,sta da ti vise odgovorim.

Opet nekakvo bezvezno natezanje,poanta je bila...digitalne igre NE kupujes.

Kraj price 🥂

14 godina
offline
Sony PlayStation 5

Svatko ima svoj stav ali zapravo, fizičke igre su stvar prošlosti. 

 

Htjeli mi to priznati ili ne ali gdje je sad VHS, CD, DVD,  tko je mogao zamisliti propast videoteka?

 

Zatim BLU RAY, USB STICK, SD CARD, MP3 player. Sve to je otišlo u povijest. Danas je sve u oblaku i u streaming servisima. Tako i igru kupiš i preuzmeš u par klikova. Iz fotelje ,na dan izlaska. 

 
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Digitalne igre ne kupujes vec iznajmljujes.Kao i svi mi ostali kad odaberemo digitalnu verziju 🥂

 

Ljudi su vec gubili digitalne filmove,igre itd...

By buying a digital game, you are simply buying a license to play it - and the platform holder has the right to revoke that license at any time.

 

I fizičke igre nisu beskonačno trajne. To je isto zabluda. Možeš ostati bez njih, potrgati ih, konzola ti crkne nećeš sigurno staru konzolu kupovati da bi mogao igrati staru igru i sl.

Eno, frend ima Privateera 2 za PC na CDu doma. I šta će s tim? Skuplja mu smeće, a kupiš ga na GOGu za 6€. Zadnju verziju.

 

Ne postoji nikakav minus kod kupovine digitalnih igara, kupujem ih već 20 godina i još nisam naletio na neke probleme.

S druge strane kod fizičkih igara se promijenilo već nekoliko tehnologija u tih 20 godina.

 

EDIT: Plus, što ćemo s DLCovima? To je digital only.

 Ja vidim da se samo govori da je kupovanje fizičke kopije minus, jer kao skuplja prašinu i tlaka ju je kupiti, moš mislit. Sve je isto kao sa digitalnom verzijom, ali imaš više opcija. Recimo kupio si Callisto Protocol, diviš se grafici dva sata i onda skužiš da je gameplay loš. Za fizičku kopiju ćeš izvući 450 kn natrag, a sa digitalnom možeš gledati samo kako skuplja digitalnu prašinu. Nit ćeš ti pokrenuti nešto što si kupio prije 20 godina niti ja, a update i dlc-evi se skidaju isto i za jedno i za drugo, ne vidim zašto si to naveo ko manjak za fizičku kopiju. Da nemam svoje figure i igre, soba za opuštanje bi mi imala hrpu dječjih igračaka, legića, veša i ostalih sranja, ovako barem svi znaju da tu nema zajebancije, a prašinu si znam i sam pobrisati. Ima i onih koji kao glume ozbiljne muškarce, pa kupuju digitalno da se ne vidi na što troše lovu, a kažu ženi "a ovu su mi opet dali gratis"

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Wontay kaže...

Svatko ima svoj stav ali zapravo, fizičke igre su stvar prošlosti. 

 

Htjeli mi to priznati ili ne ali gdje je sad VHS, CD, DVD,  tko je mogao zamisliti propast videoteka?

 

Zatim BLU RAY, USB STICK, SD CARD, MP3 player. Sve to je otišlo u povijest. Danas je sve u oblaku i u streaming servisima. Tako i igru kupiš i preuzmeš u par klikova. Iz fotelje ,na dan izlaska. 

 Naručiš igru u par klika, dostave ti ju di hoćeš na dan izlaska ili prije. Radim za firmu koja je između ostalog distributer video igara i igram ih neki put tjedan dana prije izlaska. Kak se sad kupuje kad je store u banani?

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže..

 . Ima i onih koji kao glume ozbiljne muškarce, pa kupuju digitalno da se ne vidi na što troše lovu, a kažu ženi "a ovu su mi opet dali gratis"

 

16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
-- brisati --
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 21:01 (Pero Dinamit).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...
mzopg kaže...

 Ma jasno, ono je bio pokušaj zajebancije, koji nije prošao. 

 

Igram od malih nogu, ali sebe ne smatram gejmerom, možda sam nekada bio, ali to su bili periodi kad sam gazio igre od jutra do sutra, sada nažalost više nemam toliko volje. Što si stariji to ti igranje djeluje kao besmisleno gubljenje vremena i čini ti se da to malo vremena što imaš trebaš iskoristiti bolje i pametnije... naravno to uopće nije točno, ali puno ljudi ima takav osjećaj i dojam. Dok imaš 30-40 još je to ok, ali kad krene 50 onda se stvari drastično mijenjaju.

 

Jao kad vidim ovo određivanje dobnih granica do kada je normalno biti gamer, a od kada nije... da oprostiš, sere mi se. Kakvi su to limiti? Tko to određuje? Tko kaže da se nakon 35, 43, 47 ili 50 godina stvari drastično mijenjaju? Zar smo svi isti? Koje to ministarstvo donosi odluke o takvim stvarima? 

 

Dajte ljudi ostavite se tih priča što je normalno, a što nije. Svatko si može birati zabavu kakvu želi, netko će u 55. godini čitati knjige, netko će u zoru pecati nasred rijeke, netko će se baviti jogom, a netko će lomiti ruke igrajući Elden Ring. 

 

Ja se namjeravam igrati i kad mi bude 50 i kad mi bude 65, a i dulje ako poživim i ako mi kosti dozvole. I još uvijek mi gaming ne izgleda kao besmisleno gubljenje vremena, a igram se od ZX Spectruma. 

 

Ne znam, valjda bih trebao sjediti u birtiji da ljudima budem "normalan"...

Ne znam što je tebe opralo, ali drago mi je da je moj post bio koristan tvojoj probavi...

 

A sad da se vratimo na napisano, nigdje nisam određivao nikakve limite već sam iznio osobni doživljaj, valjda imam pravo na to. Isto tako vidim ljude oko sebe, mnogi su bili opaki gejmeri, a sada više nemaju uopće volje za tim.

 

Naravno da nismo svi isti, ali generalno gledajući logično je da ti se odrastanjem i sazrijevanjem mijenjaju pogledi na život i prioriteti. Pa kad radiš minimalno 8h dnevno, voziš se sa i do posla 2h dnevno, imaš kuću ili stan, ženu, djecu i nekakav društveni život teško ćeš si priuštiti svakodnevno višesatno igranje.

 

Ali kao što rekoh ima nas svakakvih, pa tako imam frenda koji igra svaki dan, a teret njegovog igranja nosi njegova supruga jer se uz posao u potpunosti brine još i o kući i djeci, a gazda nakon posla digne noge na stolić i upali PS5.

 

Imam i drugog frenda, koji ima viška love, kućnu pomoćnicu, dadilju, pa dok žena obilazi razne salone on uživa u slobodi i igranju.

 

Imam i frenda koji ima 70+, a u glavi 18+, taj radi luđe stvari nego duplo mlađi od njega. Sa 100 će biti isti kao i što je bio sa 18. Njemu je super, ako se njega pita.

 

Ali najviše frendova imam koji su uživali igrati, ali jednako tako sada uživaju i u drugim stvarima u životu koje su otkrili nakon 30-te.

 

Generalno gledajući ima ih koji i dalje igraju non-stop, ima ih koji zaigraju tu i tamo, ali ih ima najviše koji više ne igraju.

 

Sad ti meni reci gdje sam napisao da svi moraju raditi isto, ponašati se isto i da se ne smiju igrati ako imaju preko 18? Što se mene tiče neka svatko radi što god želi, ali garantiram da većini igranje više neće biti jednako sa +40 kao što je to bilo kad su bili klinci, tinejderi i mladi. To je tako, normalno sazrijevanje i životne okolnosti.

 

Što ti je rok trajanja bliže to ćeš više vagati na što potrošiti vrijeme. Naravno opet neće svi isto razmišljati jer netko shvati da nije besmrtan sa 40, netko sa 80, a netko nikada.

 

Cansee kaže...
mzopg kaže...
Cansee kaže...
mzopg kaže...
Cansee kaže...

malo offtopica, jučer je objavljeno da je prosječna dob gamera u SAD-u 35 godina, tako da to stvarno odavno više nije sport samo za djecu

Prosjek dižu ovi sa 30+ u guzici koji žive kod staraca u podrumu i gejmaju po cijele dane. 

Kod nas na balkanu je ta dob još viša.

 

ne odnosi se to na količinu igranja, već termin "gamer", a oni smatraju gamerima sve one koji redovito na tjednoj bazi igraju igrice na nekom elektroničkom mediju. Eto naprimjer ja imam kolegicu na poslu, redovito piči neku igru na mobitelu, i tako već godinama. Nije neradnica da se razumijemo, učinkovita je i vrijedna, ali kad ima priliku vadi taj mobitel i igra. Po svim parametrima ona se može smatrati gamerom, a ona za sebe nikad ne bi rekla da je to, šokirala bi se da joj netko kaže da je ona gamer.

 

sigurno da i ti podrumaši utječu na statistiku, ali mi sad pričamo o toliko postotku ljudi da imamo gamere iz svih sfera društva. 

 Ma jasno, ono je bio pokušaj zajebancije, koji nije prošao. 

 

Igram od malih nogu, ali sebe ne smatram gejmerom, možda sam nekada bio, ali to su bili periodi kad sam gazio igre od jutra do sutra, sada nažalost više nemam toliko volje. Što si stariji to ti igranje djeluje kao besmisleno gubljenje vremena i čini ti se da to malo vremena što imaš trebaš iskoristiti bolje i pametnije... naravno to uopće nije točno, ali puno ljudi ima takav osjećaj i dojam. Dok imaš 30-40 još je to ok, ali kad krene 50 onda se stvari drastično mijenjaju.

 

a eto vidiš, meni je gaming sve "normalniji" i što više starim to bi manje vremena provodio s ljudima a više bi igrao. Sve manje imam strpljenja za razne drkafuzere i lovačke priče, dugo vremena sam mislio da baš imam dobro okruženje ljudi, a ono u zadnje vrijeme samo slušam tko je kupio bolji auto, ima veći stan/kuću itd itd, i dopizdilo mi je više. Hvaljenja ljudi kojima je sve namješteno u životu, stranački i na sve moguće načine i onda slušam kako "znaju biznis". I onda još u birtiji platiš pivo 3 eura da bi slušao takve pizdarije. Ti koji najviše imaju samo gledaju o koga da se ogrebu za cugu. Hvala lijepa, meni je bolje doći kući i pičit God of War nego to. 

To sve ovisi o ljudima kojima si se okružio. Volim gejmati, ali volim i putovati, planinariti, trenirati, izlaziti (koncerti, kino, festivali, restorani...) i zato se više ne smatram gejmerom jer netko tko igra jednom-dvaput mjesečno meni nije gejmer.

 

Čovjek je društveno biće, to je tako, zatvaranje u samog sebe nije zdravo i obično se iz toga izrode razne frustracije koje kad tad moraju isplivati na površinu.

 

Santana kaže...

Meni su najjaci oni koji seru protiv igranja, kak je to bezvezno trosenje vremena i samo za klince, a hvale se kak su u 5 dana pogledali 3 sezone neke tupave serije 

Ljudima je u genima zabilježeno da moraju nešto srati. Pogledaj samo ovaj forum, aj mi nađi temu gdje je netko na neki članak krenuo sa pozitivnim stavom, takvih tema je toliko malo da ih možemo izbrojati na prste. Većina tema se dočekuje na nož, ma da Einstein uskrsne i napiše nekakvu novu teoriju ekipa bi ga popljuvala i objasnila mu da nema pojma. I nije to tako samo ovdje, gdje god se pogleda ista stvar, drugi forumi, portali i komentari, reddit, društvene mreže gdje se sve svodi na lažno dodvoravanje i moraliziranje ili na sipanje mržnje.

 

Na kraju briga te tko što priča. Tko želi igrati i njemu je to super samo neka navali, tko želi gledati serije sretno mu bilo, tko želi po cijele dane skrolati gore-dolje po tuđim profilima, pa ne znam što bi njemu rekao, možda "get a life". 

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Ekipa ima kolekciju NES igara u 2023,sta da ti vise odgovorim.

Opet nekakvo bezvezno natezanje,poanta je bila...digitalne igre NE kupujes.

Kraj price 🥂

 

Ti bi se natezao, ja sam samo rekao da niti fizičke igre nisu "zauvijek" zdravo za gotovo.

 

To što ekipa ima kolekciju ovoga ili onoga ne mijenja ništa na onome što sam ja rekao.

NES igre danas igraš besplatno u emulatoru.

 

A kolekcionarstvo je nešto potpuno drugo. Takve kolekcije imaju vrijednost. Kolekcija PS4 ili PS5 igara vjerojatno nikad neće toliko vrijediti.

 

Digitalne igre sam kupio i moje su dokle god PSN serveri rade. A to što postoji strah nekih ljudi od gubitka glupavih igara neću komentirati.

Kad mi "ukradu igre" kupit ću ih za par eura na novoj platformi koja će postojati ako će mi se baš igrati i problem riješen. I ovako često kupim na više platformi.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 21:28 (Bitanga).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

 Ja vidim da se samo govori da je kupovanje fizičke kopije minus, jer kao skuplja prašinu i tlaka ju je kupiti, moš mislit. Sve je isto kao sa digitalnom verzijom, ali imaš više opcija. Recimo kupio si Callisto Protocol, diviš se grafici dva sata i onda skužiš da je gameplay loš. Za fizičku kopiju ćeš izvući 450 kn natrag, a sa digitalnom možeš gledati samo kako skuplja digitalnu prašinu. Nit ćeš ti pokrenuti nešto što si kupio prije 20 godina niti ja, a update i dlc-evi se skidaju isto i za jedno i za drugo, ne vidim zašto si to naveo ko manjak za fizičku kopiju. Da nemam svoje figure i igre, soba za opuštanje bi mi imala hrpu dječjih igračaka, legića, veša i ostalih sranja, ovako barem svi znaju da tu nema zajebancije, a prašinu si znam i sam pobrisati. Ima i onih koji kao glume ozbiljne muškarce, pa kupuju digitalno da se ne vidi na što troše lovu, a kažu ženi "a ovu su mi opet dali gratis"

 

Zato što ne možeš kupiti DLC, a da nije digitalan. Ne postoje fizički DLCovi, ne postoje fizički updejti.

Da i propadne PS Store, da i povuku digitalnu igru sa storea šta ćeš onda?

Igrati igru bez updejtova na offline konzoli?

 

Pa to je sve danas povezano na internet.

 

Fizički medij ima jednu jedinu prednost, a to je preprodaja. Ok, i još jednu, a to je hvalisanje pred youtube obožavateljima koliko igara imaš na polici. I apsolutno ništa drugo.

Najveći nedostatak je da će te frend žicat da mu posudiš i onda ćeš zaboraviti na to, ili će "nestati". Imao sam hrpu raznih situacija od djetinjstva sa fizičkim igrama i izgubljenim medijima.

A pogotovo ako imaš djecu. Klinac je jednom bio na spavanju kod frenda i vratio se bez Donkey Kong cartridgea. Na kraju su slučajno našli u kutiji su puzzlama nakon dvije godine.

 

Ja na steamu imam 476 igara, na PSNu piše 439 (hrpa duplikata, al 200 ima sigurno).

U doba gamepass subscriptiona vi pričate o nekim fizički medijima kao da je to nešto što ti garantira vlasništvo, a drugo je sve propast.

Daj molim te. Ništa ti ne garantira vlasništvo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

No, i? Pa to sam i rekao, za dlc ili update radimo istu stvar, downloadamo, po čemu bi to bila i čija prednost ako je akcija ista. 

Jednom mi je mali izvadio žlicu iz kuhinjske ladice i igrao se njome. Sve sam pobacao i od tada jedemo prstima.

 
3 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

No, i? Pa to sam i rekao, za dlc ili update radimo istu stvar, downloadamo, po čemu bi to bila i čija prednost ako je akcija ista. 

Jednom mi je mali izvadio žlicu iz kuhinjske ladice i igrao se njome. Sve sam pobacao i od tada jedemo prstima.

 

Tko je rekao da je to prednost? Rekao sam da ne možeš imati DLCove fizičke, pa samim time ih ne možeš ni prodati i isto ti ih netko može ukrasti.

Glupa analogija sa jedenjem prstima. Jednog dana kad se budemo hranili energijom bežično smijat ću ti se na te tvoje žlice, vilice i noževe.

Očito nisi dobro razumio raspravu, pripisat ću to sebi jer nisam potrošio dovoljno riječi da svatko razumije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 22:54 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

 Kak se sad kupuje kad je store u banani?

 Jednostavno. Uđeš recimo u spar i kupiš bon od koliko ti kuna treba i trošiš.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne mogu se nikako natjerati da opet počnem igrati Horizon Forbidden West odigrao par misija i počeo igrati Elden Ring nakon toga PS5 stoji,

Čeka me i The Callisto Protocol međutim upalim na PC-u World of Tanks odigram par partija i to je to uopće  mi se neda paliti PS5.

Vi koji ste odigrali Horizon Forbidden West jeste zadovoljni igrom ili je to ustvari malo prošireni 1. dio?

Možda sam izgubio volju za PS5 zato što su usrali motku sa PES-om prije sam ga igrao redovito sad su izdali ovu besplatnu verziju eFotball 2023 koja ispočetka nije imala online mečeve sa prijateljima pa nisam mogao igrati sa kumom ili je to zbog godine proizvodnje 51. je na plećima. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2023 23:46 (hummer0).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
NathanDrek kaže...

No, i? Pa to sam i rekao, za dlc ili update radimo istu stvar, downloadamo, po čemu bi to bila i čija prednost ako je akcija ista. 

Jednom mi je mali izvadio žlicu iz kuhinjske ladice i igrao se njome. Sve sam pobacao i od tada jedemo prstima.

 

Tko je rekao da je to prednost? Rekao sam da ne možeš imati DLCove fizičke, pa samim time ih ne možeš ni prodati i isto ti ih netko može ukrasti.

Glupa analogija sa jedenjem prstima. Jednog dana kad se budemo hranili energijom bežično smijat ću ti se na te tvoje žlice, vilice i noževe.

Očito nisi dobro razumio raspravu, pripisat ću to sebi jer nisam potrošio dovoljno riječi da svatko razumije.

 Razumijem ja što ti govoriš, ali ne razumijem zašto to govoriš. A analogiju prstima ti nisi razumio, malci su zametnuli jedan cartridge i odmah cijeli sistem ne valja.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
movie kaže...
NathanDrek kaže...

 Kak se sad kupuje kad je store u banani?

 Jednostavno. Uđeš recimo u spar i kupiš bon od koliko ti kuna treba i trošiš.

 Aha, to je kolega mislio kad je rekao da digitalnu igru kupiš u par "kliksa" (vojnički izraz za par tisuća metara) do obližnjeg Spara po bonove.

7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

Ne mogu se nikako natjerati da opet počnem igrati Horizon Forbidden West odigrao par misija i počeo igrati Elden Ring nakon toga PS5 stoji,

Čeka me i The Callisto Protocol međutim upalim na PC-u World of Tanks odigram par partija i to je to uopće  mi se neda paliti PS5.

Vi koji ste odigrali Horizon Forbidden West jeste zadovoljni igrom ili je to ustvari malo prošireni 1. dio?

Možda sam izgubio volju za PS5 zato što su usrali motku sa PES-om prije sam ga igrao redovito sad su izdali ovu besplatnu verziju eFotball 2023 koja ispočetka nije imala online mečeve sa prijateljima pa nisam mogao igrati sa kumom ili je to zbog godine proizvodnje 51. je na plećima. 

 Ja sam prije neki dan završio, ali idem dalje. Po meni manje više malo unaprijeđeni prvi dio. Priča me nije nešto previše impresionirala, onak, solidna, ali meni je to manji dio dojma. Igra mi je bila oko 8/10 u prvom prolazu, ali se popravila na ultra hard u NG+ sa legendarnim gearom nakrcanim pripadajućim coilsima i full otključanim skillsima, više vrsti specijalne municije i sad su zanimljive stvari moguće. Sad mi je na 9/10 i imam više volje igrati nego prvi put, jer sam ju isto odgađao u nedogled (Elden Ring, Darksiders Genesis, God of War, The Ascent, itd.), ali došla je na svoje. Bio sam stao na 30-tak sati nakon izlaska, sad sam na 90-tak. Sunwing je odličan dodatak i olakšica za gameplay što se tiče dolazaka do nekih itema na visokom i neometanog traversa, iako sam sto puta zapeo s njim ispod drva ili se nije po pola minute htio maknuti s mjesta.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

 Razumijem ja što ti govoriš, ali ne razumijem zašto to govoriš. A analogiju prstima ti nisi razumio, malci su zametnuli jedan cartridge i odmah cijeli sistem ne valja.

 

Čini mi se da ne razumiješ, jer inače ne bi pisao ovako.

 

Megatama je rekao:

"Digitalne igre ne kupujes vec iznajmljujes. Ljudi su vec gubili digitalne filmove,igre itd..."

 

Ja sam rekao:

"I fizičke igre nisu beskonačno trajne."

 

Ono, ljudi su već gubili digitalni content... a kao fizički nitko nikad nije izgubio, jel.

 

Da li to znači da oba sistema ne valjaju, ili da oba valjaju, ili da samo neki od njih valjaju, a drugi ne?

Sve je kako kome odgovara naravno. 

 

Iz mog iskustva u kojem nisam izgubio niti jedan digitalni content (ni softver ni igre), a bez fizičkih medija sam uvelike znao ostajati (toliko da sam morao zapisivati kome sam što posudio jer sam uvijek među ekipom imao najviše CD-a i DVD-a) i pogotovo otkad imam djecu te znam kako fizički mediji mogu nastradati - digitalni content je ono što preferiram. Netko drugi ima drugačija iskustva ili preferencije.

 

Niti jedno niti drugo ne znači da je igra tvoja zauvijek, odnosno da ćeš ju moći zauvijek optimalno igrati jer danas puno toga ovisi o internetu, serverima, konzoli. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2023 1:18 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Meni je digitala bolja, popola kupim s Gogijem i ne moram trčati završiti igru da je čim prije prodam.

Netko završi Calisto Protocol u jedan dan, meni treba mjesec dana.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2023 7:16 (Gajotres).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Znači već 2 stranice svađa što je bolje, digitalno ili fizičko.
Mislim da je svaki argument da je digitalna igra bolja - u najmanju ruku glup.
Kako će biti digitalno bolje?
Nikad niste vi vlasnik te digitalne kopije.
Jel bolje imati virtualno zlato ili fizički opipljivo?
Argumenti da onda ne trebate žuriti s digitalnom kopijom da ju prodate... Pa zašto bi trebalo s fizičkom?
Fizičku uvijek možete prodati.
Taman da ste kupili i prodali u pola cijene, opet ste dobili više nego s digitalnom.
Sjećam se kad je novi ratchet izašao, pa je nekolicina ljudi na forumu čekala popuste na storeu da ga zaigra, pošto je puna cijena bila skupa.
Ubrzo je rabljeni ratchet u fizičkom obliku bio 250 kn, a na storu i dalje 600.
Kupio sam ga i sam za 250, odigrao i prodao za iste pare.
Znači, više manje od PS4 se igram za 0 kn.
Nekad dobijem 50 kn više, nekad 50 manje.. Uglavnom se igram za 0 kn i onaj tko ne skuplja diskove, i nije mu hitno imati igru day 1, stvarno se može igrati za nikakve novce.

Tako da svaka rasprava da je digitalno bolje, mislim da nema smisla.
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
NathanDrek kaže...

 Razumijem ja što ti govoriš, ali ne razumijem zašto to govoriš. A analogiju prstima ti nisi razumio, malci su zametnuli jedan cartridge i odmah cijeli sistem ne valja.

 

Čini mi se da ne razumiješ, jer inače ne bi pisao ovako.

 

Megatama je rekao:

"Digitalne igre ne kupujes vec iznajmljujes. Ljudi su vec gubili digitalne filmove,igre itd..."

 

Ja sam rekao:

"I fizičke igre nisu beskonačno trajne."

 

Ono, ljudi su već gubili digitalni content... a kao fizički nitko nikad nije izgubio, jel.

 

Da li to znači da oba sistema ne valjaju, ili da oba valjaju, ili da samo neki od njih valjaju, a drugi ne?

Sve je kako kome odgovara naravno. 

 

Iz mog iskustva u kojem nisam izgubio niti jedan digitalni content (ni softver ni igre), a bez fizičkih medija sam uvelike znao ostajati (toliko da sam morao zapisivati kome sam što posudio jer sam uvijek među ekipom imao najviše CD-a i DVD-a) i pogotovo otkad imam djecu te znam kako fizički mediji mogu nastradati - digitalni content je ono što preferiram. Netko drugi ima drugačija iskustva ili preferencije.

 

Niti jedno niti drugo ne znači da je igra tvoja zauvijek, odnosno da ćeš ju moći zauvijek optimalno igrati jer danas puno toga ovisi o internetu, serverima, konzoli. 

Opet nista ne razumijes...klasika za tebe.

Naveo sam kolekciju NES igara kao konstantu...ne moze ti doc izdavac tih igara i otet ti ih iz ruku.

Digitalne igre...moze ti se oduzet licenca iz niza razloga,velik je slucaj bio sa onom digitalnom prodavaonicom filmova u US ako se dobro sjecam koja je propala ili nesto i korisnici su jednostavno ostali bez sadrzaja koji su platili,tada se pocelo dublje propitkivat...tko je tu vlasnik cega.

Kao sto rekoh...bezvezno natezanje.

15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

 

Opet nista ne razumijes...klasika za tebe.

Naveo sam kolekciju NES igara kao konstantu...ne moze ti doc izdavac tih igara i otet ti ih iz ruku.

Digitalne igre...moze ti se oduzet licenca iz niza razloga, i korisnici su jednostavno ostali bez sadrzaja koji su platili,tada se pocelo dublje propitkivat...tko je tu vlasnik cega.

Kao sto rekoh...bezvezno natezanje.

 

Uspoređivati NES igre i današnje PS igre je skoro kao da uspoređuješ analogni sat i smartwatch koji bez mobitela ne možeš ni upaliti.


Ne može ti nitko uzeti NES igru ofc. Samo je pitanje na čemu ćeš ju igrati za 10 godina i na koji TV ćeš spojit tu konzolu. S druge strane sve te igre zavrtiš na bilo čemu.

 

A ta priča ”velik je slucaj bio sa onom digitalnom prodavaonicom filmova u US ako se dobro sjecam koja je propala ili nesto” nema veze s ničim u ovom slučaju. To su tako rijetke situaciju u svijetu gaming storeova da nema smisla pričati o njima. Još niti jednu digitalnu igru nisam izgubio, nigdje! A hrpu sam ih dobio potpuno besplatno, što fizičke nisam.

 

Osim toga, tko kaže da sutra PSN ne može zabraniti prodaju diskova? Ubaciš disk, veže se na tvoj account i doviđorno. Na PCu se često fizičke igre prodaju kao keyevi za Steam npr, medij služi jedino da si ubrzaš instalaciju i ne moraš skidati sve s neta ako imaš spor net, samo updejtove (koje zamisli, opet hosta trgovina gdje si kupio igru).

 

Nađi mi fizički Maverick film sa HR titlovima, kad sam zadnji put gledao za bratića to nije postojalo, pitanje i da li bude. Na streamingu je vjerujem s HR titlovima.

 

Mogu i ugasiti servere ako ih igra ima, sigurno neće raditi zauvijek.

 

Na kraju ćemo još doći do toga da zašt uopće kupujemo igre od lopova, treba to sve piratizirati kao i prije.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2023 9:00 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
I kod fizičkih i digitalnih igara kupujete samo licencu tj pristup igri.
Uskoro ce sve fizičke kopije težiti svega stotinjak mb.
Jedini vlasnik igre je izdavač, vi kupujete pristup sadržaju. Zato su pretplatnički servisi u porastu a prodaja pada.
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Ali ako izdavač/Sony/Darth Vader povuče igru i zabrani joj pristup, ostane ti DVD ako ništa.  

 

Podmetač za piće može onda služiti, ipak si ti vlasnik toga. 

 

 

edit: da ne bi bilo zabune, slažem se da je bolje fizička + digitalna bolja kombinacija, naravno. Bolje imati obje opcije nego jednu, bez razmišljanja. Ja imam digitalno i bmk, kupujem kada su igre na popustu i toeto. Kupovati day one igre mi je debilana, nije to gorivo da će se prodati i biti nestašica istoga.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2023 9:36 (Pero Dinamit).
15 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Lonely Boy kaže...
Gogy7 kaže...
I kod fizičkih i digitalnih igara kupujete samo licencu tj pristup igri.
Uskoro ce sve fizičke kopije težiti svega stotinjak mb.
Jedini vlasnik igre je izdavač, vi kupujete pristup sadržaju. Zato su pretplatnički servisi u porastu a prodaja pada.

 je, ali fizičku preprodaš, posudiš bez davanja pristupa acc-u, kupiš jeftinije ( u velikoj većini slučajeva ) 
ima ajde ekstrema gdje možeš zagubit, oštetiti cd i sl.. ali vjerujem da je to rijetkost.
digitalne su okej za share-anje s prijateljima i sl. Sve ima neke prednosti i mane.

 

Pa naravno, niti jedan niti drugi način nisu univerzalno bolji za ama baš svakog korisnika. Svatko ima svoje potrebe.

Za trgovine i izdavače je digitalno defintivno bolje, i tome će se sve više težiti htjeli mi to ili ne.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Sony PlayStation 5

Koja dječja pamet muko moja.

 

Što će mi bilo kakva edicija? Igru najčešće prođem samo jednom, nekad niti to. Najjeftinija opcija mi je PS premium, cijena godišnje pretplate iznosi ko 2 igre da kupujem i fizičkom izdanju, a imam masu naslova na izvolte.

 

U 5 života neću stići odigrati što imam na steamu, epicu, EA, i još k tome PS ...

 

Nema teorije da se patim sa day one kupnjama i drkicama na neke kutije. Kad ulovim vremena, odem na PS store, pogledam kaj ima novog, instaliram i igram, kad dojadi brišem i stavljam drugu.

 

Jedino što sam kupio su Tekken 7 i GT7, samo zato što sam bio siguran da je to JEDINO što će uvijek biti instalirano, i amen.

 

A fore oko "što ako povuku igru, ovako imam kutiju" ... pa što onda? Jel igraš naslove iz 1998 zato jer imaš njihovu kutiju? Ionako je nebi igrao povukli je ili ne. Koga briga.

Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice