NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.801.975
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
VooDooZg kaže...
Arctic Skies kaže...
Jedno glupo pitanje: jesu li objavili i jedan grafikon bez rtx da je ukljucen? Koliko igara sad trenutno ovo uopste podrzava? I koliko je najavljeno da ce ih podrzavat u narednoj godini ili dvije? Ok malo vise od jednoh pitanja, al nemam neta razumite me hehehe

 

Meni ovo tak napumpano djeluje - svi su tak nahype-ani da je to strašno, poslje kad se sve slegne baš me znima realno koliko je 3070 brži od 2080TI  itd..  uvijek su te price na početku i onda staviš 4k bez nepotrebnih stvari tipa Ray T. i slično i onda bude da je 20fps manje i slično..

 

Bumo vidli uglavnom, ja se spremam 1080TI zamjeniti ali tek kad vidim realne rezultate..

 

 

 

zbog duplih RT jezgri i boljeg DLSS-a vjerojatno će u igrama koje koriste te tehnologije biti iste snage, no vjerujem da će 2080 ti i dalje biti jača u igrama koje to ne koriste. 

Trenutno je takvih igra malo, ali next gen konzole će to isto koristit tako da će i igara biti više... Mislim da je vlasnicima 2080 ti najbolje preskočit ovu generaciju, ako ne i dvije, osim ako ih jako ne svrbi novčanik. Netko ko je i prošli mjesec kupio 2080 ti će se još godinama igrat kao kralj i ne treba se osjećat ko budala nakon ampere reveala.

 

6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
VooDooZg kaže...
Arctic Skies kaže...
Jedno glupo pitanje: jesu li objavili i jedan grafikon bez rtx da je ukljucen? Koliko igara sad trenutno ovo uopste podrzava? I koliko je najavljeno da ce ih podrzavat u narednoj godini ili dvije? Ok malo vise od jednoh pitanja, al nemam neta razumite me hehehe

 

Meni ovo tak napumpano djeluje - svi su tak nahype-ani da je to strašno, poslje kad se sve slegne baš me znima realno koliko je 3070 brži od 2080TI  itd..  uvijek su te price na početku i onda staviš 4k bez nepotrebnih stvari tipa Ray T. i slično i onda bude da je 20fps manje i slično..

 

Bumo vidli uglavnom, ja se spremam 1080TI zamjeniti ali tek kad vidim realne rezultate..

 imas od DF video, gdje ti je i bez RTX i sa RTX i bez DSSL i sa

 

prosjecno 70% bolje performanse

 

hype is real

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mislim da smo svi nasjeli na foru kada dignu cijenu pa je spuste na normalno kako bi trebalo biti i onda svi polude haha

Jebiga mineri, rtx, korona sve je napuhalo cijene, al dobro sada se vraca u normalu napokon sve, zahvaljujuci AMD-u isto.

ASUS Z97-AR | i7 4790K 4.6GHz | 8GB Corsair Dominator Platinum 1866MHz | Gigabyte GTX 970 Gaming G1 | Corsair AX850 | Samsung SSD 840 EVO 250GB + HDD 1TB | Corsair H100i | NZXT H440 |
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Linus:

 

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Video koji sam linkao iznad pokazuje rezultate bez dlss/RT.

U pitanju je 70-80% skok u performansama i to je sa tim beta driverima a znamo da kroz vrijeme to ode jos 15% up otprilike. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

ja sam optimističan i oprezan. 4 godine me gtx 1080 odlično služila, a služit će me i još, neću se zalijetati, fino sačekati kraj rujna i objektivnije recenzije, vidjet hoće išta napraviti AMD ili čak Intel.

 

I onda fino tamo sredina 10. mjeseca, naručiti neku 3080 ako sve bude kako očekujem, najvjerojatnije iz computer universe da fino budem spreman za CP2077

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kupujem RTX 2080. Nudim 1800kn.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

 naručiti neku 3080 ako sve bude kako očekujem, najvjerojatnije iz computer universe da fino budem spreman za CP2077

 

A kak su sa dostavom za RH itd ?  jer već imam osjećaj da budu kod nas nabrijane abnormalno cijene pa da naručivanje iz vana bude jedina opcija ak ne želiš da te zešeće ožene :(

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mali breakdown prijašnjih serija i njihovih cijena

 

970 > 780Ti at $330

1070 > 980Ti at $380

3070 > 2080Ti at $500

Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Moze, kad 3080 dode u prodaju :)

12 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Da, navukli su nas ko budale.

 

Baš komentiram sa kolegom jutros, plaćamo i dalje oko 7 keka za near top tier grafu i 4 ili 5 za mid.

 

I mislimo da smo u dobitku. Zašto ? TurDing !!!

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Tko placa to, nismo tako bas naivni?!

Survivor - eye of the tiger
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
VooDooZg kaže...
Cansee kaže...

 naručiti neku 3080 ako sve bude kako očekujem, najvjerojatnije iz computer universe da fino budem spreman za CP2077

 

A kak su sa dostavom za RH itd ?  jer već imam osjećaj da budu kod nas nabrijane abnormalno cijene pa da naručivanje iz vana bude jedina opcija ak ne želiš da te zešeće ožene :(

 

odlični. Meni ti je 2016. došla kutijetina sa monitorom i grafičkom, procesorom, hladnjacima, ssdom itd itd. Kučište i napajanje sam ovdje uzeo. Sve je radilo kao sat od prvog trenutka evo do sada. Stvari su sve ove pod Moj PC

 

Oni imaju niže cijene kod nas, prvo jer im je porez 19%, tako da mi se isplatilo i sa dostavom koja nije bila preskupa, mislim oko 50 eura, ali moraš imati na umu da su dostavljali monitor koji je 6-7 kg. Ali najjača stvar je ta što sam stavio firmu kao kupca i oni mi uopće nisu naplatili porez za to sve, tako da sam prošao fantastično dobro. Ne znam je li i dalje ide to sa firmom tako, moram provjeriti

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 10:34 (Cansee).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Buba69 kaže...
Santana kaže...

Treba cekat , vecina tih "testova" je sa rtx ukljucenim gdje sigurno nove rtx jezgre rade vecu razliku od gpu jezgre.
Zanima me snaga u igrama koje ne podrzavaju RTX i DLSS

Nije nit cudno da je Nvidia birala igre koje DigitalFoundry smije pokazat kad sve imaju raytracing.

 Ima izvucen ss iz prezentacije gdje je gtx 1080ti zapravo u rangu rtx 3070 bez tih kerefeka.

 

Da i ja sam vidio, nvidia je naravno napravila "cheery pick" igre koja je fully nvidia optimised i popalila apsolutno sve sto se dalo upalit.

 

Ocu vidit bar 15 razlicitih igara na sve 3 rezolucije pa cemo vidit koliki je zapravo jump

Moj PC  
1 1 hvala 1
9 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

 

Pa dobro ljudi ali ajmo imati na umu da kupujemo gpu za nove i next gen igre. Pa ne kupujem najnoviju grafulju da bi igrao igre iz 2012. Vjerojatno će većina igara imati i ray tracing i dlss 2.0, a iskreno taj dlss me najviše i zanima

 

Boli me kita što će tomb raider iz 2015. imati mali skok u fpsu. Koga zanimaju te igre ja mu prodam svoju gtx 1080 i uživajte

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

  meanwhile in the stores...

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

  meanwhile in the stores...

 Bit će čišćenja skladišta uskoro.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
qwertYxoZ kaže...
Buba69 kaže...
Santana kaže...

Treba cekat , vecina tih "testova" je sa rtx ukljucenim gdje sigurno nove rtx jezgre rade vecu razliku od gpu jezgre.
Zanima me snaga u igrama koje ne podrzavaju RTX i DLSS

Nije nit cudno da je Nvidia birala igre koje DigitalFoundry smije pokazat kad sve imaju raytracing.

 Ima izvucen ss iz prezentacije gdje je gtx 1080ti zapravo u rangu rtx 3070 bez tih kerefeka.

 

Da i ja sam vidio, nvidia je naravno napravila "cheery pick" igre koja je fully nvidia optimised i popalila apsolutno sve sto se dalo upalit.

 

Ocu vidit bar 15 razlicitih igara na sve 3 rezolucije pa cemo vidit koliki je zapravo jump

pricamo o DF videu, nema veze sa cheery pick od nvidie. igre su ti FarCry, Doom, Tomb Raider, Control, Battlefield, cisto dovoljno

 

a sto se tice rezolucija, sta ce ti sve tri kada je jedino relevantno za GPU 4k rezolucija, sto ides nize vise do izrazaja dolazi CPU

 

daleko od toga da ne vrijedi vidjeti benchmarke kada ce ih biti hrpetina, na ovom od DF vidis sasvim dovoljno sve sto trebas vidjeti, ako planiras kupovati novu grafu

 

stvar je jasna, svatko tko kupuje sada novu graficku, moze zaboraviti na sve sto je trenutno na trzistu i pricekati 40 dana, da dodu 3080, 3070 i 3060 u onda kupiti sta hoce i za koju lovu hoce

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Dado_ZG78 kaže...

  meanwhile in the stores...

Rišit će oni to za krepane grafe preko garancije.

 

Nemoj mislit da imaju previše komada.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Sta je samo Digital Foundry dobio primjerak rtx3080???

Sta je sa svim pc portalima....nitko nista? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Sta je samo Digital Foundry dobio primjerak rtx3080???

Sta je sa svim pc portalima....nitko nista? 

 Pa gle imaju su nedavno sponzorirani video od strane NV, a ovo je isto vise neki promo nego recenzija.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Baš gledam u linksu... samo webshop i eventualno jedna poslovnica imaju dostupne top modetle RTX 2080/ti... ostalo po narudžbi... ne bojim se ja za njih.

11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Mozda cu napokon imat grafu za full 4k gaming :)

 

Vidim da je ova preporuka za napajanje uz i9 proc na kojemu su testirali sve Ampere a moj proc je 65w :)

Dali ima nekakav polupouzdan kalkulator za potrosnju struje da probam izracunat koliko mi trose trenutacne komponente?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Mozda cu napokon imat grafu za full 4k gaming :)

 

Vidim da je ova preporuka za napajanje uz i9 proc na kojemu su testirali sve Ampere a moj proc je 65w :)

Dali ima nekakav polupouzdan kalkulator za potrosnju struje da probam izracunat koliko mi trose trenutacne komponente?

 

ako se dobro sjećam naveli su da je rtx 3080 za 4K/60Fps sa uključenim ray tracingom, jel tako? I još će se naravno malo i klokati, čisto za dušu i super

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
3dfx kaže...
qwertYxoZ kaže...
Buba69 kaže...
Santana kaže...

Treba cekat , vecina tih "testova" je sa rtx ukljucenim gdje sigurno nove rtx jezgre rade vecu razliku od gpu jezgre.
Zanima me snaga u igrama koje ne podrzavaju RTX i DLSS

Nije nit cudno da je Nvidia birala igre koje DigitalFoundry smije pokazat kad sve imaju raytracing.

 Ima izvucen ss iz prezentacije gdje je gtx 1080ti zapravo u rangu rtx 3070 bez tih kerefeka.

 

Da i ja sam vidio, nvidia je naravno napravila "cheery pick" igre koja je fully nvidia optimised i popalila apsolutno sve sto se dalo upalit.

 

Ocu vidit bar 15 razlicitih igara na sve 3 rezolucije pa cemo vidit koliki je zapravo jump

pricamo o DF videu, nema veze sa cheery pick od nvidie. igre su ti FarCry, Doom, Tomb Raider, Control, Battlefield, cisto dovoljno

 

a sto se tice rezolucija, sta ce ti sve tri kada je jedino relevantno za GPU 4k rezolucija, sto ides nize vise do izrazaja dolazi CPU

 

daleko od toga da ne vrijedi vidjeti benchmarke kada ce ih biti hrpetina, na ovom od DF vidis sasvim dovoljno sve sto trebas vidjeti, ako planiras kupovati novu grafu

 

stvar je jasna, svatko tko kupuje sada novu graficku, moze zaboraviti na sve sto je trenutno na trzistu i pricekati 40 dana, da dodu 3080, 3070 i 3060 u onda kupiti sta hoce i za koju lovu hoce

 

 

Na 4K neću igrati niti ću kupovati 4K ekran tako da mi benchmark za tu rezoluciju ne treba.

 

Bitno mi je vrijedi li mi upgrade na 2K rezoluciji tih para za trenutnu konfu 5700XT-ryzen 5 3600, tek kada to budem vidio mogu znat ici na upgrade ili ne

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Mozda cu napokon imat grafu za full 4k gaming :)

 

Vidim da je ova preporuka za napajanje uz i9 proc na kojemu su testirali sve Ampere a moj proc je 65w :)

Dali ima nekakav polupouzdan kalkulator za potrosnju struje da probam izracunat koliko mi trose trenutacne komponente?

 

ako se dobro sjećam naveli su da je rtx 3080 za 4K/60Fps sa uključenim ray tracingom, jel tako? I još će se naravno malo i klokati, čisto za dušu i super

 Ispada mi malo ispod 500w sa ukljucenom rtx3080 na online kalkulatoru tako da bi ovo moje corsair platinum 600 napajanje trebalo bit sasvim ok.

Konfa mi nije velik potrosac,i7 8700/16gb ddr/1 nvme ssd 1 vanjski T5 ssd/dva venta i to je otprilike to.

Sad samo cekat dobar model rtx3080 koja nije duza od 300mm i da nije veca od 2.7 slot.

10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Samo da ne bude na kraju mj. "a pa to se odnosilo na raytracing i dlss lmao" samo da ishajpaju ljude i svi preorderaju... Koliko god da su dobre kartice to bi bilo stvarno supacki, sve što mora bit tehnicki korektno cesto nije korektno.

Također mislim da podrezivanje memorije na 3070 postoji kako nebi u potpunosti sahranili 2080ti. No ne vjerujem da ce zafaliti skoro za 1440p

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Turing je bio Jensenovo izdrkavanje na račun monopola. Mogao je komotno preskočit RTX i ostavit ga za ampere, ali zašto kad AMD još uvijek nema karticu koja parira Titan pascalu iz 2016., odn. 1080ti iz 2017?! Da je umjesto rtx jezgri ubacio cuda, perf. jump bi bio puno veći. Ovako je pušiona. 2080ti je 30ak% brža od pascala, a 70% skuplja. To može radit isključivo jer nema konkurenciju. Sada jebiga, da natjera ljude da počnu kupovat nove grafe i izvade Pascale iz kućišta, Jensen daje 3070-3080ke po cijenama starih flagshipa, dok je Titan-like monstrumu od grafe cijena skočila još više. Cijena 3090ke kod nas ide sigurno do 14k kn.

 

3080ka se čini jebena, ali... sačekajmo recenzije. Ali iskreno, mislim da ću i ovu seriju preskočit. Em što iznimno rijetko stignem igrat u odnosu prije par godina kad sam uzimao 1080ti, em što 1080ti jebeno dobro radi još uvijek... a evo i dokaz da jebeno dobro radi. 1440p

 

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 11:25 (alscaul).
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
qwertYxoZ kaže...
3dfx kaže...

Na 4K neću igrati niti ću kupovati 4K ekran tako da mi benchmark za tu rezoluciju ne treba.

 

Bitno mi je vrijedi li mi upgrade na 2K rezoluciji tih para za trenutnu konfu 5700XT-ryzen 5 3600, tek kada to budem vidio mogu znat ici na upgrade ili ne

ne kazem da moras igrat na 4k, vec da je to za sada jedini benchmark koji pokazuje koliko je jaka grafa i koliko je napredak u odnosu na proslu generaciju, svi ispod te rezolucije ovise puno vise o procesoru

 

pa ako je na 4k 70% razlike, to je to

 

na manjim rezolucija ces mozda imati manje razlike, upravo zbog procesora

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice