Rasprava o grafičkim karticama izdvojena tema

poruka: 2.979
|
čitano: 675.185
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Joj kad vidim ovaj dlss 3.5 zamjenio bi svoju 4070 za rx 7800xt bez pardona.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ne budi lud i na sramotu obitelji!

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gamin X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Može jedno pitanje kolege, jeli to sranje po AMD-u tolikoo opravdano i imate stvarnih problema/neugodnosti/sekiracije ili samo copy paste ko pilići bez osnovanog razloga. Pitam se jer kao korisnik RX 6950 XT kartice nakon 3 Nvidije vidim i osječam samo radost i veselje i ne vidim niti jedan problem, dapače samo fluidno i brain free iskustvo....ne propagiram niti jedan tabor niti drugi, kupujem po sistemu što mi je u tom trenu isplativije.

Moj PC  
11 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Wiz3m4n kaže...

Može jedno pitanje kolege, jeli to sranje po AMD-u tolikoo opravdano i imate stvarnih problema/neugodnosti/sekiracije ili samo copy paste ko pilići bez osnovanog razloga. Pitam se jer kao korisnik RX 6950 XT kartice nakon 3 Nvidije vidim i osječam samo radost i veselje i ne vidim niti jedan problem, dapače samo fluidno i brain free iskustvo....ne propagiram niti jedan tabor niti drugi, kupujem po sistemu što mi je u tom trenu isplativije.

 

Ma to su ti kao google translatori, samo prepisuju, čitaju i daju nekakve zaključke. A ni 1% njih nije nikada probao neku karticu koju pljuje ili hvali. Ovaj koji voli Nvidiu k... po Amd-u i obrtno, samo zavisi koga ima više (ljevih ili desnih). Nešto slično našem saboru, a realnost je puno drugačija.

Ja odavno više ne tažim tu savjete, pitam Google, YouTube i razno razne pisane recenzije. Ovo tu je babska rasparava, pretakanje iz šupljeg u prazno. Mislim da se tu izvuč pokoja dobra informacija, al ju treba provjerit i na drugim mjestima. Jer se lako dogodi da je neki strasni ljubitelj nekog i nečeg...

Tako da - nemoj se mučiti bzv.

10 mjeseci
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Wiz3m4n kaže...

Može jedno pitanje kolege, jeli to sranje po AMD-u tolikoo opravdano i imate stvarnih problema/neugodnosti/sekiracije ili samo copy paste ko pilići bez osnovanog razloga. Pitam se jer kao korisnik RX 6950 XT kartice nakon 3 Nvidije vidim i osječam samo radost i veselje i ne vidim niti jedan problem, dapače samo fluidno i brain free iskustvo....ne propagiram niti jedan tabor niti drugi, kupujem po sistemu što mi je u tom trenu isplativije.

Ne znam, ali mene je malo sram što sam na amd-u nakon intel-nvidije.

 

Onako, upališ igru i ne možeš upalit dlss, frame generation, RT performanse meh. Moraš stavit rasterizaciju, nativnu rezu (jer fsr nevalja kolko čitam iako mi oči govore drugačije), i sad na kraju, moram trpit nativnu rezu na 144 fps-a, hladnu karticu itd...

 

Ofkors da trolam. Sinoć sam ubacio 7800x3d i nije normalno koliko je gpu prodisala. Sa 8700k je bila ko na slamci jadna. 

 

Kratko pitanje amd ryzen sirot'nji... Instalirao sam ryzen master i puknuo tek -5 na CO i auto overclock. Ne znam koliko je ocan sada, ali pratim takt i ide do 5050, temp je pod kontrolom i grafa je nafilana uvijek (osim kad stavim fps limit). Jel mi se isplati zajebavat i dalje oko PBO i CO (per core...)? Ne znam što bi dobio, veći takt, manju potrošnju, fps bi sigurno ostao isti.

15 mjeseci
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Predložio bi ručnu korekciju voltaže (lagani undervolt). Manje se grije i troši manje struje, a performanse iste.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

vidi ovdje kolega

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Wiz3m4n kaže...

Može jedno pitanje kolege, jeli to sranje po AMD-u tolikoo opravdano i imate stvarnih problema/neugodnosti/sekiracije ili samo copy paste ko pilići bez osnovanog razloga. Pitam se jer kao korisnik RX 6950 XT kartice nakon 3 Nvidije vidim i osječam samo radost i veselje i ne vidim niti jedan problem, dapače samo fluidno i brain free iskustvo....ne propagiram niti jedan tabor niti drugi, kupujem po sistemu što mi je u tom trenu isplativije.

 Samo sirotinja i sitna boranija ima AMD hardver u kompu!

 

Ne lažimo se!

AMD Ryzen 7900X; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Mene je isto tako brinulo koliko su AMD driveri dobri i pouzdani, ali svejedno sam se odlučio za RX 6800 XT. Prva Radeon kartica u životu. I sve super radi! Bez greške.

 

EDIT: Mislim se, 3 godine je 6000 serija vani, pa imali su vremena da ispeglaju drivere. Tako da je možda i to jedan od razloga zašto mi radi sve stabilno i odlično. Ne znam kakva je situacija sa 7000 serijom.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2023 10:33 (Izzy).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Izzy kaže...

Mene je isto tako brinulo koliko su AMD driveri dobri i pouzdani, ali svejedno sam se odlučio za RX 6800 XT. Prva Radeon kartica u životu. I sve super radi! Bez greške.

 

EDIT: Mislim se, 3 godine je 6000 serija vani, pa imali su vremena da ispeglaju drivere. Tako da je možda i to jedan od razloga zašto mi radi sve stabilno i odlično. Ne znam kakva je situacija sa 7000 serijom.

Kakva su to pitanja ako si več odgovorio na nj.Amd se kupuje kad malo odstoji koju god. što stariji to bolji ko vino.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2023 12:32 (dery).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama

Što je ono nešto bilo govora da 7900 XT nije dobra? Nekakvih problema je bilo...

15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Izzy kaže...

Što je ono nešto bilo govora da 7900 XT nije dobra? Nekakvih problema je bilo...

 Rješeni su problemi trebalo im je dobro vremena. Glavni problem joj je jednaka cijena kao rtx4070ti koja vuče u igri 100W(spike 20ms 334w) manje stoga je nezanimljiva. RX 7900xt ima spike 20ms do 418w

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2023 16:39 (dery).
15 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Wiz3m4n kaže...

Može jedno pitanje kolege, jeli to sranje po AMD-u tolikoo opravdano i imate stvarnih problema/neugodnosti/sekiracije ili samo copy paste ko pilići bez osnovanog razloga. Pitam se jer kao korisnik RX 6950 XT kartice nakon 3 Nvidije vidim i osječam samo radost i veselje i ne vidim niti jedan problem, dapače samo fluidno i brain free iskustvo....ne propagiram niti jedan tabor niti drugi, kupujem po sistemu što mi je u tom trenu isplativije.

 AMD je opasan za kupovinu, havarija zagarantirana, od dva puta dnevno reinstalacija OS-a, do instalacija drivera stariji of pet godina, jer novi driveri bacaju BSOD oko trisetak puta dnevno.

Ja sam sa time OK, jer volim svaki dan po cijeli dan reinstalirati windowse i praktrički svako malo resetirati komp jer se smrzne.

3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
dery kaže...
Izzy kaže...

Što je ono nešto bilo govora da 7900 XT nije dobra? Nekakvih problema je bilo...

 Rješeni su problemi trebalo im je dobro vremena. Glavni problem joj je jednaka cijena kao rtx4070ti koja vuče u igri 100W(spike 20ms 334w) manje stoga je nezanimljiva. RX 7900xt ima spike 20ms do 418w

 Je toliko su rijeseni da jedno ajde necu pretjerivati 98% problema na forumu cine konfiguracije koje imaju iskljucivo neki AMD proizvod, toliko o tome To se desava vec dva desetljeca i apsolutno se ništa nije promijenilo!

12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Uz Rx 6950xt obavezno zasebna:
 
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Evo vartio se naforum nakon još jednog smrzav

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

nja

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

pokusšvana pi

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

sati brzo jer se stalno smrza

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

va

Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
mislioc kaže...
Uz Rx 6950xt obavezno zasebna:

Da baš čitam i nevjerujem Ovaj još ima i AMD ram-e, pa jel moze gore onak 3 AMD proizvoda u istom kucistu

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Ne može, to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
forumaš kaže...

Ne može, to je to.

 Kaj nije bio prije i neki AMD SSd? uvijek moze gore

12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
A imaju i bicikl. Kak taj vozi bolje niti ne pomišljat.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Evo kak to izgleda. Može se i tunirat Ryzen masterom.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
Boris grozni kaže...
mislioc kaže...
Uz Rx 6950xt obavezno zasebna:

Da baš čitam i nevjerujem Ovaj još ima i AMD ram-e, pa jel moze gore onak 3 AMD proizvoda u istom kucistu

A daj ne seri kolega, pa to je cisti PSU problem.

 

Test muskosti za prave AMD vlasnike, iz starih dana, uvik smo imali jaca napajanja. ;)

fade to gray
3 godine
offline
Re: Rasprava o grafičkim karticama
metallic kaže...
Boris grozni kaže...
mislioc kaže...
Uz Rx 6950xt obavezno zasebna:

Da baš čitam i nevjerujem Ovaj još ima i AMD ram-e, pa jel moze gore onak 3 AMD proizvoda u istom kucistu

A daj ne seri kolega, pa to je cisti PSU problem.

 

Test muskosti za prave AMD vlasnike, iz starih dana, uvik smo imali jaca napajanja. ;)

Naravno, extra ulog od 200€ za novo napajanje samo da bi AMD konfa imala lufta od pola kilovata i kao uštedio je

15 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

Kad kupuje prenabrijani drlog kojem su spustili cijenu jer ga nitko ne želi. Sad ima grijalicu za zimu i saunu za ljeto. 

Hebo grafu ak ima TDP prek 200W, drlog bez obzira ako vtrti ray tracing tak da si možeš čupati obrve u odrazu na asfaltu.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Rasprava o grafičkim karticama

To je uvik bilo prokletstvo high end gpu-a samo smo sad svi postali mimoze i kmecimo bzvz.

 

Prije bi postio samo da imam takve performanse od grafe.

fade to gray
Moj PC  
6 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice