Dodavanje vijesti ili novi podforum

poruka: 11
|
čitano: 2.048
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dodavanje vijesti ili novi podforum

Budući da Bug Online ponekad kasni sa vijestima, bilo bi lijepo da se korisnicima foruma omogući upload vijesti kao što se to može na Zločestoj stranici.

 

Druga opcija je otvaranje podforuma "Novosti", u kojem bi otvarač teme napisao vijest i postavio slike i linkove.

Ako se ostvari ova opcija, može se postaviti sticky o copyrightu i pravila o copy-pasteanju sa drugih siteova. Otvarač teme bi trebao u prvom postu napisati samo vijest (po mogućnosti što objektivnije), a tek onda u sljedećem postu svoj komentar (ako ga ima).

There is no place like 127.0.0.1
Moj PC  
4 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Dodavanje vijesti ili novi podforum

Slažem se s ovim, Bugovcima malo kasne novosti, recimo o mobitelu LG BL40 (Chocolate) sam čitao prije 3-4 dana, gledao specifikacije dok je novost o tom mobitelu na Bug došla danas ako se ne varam, evo još ga nema na "Digitalijama", pa bi bilo dobro kad bi se otvorio podforum "Novosti", pa bi mi napisali tu novost. 

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2009 11:15 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Dodavanje vijesti ili novi podforum

Bilo bi dobro nesto tako slično, jer ce bit vise vjesti na Bugu i zanimljivosti i vjerojatno i veća Popularnost.

I don't care...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dodavanje vijesti ili novi podforum
Ideja kao takva je dobra, ali previše je nepismenih i polupismenih ljudi na forumu da bi to zaživjelo u punom sjaju.

Eventualno neka forma kojom se može Bugovcima na neki način ukazati na vijest pa da oni stave na stranicu.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dodavanje vijesti ili novi podforum
Danny_HR kaže...
Ideja kao takva je dobra, ali previše je nepismenih i polupismenih ljudi na forumu da bi to zaživjelo u punom sjaju.


Ali važno je da saznamo za tu vijest, a sad kad bi baš gledali tko je pismen, a tko ne, neka Bugovci odluče tko bi mogao pisati i objavljivati te vijesti. Nešto u tom smislu.

 

Recimo moglo bi se napraviti prijavljivanje u ovoj temi, pa tko se prijavi pogledaju mu se poruke, pa se odluči da li je pismen ili ne. Ako je pismen, može objavljivati, ako nije ne može. 

 

Evo jedne najave na koju sam sad naišao.

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2009 11:36 (Fićo_CoD 5).
16 godina
moderator
offline
Dodavanje vijesti ili novi podforum

Hvala svima na idejama i konstruktivnim kritikama. Zainteresirali ste nas s idejom, no ima tu puno stvari za promisliti, odlučiti i raspraviti, što ćemo i napraviti. Mnoge ste i sami dotakli u svojim porukama.

 

Dakle, razmišljamo, pa možda bude nešto u tom stilu u budućnosti... Kad će, ako će, ne zna se. :-)

 

Rasprava, dakako, neka ide i dalje...

Domagoj
 
1 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Dodavanje vijesti ili novi podforum

Ja mislim da je to nepotrebno jer kakvi će biti članci koje će pisati kao što je netko reko polupismeni ljudi. Jedino bih predložio bugovcima da više čitaju forum pa brže objavljuju vijesti. Kakvog smisla ima čitati neku vijest na forumu i onda na naslovnoj stranici? Time se gubi smisao i komentiranja vijesti jer bi neke teme se komentirale tamo gdje su BUGovci napisali a dio ljudi bi komentirao u tom podforumu. Samo bi moderatorima otežali posao zbog povezivanja tema.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Dodavanje vijesti ili novi podforum

Hvala na odgovoru Domagoj.

 

Pa eto da dam svoju ideju za izvedbu nečega ovakvoga.

 

Dakle, napravi se podforum u kojem je sadržaj tema vidljiv samo administratorima i supermoderatorima, u tom podforumu forumaš napravi svoju temu i što kvalitetnije napiše vijest do koje je došao uz naravno link do iste.

 

Admin pročita post i odluči objaviti je ili ne. Ovo bi uvelike olakšalo pronalazak novosti Vama, a mnogima učinilo BOL još dražim, jer bi bilo više novosti. Nakon određenog (većeg) broja odobrenih članaka autor dobija mogućnost objavljivanja svojeg članka bez moderiranja od strane admina da im se smanji posao. (ovo zadnje nije must have naravno i znam da je teško provesti)

 

Ovaj način funkcionira na mnogim velikim news siteovima počevši od N4G.com, Total Gaming Networku i sličnima.

Mislim da bi BOL-u donio jako potrebnu dinamičnost, jer svjesni smo i sami baš kao i Vi da je na BOL-u manjak svježih vijesti, kao i da često dolaze sa zakašnjenjem.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Dodavanje vijesti ili novi podforum

Ah... Upload ne bi funkcionirao jer ako je vijest na nekom drugom jeziku, onda treba to prevesti, a ako sami prevađate onda bug-ovci gube vrijeme pregledavanjem takvih članaka od mogućih gramatičkih i copy-paste greški.

 

Rješenje ne nalazim u uploadu nego u Refer a News. Moglo bi biti izvedeno u jednostavnoj formi gdje se refer-a link na vijest. To bi značilo da netko iz redakcije mora stalno pratiti refere (još bi bilo gore sa upload-ima) jer se kladim da bi bilo podosta njih svakodnevno (duplih, zanimljivih, nezanimljivih itd). To bi bilo recimo bolje rješenje od upload-a.

 

 

Rješenje protiv overflow-a vijesti bi bilo u tome da se odredi nekoliko ljudi koji bi tražili (po svojoj volji) vijest, ili po nekom drugom sustavu, jer ako svima dopustite ode sve u k****.

 

 

S ovim drugim se slažem s uvodničarem.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2009 12:21 (Buffer Overflow).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dodavanje vijesti ili novi podforum
Danny_HR kaže...

 

Dakle, napravi se podforum u kojem je sadržaj tema vidljiv samo administratorima i supermoderatorima, u tom podforumu forumaš napravi svoju temu i što kvalitetnije napiše vijest do koje je došao uz naravno link do iste.

 

Admin pročita post i odluči objaviti je ili ne. Ovo bi uvelike olakšalo pronalazak novosti Vama, a mnogima učinilo BOL još dražim, jer bi bilo više novosti. Nakon određenog (većeg) broja odobrenih članaka autor dobija mogućnost objavljivanja svojeg članka bez moderiranja od strane admina da im se smanji posao. (ovo zadnje nije must have naravno i znam da je teško provesti)

 

Ovaj način funkcionira na mnogim velikim news siteovima počevši od N4G.com, Total Gaming Networku i sličnima.

Mislim da bi BOL-u donio jako potrebnu dinamičnost, jer svjesni smo i sami baš kao i Vi da je na BOL-u manjak svježih vijesti, kao i da često dolaze sa zakašnjenjem.

Slažem se s ovim i ovo bi bilo najpametnije uvesti, 

 

Buffer Overflow ništa te nisam razumio, kakav upload?

Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2009 13:13 (Fićo_CoD 5).
14 godina
protjeran
offline
RE: Dodavanje vijesti ili novi podforum
Fićo_CoD 5 kaže...

 

Buffer Overflow ništa te nisam razumio, kakav upload?

Pokretač teme predlaže upload članaka. Ja predlažem Refer a News sa linkom na vijest.

 

p.s. pogledaj prvi post pažljivije Smijeh

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice