Rx 580 bios

poruka: 28
|
čitano: 4.008
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Rx 580 bios

Pozdrav danas sam dobio karticu sa servisa kojoj je odbijena reklamacija jer nema naljepnice na sarafima,sapphire je prihvatio garanciju ali se kartica mora slati u Kinu jer je bios switch ostecen i netko je kao mjenjao bios.Karticu sam kupio preko njuskala i imam problem nakon nekog vremena pod stresom graficka podivlja i ventilatori odu na 100% i na monitoru prikaze no display.Bios koliko vidim po gpu z nije mjenjan jer isti takav ima na techpower stranici.Ja sam jedino probao flashati drugi bios gdje je povecan memory clock na 2000 naspram moje gdje je 1750 i sjebo sam jer pokazuje artifakte.Sva sreca pa ima 2 biosa kartica.Ne znam do cega je problem,ne mogu flashati isti bios koji imam jer sam vec probao preko amdvbflasha.Koliko vidim bios switch nije ostecen jer mogu promjenit drugi bios.Mogu li ikako rijesit problem bez da saljem karticu u kinu na 3 mjeseca na popravak?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Rx 580 bios

iz cmd-a, kao administrator:

 

amdflash -f -p 0 stariRom.rom  :)

 

ako ti to ne radi vjerovatno imas drugi problem :)

 

 

also, nabavi ZADNJU verziju amdflash-a jer starije ne rade sa W10 (driver nije potpisan pa...)

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 16:04 (VladRi).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Rx 580 bios

Jesi napravio prije flasha backup stock ROM-a?

 

Ako da, super, ako ne, nadji svoj u bazi od TPU-a.

 

AMD Flash software imas, preimenujes svoj backup ROM u BIOS.ROM, pokrenes CMD eluvated,

u CMD-u otvoris mjesto gdje ti je AMD Flash software (najlakse u C:\AMD staviti), i ovo su ti komadne:

amdvbflash.exe -f -p 0 BIOS.ROM  -keepprodsn

 

-f switch je za forsanje

-p switch je za samo flashanje (programiranje) ROM-a na EEPROM, "0" nula oznacava prvu karticu (binarno),

da imas recimo dvije PCI-e kartice, i da je ova sekundarna, onda bi stavio "1" za poziciju sekundarne kartice

-keepprodsn switch je da zadrzis SN svoje graficke kartice u samom EEPROM-u, da ga ne zamjeni SN iz drugog ROM-a. Nekad taj switch nije ni potreban

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Rx 580 bios

Da li je moguce da je na ovaj orginal bios nesto rađeno za mining?na obadva biosa je isti bios i sa obadva imam problem sa karticom.Bojim se sad flashat ovaj bios jer sam drugi sjebo.

Preko ovog videa sam sve napravio i pojavili su se artifakti ali mislim da je zbog toga jer sam stavio onaj bios sa vise memory clocka od moje kartice.

I da napravio sam backup starog biosa.Na servisu su mi rekli da je moguce da je netko mjenjao bios a koliko ja vidim obadva su stock,jedino ako je moguce cackati nesto po biosu da se on ne mijenja.Jer kad sam pokusao staviti isti bios sa interneta amdflash mi nije dozvolio jer vec imam taj isti bios.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 16:52 (Acex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rx 580 bios

Imas razlicitih biosa, nije samo clock razlicit, razlicite su i memorije te timinzi....

 

Ako imas kutiju od kartice, pogledaj na naljepnici tocan model, te po njemu nadji bios, ako nemas kutiju.... pretpostavljam da u stvari imas nitro + lite, a onda su ti ovo dva stock biosa.....

 

https://www.techpowerup.com/vgabios/191775/sapphire-rx580-4096-170323

 

bios za desni polozaj switcha

 

https://www.techpowerup.com/vgabios/191961/sapphire-rx580-4096-170308

 

bios za lijevi polozaj switcha

 

i ako nesto zeznes, ne brini, nisi brickao karticu, samo ti treba pc s integriranom grafikom, ubodes svoju, u biosu namjestis integriranu kao primary display, bootas win, flashas prvo LIJEVI bios (da se tako izrazim), shut down, prebacis switch desno, boot, flash drugog biosa, shut down, zatim dalje bootas s tom karticom kao primarnom....sve radi.

 

Kad sam  trazio oc bios za svoju, par puta sam je pogresno flashao, od artefakta do nema slike, svaki put je ovaj gornji primjer pomogao, imao sam agpu ryzena u to vrijeme, samo bih prebacio vga na integriranu, bootao, flashao..... tesko ces karticu skroz zeznuti, tako da.... isprobavaj....

 

evo ako ti moj gpuz sto pomaze, defaultni bios je na njoj...

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Rx 580 bios

 

 

Ovo mi izgleda kao stock bios,da li je moguce da je prethodni vlasnik nesto dirao oko biosa pa zato imam problema sa gpu freez?Samo mi nije jasno zasto na orginal driverima sa cda mogu bez problema igrati npr battlefield ili apex do 3-4 h nekad cak i duze a sa svim novim driverima mi izbaci no signal vec nakon pola h.Da li je moguce da je ovo napajanje preslabo i da cak nema veze sa biosom?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 21:03 (Acex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rx 580 bios

Moze biti do starih drivera, ali pogledaj

 

bandwith - unknown

memory clock - 0 Mhz

 

a pogledaj na mom ss-u

 

dali si pokusao bootati s switchem u lijevom polozaju - 1360/1750 postavke? radi li sve s tim biosom? Ili i s njime imas problema?

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rx 580 bios
Damir22 kaže...

Moze biti do starih drivera, ali pogledaj

 

bandwith - unknown

memory clock - 0 Mhz

 

a pogledaj na mom ss-u

 

dali si pokusao bootati s switchem u lijevom polozaju - 1360/1750 postavke? radi li sve s tim biosom? Ili i s njime imas problema?

 

 

 Trenutno i je na lijevom switchu jer sam na desnom probao taj drugi bios i pojavili su se artifakti.Ali na obadva switcha imam iste clockove.Znaci 1411/1750

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 21:05 (Acex).
8 godina
offline
Rx 580 bios

Nije dobro....

 

Lijevi je default, i on treba biti 1340/1750, desni je oc, i on treba biti 1411/1750.... znaci, oni biosi s linkova koje sam ti poslao.

 

netko se izgleda igrao s fleshanjem biosa, mozda je i editirao bios, tko ce ga znati....

 

probaj desni flashati s stockom 1340/1750, pa ces vidjeti kako radi, i hoce li praviti probleme.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Rx 580 bios

Flashaj ovaj stock bios što je Damir22 stavio link. Ako si zeznuo flash, nema veze, flashaj taj preko toga pa probaj. Nadam se da nije kartica jako dugo kopala sa "nabrijanom" memorijom jer je ista možda degradirala ako je bez veze čačkano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rx 580 bios

 

Mogu li flashat samo preko amdvbflasha kao ovaj lik na videu?nadam se da necu sjebat jer cu onda morat slat tu na servis u gradu da mi vrati bios preko integrisane.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rx 580 bios

ja sam tako flashao.....

 

zato flashaj desni, tako da, ako ne radi kako treba, uvijek iimas lijevi koji djelomicno radi...pa dok ne nabodes stabilan OC bios, ne diraj ovaj koji koliko toliko daje sliku ;)

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rx 580 bios
Damir22 kaže...

ja sam tako flashao.....

 

zato flashaj desni, tako da, ako ne radi kako treba, uvijek iimas lijevi koji djelomicno radi...pa dok ne nabodes stabilan OC bios, ne diraj ovaj koji koliko toliko daje sliku ;)

 Problem je sto ovaj desni se odma crasha cim dode do windowsa.Ha nista probat cu pa sta bude :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 21:52 (Acex).
8 godina
offline
Rx 580 bios

ok....

 

ovako...

 

bootaj u windowse s onim biosom koji radi (lijevi)..... pokreni program, odaberi bios kojeg zelis flashati, onda prebaci switch u desni polozaj, te flashaj....

 

nebi trebao izgubiti sliku na ekranu, a kartici nista nece biti ako prebacis switch dok radi..... isprobano ;)

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Rx 580 bios
Damir22 kaže...

ok....

 

ovako...

 

bootaj u windowse s onim biosom koji radi (lijevi)..... pokreni program, odaberi bios kojeg zelis flashati, onda prebaci switch u desni polozaj, te flashaj....

 

nebi trebao izgubiti sliku na ekranu, a kartici nista nece biti ako prebacis switch dok radi..... isprobano ;)

 Evo uspijelo je na desni switch sam vratio onaj 1411/1750 clock ali idalje mi bandwitch pokazuje unknow i memory clock 0.Sad cu na ovaj lijevi switch vratit ovaj default 1340/1750 bios pa cu testirat pa javim.Hvala na pomoci

8 godina
offline
Rx 580 bios

np, javi kako je proslo....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rx 580 bios

Evo isto sranje i kao i prije,izgleda da nije do biosa.Nesto mi smrdi na napajanje ali zasto bi onda sa driverima sa cda radili normalno i do 3/4 h.Dok sa ovim novim driverima vec nakon pokrenutog furmarka ili neke igre se graficka smrzne.Stara r9 270x je radila normalno dok je ova bila na servisu a imaju isti tdp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rx 580 bios

spojio si obadva naponska konektora?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rx 580 bios

Evo bas sam citao sad da je dosta ljudi imalo taj problem i da su neki rijesili sa downclockanjem graficke ali meni to nije pomogolo.Jedino sto mi preostaje da probam kupit drugi display kabel ili testirat graficku negdje drugdje.

 

@Damir22 da jesam spojio sam obadva

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 23:06 (Acex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rx 580 bios

si pokusao povecati power limit na +50....

 

mislim, ovo su sad vec nagadjanja, stvarno vise neznam, ja nisam imao nikakvih problema sa tom karticom...

 

dali si pratio temperature, sto se desava dok radi?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Rx 580 bios

Power limit je na 20% bar ne mogu vise stavit,probao sam i undervoltat i underclockat karticu ali nista nije pomoglo.Evo sad sam stavio u high performance mod u windowsu pa cu vidjet hoce li to pomoc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Rx 580 bios
Acex kaže...

Evo bas sam citao sad da je dosta ljudi imalo taj problem i da su neki rijesili sa downclockanjem graficke ali meni to nije pomogolo.Jedino sto mi preostaje da probam kupit drugi display kabel ili testirat graficku negdje drugdje.

 

@Damir22 da jesam spojio sam obadva

 Zbog kabela se sigurno ne bi ventilatori poceli okretati na 100%, odnosno nema mi to nikakvog smisla. Testirati na drugom racunalu bi trebalo pokusati.

Vjerojatnije je da je neispravna kartica. Sa driverima sa cd-a koliko vidim ti isto nije ispravna, samo dulje radi. Noviji driveri su optimiziraniji/efikasniji i samim time dolazi do problema ranije.

Tako sam ja davno kupio karticu koja je recimo radila normalno, osim u FPS igrama gdje sam imao 2-3 fpsa. Da nisam igrao FPS igre nikada ne bi znao da je defektna. Reklamirao i dobio drugu ispravnu.

Jedino nisam shvatio kada si je kupio jel' radila bez problema. Dakle, jel' radila i po 12 sati bez problema i sa novim driverima ?

Cisto jer se vrtimo oko BIOS-a, jer nema mi smisla da je radila bez problema, a sada se kao glavni problem navodi krivi BIOS koji je mozda stavio rudar/entuzijast koji ne zna flashati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 23:55 (SamoPitam3).
10 godina
offline
Re: Rx 580 bios
SamoPitam3 kaže...
Acex kaže...

Evo bas sam citao sad da je dosta ljudi imalo taj problem i da su neki rijesili sa downclockanjem graficke ali meni to nije pomogolo.Jedino sto mi preostaje da probam kupit drugi display kabel ili testirat graficku negdje drugdje.

 

@Damir22 da jesam spojio sam obadva

 Zbog kabela se sigurno ne bi ventilatori poceli okretati na 100%, odnosno nema mi to nikakvog smisla. Testirati na drugom racunalu bi trebalo pokusati.

Vjerojatnije je da je neispravna kartica. Sa driverima sa cd-a koliko vidim ti isto nije ispravna, samo dulje radi. Noviji driveri su optimiziraniji/efikasniji i samim time dolazi do problema ranije.

Tako sam ja davno kupio karticu koja je recimo radila normalno, osim u FPS igrama gdje sam imao 2-3 fpsa. Da nisam igrao FPS igre nikada ne bi znao da je defektna. Reklamirao i dobio drugu ispravnu.

Jedino nisam shvatio kada si je kupio jel' radila bez problema. Dakle, jel' radila i po 12 sati bez problema i sa novim driverima ?

Cisto jer se vrtimo oko BIOS-a, jer nema mi smisla da je radila bez problema, a sada se kao glavni problem navodi krivi BIOS koji je mozda stavio rudar/entuzijast koji ne zna flashati.

 Kupio sam je prosle godine u 11 mjesecu dok sam dosao doma sa sezone no međutim igrao sam mozda 2 tjedna na njoj sa driverima koji su tada izasli i radila je normalno,ali nisam bas nesto puno igrao,mozda 2 h u komadu tokom dana pa nisam ni mogao znati da li je ispravna.Sad kad sam se ponovo vratio u 1 mjesecu doma sam stavio najnovije drivere i probavao vise njih i tu su poceli problemi te sam je tada poslao na servis na kojem su mi rekli da je bios switch oštećen i da je vjerovatno netko mijenjao bios,ali ja mislim da oni nisu ni gledali karticu jer su vidjeli da nema naljepnice na sarafima.Moja krivica kod kupnje sto nisam znao da treba imati naljepnice na sarafima.A bios switch nije oštećen kad ja mogu mijenjat bios na switchu.

 

 

@Sad sam stavio high performance mod u windowsu i igrao sam battlefield nekih 40 minuta i nije me izbacilo,a prije toga me izbacilo vec nakon 20 min.Testirat cu jos sutra ako uhvatim vremena.

5 godina
offline
Re: Rx 580 bios
Acex kaže...

 Kupio sam je prosle godine u 11 mjesecu dok sam dosao doma sa sezone no međutim igrao sam mozda 2 tjedna na njoj sa driverima koji su tada izasli i radila je normalno,ali nisam bas nesto puno igrao,mozda 2 h u komadu tokom dana pa nisam ni mogao znati da li je ispravna.Sad kad sam se ponovo vratio u 1 mjesecu doma sam stavio najnovije drivere i probavao vise njih i tu su poceli problemi te sam je tada poslao na servis na kojem su mi rekli da je bios switch oštećen i da je vjerovatno netko mijenjao bios,ali ja mislim da oni nisu ni gledali karticu jer su vidjeli da nema naljepnice na sarafima.Moja krivica kod kupnje sto nisam znao da treba imati naljepnice na sarafima.A bios switch nije oštećen kad ja mogu mijenjat bios na switchu.

 

 

@Sad sam stavio high performance mod u windowsu i igrao sam battlefield nekih 40 minuta i nije me izbacilo,a prije toga me izbacilo vec nakon 20 min.Testirat cu jos sutra ako uhvatim vremena.

 A to kada si je kupio u 11 mjesecu si koristio te drivere sa cd-a sa kojima ti dulje radi ? High perf. u windowsima generalno ne pomaze nicemu. Osim da trosi struju i kada ne treba.

 Ako nema naljepnica svasta je moguce da se odigralo sa njom. Jesi pitao prodavaca zasto nema naljepnice ? Doduse, tesko da ce biti iskren tako da... Zato ja u principu ne volim kupovati polovne graficke od ljudi koje osobno ne poznajem. Sve u svemu probaj je istestirati na drugom racunalu, ako mozes.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 0:37 (SamoPitam3).
10 godina
offline
Re: Rx 580 bios
SamoPitam3 kaže...
Acex kaže...

 Kupio sam je prosle godine u 11 mjesecu dok sam dosao doma sa sezone no međutim igrao sam mozda 2 tjedna na njoj sa driverima koji su tada izasli i radila je normalno,ali nisam bas nesto puno igrao,mozda 2 h u komadu tokom dana pa nisam ni mogao znati da li je ispravna.Sad kad sam se ponovo vratio u 1 mjesecu doma sam stavio najnovije drivere i probavao vise njih i tu su poceli problemi te sam je tada poslao na servis na kojem su mi rekli da je bios switch oštećen i da je vjerovatno netko mijenjao bios,ali ja mislim da oni nisu ni gledali karticu jer su vidjeli da nema naljepnice na sarafima.Moja krivica kod kupnje sto nisam znao da treba imati naljepnice na sarafima.A bios switch nije oštećen kad ja mogu mijenjat bios na switchu.

 

 

@Sad sam stavio high performance mod u windowsu i igrao sam battlefield nekih 40 minuta i nije me izbacilo,a prije toga me izbacilo vec nakon 20 min.Testirat cu jos sutra ako uhvatim vremena.

 A to kada si je kupio u 11 mjesecu si koristio te drivere sa cd-a sa kojima ti dulje radi ? High perf. u windowsima generalno ne pomaze nicemu. Osim da trosi struju i kada ne treba.

 Ako nema naljepnica svasta je moguce da se odigralo sa njom. Jesi pitao prodavaca zasto nema naljepnice ? Doduse, tesko da ce biti iskren tako da... Zato ja u principu ne volim kupovati polovne graficke od ljudi koje osobno ne poznajem. Sve u svemu probaj je istestirati na drugom racunalu, ako mozes.

 Ne u 11 mjesecu sam koristio nove drivere sa amd stranice koje su tada izasle ali kazem nisam nesto puno igrao,od igrica sam testirao jedino wot i pes koji nisu graficki zahtjevne pa vjerovatno zato nisam imao problema.Dok sam se vratio sam poceo igrat apex,battlefield i need for speed i tada sam skuzio problem.A pricao sam sa proslim vlasnikom i kaze da on nije nista dirao niti je otvarao,rekao je da je uvijek imao najnovije drivere i da je radilo kod njega normalno.A i kad sam je kupovao testiro sam kod njega na furmarku i unigen heavenu i bilo je sve oke.

9 godina
offline
Rx 580 bios

Kada flashas bios osim modela kartice moras tocno provjeriti koji je proizvodjac memorije jer vecinom imas jedan bios za "samsung" a drugi za "hynix" memoriju i tako dalje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Rx 580 bios

nitro+ 4g ima elpida,hynix i autodetect svejedno je koja

 

https://www.techpowerup.com/vgabios/191775/sapphire-rx580-4096-170323

4 godine
neaktivan
offline
Re: Rx 580 bios
Igormaric kaže...

Kada flashas bios osim modela kartice moras tocno provjeriti koji je proizvodjac memorije jer vecinom imas jedan bios za "samsung" a drugi za "hynix" memoriju i tako dalje.

 To sto je kolega naveo je jako bitno, obavezno skini bios koji podrzava memoriju tvoje kartice.. takodjer obrati pozornost da skidas bios od sapphire tvog istog modela, a ne xfx-a koji je u videu. 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice