MCSA certifikat

poruka: 175
|
čitano: 58.587
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat
pitanje

Nedavno sam završio MCSA akademiju u Infokatedri i stekao status Microsoft Certified Systems Administrator i Microsoft Certified Professional i prije toga sam se školovao u Algebri za sistemskog i mrežnog administratora i nikako ne mogu nači posao u struci.

 

Događa mi se da me na razgovoru na posao pitaju da li znam konfigurirati firewall i takve stvari jer neki poslodavci uopće ne znaju što je mcsa.Mršti se

 

Sad se nažalost pitam da li je vrijedilo istovariti cca 16.000 kn za mcsa akademiju i ulagati u znanje kad se svi poslovi dobivaju preko veze a ne znanjem.

 

Molio bih da mi kažete svoja iskustva i možda prijedloge kako nači posao u IT u Hrvatskoj, jer već sam spreman raditi i na baušteli Sramim se

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Nažalost, odgovor bi bio "nađi vezu!". Možda si ipak tražio na pogrešnim mjestima?


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
autorov komentar
naxeem kaže...

Nažalost, odgovor bi bio "nađi vezu!". Možda si ipak tražio na pogrešnim mjestima?


 Javljao sam se na oglase za Sistem Administratore i sl.  sa burze, posao.hr i mojposao.net sajta, bio na dvadesetak razgovora za posao, međutim bolje od javit ćemo vam se itd. nisam dosada čuo.

Naravno kolega da sam probao preko veze ( rodbine, poznanika i sl.) nao ništa već mjesecima...

Pitam se jel uopće što vrijedi taj certfikat kod nasMršti se


16 godina
offline
RE: MCSA certifikat
Sta si; SSS ili VSS? Dob? To je trenutno bitnije od certifikata.
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat
autorov komentar

SSS, 23.godine.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MCSA certifikat
Scorpio kaže...
naxeem kaže...

Nažalost, odgovor bi bio "nađi vezu!". Možda si ipak tražio na pogrešnim mjestima?


 Javljao sam se na oglase za Sistem Administratore i sl.  sa burze, posao.hr i mojposao.net sajta, bio na dvadesetak razgovora za posao, međutim bolje od javit ćemo vam se itd. nisam dosada čuo.

Naravno kolega da sam probao preko veze ( rodbine, poznanika i sl.) nao ništa već mjesecima...

Pitam se jel uopće što vrijedi taj certfikat kod nasMršti se


 
Sistemaca se trazi na tone, problem je u iskustvu. Strucna sprema nije toliko bitna, probaj negdje raditi za pocetak tek toliko da skupis iskustvo, onda ce biti lakse.
Nazalost, sam MS certifikat danas ne znaci puno jer je hiperprodukcija MS certifikata, a brdo ekipe s tim certifikatima realno ima jako slabo znanje.
16 godina
offline
RE: MCSA certifikat
Scorpio kaže...

SSS, 23.godine.

 
Eh da, taj certifikat ti nece puno pomoci u ovom slucaju u smislu visokoplacenog posla.

Certifikat kaze da nesto znas ali godine kazu da nemas iskustva.


No s obzirom da si SSS, morao si barem nesto napravit da ti zamijete zivotopis. Mozda se javljas na krive ponude. Trebas traziti ponude gdje traze "junior sistemca" ili pripravnika.

Ja bi na tvojem mjestu nasao bilo kakav posao u struci i upisao barem neko veleuciliste jer SSS u tvojoj generaciji nema sta traziti u ITu pogotovo nakon sto je FER uveo bolonju s kojom je srozao kriterij i prakticki sada "stancaju" inzinjere. Znaci ako se negdje dobro ne "uguzis" kroz narednih 5 godina, imati ces problema jer ce ti konkurirati hrpa bakalara (baccalarius) i magistara koji su trenutno u hiperprodukciji jer Hrvatskoj ocajnicki fali IT strucnjaka a poslodvaci ostaju vise manje isti i "pale" se na titule.

Pogledaj Tehnicko Veleuciliste - Racunarstvo, ima smjer Racunalne mreze a i imas pogodnosti na CISCO i IT akademiji (MS certifikati). Sve traje 3 godine.

Sretno!
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Mišljenja sam da mu je certifikat važan. Većina poslodavaca koji su tzv. ljudi iz struke radije će vidjeti MS certifikat od bakalarske titule. Nažalost, poprilično su srezali kvalitetu diplome, jer je su odrezali dobar dio kvalitetnog programa, a onaj koji su ostavili, također su skratili i olakšali. Kako svjedočim bakalarima, a i sam studiram po starom sistemu, vidim razliku i osobno bih prije zaposlio bilo koga s MS certifikatom, nego bakalarskom titulom.

Sam certifikat nudi konkretno znanje, dok bakalarska titula ne garantira ništa. Dok god bakalarsku ili magistarsku titulu budu mogle dobiti osobe koje ne razumiju razliku između cachea u disku i cachea na procesoru ili koje nakon diplome nisu u stanju konfigurirati vlastiti router, do tada će vjerujem, svako zaposlenje takvog bakalara ili magistra biti kratkoročno.

 

@Iggy

Izjava da "hrpa MS certificiranih ima jako slabo znanje" prilično je oštra i hrabra izjava s obzirom na priznanje koja ta titula nosi svugdje u ozbiljnom IT svijetu (vani). Na takvu izjavu imaš pravo tek kada položiš barem neke ispite za certifikat.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 8:32 (naxeem).
16 godina
offline
RE: MCSA certifikat
naxeem kaže...

Mišljenja sam da mu je certifikat važan. Većina poslodavaca koji su tzv. ljudi iz struke radije će vidjeti MS certifikat od bakalarske titule. Nažalost, poprilično su srezali kvalitetu diplome, jer je su odrezali dobar dio kvalitetnog programa, a onaj koji su ostavili, također su skratili i olakšali. Kako svjedočim bakalarima, a i sam studiram po starom sistemu, vidim razliku i osobno bih prije zaposlio bilo koga s MS certifikatom, nego bakalarskom titulom.

Sam certifikat nudi konkretno znanje, dok bakalarska titula ne garantira ništa. Dok god bakalarsku ili magistarsku titulu budu mogle dobiti osobe koje ne razumiju razliku između cachea u disku i cachea na procesoru ili koje nakon diplome nisu u stanju konfigurirati vlastiti router, do tada će vjerujem, svako zaposlenje takvog bakalara ili magistra biti kratkoročno.

 

@Iggy

Izjava da "hrpa MS certificiranih ima jako slabo znanje" prilično je oštra i hrabra izjava s obzirom na priznanje koja ta titula nosi svugdje u ozbiljnom IT svijetu (vani). Na takvu izjavu imaš pravo tek kada položiš barem neke ispite za certifikat.

 

 Ta izjava je pokrice s terena. Nazalost, puno MCxx "necega" je cisti braindump, u praksi neiskoristiv. Kad odes, recimo, na Windayse i usporedis s drugim forumima / konferencijama, Windaysi izgledaju smijesno. Šutim
Primjerice, mi trazimo brdo MS-asa, 90% ih otpadne na prva tri pitanja koje damo jer nemaju pojma o praksi. A sto se tice situcije vani, MS i nije nesto cijenjen, naci ces puno lakse posao s necim specificnijim.
SSS/VSS prica je skroz zasebna tema, kod nas nazalost ni nema nekog "pravog" studija, od VSS-a se barem moze ocekivati da je sistematican i da poznaje neke tehnicke elemente interesantnije u projketima.
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Nemam iskustva s MCSA, ali MCSD bi se pokazali ok koliko sam vidio.

Imao sam neka grozna iskustva u domaćoj hosting firmi (i od tada ne poslujem s našima) baš sa njihovim stručnjacima, pa možda djelomično i stoji to što govoriš. Međutim, reći da baš nitko ne valja... barem ne mnogi (hrpa)... Čini mi se preoštro.

 

Što se prakse tiče, pa moraju negdje početi, zar ne? Praksu ne mogu steći doma, a nije nužno da im pružiš upravljanje nekim mission-critical sistemom, već ideš polagano.

 

VSS je jedna tužna priča u nas, čast iznimkama.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: MCSA certifikat
naxeem kaže...

Nemam iskustva s MCSA, ali MCSD bi se pokazali ok koliko sam vidio.

Imao sam neka grozna iskustva u domaćoj hosting firmi (i od tada ne poslujem s našima) baš sa njihovim stručnjacima, pa možda djelomično i stoji to što govoriš. Međutim, reći da baš nitko ne valja... barem ne mnogi (hrpa)... Čini mi se preoštro.

 

Što se prakse tiče, pa moraju negdje početi, zar ne? Praksu ne mogu steći doma, a nije nužno da im pružiš upravljanje nekim mission-critical sistemom, već ideš polagano.

 

VSS je jedna tužna priča u nas, čast iznimkama.


 Pa bas zato jer smo u problemima s trazenjem ljudi to i govorim. Nazalost, veliki broj ljudi stekne certifikate bubanjem napamet, bez pravog znanja. A kad dodje do situacije da negdje trebaju poceti raditi, ne zele poceti kao pripravnici jer su "certificirani".
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Mislim da je lakše steći diplomu bubanjem na pamet, nego certifikat. Ovisi o tipu ispita, ali na svoje oči gledam tudume koji pokušavaju naučiti programiranje na pamet tako da memoriraju primjere. Misle da će skužiti shemu, samo što je za razliku od matematike koju tako prolaze, programiranje tvrd orah jer nema neki apsolutni model rješavanja. Iznenadio bi se koliko studenata ima dobre ocjene iz nekih matematika (analize najviše), a nisu sposobni iz glave napisati program za zbrajanje dva broja.

 

A to s pripravničkim stažom, well, treba imati jako debeo obraz za tražiti radno mjesto koje ne znaš raditi. Svatko sam zna koliko zna, pa je nerealno uopće pitati raditi nešto što ne može. Osobno nikada ne bih prihvatio posao za koji nisam 99% siguran da ga mogu i obaviti, jer u suprotnom riskiram ekonomsku štetu koja jednostavno nije prihvatljiva u produkcijskom okruženju. Da ni ne spominjem da je gubitak ugleda koji se tako dobije najobičnije tržišno samoubojstvo.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 10:38 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

@Iggy

Ja sam masno platio i odslušao za MCSE zbog tri razloga:
1. Zbog sebe, jer želim znati više i ići dalje
2. Nemam završeni faks
3. Da se izdvojim od mase koji tvrde da su "infromatičari"!


Moje 8g iskustvo je pretežno sb enviroment (workgroups) do max 20 računala, a od domena sam bježao, jer sam tada mislio da je to svijetsko čudo. Dok vidim da je danas u sb enviromentu slabo iskorišten i 90% nepotreban.

Polako čitajuči knjige i davajući ispite vidim riješenja koji MCSA/MCSE nudi ali se ne primjenjuju zbog:
- piratstvo
- ne shvačanje potrebe za time kao npr. security
- firme sa računalnim sustavima sa 250+ računala možeš nabrojat na prste
- sam sam i moram biti one-man-band

Ali se slažem sa tobom, osobno sam ispravljao ljude sa MCSA/MCSE certifikatima koji sjednu za server sprčkaju ga i kidnu, a ja moram to ispravljati jer me komitent zajaši jer mu ne radi aplikacija koja je postavljena od "nas" na istom serveru a aplikacija je radila do jučer!

Problem je također i u našem tržištu, tj. slabo ćete nači posao gdje dolazi Vaš certifikat do full iskoristivosti!

zato sanjam o budućem poslu gdje: radim/imam tim stručnjaka, 250+ računala, 10+ servera, dislociranim lokacijama, itd. gdje mogu svoje skoro stčeno znanje iskoristiti u praksi i unaprijeđivati ga.

A ne da moj certifikat je samo benifit firmi ako je Microsoft partner jer inače bih mogao guzicu brisati sa time.

Dajte priliku ljudima da rade u takvim sustavima kako bi stekli potrebno iskustvo, a ne čekajte da Vam se pojave odjedamput na vratima sa tim praktičnim iskustvom!

VSS ne proizvodi sistematične ljude, jer to je ljudska osobina koji je vrlo teško naučiti, a i sam faks to ne daje jer je to isto institucija koja imam brain dumpove (skripte) i sve se da naštrebat.

Sistematični ljudi su ljudi sa takvim poslovno-životnim navikama, a ne sa diplomom!

Za kraj evo i primjera gdje i sam Microsoft sebe šamara:
Sada čitam 70-350: ISA 2004 (bla bla bla), ISA Server se MORA stavljati na server koji NIJE član domene  u slučaju provale da ne mogu se zakačiti na domenu. Onda ZAŠTO ISA server se nalazi na Windows SBS 200x Premium???


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.", Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: MCSA certifikat
Jogamod kaže...

2. Nemam završeni faks

VSS ne proizvodi sistematične ljude, jer to je ljudska osobina koji je vrlo teško naučiti, a i sam faks to ne daje jer je to isto institucija koja imam brain dumpove (skripte) i sve se da naštrebat.

Sistematični ljudi su ljudi sa takvim poslovno-životnim navikama, a ne sa diplomom!


 
Da, ti ljudi se 6 godina opijaju i provode, nesto malo uce/prepisu i to je to?

Hajde radje suti o necemu sto si i sam rekao da nisi okusio.
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
dado kaže...
Jogamod kaže...

2. Nemam završeni faks

VSS ne proizvodi sistematične ljude, jer to je ljudska osobina koji je vrlo teško naučiti, a i sam faks to ne daje jer je to isto institucija koja imam brain dumpove (skripte) i sve se da naštrebat.

Sistematični ljudi su ljudi sa takvim poslovno-životnim navikama, a ne sa diplomom!


 
Da, ti ljudi se 6 godina opijaju i provode, nesto malo uce/prepisu i to je to?

Hajde radje suti o necemu sto si i sam rekao da nisi okusio.
 Dado, ja kušam faks, na kraju sam i mogu ti reći jednu veliku istinu: samo treba vremena...

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
Scorpio kaže...

Nedavno sam završio MCSA akademiju u Infokatedri i stekao status Microsoft Certified Systems Administrator i Microsoft Certified Professional i prije toga sam se školovao u Algebri za sistemskog i mrežnog administratora i nikako ne mogu nači posao u struci.

 

Događa mi se da me na razgovoru na posao pitaju da li znam konfigurirati firewall i takve stvari jer neki poslodavci uopće ne znaju što je mcsa.Mršti se

 

Sad se nažalost pitam da li je vrijedilo istovariti cca 16.000 kn za mcsa akademiju i ulagati u znanje kad se svi poslovi dobivaju preko veze a ne znanjem.

 

Molio bih da mi kažete svoja iskustva i možda prijedloge kako nači posao u IT u Hrvatskoj, jer već sam spreman raditi i na baušteli Sramim se

 

Hvala unaprijed

 
savjet je da probas s onime sto su ti i drugi komentirali vec ovdje.. nadjes neki posao kao junior admin ili slicno.. ili jednostavno kao informaticar negdje.. igdje. da steknes iskustvo. to je bitno. i onda se tamo probijas i ucis kroz praksu.
ja se bez ikakvoga certifikata vec 7-8 godina bavim stvarima iz podrucja za koja si se ti skolovao i ponekad mi ponude nekih firmi same dodju bez da i trazim drugo radno mjesto.
sretno
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
dado kaže...
Da, ti ljudi se 6 godina opijaju i provode, nesto malo uce/prepisu i to je to?

Hajde radje suti o necemu sto si i sam rekao da nisi okusio.
Obzirom da imam i 2 završena faksa, a imam i MSCE, mislim da VSS znanje nije di do koljena znanju koje se stekne učenjem za certifikate. Naravno, pod osnovnim uvjetom da se i jednom i drugom pristupa ozbiljno.
VSS znanje je uglavnom zastarjelo, skoro pa neupotrebljivo u praksi, a jedine prednosti školovanja na faksu su puno više slobodnog vremena i dugotrajnije (čitaj uspješnije) stjecanje radnih navika.
Ponavljam, to je samo moje iskustveno mišljenje.
Što se tiče posla za MSCA, naravno da ga ima. Dapače, Hrvatskoj predstoji hitan uvoz informatičkih stručnjaka jer ih nema ni približno dovoljno, a admini su najviše na cijeni.
Za početak, svaka od 10-ak ozbiljnih hosting tvrtki u Hrvatskoj treba takav kadar. Kvalitetno (pismeno) složi CV, unesi svoja specijalistička znanja i iskustvo, pa garantiram više ponuda za posao. Osim samog znanja, budi spreman i na krvavi rad i to je to.
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat

Slazem se sa Old Iggy, stvar je u iskustvu i znanju. Danas nije tesko poloziti MCSA certifikat zahvaljujuci brojnim brain dumpovima na internetu...

 

Prisustvovao sam nekim MS predavanjima i iznenadio se kakvih sve polaznika ima, prelako shvacaju IT i misle da je to nesto sto se samo nauci. Upisat cu ja seminar i to je to. A, ne ide to tako.

 

Treba provesti puno sati u praksi da bi se nauceno zapravo i shvatilo, a onda vise manje nije bitno imas li certifikat ili ne, ali ti moze pomoci kod zaposlenja...

 

Na svakom razgovoru za posao novosteceni MCSA (bez iskustva) bi trebao pasti, osim ako se ne trazi totalni pocetnik. Jedno je imati certifikat i "da, cuo sam za to" i stajati iza tog certifikata.

 

Ja trenutno ucim MS Windows 2008 server i planiram upisati MCSA kad izade akademija za novi server, jel mi je glupo polagati 2K3 kad je 2K8 pred vratima...


Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MCSA certifikat
autorov komentar

Thnx na savjetima ljudi.

 

Traže se sistem admini kod nas ali te nitko neče zaposliti kad imate ograničeno iskustvo a opet morate negdje započeti da bi skupili iskustvo - poput začaranog kruga...

 

Trebalo mi je skoro pet mjeseci da završim MCSA akademiju (sa predavanjima) i ne bi ju završio da sam samo bubao jer su pitanja na ispitima takva da pred vas stavljaju određeni problem koji treba riješiti i bez razumijevanja problematike i rada servera nije moguće postići 80% točnih pitanja koliko je potrebno za prolaz.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
Sljaker kaže...
Obzirom da imam i 2 završena faksa, a imam i MSCE, mislim da VSS znanje nije di do koljena znanju koje se stekne učenjem za certifikate. Naravno, pod osnovnim uvjetom da se i jednom i drugom pristupa ozbiljno.
VSS znanje je uglavnom zastarjelo, skoro pa neupotrebljivo u praksi, a jedine prednosti školovanja na faksu su puno više slobodnog vremena i dugotrajnije (čitaj uspješnije) stjecanje radnih navika.
Ponavljam, to je samo moje iskustveno mišljenje.
 Ja nisam završio dva faksa, ali već godinama uz studij radim u struci i mogu samo potvrditi podebljano. Da vodim firmu (planiram) diploma mi ništa nebi značila jer sam vidio i previše diplomiranih NemamPojma. Zapošljavanje definitivno ide preko real-life testa.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 16:42 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
Scorpio kaže...

Thnx na savjetima ljudi.

 

Traže se sistem admini kod nas ali te nitko neče zaposliti kad imate ograničeno iskustvo a opet morate negdje započeti da bi skupili iskustvo - poput začaranog kruga...

 Pa i nije baš tako...
Svaka iole ozbiljna IT tvrtka itekako shvaća da je tvoj certifikat samo dobra podloga za učenje. Nadalje, svaka ozbiljna IT tvrtka će jako radi uzeti pripravnika sa certifikatom i "ubaciti" ga u svoju mašineriju za stjecanje iskustva. Osim toga, trebaš znati da dobri admini rado prenose svoja znanja "gladnim ušima" :) pa je lako naći mentora.
Jedino, ne očekuj da ćeš imati primanja pravog admina dok god ne stekneš potrebna praktična znanja. Recimo, mislim da nećeš moći preći 5K kn na početku.
Kako ćeš prepoznati "ozbiljnu IT tvrtku"?
Pa, vjerojatno će od tebe tražiti jednostranu vjernost na neki duži rok pod prijetnjom masne odštete, vjerojatno će htjeti sklopiti ugovor o tajnosti podataka i vjerojatno će ti uvjetovati daljnje službeno školovanje na račun i po potrebama tvrtke.
Ima takvih više nego što misliš...
16 godina
offline
RE: MCSA certifikat
Jogamod kaže...

@Iggy

Ja sam masno platio i odslušao za MCSE zbog tri razloga:
1. Zbog sebe, jer želim znati više i ići dalje
2. Nemam završeni faks
3. Da se izdvojim od mase koji tvrde da su "infromatičari"!


Moje 8g iskustvo je pretežno sb enviroment (workgroups) do max 20 računala, a od domena sam bježao, jer sam tada mislio da je to svijetsko čudo. Dok vidim da je danas u sb enviromentu slabo iskorišten i 90% nepotreban.

Polako čitajuči knjige i davajući ispite vidim riješenja koji MCSA/MCSE nudi ali se ne primjenjuju zbog:
- piratstvo
- ne shvačanje potrebe za time kao npr. security
- firme sa računalnim sustavima sa 250+ računala možeš nabrojat na prste
- sam sam i moram biti one-man-band

Ali se slažem sa tobom, osobno sam ispravljao ljude sa MCSA/MCSE certifikatima koji sjednu za server sprčkaju ga i kidnu, a ja moram to ispravljati jer me komitent zajaši jer mu ne radi aplikacija koja je postavljena od "nas" na istom serveru a aplikacija je radila do jučer!

Problem je također i u našem tržištu, tj. slabo ćete nači posao gdje dolazi Vaš certifikat do full iskoristivosti!

zato sanjam o budućem poslu gdje: radim/imam tim stručnjaka, 250+ računala, 10+ servera, dislociranim lokacijama, itd. gdje mogu svoje skoro stčeno znanje iskoristiti u praksi i unaprijeđivati ga.

A ne da moj certifikat je samo benifit firmi ako je Microsoft partner jer inače bih mogao guzicu brisati sa time.

Dajte priliku ljudima da rade u takvim sustavima kako bi stekli potrebno iskustvo, a ne čekajte da Vam se pojave odjedamput na vratima sa tim praktičnim iskustvom!

VSS ne proizvodi sistematične ljude, jer to je ljudska osobina koji je vrlo teško naučiti, a i sam faks to ne daje jer je to isto institucija koja imam brain dumpove (skripte) i sve se da naštrebat.

Sistematični ljudi su ljudi sa takvim poslovno-životnim navikama, a ne sa diplomom!

Za kraj evo i primjera gdje i sam Microsoft sebe šamara:
Sada čitam 70-350: ISA 2004 (bla bla bla), ISA Server se MORA stavljati na server koji NIJE član domene  u slučaju provale da ne mogu se zakačiti na domenu. Onda ZAŠTO ISA server se nalazi na Windows SBS 200x Premium???


 
Ajmo od pocetka... IT u hrvata trazi brdo ljudi, jos malo pa cemo uvoziti izvana. Svi integratori traze ljude, gdje si sve tocno trazio posao?
Samo za kraj... Nitko SBS ne smatra ozbiljnim serverom. Cak ni MS.
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
dado kaže...
Jogamod kaže...

2. Nemam završeni faks

VSS ne proizvodi sistematične ljude, jer to je ljudska osobina koji je vrlo teško naučiti, a i sam faks to ne daje jer je to isto institucija koja imam brain dumpove (skripte) i sve se da naštrebat.

Sistematični ljudi su ljudi sa takvim poslovno-životnim navikama, a ne sa diplomom!


 
Da, ti ljudi se 6 godina opijaju i provode, nesto malo uce/prepisu i to je to?

Hajde radje suti o necemu sto si i sam rekao da nisi okusio.
Tko kaže da nisam bio na faksu, guro ja 3 godine na PMF Math za ing. math-a, da mi stari nije preminuo tada, odvalio bih to do kraja te bi sada zajedno pljuvali po ljudima poput mene.
 

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.", Albert Einstein
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
Old Iggy kaže...
Ajmo od pocetka... IT u hrvata trazi brdo ljudi, jos malo pa cemo uvoziti izvana. Svi integratori traze ljude, gdje si sve tocno trazio posao?
Nudiš bolje plačeni posao?? :)
Trenutno radim već dvije godine u jednoj firmi kao šef tehn odjela i zadovoljan sam, ali sam otvoren za bolje ponude :)
Old Iggy kaže...
Samo za kraj... Nitko SBS ne smatra ozbiljnim serverom. Cak ni MS.

100 % se slažemo ovdje, ali nije mi jasno zašto sada to još više Microsoft razvija i "forsira"(SBS 2008 i Windows Essential Business Server 2008)

Odslušao sam u Recro-u marketing za Microsoft, gdje oni nas integratore/prodavače uvjerava da je SBS dar s neba Šutim... baš ono što pravom SB envirementu treba ... bla bla bla

Ukratko M$ svijesno forsira/gura smeće manjim i srednjim korisnicima samo zato što je povoljan kada se uzme u obzir da jedna SBS licenca pokriva sve licence unutar samoga sebe što bi se trebalo inače posebno plačati!

 

Joj da, licenciranje kod M$-a, e to je tema za sebe ...

 

 

 

"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.", Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 22:21 (Jogamod).
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat
Scorpio kaže...

Thnx na savjetima ljudi.

 

Traže se sistem admini kod nas ali te nitko neče zaposliti kad imate ograničeno iskustvo a opet morate negdje započeti da bi skupili iskustvo - poput začaranog kruga...

 

Trebalo mi je skoro pet mjeseci da završim MCSA akademiju (sa predavanjima) i ne bi ju završio da sam samo bubao jer su pitanja na ispitima takva da pred vas stavljaju određeni problem koji treba riješiti i bez razumijevanja problematike i rada servera nije moguće postići 80% točnih pitanja koliko je potrebno za prolaz.

 

Bori se i sretno ... to je sve kaj ti imam za reč, jer samo od sebe neće ti doći.

 

P.S. Gdje si bio u 12 mj. kada sam imao ludnicu ;)


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.", Albert Einstein
16 godina
offline
RE: MCSA certifikat
Jogamod kaže...
Tko kaže da nisam bio na faksu, guro ja 3 godine na PMF Math za ing. math-a, da mi stari nije preminuo tada, odvalio bih to do kraja te bi sada zajedno pljuvali po ljudima poput mene.
 

 
Ne pljujem ja po ljudima bez faxa.


Ima ljudi sa diplomom cije znanje ne zasluzuje taj papir, tako i sa certifikatima. Znanje je najbitnije, tu cemo se svi sloziti.

 

Ali danas procedura zaposljavanja zahtjeva neki inicialni filter. Pa do te granice da neki filtriraju pristigle zivotopise po kljucnim rijecima (MVP, FER, PMF, VSS, CCNA..) bez da ih uopce citaju. A oni koji prodju filter idu na one razno razne psihotestove i sl Smijeh Znanje pokazujes tek na kraju. Recimo dok sam radio za Plivu osjecao sam se kao da se kandidiram za astronauta. Tek kad nas je ostalo par nakon 3 kruga raznih testiranja (psihotest, IQ, emocijonalna stabilnost, pogled na svijet,...) mogli smo pokazati sto znamo.

16 godina
offline
RE: MCSA certifikat
Jogamod kaže...
Old Iggy kaže...
Ajmo od pocetka... IT u hrvata trazi brdo ljudi, jos malo pa cemo uvoziti izvana. Svi integratori traze ljude, gdje si sve tocno trazio posao?
Nudiš bolje plačeni posao?? :)
Trenutno radim već dvije godine u jednoj firmi kao šef tehn odjela i zadovoljan sam, ali sam otvoren za bolje ponude :)
Old Iggy kaže...
Samo za kraj... Nitko SBS ne smatra ozbiljnim serverom. Cak ni MS.

100 % se slažemo ovdje, ali nije mi jasno zašto sada to još više Microsoft razvija i "forsira"(SBS 2008 i Windows Essential Business Server 2008)

Odslušao sam u Recro-u marketing za Microsoft, gdje oni nas integratore/prodavače uvjerava da je SBS dar s neba Šutim... baš ono što pravom SB envirementu treba ... bla bla bla

Ukratko M$ svijesno forsira/gura smeće manjim i srednjim korisnicima samo zato što je povoljan kada se uzme u obzir da jedna SBS licenca pokriva sve licence unutar samoga sebe što bi se trebalo inače posebno plačati!

 

Joj da, licenciranje kod M$-a, e to je tema za sebe ...

 

 

 

 Sto se tice posla, sve se da dogovoriti, dapace. Namigiva
A sto se tice SBS-a... Kako ono, ne smije imati previse procesora, a i jezgre ga zbunjuju? Namigiva
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Koliko mi je poznato, ni ne kuži razliku jezgara i procesora (što je OK).


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: MCSA certifikat

Svi ti certifikati su u biti samo bonus koji ti može donijeti blagu prednost nad nekim tvog akademskog stupnja ali bez certifikata. Iskustvo je mrak faktor. Ako imaš u životopisu već par poslova u struci, to je već biznis! A plaća ko plaća - ako nisi vezaš raste malo po malo..  takav je život. 

Samo.. ako uđemo u EU, onda smo tek nahrdali, jer će i Hrvatska dobit priliv jeftine radne snage iz Rumunjske, Bugarske i sl. pa tako ni informatička branša neće biti pošteđena srozavanja plaća.. Mršti se


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4
16 godina
neaktivan
offline
RE: MCSA certifikat

Ulazak u EU neće nužno smanjiti plaće jer smo i mi zapravo vrlo jeftino tržište. Cijene u IT struci su i dalje visoke. Pokazalo se da je jeftina radna snaga najčešće izrazito nekvalitetna jer se znanje u svakom slučaju skupo plaća, a struka je takva da je znanje jednostavno skupo jer zahtijeva konstantna ulaganja vremena i novca. U odsutnosti znanja i konstantnog napretka, gubi se konkurentan status na tržištu rada i tržištu proizvoda koji su outdated. Outsourcing i zamjena skuplje jeftinom radnom snagom pokazali su se kao generatori gubitaka. Zato su plaće u IT sektoru čak i porasle.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2008 0:10 (naxeem).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice