Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

poruka: 174
|
čitano: 219.235
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

Ako se tako razumiš u osnove u srednjoj očeš mi objasnit  kolega... Metodu konturnih struja u srednjoj i tu istu metodu na faxu... evo najobičniji lagani zadatak koji bi svaki elektrotehničar triba znat...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
stjepan0072 kaže...

Za mene je onaj koji upisuje opću gimnaziju poprilično nezrela osoba jer se ne može odlučiti što bi u životu bio i radio. Također tu školu upisuju i mamine maze kojima su mame iskompleksirane i imaju potrebu da se hvale svojim djetetom. Nakon završene gimnazije ti znaš samo sjediti za knjigom i najbolje što znaš raditi je štrebanje do besvjesti. Nije bitno što moraš naučiti: matematiku, kemiju, likovni, fiziku, psihologiju, da treba tjelesni i tjelesni bi naštrebao nakon gimnazije.

 Uz dužno poštovanje kolega... Al mislin da ipak niko nije zreo sa svojih 14 godina tako da je vrlo teško odlučit se u tom trenu šta bi htio bit... Tome zapravo i služe gimnazije jer jednog dana možda kad shvatiš kako ne moreš podnest tehničke predmete da moreš se pribacit na neki drugi fax dok to strukovne škole ne dopuštaju... samo jedan fax i gotovo a to će naročito sad bit kad bude državna matura... tako da i dalje smatran da ipak sa 14 godina ti nemaš sposobnost odlučivanja šta želiš bit u životu, a da ti je potpuno jasno.
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

Evo koliko ja znam može se prebacivat iz jedne škole u drugu jer je u prvom razredu bilo onih koji su dolazili iz gimnazija i drugih teh. škola, a bilo je i onih koji su odlazili od nas... Znači može se taok da ne učiš 4 godine nešto što si mislio da te zanima pa se predomisliš...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

cuj ja cu ic u tehnicku smjer informatika.. jer gle ak ja ne zelim ic na faks kasnije mogu zaradjivat za kruh.. Gimnazijalci nista!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

Najbolje je ići u školu višu uzaludnu a smjer - nadaj se.

s.t.a.l.k.e.r.
15 godina
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

Kojih informatickih skola ima u Splitu, ako neko zna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
Makić kaže...

evo šta ću reč 1. god sam na fesbu

i sad vi govorite o vašoj 'precjenjenoj' gimnaziji

kako to da pola njih iz gimnazije nije radilo integrale

derivacije i matrice, ja kao iz tehničke jesam,

i to da više pročaze nije istina onaj ko uči proć će oni koji ne neće

 ti to možda jesi radio,
ali čisto sumnjam da to znaš dovoljno dobro.
a, ovi gimnazijalci će te derivacije, matrice, lijepo sjesti i naučiti ih
jer im je to ušlo u naviku.. radnu naviku..
onu koju imaju rijetki u strukovnim školama..
UBIZEC cORPORATION kaže...
gimnazija je po meni za cure,jel u strukovnoj skoli imas npr fiziku mi ucimo fradivo zatim izvodimo pokuse u labosu tako az vecinu predmeta npt fizika.osnove elektrotehnike,digitalna elektronika,elekto siklopovi,radioničke vjezbe(izrada sklopova pojacala.regulatori napona i struje,buba za prisluskivanje),telekomunikacije i radio tv tehnika,računarstvo(c++).. to su labosi a svi ti labosi imaju + teorisku nastavu i raz je podjeljen u 3 grupe i stalno se rotiraju i nek mi neko kaze ko ce bolje znat ja koj sam vidio kako stvar funkcionira u praksi ili onaj frajr kaj sjedi u klupi i uci teorju?

teorija bez prakse je 0!
 je, pa ti budi muškarac i radi na gradilištu kao cementar,
a ja ću ići u gimnaziju,
biti curica,
pa poslije na faks,
i onda raditi u uredu, i za*jebavat se..

 

"Tko se povede za praksom bez teorije, taj je kormilar koji se ukrca na brod bez kormila i kompasa i nikad nije siguran kuda plovi"

L. D. Vinci (1452-1519)

Zely kaže...
Moja preporuka, mioc! Necu prezalit sto nisam upisa mioc (u Splitu zivim) nego klasicnu i sad pitanje ocu li za dvi godine moc upast na fesb!!
 klasična?
suosječan s tobon...
znan kako je tamoo..
znan ih dosta koji su se za*jebali tako šta su otišli u klasičnu u stu..
stjepan0072 kaže...

Za mene je onaj koji upisuje opću gimnaziju poprilično nezrela osoba jer se ne može odlučiti što bi u životu bio i radio. Također tu školu upisuju i mamine maze kojima su mame iskompleksirane i imaju potrebu da se hvale svojim djetetom. Nakon završene gimnazije ti znaš samo sjediti za knjigom i najbolje što znaš raditi je štrebanje do besvjesti. Nije bitno što moraš naučiti: matematiku, kemiju, likovni, fiziku, psihologiju, da treba tjelesni i tjelesni bi naštrebao nakon gimnazije.

 nisam uopće nezreo..
jebiga, ali kako ja sa 15 godina mogu znati što  ću raditi cijeli život..
mislim, ja to znam, ali pogledaj sad ove državne ispite i kako to sve funkcionira pa mir eci jesam li nezrela osoba što sam upisao gimnaziju..
inače, idem u Marka MArulića u splitu..
Zely kaže...
 u krivu si!! Netko ko zeli recimo studirat hrvatski, njemu je sasvim u redu upise li opcu! On ce se naucit ucit, a ne strebat, mozda ima takvih, ali svugdje ima svakakvih, a i isto mu je! Tako da si totalno u krivo! ima ljudi kakve si ti spomenuo, a u ostalom na kraju 8 raz. si balavac i ne mozes tako lako odredivat koji ces faks ako vec ides na faks, a i viruj mi, te se stvari interesi itd promine s godinama! Tako da je opca gimnazija totalno u redu izbor!!
E ali sad smo otili jaaako duboko u offtopic tako da cu vjerojatno dobit drugi karton!
 ma u gimnaziji štreberi ne prolaze..
bar ne u mojoj..
jer, nastavnici (pa i iz biologije i zemljopisa..) traže, ne samo znanje, nego i razumijevanje gradiva, te mi trebamo sami donositi neke zaključke na temeljhu onoga što smo naučili..
ma, nije ovo off topic.. 
Steve Jobs je moj uzor! haha http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

imaš krivu percepciju o koječemu..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
nixass kaže...

imaš krivu percepciju o koječemu..

 tko?
ja?

ne bih baš rekao..
Steve Jobs je moj uzor! haha http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
protjeran
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

Pa ok, da kažem, odmah iz prve ruke. Ja sam završio tehničku srednju (tehničar za računalstvo) i poslije toga upisao FER i mogu samo reći da sam imao gomilu problema s matematikama, fizika itd., jer FER se uglavnom bazira na tim predmetima a u tehničkoj školi radi se toga jako malo iz tih predmeta. Stoga, ako već imaš dobre ocjene upiši gimnaziju jer će te puno bolje pripremiti za faks nego tehnička škola.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
puma1400 kaže...
nixass kaže...

imaš krivu percepciju o koječemu..

 tko?
ja?
 da, ti. bez uvrede. samo komentiram
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
nixass kaže...
 da, ti. bez uvrede. samo komentiram
 nema uvrede. ali mi ti samo pokušaj "popraviti" percepcijuu--
Steve Jobs je moj uzor! haha http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
Bili kaže...
ludimata kaže...

gimnazijalci su bolje potkovani za mat i fiz,jer je puno opsirniji program njih,al tehnicke su skole sto se tice vezano za tehniku.tu su gimnazijalci u minusu.iz iskustva znam da ce ti vise treat ovo prvo

Ne bih rekao pa 90% gimnazijalaca bi blenulo kad bi im se spomenuo napon,gibanja i slicno jednino sto
naucis u gimanaziji to je strebat.Tako da nakon skolovanaj znas isto ko sto si znao na kraju 8 razreda.
Mat u teh.skolama naucis odlicno jer ju rabis u praksi isto kao i fiz,za razliku od gimnazije.
  Dečko, ako ne znaš šta je napon u 8.r., imaš 1. U prirodoslovno-matematičkim sigurno ne znaju ništa o tome, al glavno da ti znaš. Ja da i hoću ići u tehničku, to bi bilo nemoguće jer je tamo disciplina nemoguća. Tamo se upisuju samo oni koji se ne mogu nigdje drugdje (govorim o svom području, za druge ne znam), a u ZG mi se ne da ići jer sam udaljen cca 60 km. Ja ću sljedeće godine u gimnaziju. Još nisam siguran šta ću biti, kažu da se to s vremenom iskristalizira tamo. 
The cake is a lie! F*ck Master Chief and his assault rifles and rocket launchers. He only needs a F*CKING CROWBAR!
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

ok,,,hvala svima.,,

jos cu vidjeti i porazgovarati sa nekim starijim ljudima i pametnijima od mene:)

mislim da moze lock

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

Ja sam u gimnaziji i znam kak je. Mislim da bi ti bolji izbor bio gimnazija!!!

UPOZORENJE:ovaj sadržaj nema veze s stvarnim životom i odabran je slučajno!!! Kamen do kamena palača,cigan do cigana Pitomača.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
Stark kaže...

ok,,,hvala svima.,,

jos cu vidjeti i porazgovarati sa nekim starijim ljudima i pametnijima od mene:)

mislim da moze lock

 haha..
razgovaraj i postaj njihova mišljenjaa..


sumnjam da ćeš dobit lock jer ima još dooosta ljudi kojih zanima isto ovo..
Steve Jobs je moj uzor! haha http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

Ja sam trenutno maturant Pete i vrlo siguran sam u ovo:

1. Najbolji ucenici Lijepe Nase (tu mislim na najbolje natjecatelje /matematika, informatika, fizika, kemija/ - ergo one koji fakat rasturaju) posljednjih par godina dolazili su iz:
Osijeka (III. gimnazija)
Splita (takodjer III. gimnazija)
Varazdina (Prva gimnazija)
Zagreba (V. i XV. gimnazija)
nekoliko njih doslo je iz manjih mjesta (kao recimo Kriz i Prelog), ali to su bili "izolirani" slucajevi koji su uspjeli vise-manje samo svojim radom

 

2. Medju najboljima natjecateljima na drzavnim natjecanjima iz predmeta koji postoje u gimnazijama, vrlo rijetko se nadje netko iz tehnicke skole. Recimo iz informatike (programiranje, da budem precizniji), u posljednje 3 godine niti u jednom razredu nije se nasala niti jedna osoba medju prva tri a da je u isla u tehnicku skolu.


3. Prosjecni ucenici iz osnovne u gimnaziji ce steci dobre radne navike. (Kod nas je latinski dusu dao za to. ;) )


4. Prosjecni ucenici iz osnovne u tehnickoj ce skoli vjerojatno postati ispodprosjecan jer ce ga povuci "necivilizirani balavci" prema dolje.


5. Osobno smatram da ce onaj tko zavrsi gimnaziju biti pismeniji, a samim time da ce se moci baviti s vise stvari u zivotu. Nece biti u karuc zapregnuti cilas.


6. Los ucenik ce bit jednako los bilo gdje.

 

Iz 1. i 2. mozemo zakljuciti da ako zelis biti najbolji, izbor ti nije velik. Ako si prosjecan i zelis si omoguciti rad, upisujes gimnaziju. Ako znas sto ces raditi i ne zelis se pretjerano zamarati bilo cime ostalim, upisujes tehnicku skolu. Nadam se da ce ti pomoci!

S štovanjem, brahle!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
brahle kaže...

Ja sam trenutno maturant Pete i vrlo siguran sam u ovo:

1. Najbolji ucenici Lijepe Nase (tu mislim na najbolje natjecatelje /matematika, informatika, fizika, kemija/ - ergo one koji fakat rasturaju) posljednjih par godina dolazili su iz:
Osijeka (III. gimnazija)
Splita (takodjer III. gimnazija)
Varazdina (Prva gimnazija)
Zagreba (V. i XV. gimnazija)

 prov, bravo na tomU:

drugo,
rezultati državnih natjecanja iz fizike, matematike, kemije:

od prvog do desetog mjeseta: Matematičke Gimnazije, odnosno MIOC (Split, Zagreb..), eventualno ako neki lumen upadne iz neke druge Gimnazije (!) ali  stvarno teško.

i sada neka mi netko kaže da u srednjoj ne dobiva se dovoljno znaja iz tih predmeta..
Steve Jobs je moj uzor! haha http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

ti mis da ja ne znam dobro mat

ima sam 5 sati tj, jer mi je razrednica bila iz mat

i sad se ja mogu smijat ljudima na faksu jer ima par

ne par nego iviše iz mioca šta nisu prošli mat na faksu

pa sad vi kako hoćete

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upis u srednju skolu

Ja sam ti zavrsio za tehnicara za racunalstvo i smatram da sam vise o struci naucio na ovom forumu i na netu nego li u skoli sasvim ti je svejedno po mom misljenju upisi sto laksu srednj tako ces moc na upisim zeznut one iz tezih skola jer ces imat vise bodova

Bagi !
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 1:20 (Bagi).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
Prije bih rekao da u posljednjih par godina dominiraju Peta i Petnaesta (tim redom), al dobro.
S štovanjem, brahle!
16 godina
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
razor1911 kaže...

Aj ti za pilota;)

 Pa ak hoce lovu, to je definitivno najbolje placen posao. I uvijek imas osiguran posao, i kod nas i vani... Uz to, i gradjevina nije losa, cijene nekretnina su jako porasle (ovaj sad manji pad ce drzava sufinancirat, pa cijene opet idu jako gore), tako da je i to jako dobro placen posao i ima dobru buducnost. IT je uglavnom sranje sto se tice love, prosjecan radnik na gradilistu ima vecu placu od prosjecnog admina ili programera...
Think locally, act globally...
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

Kaj se tiče plaće možda vani inače neznam zakaj sam čitao da su plaće u IT industriji najveće od svih zanimanja u Hrvatskoj!!!

Kaj se tiče natjecanja gimnazije se ne natječu protiv strukovnih škola nego gimnazije-gimnazije i strukovne-strukovne zato nema nikog tako je za mat i eng a i ostale predmete. Što se tiče računalstva neznam kaj učite al mi radimo programiranje 2. i 3. razred...

 

Evo npr. znam da u 13.-toj ima hrpa ljudi koji doslovno neznaju upalit kom... a gimnazija je mogu znat mat i fiz a kaj im to znači za FER ak neznaju komp upalit?

Znači da ipak ima i gimnazija gdje se upisuju oni koji nemaju kuda drugdje ić a ne služe samo tehničke škole za to i ostale strukovne...

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

Ah... Pravi computer science i ne ukljucuje kompjuter... Recimo Dijkstra, jedan od najvecih u (kratkoj) povijesti, nije nikada imao racunalo! A bez njega bi, recimo, internet danas bio puno, puno sporiji! 

 

Na natjecanjima iz informatike, fizike i kemije se djaci strukovnih skola natjecu u istim kategorijama kao i gimnazijalci. Na matematici postoji B kategorija (za sve ne-matematicke skole), ali svatko se iz nje moze natjecati u A kategoriji. 

Sa štovanjem, brahle!
15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

znam sta pricam..integrali,derivacije,diferencijalne i parcijalne jednadjbe,.......a pogotovo diferencijalne jednadjbe.....jes iso ti tehnicku?jel ides na fak li si ga zavrsio?pa znas o cem pricas?

15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
Seky kaže...
AA-d00d kaže...
Riteh0201 kaže...
 Dobro onda lipo dođi na bilo koji tehnički fakultet pa ćemo vidit ko kupi najbolje ocjene i bodove. Viruj mi velika većina gospode iz tehničkih škola jedva prolaze
ja sam i sam bio gimnazijalac i sad imam frendove koji idu samnom na fax, a zavrsili su tehnicku skolu, i ja dok dobivam petice i cetvorke oni jedva prolaze i to iz predmeta koji su oni imali u tehnickoj skoli a ja bogec nisam.

 I ja sam pričo sa nekim ljudima koji su sad na faksu i to kako ti pričaš ispada da su svi takvi što nije istina. Vjeruj mi iz prve ruke saznajem da ONI IZ TEHNIČKIH ŠKOLA su davali instrukcije GIMNAZIJALCIMA i profesori koji imaju predrasude daju petice gimnazijalcima, a tehničare jedva puste... Pitam ja vas koji idete u gimnaziju koje zanimanje imate ako ne završite fakultet?

Prije 15 godina kad su svi odlični išli u strukovne škole nebi ovako pričali.
zato i ides  u gimnaziju,da bi iso dalje na faks!!!

A vezano uz državnu maturu zašto se ne napišu testovi za strukovne škole za naš program a ne da svi pišu to gimnazijskom programu?
 
15 godina
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

Djeco, djeco mala, sve ovisi o vama, a ne o školi. Sve ovisi o trudu pojedinca. Ja sam u osnovnoj bio ispodprosječan (prolazio sam sa 3 i 4), jer su me više zanimale neke druge stvari nego osnovna škola (računala, astronomija ...). S slabim ocjenama sam upisao tehničar za računalstvo (jedva, jedvice). Budući da me to gradivo jako zanimalo, rasturao sam srednju (prolazio sa 4 i 5) s minimalno učenja. Inače sam išao sa samim "jebivjetrima" u razred. Nakon toga upisao sam fakultet (FOI), završio za 5 godina (jedan pad godine, ali zbog projekta na kojem sam radio, nisam imao vremena za ništa drugo). Tjekom studiranja davao sam instrukcije ljudima sa FER-a iz matematike, struktura podataka, programiranja... Kad sam došao na faks, knjiga koju su nam dali (koju su dali i studentima na FER-u na prvoj godini), bila je knjiga koju smo mi koristili u srednjoj. Tako da sam dosta toga već znao iz srednje, istina, ne sve. Sve ovisi o pojedincu i vremenu koje je on spreman uložiti u učenje ili usavršavanje naučenog. Istina je da oni iz gimnazije imaju bolje radne navike, jer je tamo takva "atmosfera", ali opet je istina da oni iz tehničkih škola imaju jače predznanje o tehničkim stvarima. Ali opet da napomenem da to ovisi od pojedinca do pojedinca. Tako draga dječice, ne se zamarati sa time koja je škola bolja, nego ono što volite raditi , primite knjige u ruke i počnite učiti, nitko vam to znanje neće uliti u glavu u školi...

"Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way." Charles Bukowski
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
Bili kaže...
ludimata kaže...

gimnazijalci su bolje potkovani za mat i fiz,jer je puno opsirniji program njih,al tehnicke su skole sto se tice vezano za tehniku.tu su gimnazijalci u minusu.iz iskustva znam da ce ti vise treat ovo prvo

Ne bih rekao pa 90% gimnazijalaca bi blenulo kad bi im se spomenuo napon,gibanja i slicno jednino sto
naucis u gimanaziji to je strebat.Tako da nakon skolovanaj znas isto ko sto si znao na kraju 8 razreda.
Mat u teh.skolama naucis odlicno jer ju rabis u praksi isto kao i fiz,za razliku od gimnazije.
  Pa šta se onda bunite na ispite prema gimnazijskom programu ako oni ništa ne znaju?
The cake is a lie! F*ck Master Chief and his assault rifles and rocket launchers. He only needs a F*CKING CROWBAR!
15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

Ako ideš u gimnaziju bit će državna matura na koji si možeš uzet informatiku! A državnu maturu svi fakulteti primaju.

UPOZORENJE:ovaj sadržaj nema veze s stvarnim životom i odabran je slučajno!!! Kamen do kamena palača,cigan do cigana Pitomača.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
DAXINHO146 kaže...

cuj ja cu ic u tehnicku smjer informatika.. jer gle ak ja ne zelim ic na faks kasnije mogu zaradjivat za kruh.. Gimnazijalci nista!

 teško ces nac posao u danasnje vrijeme sa srednjom skolom, neki ne nađu s faksom posao... moj prijedlog je idite u gimnaziju, namucite se na faksu i živite sretan život ;)
jučer sam overclockal WC-papir :P :P :P
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice