Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.584.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako si dosad bio na HD 6450 sta god da uzmes preporodit ces se.A koje naslove igras inace koji proceosr imas i koji monitor ? Vidim da ne mjenjas grafu cesto vec jednom u 10 godina pa ovaj savjet od Megatame nema neke koristi a i ne mogu si svi priustit da kupuju novu grafu svake 2 godine iako je to ispravno i slazem se sa kolegom Megatamom ali treba sve uzet u obzir.

6 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

6600 i miran si. Ako želiš da te duša boli, može i RTX 3050.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

U ovom trenutku mozda je najbolje jos malo pricekat da izdaju 4xxx i rdna3....nikad ne znas mozda iznenade nizim cijenama a visim performansama nego sto su sad.

Trziste je zatrpano rabljenim mining grafama a uskoro stize i Intelova ponuda pa nas to sve mozda pozitivno iznenadi kroz par mjeseci....

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

Ja sam imao Radeon HD 6450 iz neke 2011 godine što je dala svoje. Sada bih htio nešto jače no RX6400 i RX6500 se ne čine future proof.

 Onda će ti i RX 6650XT biti super za narednih par godina. 

14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

Ja sam imao Radeon HD 6450 iz neke 2011 godine što je dala svoje. Sada bih htio nešto jače no RX6400 i RX6500 se ne čine future proof.

 Pa i nisu, najbolje ti je uzeti RTX 3090 Ti pa si miran trideset i dvije godine od danas.

5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako je ambijent na 35C, a grafička postiže 70C, hoće li to biti problem  kroz duže vrijeme opterećenja i još više podići temperaturu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

Ako je ambijent na 35C, a grafička postiže 70C, hoće li to biti problem  kroz duže vrijeme opterećenja i još više podići temperaturu?

Ambijent 35°C je samo po sebi problem, ja se ne bi zadrzavao u toj prostoriji...

Topliji ambijent znaci otprilike toliko toplija grafa na istim okretajima ili visi okretaji pa ista temperatura...

14 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ambijent sa 35 će ti biti ambient 40 sa nečim bržim od te HD grafe. Tak da će ti biti ambient 40 grafa na 80 uz realnu mogućnost da bi to mogao biti problem, pogotvo future proof.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

Ako je ambijent na 35C, a grafička postiže 70C, hoće li to biti problem  kroz duže vrijeme opterećenja i još više podići temperaturu?

Pa mozes ocekivat da ce grafa bit glasna u pokusaju da se temperatura zadrzi u normali ako je u pitanju model sa slabijim hladjenjem.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Čuj ovoga 3090 ima na 4k 30fpsa u CP
4k reza sve na max dlss normal 25 do35 fpsa
quality do 45 fpsa i to rtx 3070
Piratska verzija igre koja je bila dostupna nekolikodana nakon izlaska same igre.
3080 je onda davala na normal dlss4k od 45 do 68fpsa.
Tako da 3080 i 3090 imaju šta pokazat uz dlss još neko dobro vrijeme
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
soulwire kaže...

 Recimo u Far cry 6 6750 sasvim solidno vrti sa RT na 80FPS+. A u nekim drugim naslovima se topi. Mislim da taj ray tracing ovisi o partnerstvu sa vendorima kolkio sam shvatio. Nisam pametan što da napravim. I zbunjen.

 ray tracing ovisi koliko je implementiran, a to direktno utječe na izgled i, naravno, perfomanse

što novije igre, to će rt biti implementiran u većoj mjeri, samim time aktualne radeonke će biti manje future proof

Tehnicki nit RTX 3090 nije bas future proof onda jer sa njom u cybershitu na 1440p/dlss quality/rt on dobivas malo vise od 60 fpsa (o 4k necu nit govorit, jedino ak vam je 30 fpsa igrivo), sad zamisli da svaka nova igra trazi sve jace i jace zahtjeve za gpu... Trebas jedno 2x RTX 3090 Ti da budes kolko tolko future proof, jbg, jedino to tak ne radi 

Lol, sta pricas o stvarima koje nisi vidio? Cybershit je silky smooth u 4K max sa dlss-om na rtx 3080/90

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dečki opet s tim dijetetom idete u rasprave. 

 

Kako vas navuče nije mi jasno...?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...
soulwire kaže...

 Recimo u Far cry 6 6750 sasvim solidno vrti sa RT na 80FPS+. A u nekim drugim naslovima se topi. Mislim da taj ray tracing ovisi o partnerstvu sa vendorima kolkio sam shvatio. Nisam pametan što da napravim. I zbunjen.

 ray tracing ovisi koliko je implementiran, a to direktno utječe na izgled i, naravno, perfomanse

što novije igre, to će rt biti implementiran u većoj mjeri, samim time aktualne radeonke će biti manje future proof

Tehnicki nit RTX 3090 nije bas future proof onda jer sa njom u cybershitu na 1440p/dlss quality/rt on dobivas malo vise od 60 fpsa (o 4k necu nit govorit, jedino ak vam je 30 fpsa igrivo), sad zamisli da svaka nova igra trazi sve jace i jace zahtjeve za gpu... Trebas jedno 2x RTX 3090 Ti da budes kolko tolko future proof, jbg, jedino to tak ne radi 

Lol, sta pricas o stvarima koje nisi vidio? Cybershit je silky smooth u 4K max sa dlss-om na rtx 3080/90

 Ne morate lagat jer ima bencheva po ytu... Eto ima 2 videa sa 3090 TI, jedan 5950X i drugi 10900k oba videa stara 3-4mj, 4k, max postavke, rt na ultra, dlss quality i oba dva su u rangu 40-50fpsa... Znaci RT nije niti na psycho, vjerovatno jos kojih 5fpsa dole na 40-50, i to vi zovete smooth na grafi od 1500+ € i igri staroj skoro 2 godine ?

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Eto ja nisam igrao istu igru.
Slobodno ti gledaj yt ono sto sam vidio svojim očima je bilo dosta.
A tebi dokazivat i ici u raspravu je gubljenje vremena.
Piše i na tarabi pipi pa jesi izgubio nevinost...
Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Chill !!
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...
Čuj ovoga 3090 ima na 4k 30fpsa u CP
4k reza sve na max dlss normal 25 do35 fpsa
quality do 45 fpsa i to rtx 3070
Piratska verzija igre koja je bila dostupna nekolikodana nakon izlaska same igre.
3080 je onda davala na normal dlss4k od 45 do 68fpsa.
Tako da 3080 i 3090 imaju šta pokazat uz dlss još neko dobro vrijeme

 Ako ti nije tesko, daj sad skini ovu optimiziranu zadnju pa isprobaj... Znaci iste postavke, 4k reza, sve na max, rt na ultra i dlss na quality i prodji gradom i snimi fps, vidim da vecina dobiva od 20-30 fpsa sa tim postavkama i rtx 3070 tak da ti mozda imas RTX 3090tku u kompu

 

Upravo i ja gledam taj video, 7 fpsa ima lik sa 3070 jer mu fali vrama, 4k sve na ultra (i rt), budes editirao gore post da bezveze ne siris lazi ili ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 22:04 (hahhaajaads).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Welcome in the 2022.
Nvidia dlss ty!
AMD ekipa ne odustaje eno rambox te čeka vi udarajte po zelenima i plavima.
Nemam osobno niš protiv nikoga ali brate mili da si pogledao do kraja vidio bi kad upali dlss razliku i pametnom dosta.
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...
Welcome in the 2022.
Nvidia dlss ty!
AMD ekipa ne odustaje eno rambox te čeka vi udarajte po zelenima i plavima.
Nemam osobno niš protiv nikoga ali brate mili da si pogledao do kraja vidio bi kad upali dlss razliku i pametnom dosta.

 Imam nvidiu i probleme, ne treba mi nista vise  

 Mislis da nisam pogledao ? Kolko vi mozete trolat, tolko mogu i ja, pametnom dosta.

 No onaj tko kupuje i gleda future proof i rt neka ceka... osim ako zeli uzet 3090 ti za 1500€ i imat 40-50 fpsa na igri staroj skoro 2god

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2022 22:17 (hahhaajaads).
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...

Ako je ambijent na 35C, a grafička postiže 70C, hoće li to biti problem  kroz duže vrijeme opterećenja i još više podići temperaturu?

 Neboj se ništa. AMD grafe, ove nove, 6600 i taj rang, iznimno energetski učinkovite. Hladnjaci su dobri. Radit će dobro. Nvidia isto. 3050 barem. S vremenom očistit, ispuhat, promijenit thermal padove i pastu. Vozi dalje 10 godina.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...

Dečki opet s tim dijetetom idete u rasprave. 

 

Kako vas navuče nije mi jasno...?

Ja svako tolko zaboravim tko je sve forumski klown 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cvaja997 kaže...
soulwire kaže...

Ako je ambijent na 35C, a grafička postiže 70C, hoće li to biti problem  kroz duže vrijeme opterećenja i još više podići temperaturu?

 Neboj se ništa. AMD grafe, ove nove, 6600 i taj rang, iznimno energetski učinkovite. Hladnjaci su dobri. Radit će dobro. Nvidia isto. 3050 barem. S vremenom očistit, ispuhat, promijenit thermal padove i pastu. Vozi dalje 10 godina.

 Ova jedna ide do 63C, a malo jača do 70C. No sa vremenom grafa je sve toplija zbog prašine pa bi mogla doći i do 80C. To me brine.

Ja bih htio ovu malo jaču kupiti.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...
cvaja997 kaže...
soulwire kaže...

Ako je ambijent na 35C, a grafička postiže 70C, hoće li to biti problem  kroz duže vrijeme opterećenja i još više podići temperaturu?

 Neboj se ništa. AMD grafe, ove nove, 6600 i taj rang, iznimno energetski učinkovite. Hladnjaci su dobri. Radit će dobro. Nvidia isto. 3050 barem. S vremenom očistit, ispuhat, promijenit thermal padove i pastu. Vozi dalje 10 godina.

 Ova jedna ide do 63C, a malo jača do 70C. No sa vremenom grafa je sve toplija zbog prašine pa bi mogla doći i do 80C. To me brine.

Ja bih htio ovu malo jaču kupiti.

O kojim modelima pricas, koja je to malo jaca i zasto? Prasina se cisti pa nije problem.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

O kojim modelima pricas, koja je to malo jaca i zasto? Prasina se cisti pa nije problem.

 RTX 3060 i ova jača je Rx 6800.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...
ansha kaže...

O kojim modelima pricas, koja je to malo jaca i zasto? Prasina se cisti pa nije problem.

 RTX 3060 i ova jača je Rx 6800.

To je sirok raspon, izmedju te dvije ima 3060 Ti, 6650XT, 6750XT, 3070, 3070 Ti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

To je sirok raspon, izmedju te dvije ima 3060 Ti, 6650XT, 6750XT, 3070, 3070 Ti.

 3060, Ti, 6650XT su do 60C, a ove ostale do 70C i preko.

Zamišljam kako bi to bilo u ljetnim mjesecima i toplinskim vlovima kartica na 70C+.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
soulwire kaže...
ansha kaže...

To je sirok raspon, izmedju te dvije ima 3060 Ti, 6650XT, 6750XT, 3070, 3070 Ti.

 3060, Ti, 6650XT su do 60C, a ove ostale do 70C i preko.

Zamišljam kako bi to bilo u ljetnim mjesecima i toplinskim vlovima kartica na 70C+.

Besmisleno ti je usporedjivat temperature jer nisi testirane u istim uvjetima, ventovi se ne vrte istom brzinom itd... 

 

Ja imam karticu koja trosi puuno vise od svih navedenih (u zahtjevnijim naslovima sama kartica konstantno vuce 390W) i opet nema nikakvih problema s temperaturama, 71-72°C je max uz cca. 2000rpm i sa 31°C u prostoriji. Da je u prostoriji 35°C, ventovi bi otisli  na recimo 2300 rpm i opet bi bila slicna temperatura. 

Zimi ce opet biti tih ~70°C al sa recimo 1500 rpm...

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
12 Da
2 Ne
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne...imaš ih sa garancijom po 2500kn, ako trebaš prosljedim ti broj od čovjeka.
Jedino ako baš hočeš novo...ako je zaista tako onda i nije tako loše, posebice ako spusti još 100kn...ja bih radije čekao novu generaciju ako ti nije žurba.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.8.2022 14:22 (Wiz3m4n).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Novu generaciju te cijene ćeš čekati do 2023. pa sad, kako kome. 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Čisto moje razmišljanje za sebe..obzirom na svoj 4k monitor radije ću pričekati 11 ili 12mj. I dati 5 do 6tkn za 4070/ti sa performansama 3090ti nego sada ganjati polovnu rx 6800 ili 3080 za te novce, tako i za kolegu...radije možda pričekati pa uzeti za tipa 4000kn novu rx 7600xt sa performansama rx 6900xt...lupam cijene naravno jer nitko nezna za sutra a kamoli za 2 do 3mj
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice