Promjena broja boja ?

poruka: 7
|
čitano: 2.937
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Promjena broja boja ?

Ovako potrebno mi je sljedeće..

 

Imam neke slikice-ikonice tj. tačnije hd grb-ove za PES6 koje moram da ubacim u sliku..naravno to radim preko odgovarajućeg programa GGS ( Game Graphic Studio ) i sad imam problem..

 

Naime podrška boja tj. slika mora da bude ovako :

 

64x64 ,8bits / 256colors

 

A meni se zadesi da dođe slika :

 

64x64, 8bits / 159colors

 

I sad mi je potrebno da tu sliku prebacim u ove gore boje jer inače ako je ubacim u program zavfrka se ona sama tj. promjeni boju a i zafkra mi sve ostale ikone ( grbove )

 

Potreban mi je program ili neki lagani tutorial/ pomoć kako da to uradim expresno i da bude valjano..

 

Hvala unaprijed !!

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena broja boja ?

Znaci kada ti mapiras svoje slike u 8 bitnu dubinu boja i takve ubacis u PES, prikazuju se pogresno?

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena broja boja ?
rustweaver kaže...

Znaci kada ti mapiras svoje slike u 8 bitnu dubinu boja i takve ubacis u PES, prikazuju se pogresno?

Znači prije ubacivanje u PES tj. određeni fajl iz baze slika prođe kroz ovaj program..i originalna slika ima 256colors i 8bits ali ja sam neke skinuo i pokusao uraditi u PS i sad mi snimi kao 256colors ali ovaj program očita kao manje boja i odmah je problem..ako je više on sebi reducira na 256 i opet je problem..neke uspijem ubaciti jer tačno budu 256 colors i ovih ostalih dimenzija..

Nemam potpis osim na licnoj
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena broja boja ?

E sad, meni je jos manje jasno zasto ti ne uspijeva. Skinuo sam si program i malo eksperimentiram s njime iako nemam PES, i uredno mi prebacuje slike u 8 bita.

 

Prije nego pocnes raditi sa 8 bitnim slikama moras znati neke stvari. Takve slike mogu imati najvise 256 boja ali i najmanje jednu boju. Koliko ce boja imati ovisi o tome koliko je razlicitih boja na slici, ako ih je vise od 256 koriste se odredeni algoritmi da bi se smanjio broj boja na 256, a ako ih je manje onda se obicno sve ostavlja tako kako jest. Ne znam zasto imas problema sa slikama koje imaju manje od 256 boja. Prvo sto mi je palo na pamet jest da se paleta boja ne podudara sa paletom boja PES-a, ali to nema smisla jer se 8 bitna grafika ne koristi vec jako dugo.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Promjena broja boja ?

Gle i ja svo vrijeme pokusavam da to odgonetnem ali ne idem na bolje..imal neki programcic koji bi to mogao da odradi na brzinu bez nekog velikog naprezanja..

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena broja boja ?

Gle gotovo svaki iole ozbiljniji editor slika ti omogucava igranje sa 8 bitnom paletom boja, photoshop, paint shop pro, gimp, biraj...

 

samo ne znam koliko ce to rijesiti tvoj problem buduci da jos uvijek nisam skuzio gdje tocno zapinje...

 

mozda da si to sve potkrijepio slikama...

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena broja boja ?
rustweaver kaže...

Gle gotovo svaki iole ozbiljniji editor slika ti omogucava igranje sa 8 bitnom paletom boja, photoshop, paint shop pro, gimp, biraj...

 

samo ne znam koliko ce to rijesiti tvoj problem buduci da jos uvijek nisam skuzio gdje tocno zapinje...

 

mozda da si to sve potkrijepio slikama...

Probat cu ako smognem nocas snage ili onda sutra..Sramim se

Nemam potpis osim na licnoj
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice