Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.696
|
čitano: 5.618.283
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

DLSS (efektivno 1440p) + smanjeni detalji (kao što je kolega napisao) i verovatno je bilo izvodljivo u dosta naslova, pogotovo što kaže da igra single player igre. 

 

Od novijih igara koje se uklapaju u opis, igrao sam AC Mirage i on radi lepo u 1440p na max i na 5700 XT (ne 100fps, ali skroz glatko). Trenutno igram Death Stranding (sad je došao na red), na 6700 XT na max detaljima u 1440p imam uključen Vsync, 75Hz, ventilatori na grafi jedva da se zavrte, tako da je 4k sa visokim framerateom uz neki upscaling sasvim dostižno na kartici te klase. Cyberpunk isto verujem da je skroz igriv sa odgovarajućom količinom DLSS-a (Perforance mode je valjda na 50% nativne rezolucije, tj 1080p) i prilagodbe detalja. Postavlja se doduše pitanje da li je to igranje u 4k@100fps, odnosno koliko zvezdica i napomena treba da stoji uz takvu tvrdnju, ali čisto tehnički, u dosta igara, pogotovo izašlih do pre godinu dana (pošto je kolega u međuvremenu prešao na 4070Ti) je izvodljivo uz upscaling sa 1440p (bez ray tracinga) ili 1080p (sa ray tracingom).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

12gb je sad dovoljno ali je minus za gpu koji ima toliku cijenu. Jedan plus za Rtx vuče 50w manje od radeona za iste performanse i tu prednost su radeoni izgubili. Drugi plus je RT gdje je u mnogim naslovima rtx viša razina za iste novce tako da radeon ispada besmislen. Uzevši u obzir prednosti i mane Rtx odnosi pobjedu .

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dupli post. Brisati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2024 12:49 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Čitam i ne kontam toliku privrženost Nvidiji, koja je pravo fino skuplja od AMD-a.

Evo ja nakon RX 6950XT uzimam RX 7900XT. Dvoumio sam se između 7900XT i 4070Ti Super, ali razlika je u 150€, što nije malo.

Raster performanse (1440p) čak više na strani RX 7900 XT, RT me uopće ne zanima jer brutalno ubija fps-ove, a da bi vidio tu "ljepotu" moraš stati i zagledat se u igri, a ne igrati. Potrošnja je na strani RTX 4070Ti Super za čak 15W u igranju , znači zanemarivo.

Jedina prednost na strani Nvidie je DLSS, ali to u ovoj klasi grafičkih nije bitno jer imaju sasvim dovoljno za raster snagu u 1440p rezi. Sve u svemu ne isplati se razlika od 150€.

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ste kad culi vlasnika bmw i mercedesa?

 

ista stvar.....

 

i iako apsolutno kuzim i prihvacam svaki pixel koji dokazuje da je jedna bolja od druge u nekom specificnom segmentu ili primjeru, prihvacam i svaki grafikon koji pokazuje ili dokazuje sve i svasta, ma sve moze, sve prihvacam.....

 

ali ono sto ne razumijem, zasto se neko nekome treba pravdati sto je svoj (tesko) zaradjeni novac dao za drogu, kurve, alkohol, pecanje ili nvidiu......

 

jbt, kupi sta mislis da je bolje, kupi sta mozes, prihvati svaki argument da si mogao dobiti 15% bolje performanse za 15% nizu (ili visu cijenu), zaboli te........ cemu konstantno natjerivanje, uvjeravanje, pravdanje.....

 

znam da svatko od vas moze izvuci 100 benchmarka, 200 grafova i 900 razloga zasto je moja 4060 tehnoloski zastarjelo smece, nedostojno spominjanja, i da me treba biti pravo sramota sto je imam...... ali zabole me, ja upalim igru i igram, zabole me jer moram smanjiti detalje na sjenama muda labudovih, ako imam solidnih 70+ fps, bez dropova, bez problema..... je, pravo me zabole.... :)

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MasterOfDisaster kaže...

Čitam i ne kontam toliku privrženost Nvidiji, koja je pravo fino skuplja od AMD-a.

Evo ja nakon RX 6950XT uzimam RX 7900XT. Dvoumio sam se između 7900XT i 4070Ti Super, ali razlika je u 150€, što nije malo.

Raster performanse (1440p) čak više na strani RX 7900 XT, RT me uopće ne zanima jer brutalno ubija fps-ove, a da bi vidio tu "ljepotu" moraš stati i zagledat se u igri, a ne igrati. Potrošnja je na strani RTX 4070Ti Super za čak 15W u igranju , znači zanemarivo.

Jedina prednost na strani Nvidie je DLSS, ali to u ovoj klasi grafičkih nije bitno jer imaju sasvim dovoljno za raster snagu u 1440p rezi. Sve u svemu ne isplati se razlika od 150€.

 Jeftinija je sad kad je amd-u došlo iz guzice kako oni nisu nevidija te ne mogu udarat jednake cijene, baš 7900xt je bio teški fail cijenom na izlasku. Radeon ima stalni pad cijena jer jedino tako mogu konkurirat i jedino to im preostaje koliko su tehnološki zaostali u gpu diviziji. Nama odlično koliko brzo spuštaju cijenu ali amd-u nije baš sjajno. Izgleda koliko god učestalo pada cijena da im ni to ne pomaže.

 Tvoj prelazak na novu grafu glede performansi besmislen, jedino zamjena novo za staro dok još radi te potrošnja pametan potez.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2024 14:12 (dery).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Damir22 kaže...

... 

i iako apsolutno kuzim i prihvacam svaki pixel koji dokazuje da je jedna bolja od druge u nekom specificnom segmentu ili primjeru, prihvacam i svaki grafikon koji pokazuje ili dokazuje sve i svasta, ma sve moze, sve prihvacam.....

 

ali ono sto ne razumijem, zasto se neko nekome treba pravdati sto je svoj (tesko) zaradjeni novac dao za drogu, kurve, alkohol, pecanje ili nvidiu......

 ...

 Ne sećam se da sam video da nekog prozivaju zato što je kupio Nvidiu. Ono što vidim stalno je da ljudi koji su kupili Nvidiu imaju potrebu da stalno ponavljaju drugima da, suštinski, samo budala može kupiti AMD. Konkretno, čovek je pre dve strane napisao da merka 7900 GRE za 1440p i da mu to izgleda kao najisplativija opcija i prvi (neironični!) odgovor je bio "Ko uzima AMD kad Nvidia ima sličan model za samo 50€ više?!" i filozofiranje o držanju cene i kako polovni AMD ide za kikiriki (ovo se čak nije odnosilo na konkretan model neko generalizovano na kompletan AMD). I tako je krenulo, od 7900GRE vs 4070 Ti nadalje, četvrti dan i treća strana rasprave.

 

Sve ostalo mogu da se složim, da nije pitanje života i smrti i da dve inteligentne osobe mogu da pogledaju isti set grafikona i da za različite stvari zaključe da su im bitnije i samim tim da za različite kartice zaključe da im bolje pašu (i da obojica budu u pravu, jer kupuju za sebe, za svoj use case, za svoje preferencije).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
8 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan(4) kaže...
Damir22 kaže...

... 

i iako apsolutno kuzim i prihvacam svaki pixel koji dokazuje da je jedna bolja od druge u nekom specificnom segmentu ili primjeru, prihvacam i svaki grafikon koji pokazuje ili dokazuje sve i svasta, ma sve moze, sve prihvacam.....

 

ali ono sto ne razumijem, zasto se neko nekome treba pravdati sto je svoj (tesko) zaradjeni novac dao za drogu, kurve, alkohol, pecanje ili nvidiu......

 ...

 Ne sećam se da sam video da nekog prozivaju zato što je kupio Nvidiu. Ono što vidim stalno je da ljudi koji su kupili Nvidiu imaju potrebu da stalno ponavljaju drugima da, suštinski, samo budala može kupiti AMD. Konkretno, čovek je pre dve strane napisao da merka 7900 GRE za 1440p i da mu to izgleda kao najisplativija opcija i prvi (neironični!) odgovor je bio "Ko uzima AMD kad Nvidia ima sličan model za samo 50€ više?!" i filozofiranje o držanju cene i kako polovni AMD ide za kikiriki (ovo se čak nije odnosilo na konkretan model neko generalizovano na kompletan AMD). I tako je krenulo, od 7900GRE vs 4070 Ti nadalje, četvrti dan i treća strana rasprave.

 

Sve ostalo mogu da se složim, da nije pitanje života i smrti i da dve inteligentne osobe mogu da pogledaju isti set grafikona i da za različite stvari zaključe da su im bitnije i samim tim da za različite kartice zaključe da im bolje pašu (i da obojica budu u pravu, jer kupuju za sebe, za svoj use case, za svoje preferencije).

  Tko kupuje uopče nevidiju pokraj jeftinjeg amd-a.Imamo li sad dozvolu nastaviti raspravu molim vas lijepo?

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Samo Golf, Nvida i Intel...konzervativno desno, nema tu mjesta za crveni komunizam :D

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fer-de-lance kaže...

@picajzla

Ne okrećem ja ništa.

Znači (po tebi) nije bitan average FPS (ni 0.1%), nije bitan RT, nije bitna potrošnja, nije bitna jebačina za pare (bang for buck, ne znam na rvaški, pitaj Ajara), nije bitno igrat na 1440+ rezi itd.

Objasni meni (kao laiku) po čemu se grafe onda vrednuju...

 

 ne, uopće ne okrećeš... isto kao što na pitanje, umjesto odgovorom, odgovaraš nizom pitanja s kojima veze nemam, niti sam išta o tome igdje komentirao

 

još jednom - jel problem na jednoj od stotinu igrica skinut teksture sa ultra na v.high i riješit problem eventualnog manjka vrama koji još niti ne postoji?

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

Samo Golf, Nvida i Intel...konzervativno desno, nema tu mjesta za crveni komunizam :D

 Jeli ovo vodič za odabir gpu? Da li je ovde zabranjeno ili ne, ukazati nekome da izabere bolji proizvod? Ako nije u redu uputiti nekog na bolje onda gasi temu. Amd je ovaj put koliko god nam bio drag ili jeftiniji podbacio u ovoj seriji, zapravo se nije pomaknio u napretku. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Problem je sve dok AMD kupuju neznalice i luzeri...tak da inzistiramo da je 12 gb vrama malo čak i za sirotinju :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...
forumaš kaže...

Samo Golf, Nvida i Intel...konzervativno desno, nema tu mjesta za crveni komunizam :D

 Jeli ovo vodič za odabir gpu? Da li je ovde zabranjeno ili ne, ukazati nekome da izabere bolji proizvod? Ako nije u redu uputiti nekog na bolje onda gasi temu. Amd je ovaj put koliko god nam bio drag ili jeftiniji podbacio u ovoj seriji, zapravo se nije pomaknio u napretku. 

 Pogotovo kad netko pita kupiti AMD ili Nvidiju :D To je najbolje pitanje na forumima :D

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...

 Pogotovo kad netko pita kupiti AMD ili Nvidiju :D To je najbolje pitanje na forumima :D

 Kod ove serije je takvo pitanje prihvatljivo definitivno.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dery kaže...
forumaš kaže...

 Pogotovo kad netko pita kupiti AMD ili Nvidiju :D To je najbolje pitanje na forumima :D

 Kod ove serije je takvo pitanje prihvatljivo definitivno.

 Jučer, danas, sutra.

Jučer nvidija, danas amd a sutra konzola 

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivan(4) kaže...
Damir22 kaže...

... 

i iako apsolutno kuzim i prihvacam svaki pixel koji dokazuje da je jedna bolja od druge u nekom specificnom segmentu ili primjeru, prihvacam i svaki grafikon koji pokazuje ili dokazuje sve i svasta, ma sve moze, sve prihvacam.....

 

ali ono sto ne razumijem, zasto se neko nekome treba pravdati sto je svoj (tesko) zaradjeni novac dao za drogu, kurve, alkohol, pecanje ili nvidiu......

 ...

 Ne sećam se da sam video da nekog prozivaju zato što je kupio Nvidiu. Ono što vidim stalno je da ljudi koji su kupili Nvidiu imaju potrebu da stalno ponavljaju drugima da, suštinski, samo budala može kupiti AMD. Konkretno, čovek je pre dve strane napisao da merka 7900 GRE za 1440p i da mu to izgleda kao najisplativija opcija i prvi (neironični!) odgovor je bio "Ko uzima AMD kad Nvidia ima sličan model za samo 50€ više?!" i filozofiranje o držanju cene i kako polovni AMD ide za kikiriki (ovo se čak nije odnosilo na konkretan model neko generalizovano na kompletan AMD). I tako je krenulo, od 7900GRE vs 4070 Ti nadalje, četvrti dan i treća strana rasprave.

 

Sve ostalo mogu da se složim, da nije pitanje života i smrti i da dve inteligentne osobe mogu da pogledaju isti set grafikona i da za različite stvari zaključe da su im bitnije i samim tim da za različite kartice zaključe da im bolje pašu (i da obojica budu u pravu, jer kupuju za sebe, za svoj use case, za svoje preferencije).

  to ti i kazem, svi argumenti su upravo to - budala kupio nvidiu, budala kupio amd.....

 

ja sam svoje neko misljenje i zakljucak o tome iznio relativno nedavno....

 

kad sam svojevremeno kupovao karticu, preporucili su mi amd, jer je isti kao i nvidia (rx6600 vs 3060 je bila dvojba), a kosta drasticno manje. argument kojeg nitko normalan ne odbija. i igrao sam sretno, u iluziji. igrom slucaja, dobih 3060.  i shvatih da ne samo da nije slicno, nije usporedivo. da, znam, opet ce se izvuci 800 benchmarka, yt videa i svega koji ce dokazivati da to nije tako, no, a ovo izuzetno naglasavam, bazirano na onome sto igram, kako igram - amd kartica je bila znacajno losijih performansi. gdje je amd ispustao dusu, nvidia je radila bez ikakve muke.....

 

tu rx6600 sam prodao za 50% cijene koja je placena nekih 10 mjeseci ranije. sve 5, nije problem, 3060 ionako nije bila moja, odlucio sam se za 4060. isprobao 4070, shvatio da mi je preskupa (u gore naglasenim okolnostima), i eto....uz opet iste usporedbe kako je rx "neka" ista, jeftinija, a cak i bolja. ne hvala. 

 

ovo naravno ne znaci "nikad vise amd", ili bilo sto, znaci samo da sam se u odredjenom trenutku iz odredjenih razloga odlucio za nvidiu. iduci puta, mozda se odlucim za amd....intel....nesto cetvrto ako bude....

 

i sami to kazem, besmislena prepucavanja, posebice jer se ratuje teorijom, cast izuzetcima, no dojma sam da vecina koja ovdje fsvorizira jednu a pljucka po drugoj strani su samo internet ratnici koji prepricavaju tudje dojmove s jutuba, a da nisu imali dvije kartice koje su kao iste, pa isprobali....a da ne pricam o vise high end kartica....cast izuzetcima jos jednom......

 

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma na Radeone stavit naljepnice future proif, a na Nvidiu for today not for tomorrow tak da kupci znaju kak stoje.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mislioc kaže...
Ma na Radeone stavit naljepnice future proif, a na Nvidiu for today not for tomorrow tak da kupci znaju kak stoje.

 aha... 

nekako se sve mislim da je to najbolje, doduše to 'for today' i 'foe tomorrow' se valjda odnosi na desetljeća

baš se sjetim svoje gtx 1070 'for today edition', kad je izašla amd je imao famozne r9 390 za soma kuna više ili ona hbm čudesa fury x sa vodenim hlađenjem i obećanjem da će 4gb hbm memorije biti više nego dovoljno... how the turntables 

 

gtx 1070 'for today edition' gazio sam 5-6 godina, poslije je dao kolegi koji ju gazi već dvije godine i gejma sve i jednu igru koja je izašla do danas na 1080p bez da je štucnula

ove 'for tomorrow' fury grijalice i one r9 390 već godinama nisam čuo da itko ima... čekaju da dođe 'tomorrow' da ih izvade iz ormara 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Picajzla reci ti kaj hoćeš ali čitajući zadnjih par strana AMD osigurava budućnost dok Nvidia jedva prati sadašnjost ma skužili maheri da 4gb vrama više jednostavno nema premca bez obzira na tehnološku inferiornost. Da ne pričamo da Radeoni kasnije ubrzavaju kako stare i logično dižeš detalje što je starija jer ona to može radi veće količine vrama.
 
0 0 hvala 0
22 mjeseca
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Je li moguće da se ljudi i u 2024. godini svađaju oko grafičkih kartica, unatoč toliko realnih problema u svijetu? Umjesto da napredujemo, duhovno nazadujemo. Prešao sam na Apple i preporodio sam se, više nemam potrebe sudjelovati u ovim dječjim igricama i rijetko pratim vijesti o grafičkim karticama, procesorima itd. Na macOS-u nemam nikakvih bugova ni problema s driverima i slično, za razliku od Windowsa gdje sam satima znao provoditi vrijeme na forumima i Redditu kako bih riješavao probleme (nije AMD grafička). Masno sam platio to čudo, ali sam prije svega dobio vrlo pouzdan alat s kojim se mogu fokusirati na posao, a ne na popravljanje samog alata, te duševni mir. Pozdrav svima

 
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Trilogija kaže...

Je li moguće da se ljudi i u 2024. godini svađaju oko grafičkih kartica, unatoč toliko realnih problema u svijetu? Umjesto da napredujemo, duhovno nazadujemo. Prešao sam na Apple i preporodio sam se, više nemam potrebe sudjelovati u ovim dječjim igricama i rijetko pratim vijesti o grafičkim karticama, procesorima itd. Na macOS-u nemam nikakvih bugova ni problema s driverima i slično, za razliku od Windowsa gdje sam satima znao provoditi vrijeme na forumima i Redditu kako bih riješavao probleme (nije AMD grafička). Masno sam platio to čudo, ali sam prije svega dobio vrlo pouzdan alat s kojim se mogu fokusirati na posao, a ne na popravljanje samog alata, te duševni mir. Pozdrav svima

 Normalno da nemas kad nepodrzavaju 99% onoga sto mozes zavrtiti na windowsima Niti ja nemam problema s Windowsima od izlaska osim kad sam ubacio AMD graficku a stari su kao i Pc u potpisu!

22 mjeseca
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boris grozni kaže...

 Normalno da nemas kad nepodrzavaju 99% onoga sto mozes zavrtiti na windowsima Niti ja nemam problema s Windowsima od izlaska osim kad sam ubacio AMD graficku a stari su kao i Pc u potpisu!

 Nisam to primijetio iskreno, a što to ne podržavaju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2024 19:03 (Trilogija).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

I koliko FPSa imaš u Horizon forbidden west? Kak ti radi na tom drlogu dlss/fsr ili frejm gen? 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Trilogija kaže...

...Umjesto da napredujemo, duhovno nazadujemo. Prešao sam na Apple i preporodio sam se, više nemam potrebe sudjelovati u ovim dječjim igricama i rijetko pratim vijesti o grafičkim karticama, procesorima itd...

 mi smo balkanci... vama ajfonašima je sve super-duper, duhovno napredujete prema savršenstvu, ne brinete, ne razmišljate, ne pratite vijesti, ne igrate se...

čeka vas fantastična budućnost 

22 mjeseca
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Trilogija kaže...

...Umjesto da napredujemo, duhovno nazadujemo. Prešao sam na Apple i preporodio sam se, više nemam potrebe sudjelovati u ovim dječjim igricama i rijetko pratim vijesti o grafičkim karticama, procesorima itd...

 mi smo balkanci... vama ajfonašima je sve super-duper, duhovno napredujete prema savršenstvu, ne brinete, ne razmišljate, ne pratite vijesti, ne igrate se...

čeka vas fantastična budućnost 

Ne svrstavam se u slijepu sektu, realan sam, do praktički jučer sam bio samo Windows/Linux/Android, kritizirao sam Apple na sve moguće načine, dok nisam isprobao njihov proizvod. Nakon toga, riješio sam se svih Windows i Android drloga i ne planiram se više vraćati. Kad vidim komentare na forumu, shvaćam da sam napravio odličan potez.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kupio si pisaču mašinu   

 

Ja se bar mogu igrati na svom windows AMD ultimativnom stroju sa AFMF generaorom FPS-a 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Eto pošto se ne svrstavaš u slijepu sektu i glumiš realnost onda ti je višak ovaj " drlog ".

22 mjeseca
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
rocko9 kaže...

Eto pošto se ne svrstavaš u slijepu sektu i glumiš realnost onda ti je višak ovaj " drlog ".

Često se koristi ta riječ ovdje pa sam je upotrijebio, a igrice me ne zanimaju. Pokušao sam ih igrati, no ne ide, čak mi je zabavnije biti na YouTubeu. Jesu li to godine ili nešto drugo, ne znam, no ne nedostaju mi. Posljednje nekoliko igara koje sam igrao, igrao sam na silu, pokušavajući ponovno pronaći žar za igricama, no na kraju ih nisam prešao ni 10% i izbrisao sam sve.A u vezi stabilnosti, tek kada prijeđeš na macOS, shvatiš koliko su Windowsi zapravo bug-oviti i nestabilni, a s obzirom na to tko ih razvija, nije ni čudno. Razumijem da nije lako napraviti OS koji funkcionira na stotine različitih konfiguracija, no to nije moj problem. Ja želim što stabilniji i pouzdaniji proizvod, doslovno ono: upalim, obavim zadatak i ugasi, a ne da mijenjam drivere, postavke i slično kako bih ga stabilizirao. Nedavno sam morao koristiti DDU za kompletno brisanje Nvidia drivera (dobro ste pročitali Nvidia fanovi), imao sam problema s onim artefaktima u chrome-u, black screen u netflix aplikaciji itd. 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Jako loše iskustvo imaš sa nvidijom...na tvojm mjestu i sam bi kupio pisaču mašinu i stabilizirao stabilizatorom.

3 godine
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Trilogija kaže...
rocko9 kaže...

Eto pošto se ne svrstavaš u slijepu sektu i glumiš realnost onda ti je višak ovaj " drlog ".

Često se koristi ta riječ ovdje pa sam je upotrijebio, a igrice me ne zanimaju. Pokušao sam ih igrati, no ne ide, čak mi je zabavnije biti na YouTubeu. Jesu li to godine ili nešto drugo, ne znam, no ne nedostaju mi. Posljednje nekoliko igara koje sam igrao, igrao sam na silu, pokušavajući ponovno pronaći žar za igricama, no na kraju ih nisam prešao ni 10% i izbrisao sam sve.A u vezi stabilnosti, tek kada prijeđeš na macOS, shvatiš koliko su Windowsi zapravo bug-oviti i nestabilni, a s obzirom na to tko ih razvija, nije ni čudno. Razumijem da nije lako napraviti OS koji funkcionira na stotine različitih konfiguracija, no to nije moj problem. Ja želim što stabilniji i pouzdaniji proizvod, doslovno ono: upalim, obavim zadatak i ugasi, a ne da mijenjam drivere, postavke i slično kako bih ga stabilizirao. Nedavno sam morao koristiti DDU za kompletno brisanje Nvidia drivera (dobro ste pročitali Nvidia fanovi), imao sam problema s onim artefaktima u chrome-u, black screen u netflix aplikaciji itd. 

 Meni se windowsi nisu srusili ili da je nesto drastično zastekalo ima barem 10g, a na ovom sistemu min 5g sam promijenio čudesa od gpu/cpu/hdd/sdd idt itd o igrama, i kolicini aplikacija i sva moguca cudesa koje je taj sistem progutao u 5godina ti to na tom Appleu nebudes dozivio ni za 50g toliko o tome što je za što! Dva razlicita svijeta jedan nije za druge i obrnuto!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice