PLAYSTATION 5 - dostava

poruka: 4.538
|
čitano: 961.094
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
briatore kaže...
mali.kresho kaže...

Ali ako je od Sony-a preporucena cijena digitalne konzole 3200 za prodaju u trgovinama, onda ju sigurno trgovac od distributera ne dobije za iste novce, nego za 2500-2800kn.

 

U ovom slucaju trgovina nije nista vise nego preprodavac i zarada na preprodaji je 300 400kn i to je to, e sad poznavajuci nas mentalitet i nasih trgovaca (za mene nista bolji od svercera preprodavaca) ne isplati se nista radit (preprodavat) ako nije u plusu najmanje 1000kn po prodanoj konzoli i tu je sva zalost. A takvih mi nije zao sto odu u k.... i propadnu, jedino mi je zao onih koji rade za njih i ostanu bez posla.

 

5200kn za digitalu verziju sa 365 pretplatom, ja mislim da je u najmanju ruku bezobrazno, a da ne govorim one fore za 6500kn s tri igrice koje nikog ne zanimaju i puni su ih oglasi.

 

https://platinumshop.hu/termek/sony-playstation-5-ps5-cfi-1116a-sony-playstation-5-dualsense-sony-playstation-5-pulse-3d-wireless-headset

 

evo najbolji primjer, 270.000 forinti (cca 5000kn) za BR konzolu, jos jedan joy i sluske u susjednoj nam Mađi, akod nas najjeftinija digitalna konzola s 365 plus pretplatom 5200kn.

Ponavljam tebi kao i čovjeku gore.

Nema tih cijena o kojima vas nekolicina priča, registriraj firmu ako si tako uvjeren da se konzole mogu dobiti po "onim" cijenama koje su bile najavljenje i mlati lovu.
Posebno iritiraju takve izjave ljude koji se tim bave preko 10 godina i znaju po kojim se cijenama mogu (ako ih uopće ima) PS5 konzole. Distributer određuje cijene i što će ići u pakete, nema biranja.
Znači ne može se nabaviti zasebno konzola i po 3850 kn minus neki rabat - ne može, i zato širiti dezinformacije, a pojma nemate kako stvari funkcioniraju. Točno je da neki trgovci pretjeruju sa cijenama (ali je daleko marža od one o kojoj pišete), ali čim se ponuda stabilizira budu cijene išle dolje.
Pišite Sonyju zašto radi to što radi. Ja prvi sam protiv ove otimačine što recimo rade sa The Last of Us Part 1 za PS5. 80€/599 kn za preradu prerade? Pored PS4 remastera koji stalno na akciji za 10€/79 kn ideš tražiti za tobože remake tolike novce?

 

Ako je paket digi PS5 + extra joy recimo u sancti 4200kn, trgovine x y z prodaju isti paket za 5200, kolka je onda marza?

 

Isti paketi u madjarskoj jeftiniji 500-1000kn, objasni mi kako zasto?

 

Kad vec sve znas raci nam kolika je to marza? Ja znam da se nece nitko od njih zaj.... ako na ps5 ne zarade barem 100eura

8 godina
online
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Pa racunaj....

Cijena u sancti - rabat (ako ga ima) + pdv + zarada trgovca = njegova mpc

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Doduse vrijedi spomenuti da je i gorivo jeftinije u madjarskoj, kao i masa drugih identicnih stvari....

Pa se nitko ne pita......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
briatore kaže...
amd freak kaže...
briatore kaže...
amd freak kaže...
briatore kaže...
amd freak kaže...
zelenapaprika kaže...
Meni je nevje0rojatno da se ps5 još uvijek nabavlja tako teško. Sjećam se prošle godine i svoje muke oko toga i sad svratim u temu i vidim da je sve isto.

 Konzola ima, ali stvar je u pohlepi trgovaca. Da ih nema nebi se prodavale po 6000kn tj nebi ih ni bilo moguce kupiti.

Ajde da čujemo od autora tako odvažne izjave, koliko to "pohlepni" trgovci imaju maržu po jednom PS5 paketu?

Baš me zanima tvoja definicija pohlepe.

 Pa računaj sam...6000kn za ps5 sa 3 igre...od kojih je jedna koju nitko ne želi ni besplatno tj ne vrijedi ništa.

 

Base cijena konzole je oko 3800kn s pdvom i maržom.

 

Go figure.

Čekaj jesi ti ozbiljan? To si sam zaključio samo tako, olako? Sony je rekao 3850 i ti si tvarno uvjeren da je to tako i u 2022 u HR?
Momci i svi vi koji se tako pravite pametni (nastupate kao da ste 100% sigurni u svoje izjave)...zaboravite na cijenu 3850! Jel vi živite ispod nekog kamena zadnje dvije godine? Jel znate koji se poremećaju događaju na tržištu? Naravno da ne znate, jer se na internetu može napisati svakakva glupost bez ikakve ogovornosti.
Bavim se prodajom konzola (ponajviše PlayStationa preko 10 godina), evo ja ću ti prodati svoj posao pa ti okreći tako masnu lovu za koju tvrdiš da se okreće na konzolama, slobodno se javi. A prije toga da ne ispadneš pretjerano naivan (da ne upotrijebim neku drugu riječ) kontaktiraj službenog HR distributera da ti da ponudu za PS5 konzole. I da vidiš koliko ćeš ih dobiti i po kojoj cijeni.
Užas što čovjek ovdje može pročitati.

 Ej pa nisi ti kriv kao mali trgovac koji uzima robu od dobavljača. U ovom slučaju je dobavljač taj koji dirigira cijenu i na njih se povezujem prethodnim postom.

 

Sony je naveo msrp cijenu i do dana današnjeg nema nikakav info da se cijena same konzole mijenjala.

 

Ako se i digla cijena same konzole zašto se i dalje ne može kupiti kao zaseban proizvod bez igara?

 

Pa jasno je jer navedeni službeni dobavljači ili uvoznici ili kako želiš žele dodatno zaraditi na igrama sa punom cijenom.

 

Ako su igre po 599kn naravno da cijena od 6k kuna ima smisla...ali je i matematički jasno da je i dalje cijena konzole ista kao i prvog dana.

 

 

E pa vidiš to je bitna razlika.

Generalno reći da su trgovci pohlepni, mene osobno vrijeđa.

Ima nas doduše svakakvih, ali misliti da ja na konzoli zaradim 3850 minus rabat ja prodajem ju po 5000 kn je totalno pogrešno. Imaš izbor kod dobavljača, cijena je ta i ta, paket taj i taj, hoćeš - nećeš i sretan si ako što i dobiješ još uvijek. Slažem se da bi samostalne konzole trebale biti u ponudi, ali naprosto nije moguće nabaviti. Cijena 3850/3099 je odmah sam rekao nerealno niska. To su napravili i sa PS4 koji je sa 3299 (opet je kod nas trebao biti 3099), ali tu su generaciju konzola izvukli jer ih je bilo koliko hoćeš.

Nije mi jedan kupac gastarbajter koji je došao na godišnji iz Njemačke rekao kako i tamo konzola nema (nisam provjeravao) i da je cijena također viša od najavljene.

Bitno je da je najveće pljuvanje po onom zadnjem u lancu koji usudim se reći najmanje zaradi, a Sony je valjda svet i bezgrešan. I svi ostali u lancu.

 Razlog otvaranja trgovine (bilo koje) je profit, a do većeg profita svake godine vodi pohlepa. Dobro je ako pogodiš tržišnu nišu u kojoj nema previše morskih pasa.

4 godine
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
briatore kaže...
registriraj firmu ako si tako uvjeren da se konzole mogu dobiti po "onim" cijenama koje su bile najavljenje i mlati lovu.

Distributer određuje cijene i što će ići u pakete, nema biranja.


 Itekako samo razmišljao o otvaranju firme još '90ih, ali sam na sreću vidio na što bi to sličilo (nelojalne švercerske konkurencije tada koliko voliš). Propale su i veće domaće firme zbog lošeg razvoja i prodaje koječega osim IT opreme, pa kako bih ja kao mali preživio kraj toliko morskih pasa.

 

Ovaj drugi razlog je glavni razlog zašto nikada nisam otvorio nikakvu trgovačku firmu. Kako na to nisam htio pristati, bavim se nečim sasvim drugim.

14 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
mali.kresho kaže...

 

Isti paketi u madjarskoj jeftiniji 500-1000kn, objasni mi kako zasto?

 

Kad vec sve znas raci nam kolika je to marza? Ja znam da se nece nitko od njih zaj.... ako na ps5 ne zarade barem 100eura

Me bih se htio puno miješat, jer nisam toliko upoznat sa situacijiom, ali onako kao laik, mislim da ti usporedba s Mađarskom nema baš logike.

U Mađarskoj je štošta jeftinije, ali tu bi onda trebalo pričat i o davanjima prema državi o ostalim njasrima, koja su u Mađarskoj drugačija nego kod nas.

 

Hrvatska je po pitanju usporedbi sa drugim državama po dosta toga u banani.

Nije u Mađarskoj samo PS5 jeftiniji, jeftinije je i mlijeko i ulje i brašno i štošta.

Poanta je da si se na krviu adresu obratio s tim pitanjem.

 

Ljudi očito misle da je kod nas imat svoj posao kupanje u novcima, a mislim da to nije baš tako lako kako se čini, pogotovo ne u ovoj branši o kojoj se trenutno raspravlja.

 

Btw. vezano za SD, pretpostavljam da je njihov rabat ipak nešto drugačiji u odnosu na male trgovce, obzirom da se radi i o official zastupniku za Sony, ili sam u krivu ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2022 18:33 (zabranjeniples).
13 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Evo ja cu ti reci; mozda su dobili bolje uvjete od Sonya. U nabavi netto cijena (bez pdv) je mozda niza kod madjarona nego u Hr, malo nizu marzu trgovac uzme i eto ti razlike.
I mi imamo konstantno takvih problema sa nasom robom. Npr. Krajnja cijena u Austriji u trgovini za neke nase proizvode je bila toliko niska da bi mi imali cca 0,8-1% zarade po artiklu da stavimo takvu cijenu. Ili cak nam se dogodilo da bi mi bili u minusu da prodajemo po takvoj cijeni.

Pokusas sa proizvodjacem pregovarati ali to su toliko velike kompanije da ti skoro doslovce kaze ako ne zelis ti takve uvjete uzet cemo ti licencu i ima netko drugi ko ce ih prihvatiti…
9 godina
offline
Re: PLAYSTATION 5 - dostava
Evo ako nekog zanima u njemackoj mediamarkt.de
Play station 5 + war zone za 520€!
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice