Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.746.374
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
lobotomac90 kaže...

Nemaju više ideja, pa samo rokaju remastere.

Jedino što imam za odigrati još je nadolazeći GOW , ovo ostalo stvarno ne znam što bih izdvojio od ekskluziva...ako nastave ovako globalno će ih komp i Xbox nadjebat.

 Cime ce ih xbox nadjebat? 

EDIT: Sto se tice PC gejminga, tesko da ce nadjebat konzolu jer na kraju ljudi ne uzmu konzolu samo zbog tih par eksluzivnih igara nego jer im odgovara iz mnogo drugih razloga bolje nego PC za gejmanje.

 

Nižom cijenom konzole? Jačim game passom nego je PS+ extra/premium?

 

Ne znam, vidjet ćemo, ja sam prvi kupio konzolu zbog ekskluziva i nije mi žao (prvo ps4, a sada ps 5), ali s obzirom da ih sa PS sve više i više dolazi na PC mogao bi opasti broj igrača iz razloga što na Pc-ju imaš širi spektar igara, a s dobrom grafom je bolje iskustvo igranja nego na konzoli, tako da realno osim ekskluziva ništa konzola bolje ne nudi nego PC, osim naravno cijene.

Činjenica je da Sony ne poduzima nešto previše kako bi ostao prvi na tržištu...koliko smo samo čekali VRR, 1440p rezoluciju itd, a jedan Xbox to ima od starta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 11:57 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
gamex1423 kaže...
lobotomac90 kaže...

Nemaju više ideja, pa samo rokaju remastere.

Jedino što imam za odigrati još je nadolazeći GOW , ovo ostalo stvarno ne znam što bih izdvojio od ekskluziva...ako nastave ovako globalno će ih komp i Xbox nadjebat.

 Cime ce ih xbox nadjebat? 

EDIT: Sto se tice PC gejminga, tesko da ce nadjebat konzolu jer na kraju ljudi ne uzmu konzolu samo zbog tih par eksluzivnih igara nego jer im odgovara iz mnogo drugih razloga bolje nego PC za gejmanje.

 

Nižom cijenom konzole? Jačim game passom nego je PS+ extra/premium?

 

Ne znam, vidjet ćemo, ja sam prvi kupiokonzolu zbog ekskluziva i nije mi žao (prvo ps4, a sada ps 5), ali s obzirom da ih sa PS sve više i više dolazi na PC mogao bi opasti broj igrača iz razloga što na Pc-ju imaš širi spektar igara, a s dobrom grafom je bolje iskustvo igranja nego na konzoli, tako da realno osim iskluziva ništa konzola bolje ne nudi nego PC, osim naravno cijene.

Činjenica je da Sony ne poduzima nešto previše kako bi ostao prvi na tržištu...koliko smo samo čekali VRR, 1440p rezoluciju itd, a jedan Xbox to ima od starta.

Dio tocno dio ne.

Jos na Xbox one X sam imao VRR tojest freesync ali doslovno nista nije koristilo tu funkciju osim par unlockanih igara.

Ista situacija je bila i na XsX te su tek sada poceli podrzavat vise igara sa time da je tu Sony pregazio MS i radi krugove oko njih sa svojom 40fps/120hz/vrr podrskom u sve vise i vise igara...takvo nesto ne postoji na XsX za sada.

1440p stoji.

Sa PCom je prica kao i sva desetljeca do sad,da utjece na prodaju konzola nitko nikad ne bi kupio Xbox a ovaj se prodaje bolje nego ikad i pass nije razlog jer ga imam i na PCu.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
gamex1423 kaže...
lobotomac90 kaže...

Nemaju više ideja, pa samo rokaju remastere.

Jedino što imam za odigrati još je nadolazeći GOW , ovo ostalo stvarno ne znam što bih izdvojio od ekskluziva...ako nastave ovako globalno će ih komp i Xbox nadjebat.

 Cime ce ih xbox nadjebat? 

EDIT: Sto se tice PC gejminga, tesko da ce nadjebat konzolu jer na kraju ljudi ne uzmu konzolu samo zbog tih par eksluzivnih igara nego jer im odgovara iz mnogo drugih razloga bolje nego PC za gejmanje.

 

Nižom cijenom konzole? Jačim game passom nego je PS+ extra/premium?

 

Ne znam, vidjet ćemo, ja sam prvi kupio konzolu zbog ekskluziva i nije mi žao (prvo ps4, a sada ps 5), ali s obzirom da ih sa PS sve više i više dolazi na PC mogao bi opasti broj igrača iz razloga što na Pc-ju imaš širi spektar igara, a s dobrom grafom je bolje iskustvo igranja nego na konzoli, tako da realno osim ekskluziva ništa konzola bolje ne nudi nego PC, osim naravno cijene.

Činjenica je da Sony ne poduzima nešto previše kako bi ostao prvi na tržištu...koliko smo samo čekali VRR, 1440p rezoluciju itd, a jedan Xbox to ima od starta.

 Ne vidim sta to gamepass nudi posebno bolje od ps + a osjetno je skuplji. Pored tog nemaju nikakve eksluzivne igre da su izasle a niti u najavi ne vidim neke da bi mogle biti bitne. Cijena OK, ali i tu mislim da narod uzima ono sto je navikao. 50 Eura jeftiniji xbox opet ne bi bio razlog da predjem na isti ako godinama koristim ps konzole kojima sam totalno zadovoljan a imam profil, prijatelje kao i kolekciju igara tu vec.

 

VRR i 1440p jesmo cekali, ali ne vidim da je bilo ko zbog tog presao na xbox. Evo i nakon sto smo dobili, cak imam TV koji podrzava VRR, samo jednom probao i nikako vise nisam ni koristio. Vjerujem da vecini korisnika VRR i 1440p na kraju nisu toliko bitni.

Licno imam i solidan PC za igranje ali u godinu dana pokrenem mozda 2 igre, i to nesto na emulatoru ili ako vec nema na PS. PC mi je davno prestao odgovarati kao platforma za gejmane i konzola mi pruza daleko nagodnije i jednostavnije iskustvo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 12:11 (gamex1423).
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Gamepass je odlican za klince,nove igrace i one koji si ne mogu priustit igru dvije mjesecno i to je realnost.

Ovaj top tier Ps+ je meni bolji jer imam mogucnost odigrat ponovo neke od klasika sa Ps konzola koje sam igrao na Ps1,2 itd ali ni Sony se tu nije bas pokazao sa kolicinom sadrzaja.

Sto se tice AAA sadrzaja u tim pretplatama tu Sony nudi vise u ovom trenutku.

Nakon svega napisanog ja ne podrzavam remasteriranje/remejkanje igara sa generacije unazad,ima toliko igara jos od doba NESa koje bi mogle ispast fantasticni remejkovi ali te bi trazile vise ulaganja i developmenta.

 

Nisam kupio TLOU remake necu kupit ovaj Horizon ako je to istina barem nista od toga full price...kasnije upiknem rabljenu disk verziju za 10eu da dodam u kolekciju 🥂

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...
lobotomac90 kaže...
gamex1423 kaže...
lobotomac90 kaže...

Nemaju više ideja, pa samo rokaju remastere.

Jedino što imam za odigrati još je nadolazeći GOW , ovo ostalo stvarno ne znam što bih izdvojio od ekskluziva...ako nastave ovako globalno će ih komp i Xbox nadjebat.

 Cime ce ih xbox nadjebat? 

EDIT: Sto se tice PC gejminga, tesko da ce nadjebat konzolu jer na kraju ljudi ne uzmu konzolu samo zbog tih par eksluzivnih igara nego jer im odgovara iz mnogo drugih razloga bolje nego PC za gejmanje.

 

Nižom cijenom konzole? Jačim game passom nego je PS+ extra/premium?

 

Ne znam, vidjet ćemo, ja sam prvi kupiokonzolu zbog ekskluziva i nije mi žao (prvo ps4, a sada ps 5), ali s obzirom da ih sa PS sve više i više dolazi na PC mogao bi opasti broj igrača iz razloga što na Pc-ju imaš širi spektar igara, a s dobrom grafom je bolje iskustvo igranja nego na konzoli, tako da realno osim iskluziva ništa konzola bolje ne nudi nego PC, osim naravno cijene.

Činjenica je da Sony ne poduzima nešto previše kako bi ostao prvi na tržištu...koliko smo samo čekali VRR, 1440p rezoluciju itd, a jedan Xbox to ima od starta.

Dio tocno dio ne.

Jos na Xbox one X sam imao VRR tojest freesync ali doslovno nista nije koristilo tu funkciju osim par unlockanih igara.

Ista situacija je bila i na XsX te su tek sada poceli podrzavat vise igara sa time da je tu Sony pregazio MS i radi krugove oko njih sa svojom 40fps/120hz/vrr podrskom u sve vise i vise igara...takvo nesto ne postoji na XsX za sada.

1440p stoji.

Sa PCom je prica kao i sva desetljeca do sad,da utjece na prodaju konzola nitko nikad ne bi kupio Xbox a ovaj se prodaje bolje nego ikad i pass nije razlog jer ga imam i na PCu.

 

 

Nema li XsX podršku za više igara u 120 fpsa nego PS? Taj unlockani fidelity mode mi nije napet baš iskreno, ciljam samo na što više fpsa, razmazilo me jbg 

Konzole su cjenovno pristupačnije od PC-a pa se zato više prodaju i naravno zbog ekskluziva.

Ali ako nastave ekskluzive ovim tempom dolaziti na PC i cijena konzola bude išla gore (apropo poskupljenja PS-a) nije isključeno da će PC biti vodeći u jednom trenu, ali to su sve nagađanja sada.

 

gamex1423 

Jeftinija je osnovna verzija PS+, ako hoćeš AAA naslove igrati kada upgrejdaš na extra dođe ti isto ili čak nešto i više na PS-u, no aj da je taj dio nebitan.

Game pass daje nove igre po izlasku i to mi je najveća prednost naspram Ps+.

Kako nema ekskluziva za Xbox? Što je sa Forzom, Gears of War serijalom? 

Realno sve ima svoje prednosti i najbolje je sve imati, ali PC mi je nekako kao objedinjeno riješenje, naravno za više love.

Ja trenutno peglam na PS 5 i rx 6600 xt i paše me i jedno i drugo, ovisno što mi se igra, ali nekako me u zadnje vrijeme sve više vuče PC, još da je unutra neka jača grafa eto miline...još si spojiš TV s kompom, uzmeš Xbox gamepad i kao da rokaš Xbox. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 12:28 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
MEGATAMA kaže...
lobotomac90 kaže...
gamex1423 kaže...
lobotomac90 kaže...

Nemaju više ideja, pa samo rokaju remastere.

Jedino što imam za odigrati još je nadolazeći GOW , ovo ostalo stvarno ne znam što bih izdvojio od ekskluziva...ako nastave ovako globalno će ih komp i Xbox nadjebat.

 Cime ce ih xbox nadjebat? 

EDIT: Sto se tice PC gejminga, tesko da ce nadjebat konzolu jer na kraju ljudi ne uzmu konzolu samo zbog tih par eksluzivnih igara nego jer im odgovara iz mnogo drugih razloga bolje nego PC za gejmanje.

 

Nižom cijenom konzole? Jačim game passom nego je PS+ extra/premium?

 

Ne znam, vidjet ćemo, ja sam prvi kupiokonzolu zbog ekskluziva i nije mi žao (prvo ps4, a sada ps 5), ali s obzirom da ih sa PS sve više i više dolazi na PC mogao bi opasti broj igrača iz razloga što na Pc-ju imaš širi spektar igara, a s dobrom grafom je bolje iskustvo igranja nego na konzoli, tako da realno osim iskluziva ništa konzola bolje ne nudi nego PC, osim naravno cijene.

Činjenica je da Sony ne poduzima nešto previše kako bi ostao prvi na tržištu...koliko smo samo čekali VRR, 1440p rezoluciju itd, a jedan Xbox to ima od starta.

Dio tocno dio ne.

Jos na Xbox one X sam imao VRR tojest freesync ali doslovno nista nije koristilo tu funkciju osim par unlockanih igara.

Ista situacija je bila i na XsX te su tek sada poceli podrzavat vise igara sa time da je tu Sony pregazio MS i radi krugove oko njih sa svojom 40fps/120hz/vrr podrskom u sve vise i vise igara...takvo nesto ne postoji na XsX za sada.

1440p stoji.

Sa PCom je prica kao i sva desetljeca do sad,da utjece na prodaju konzola nitko nikad ne bi kupio Xbox a ovaj se prodaje bolje nego ikad i pass nije razlog jer ga imam i na PCu.

 

 

Nema li XsX podršku za više igara u 120 fpsa nego PS? Taj unlockani fidelity mode mi nije napet baš iskreno, ciljam samo na što više fpsa, razmazilo me jbg 

Konzole su cjenovno pristupačnije od PC-a pa se zato više prodaju i naravno zbog ekskluziva.

Ali ako nastave ekskluzive ovim tempom dolaziti na PC i cijena konzola bude išla gore (apropo poskupljenja PS-a) nije isključeno da će PC biti vodeći u jednom trenu, ali to su sve nagađanja sada.

Mozda ima par igara vise u 120fps ali uzevsi u obzir da sada Sony u sve vise svojih ekskluziva nudi unlocked HFR modove  mozda je sad Sony u prednosti sto se tice gaminga u visokom framerateu i pritom ne mislim na lock 120fps naslove nego 60+ framerate uz VRR.

Imas unlockani fidelity ali i unlockani performance mod tako da sad vec dosta Sony ekskluziva mozes igrat u 80-100fps dok na MS XsX strani ne mozes tako igrat skoro nista od MS ekskluziva.

Nije u pitanju primarno cijena ili ekskluzive na konzolama nego jednostavno hrpa igraca radije bira konzolu ili mobitel za igranje.

Ja igram na svemu osim mobitelu 🥂

 

3 godine
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...
lobotomac90 kaže...

Nemaju više ideja, pa samo rokaju remastere.

Jedino što imam za odigrati još je nadolazeći GOW , ovo ostalo stvarno ne znam što bih izdvojio od ekskluziva...ako nastave ovako globalno će ih komp i Xbox nadjebat.

 Cime ce ih xbox nadjebat? 

EDIT: Sto se tice PC gejminga, tesko da ce nadjebat konzolu jer na kraju ljudi ne uzmu konzolu samo zbog tih par eksluzivnih igara nego jer im odgovara iz mnogo drugih razloga bolje nego PC za gejmanje.

 Nemoj zaboraviti ni besplatni upgrejd igrica na novu generaciju , doslovno dva tri posta ranije su se ljudi bunili kako neće ponovo plaćati PS5 verzije 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 12:33 (Sarevok).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
MEGATAMA kaže...
lobotomac90 kaže...
gamex1423 kaže...
lobotomac90 kaže...

Nemaju više ideja, pa samo rokaju remastere.

Jedino što imam za odigrati još je nadolazeći GOW , ovo ostalo stvarno ne znam što bih izdvojio od ekskluziva...ako nastave ovako globalno će ih komp i Xbox nadjebat.

 Cime ce ih xbox nadjebat? 

EDIT: Sto se tice PC gejminga, tesko da ce nadjebat konzolu jer na kraju ljudi ne uzmu konzolu samo zbog tih par eksluzivnih igara nego jer im odgovara iz mnogo drugih razloga bolje nego PC za gejmanje.

 

Nižom cijenom konzole? Jačim game passom nego je PS+ extra/premium?

 

Ne znam, vidjet ćemo, ja sam prvi kupiokonzolu zbog ekskluziva i nije mi žao (prvo ps4, a sada ps 5), ali s obzirom da ih sa PS sve više i više dolazi na PC mogao bi opasti broj igrača iz razloga što na Pc-ju imaš širi spektar igara, a s dobrom grafom je bolje iskustvo igranja nego na konzoli, tako da realno osim iskluziva ništa konzola bolje ne nudi nego PC, osim naravno cijene.

Činjenica je da Sony ne poduzima nešto previše kako bi ostao prvi na tržištu...koliko smo samo čekali VRR, 1440p rezoluciju itd, a jedan Xbox to ima od starta.

Dio tocno dio ne.

Jos na Xbox one X sam imao VRR tojest freesync ali doslovno nista nije koristilo tu funkciju osim par unlockanih igara.

Ista situacija je bila i na XsX te su tek sada poceli podrzavat vise igara sa time da je tu Sony pregazio MS i radi krugove oko njih sa svojom 40fps/120hz/vrr podrskom u sve vise i vise igara...takvo nesto ne postoji na XsX za sada.

1440p stoji.

Sa PCom je prica kao i sva desetljeca do sad,da utjece na prodaju konzola nitko nikad ne bi kupio Xbox a ovaj se prodaje bolje nego ikad i pass nije razlog jer ga imam i na PCu.

 

 

Nema li XsX podršku za više igara u 120 fpsa nego PS? Taj unlockani fidelity mode mi nije napet baš iskreno, ciljam samo na što više fpsa, razmazilo me jbg 

Konzole su cjenovno pristupačnije od PC-a pa se zato više prodaju i naravno zbog ekskluziva.

Ali ako nastave ekskluzive ovim tempom dolaziti na PC i cijena konzola bude išla gore (apropo poskupljenja PS-a) nije isključeno da će PC biti vodeći u jednom trenu, ali to su sve nagađanja sada.

 

gamex1423 

Jeftinija je osnovna verzija PS+, ako hoćeš AAA naslove igrati kada upgrejdaš na extra dođe ti isto ili čak nešto i više na PS-u, no aj da je taj dio nebitan.

Game pass daje nove igre po izlasku i to mi je najveća prednost naspram Ps+.

Kako nema ekskluziva za Xbox? Što je sa Forzom, Gears of War serijalom? 

Realno sve ima svoje prednosti i najbolje je sve imati, ali PC mi je nekako kao objedinjeno riješenje, naravno za više love.

Ja trenutno peglam na PS 5 i rx 6600 xt i paše me i jedno i drugo, ovisno što mi se igra, ali nekako me u zadnje vrijeme sve više vuče PC, još da je unutra neka jača grafa eto miline...još si spojiš TV s kompom, uzmeš Xbox gamepad i kao da rokaš Xbox. 

 Pa te eksluzive nisu bas toliko jake da vidim da raja kupi konzolu samo da to odigra. Meni je u sobi sve uvezano, pa i PC sa TV i kontrolerom, ali opet je to svaki put procedura na pc dok sta pokrenem i pogotovo da odigram na miru bez da ima nekih komplikacija i problema.

Stoji to sve svakako sto si naveo, samo eto kazem da ne mislim da su to stvari koje ce dovesti do toga da ps padne naspram konkurencije. Sto se tice 120 Hz igara, mislim da su sve iste igre koje nude 120 Hz podrsku za obe konzole, osim naravno kod eksluziva jer znam da xbox ima 120 Hz i na ori.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Uff nemoj mi za Forzu Horizon govorit da nije jaka 

Zbog te igre sam opet ubacio grafu u komp, definitivno najjača arkada ikada, barem ako se mene pita.

Uglavnom sve ima svoje, ali na kojoj god platformi ponuda igara je slabija nego prije, idu remasteri, nove igre su opet copy paste, malo noviteta za puno para...

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...

remakeovi postaju broj 1 problem gaminga, uskoro će prestići mtxove

 ja sam ovo govorio još prije par godina

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Uff nemoj mi za Forzu Horizon govorit da nije jaka 

Zbog te igre sam opet ubacio grafu u komp, definitivno najjača arkada ikada, barem ako se mene pita.

Uglavnom sve ima svoje, ali na kojoj god platformi ponuda igara je slabija nego prije, idu remasteri, nove igre su opet copy paste, malo noviteta za puno para...

 Zadnje njihove jake igre su FH5, Gears 5 i Halo Inf(koji ispada veliko razocarenje jer 343 nesposoban)

 

Prije toga je bila FM7, a kad je to bilo ? To su 4 igre

Suša je kod njih vec dugo, zato i kupuju sve kaj stignu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...

Nemaju više ideja, pa samo rokaju remastere.

Jedino što imam za odigrati još je nadolazeći GOW , ovo ostalo stvarno ne znam što bih izdvojio od ekskluziva...ako nastave ovako globalno će ih komp i Xbox nadjebat.

 Eto Xbox vrvi od kvalitetnih ekskluziva, ne znam koju bi prije odigrao. Sony koliko god da stanca remastere i dalje imaju vise novih eksluziva. U zadnjih par godina Spiderman Miles Morales, Horizon, GT, Ratchet, i sad God of War za par mjeseci. Xbox vjerojatno nece izbaciti toliko ekskluziva kroz cijelu generaciju.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Igre postaju strašno skupe za praviti i svaki novi IP je rizik. Znate li vi koji je rizik bio izbaciti igru kao sto je Last of Us ili Days Gone. Zato se okrecu remasterima i remakeovima. Srecom pa je Returnal bio uspješan. Vremena se mjenjaju, tako i publika.
Pogledajmo Saints Row, htjeli su modernizirati igru i igra je podbacila.
Sony ce prije prodavati igre za koje zna da ce se prodati nego ulagati i riskirati u novi IP. Zadnjih godina se sve svodi na spidermana, Gran Turismo, LoU, ratcheta i gow. Srecom pa je Ghost of Tsushima uspio. Polazem nade u insomnac i Wolwerine kao novi IP
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
gamex1423 kaže...

 Pa te eksluzive nisu bas toliko jake da vidim da raja kupi konzolu samo da to odigra. Meni je u sobi sve uvezano, pa i PC sa TV i kontrolerom, ali opet je to svaki put procedura na pc dok sta pokrenem i pogotovo da odigram na miru bez da ima nekih komplikacija i problema.

Stoji to sve svakako sto si naveo, samo eto kazem da ne mislim da su to stvari koje ce dovesti do toga da ps padne naspram konkurencije. Sto se tice 120 Hz igara, mislim da su sve iste igre koje nude 120 Hz podrsku za obe konzole, osim naravno kod eksluziva jer znam da xbox ima 120 Hz i na ori.

 

Je, i meni je s godinama već dosadilo gnjavit se s PC-em za igranje nekih igara koje mogu igrati kontrolerom. No opet teško mi se odreći drugog monitora, Alt-Taba što sa konzolom ne možeš (nemali broj puta se kod igranja pred TVom dižem i odlazim na komp nešto provjeriti nevezano za igru), kvalitetnijeg gameplay recordinga i sl. No neke stvari su postale gnjavaža na PCu, razni launcheri, updejtanja samo kad komp radi, nepostojanje kvalitetnog HDRa, updejtanje drivera, drama sa sound outputima ako imaš wireless slušalice i sl. Ništa dramatično, ali zahtjeva angažman koji na konzoli ne treba. A kad su još djeca tu, više kompova i konzola, hrpa accounta, hrpa razne opreme, pa moraš pola slobodnog vremena to handleati :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
Igre postaju strašno skupe za praviti i svaki novi IP je rizik. Znate li vi koji je rizik bio izbaciti igru kao sto je Last of Us ili Days Gone. Zato se okrecu remasterima i remakeovima. Srecom pa je Returnal bio uspješan. Vremena se mjenjaju, tako i publika.
Pogledajmo Saints Row, htjeli su modernizirati igru i igra je podbacila.
Sony ce prije prodavati igre za koje zna da ce se prodati nego ulagati i riskirati u novi IP. Zadnjih godina se sve svodi na spidermana, Gran Turismo, LoU, ratcheta i gow. Srecom pa je Ghost of Tsushima uspio. Polazem nade u insomnac i Wolwerine kao novi IP

 

neka se ne bave onda gaming developmentom ako im je toliki rizik. To nije nikakva izlika, ništa ih ne sprječava da u isto vrijeme rade i neku novu igru i neki remake stare.

 

Oni rijetki IPevi koji izađu npr Elden Ring, pokazuju da su ljudi toga željni. Naravski moraš napraviti kvalitetnu igru, a ne neki šrot. 

11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Bio je info da Sonyeve AAA igre kostaju 100-200 milijuna dolara po komadu sad koliko je to tocno....

 

Forza Horizon 5 je jako ljepa dosada i Meksiko je ispao uzasno dosadna lokacija.Dosla sezona jeseni u igri i kisa je prisutna samo u pojedinacnim utrkama,u FHZ4 se promjenom sezone promjeni cjeli izgled igre....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Gogy7 kaže...
Igre postaju strašno skupe za praviti i svaki novi IP je rizik. Znate li vi koji je rizik bio izbaciti igru kao sto je Last of Us ili Days Gone. Zato se okrecu remasterima i remakeovima. Srecom pa je Returnal bio uspješan. Vremena se mjenjaju, tako i publika.
Pogledajmo Saints Row, htjeli su modernizirati igru i igra je podbacila.
Sony ce prije prodavati igre za koje zna da ce se prodati nego ulagati i riskirati u novi IP. Zadnjih godina se sve svodi na spidermana, Gran Turismo, LoU, ratcheta i gow. Srecom pa je Ghost of Tsushima uspio. Polazem nade u insomnac i Wolwerine kao novi IP

 

neka se ne bave onda gaming developmentom ako im je toliki rizik. To nije nikakva izlika, ništa ih ne sprječava da u isto vrijeme rade i neku novu igru i neki remake stare.

 

Oni rijetki IPevi koji izađu npr Elden Ring, pokazuju da su ljudi toga željni. Naravski moraš napraviti kvalitetnu igru, a ne neki šrot. 

Pa pogledaj doslovno sve velike izdavace...desetljecima nastavci istih igara,Sony je tu rijetka svijetla tocka,barem jos za sad..pitanje je kako dugo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.10.2022 13:36 (MEGATAMA).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Bio je info da Sonyeve AAA igre kostaju 100-200 milijuna dolara po komadu sad koliko je to tocno....

 

Forza Horizon 5 je jako ljepa dosada i Meksiko je ispao uzasno dosadna lokacija.Dosla sezona jeseni u igri i kisa je prisutna samo u pojedinacnim utrkama,u FHZ4 se promjenom sezone promjeni cjeli izgled igre....

 

Meni je FH3 bila top igra, i prva FH igra koju sam igrao. Lijepa priroda, super mjuza, zanimljive lokacije, jedino mi je išlo na živce vožnja po lijevoj strani ceste.

 

Onda je došla Engleska u FH4, influcence pointsi, opet vožnja po lijevoj strani ceste uz hrpu bezveznih kamenih zidića po poljima koji su kvarili gušt vožnje.

Meksiko u FH5 je opet lijep, ali je igra upropaštena sa hrpom nekakvih blesavih lokacija, imam ju day 1 i ne da mi se uopće upaliti.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Cansee kaže...
Gogy7 kaže...
Igre postaju strašno skupe za praviti i svaki novi IP je rizik. Znate li vi koji je rizik bio izbaciti igru kao sto je Last of Us ili Days Gone. Zato se okrecu remasterima i remakeovima. Srecom pa je Returnal bio uspješan. Vremena se mjenjaju, tako i publika.
Pogledajmo Saints Row, htjeli su modernizirati igru i igra je podbacila.
Sony ce prije prodavati igre za koje zna da ce se prodati nego ulagati i riskirati u novi IP. Zadnjih godina se sve svodi na spidermana, Gran Turismo, LoU, ratcheta i gow. Srecom pa je Ghost of Tsushima uspio. Polazem nade u insomnac i Wolwerine kao novi IP

 

neka se ne bave onda gaming developmentom ako im je toliki rizik. To nije nikakva izlika, ništa ih ne sprječava da u isto vrijeme rade i neku novu igru i neki remake stare.

 

Oni rijetki IPevi koji izađu npr Elden Ring, pokazuju da su ljudi toga željni. Naravski moraš napraviti kvalitetnu igru, a ne neki šrot. 

Gogy je dobro napisao, development AAA igre jako puno košta i što je još gore vremenski je jako zahtjevno i traje jako dugo. Zanima me bi li ti da nešto razvijaš godinama tako olako to kasnije bacio u smeće. Normalno da ne bi jer bi dio svog života uložio u tu igru. S druge strane svake godine dolaze novi gejmeri i njima je ta igra nešto novo jer je još nisu igrali i dobro je da im se onda ponudi remaster te igre. Nama koji smo je odigrali to ne odgovara, ali jbga ne vrti se svijet samo oko nas. Stižu novi klinci, novi kupci i gejmeri.

 

Sad ti vidi je li lakše i isplativije napraviti remaster za te nove gejmere ili se upustiti u dugogodišnji development nove igre. Kažeš neka rade jedno i drugo, e to zahtjeva ogromne resurse, a u današnje doba krize kada većina reže svoja radna mjesta i kada je gejmanje teoretski luksuz malo tko će se usuditi tako nešto napraviti.

 

Pogledaj samo vrijednost top gejmerskih kompanija:

TakeTwo -31% od početka godine (YTD)

Ubisoft -45% YTD

Sony (cijela korp.) -40% YTD

Tencent -43%

EA -20% (oni se još i dobro drže)

16 godina
offline
Sony PlayStation 5

nije problem remake monkey islanda ili ff7 koji su izasli pred 10-15g, nego igre koje su izasle pred par godina na prosloj konzoli, ili vec dobile remaster

 

ja jedva cekam remake SW igara, heroes of mm, ili RDR 1, ali ne zelim remake horizona koji je izasao pred par godina i izgleda izvrstno dan danas

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony PlayStation 5

Pravi remake moze. Daj mi MGS 1-3 remake.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ja jedva cekam Resident Evil 4 Remake jer znam da ce biti vrhunski napravljen.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Uzeo premium na mjesec dana da isprobam neke igre.
Probao NFS Heat i sviđa mi se, a taman je Deluxe Edition 30 kn.
Sad je problem što mi nema nigdje opcije da kupim igru upravo jer sam je skinuo na ps premium.
Izbrisao je i dalje ništa.
Zna tko kako da kupim igru?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ja bih vise od icega zelio remake Chrono Trigerra,jedan od najboljih jrpgova ikad i jedna od najboljih igara ikad koju 90% danasnjih gamera nije odigralo niti jednom.

 

Zelim vise novih Sony IPa,Returnal mi je tek ok i nista vise od toga.

Cekam tu rumoranu fantasy igru od Noughty Dog,to ocekujem nesto nevidjeno.

Insomniac je "zaglavio" u poznatim IPovima tipa Spiderman i Wolverine.

Japan studio vise ne postoji.....

Sony igra dosta na sigurno...ne kao vecina ostalih izdavaca ali vidi se da nema vise one slobode koju su imali sa Ps4 koji je donio hrpu novih AAA IPova.

Ali sve je to enormno bolje od Microsofta koji vise nezna niti sa Halo nastavkom izradit blockbuster i da ne kupuju sve zive izdavace imali bi na XsX 1 ekskluzivu godisnje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Uzeo premium na mjesec dana da isprobam neke igre.
Probao NFS Heat i sviđa mi se, a taman je Deluxe Edition 30 kn.
Sad je problem što mi nema nigdje opcije da kupim igru upravo jer sam je skinuo na ps premium.
Izbrisao je i dalje ništa.
Zna tko kako da kupim igru?

 

Pa u PS+ je free ovaj mjesec, šta bi kupovao :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
GoW Ragnarok traje 40h

Main Story 20h
16h gameplay
4h cinematics

Side Quests 20h
19h gameplay
1h cinematics
Moj PC  
3 0 hvala 6
16 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Gogy7 kaže...
GoW Ragnarok traje 40h

Main Story 20h
16h gameplay
4h cinematics

Side Quests 20h
19h gameplay
1h cinematics

 to je taman za neku AAA igru za vecinu igraca

 

ako zelis sve 100% vjerovatno dosta duze kao i u prvom dijelu

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitango, ne mislim imati aktivnu pretplatu, a volim kupiti igru koja mi se svidi.
Nigdje opcije za kupnju već mi nudi samo nadogradnju na deluxe edition iako nisam nikad kupio tu igru.
Mislio sam da ćeš mi ponoći, ali si me razočarao Bitango😝
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Bitango, ne mislim imati aktivnu pretplatu, a volim kupiti igru koja mi se svidi.
Nigdje opcije za kupnju već mi nudi samo nadogradnju na deluxe edition iako nisam nikad kupio tu igru.
Mislio sam da ćeš mi ponoći, ali si me razočarao Bitango😝

 

A vjerojatno jer imaš base game included u sklopu Premiuma, pa onda ne možeš kupit Deluxe.

Baš sam gledao kod sebe, ja sam aktivirao tu free u sklopu PS+a i isto ne mogu kupiti Deluxe verziju, isto samo upgrade na deluxe za 17.50kn.

Glupi PSN opet oduševljava svojim glupostima.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
PS5 Dostupan u Infomarku
6500kn s Fifom23, Uncharted i Lego
https://infomark.hr/proizvodi/playstation-5/ps5-konzole/?cn-reloaded=1
Moj PC  
1 1 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice