Čudni banner na BOL-u

poruka: 17
|
čitano: 4.135
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Čudni banner na BOL-u

dođem ja sad na forum i vidim da mi se aktivnost procesora poveća na 60%. pa gledam šta je!? rade samo msn, on line brojač, bitmeter, firefox, rocketdock, foobar i još par programčića a aktivnost proca na 60 % (to vidim preko informer widgeta). otvorim process explorer i vidim da firefox prži na 50-60%. pa mi nije jasno zašto? mislim možda je neka gamad... skeniram sa avirom sve procese i sve u redu. mislim možda je nešto sa firefoxom je je verzija 3.05, pa instaliram 3.06 i opet isto. dođem na forum kad ono aktivnoct cpu-a skoči na 60%. ja minimiziram firefox i aktivnost pane na 2-3%, ja maksimiziram firefox, ono opet skoči na 60%. pa gledam i ništa mi nije jasno... odem ja na neku drugu temu, aktivnost proca pane, odem na drugu aktivnost se poveća. pa gledam što je zajedničko tim stranicama. gledam ja, gledam i skužim da te teme imaju isti banner. konkretno radi se o banneru o mreži na kojem piše open source virtualizacija. aktivnost proca skoči samo kad se vidi taj banner, a kad je firefox minimiziran ili je stranica skrolana da se taj baner ne vidi, onda je sve ok.

 

isti problem je i u chromu i u internet exploreru. samo što u chromu cijelo vrijeme muči proc, bez obzira jeli prozor minimiziran ili je stranica skrolana. a kod internet explorera je isto kao i kod firefoxa.

 

sad mene zanima u čemu je tajna tog bannera. svi ostali su ok, jedino mi taj banner muči procesor više neg neka igra.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudni banner na BOL-u

To je Flash banner i to je razlog!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Čudni banner na BOL-u
pa i svi ostali su, ali ni jedan ne muči procesor kao taj
15 godina
neaktivan
offline
Čudni banner na BOL-u

potvrdjujem. ubio mi laptop. ja jos mislim jesam li ukljucio power save mod ili sta. firefox postao totalno neresponzivan dok nisam ukljucio adblock i za BOL

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Čudni banner na BOL-u

jel se može kako isključit prikazivanje bannera jer me to ubija. uspori mi komp totalno

 

edit: rješio sam to tako da sam disejblo plugin za flash

 

ma meni je prije bilo bolje dok nije bilo tih bannera

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2009 22:00 (jurluk).
16 godina
neaktivan
offline
Čudni banner na BOL-u

Unutra je tajna skripta za praćenje korisnika što radi... hahahahahaha... LOOOL

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čudni banner na BOL-u

vid stvarno, meni quad skoči na 20% kad je taj banner...

nisam primjetio jer mi ne smeta u radu, i dalje sve ide glatko

potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudni banner na BOL-u

sad sam malo isključio Adblock, i sve se grozno uspori zbog tog bannera... što ste ga u flashu delali, i još tako komplicirano (ljepo)? stavite nešto jednostavnije...

If it ain't broke, you haven't tweaked it enough.
16 godina
neaktivan
offline
Čudni banner na BOL-u

Stvarno vise koristi proc. Nisam ni skuzio odmah...

Ma to Bugovci rade u dosluhu sa prodavacima hardwarea pa da kupujemo jace i skuplje. Šutim hehehehe

ECS A780GM-A; AMD Athlon 64 X2 5000+; 4096 MB DDR2; NVIDIA GeForce 7600 GS (512 MB); Hitachi HDT725032VLA360 320 GB; WDC WD800BB-00JHC0 74 GB
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Čudni banner na BOL-u
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Čudni banner na BOL-u

hahaha, čim se baner pojavi na ekranu, proc na 100%, a čim malo spustim stranicu, odma pada

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Čudni banner na BOL-u
pa blokiraj te baner...barem je to lako u operi ides desni klik Block Content i kliknes na baner i caooo
K'eni pa te vat' ;)
16 godina
offline
RE: Čudni banner na BOL-u
BugSU kaže...
pa blokiraj te baner...barem je to lako u operi ides desni klik Block Content i kliknes na baner i caooo
  riješeno. Odmah komp lakše diše
iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
16 godina
offline
RE: Čudni banner na BOL-u
jurluk kaže...

jel se može kako isključit prikazivanje bannera jer me to ubija. uspori mi komp totalno

 

edit: rješio sam to tako da sam disejblo plugin za flash

 

ma meni je prije bilo bolje dok nije bilo tih bannera

 adblock plus.
s njim mičem reklame, bilo flash bilo obične slike.
ako nemreš na "standardan" način maknut reklamu, lako je nađeš u source-u stranice..
i stvarno je lijepo vidjet stranice bez te napasti
16 godina
moderator
offline
Čudni banner na BOL-u

Bilo je problema s jednim bannerom, sad je to riješeno pa će opet biti sve u redu.

Domagoj
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čudni banner na BOL-u

Imas flashblock add-in za firefox. blokas flash na bilo kojoj stranici.

Dobijes play tipku umjesto flash sadrzaja, pa mozes pokrenuti određeni sadrzaj koji zelis.

Asus M6VA | Intel M 1.86Ghz 2Mb | ATI x700 256Mb | DDR2 2Gb 533Mhz | HDD 140Gb(80+60) 5400rpm
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Čudni banner na BOL-u
Domagoj kaže...

Bilo je problema s jednim bannerom, sad je to riješeno pa će opet biti sve u redu.

 evo sad sam došao online i vidim da više nema problema. znači rječeno je. a hvala bogu, to me je ubijalo...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice