NVIDIA Ampere 30xx izdvojena tema

poruka: 11.274
|
čitano: 1.792.177
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Iduca godina ce donjet balans cijena/performansi jer ce se ukljucit i Intel i ako su glasine tocne udarit ce na high end segment trzista.

Ja se iskreno nadam da cu napokon moc igrat u 4k/lock 60 jer evo ovih dana igram Fallout 4 ispocetka i niti na 1440p nemam lock 60 ponekad padne ispod.

U biti puno igara drzim na 1440p jer ova overclockana rtx2080 ne moze 4K/60fps lock.

EDIT:

DLSS 2.0 bi tu odradio cuda ali ne vjerujem da ce ic retroaktivno podrzavat tako stare igre....

 

Da će Intel ozbiljno ući u tržište grafičkih kartica? Jel to ozbiljno?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Iduca godina ce donjet balans cijena/performansi jer ce se ukljucit i Intel i ako su glasine tocne udarit ce na high end segment trzista.

Ja se iskreno nadam da cu napokon moc igrat u 4k/lock 60 jer evo ovih dana igram Fallout 4 ispocetka i niti na 1440p nemam lock 60 ponekad padne ispod.

U biti puno igara drzim na 1440p jer ova overclockana rtx2080 ne moze 4K/60fps lock.

EDIT:

DLSS 2.0 bi tu odradio cuda ali ne vjerujem da ce ic retroaktivno podrzavat tako stare igre....

 

Da će Intel ozbiljno ući u tržište grafičkih kartica? Jel to ozbiljno?

Da, XE se zove serija ako se dobro sjecam.

Planiraju izbacit high end model sa hardverskim raytraceom. 

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Iduca godina ce donjet balans cijena/performansi jer ce se ukljucit i Intel i ako su glasine tocne udarit ce na high end segment trzista.

Ja se iskreno nadam da cu napokon moc igrat u 4k/lock 60 jer evo ovih dana igram Fallout 4 ispocetka i niti na 1440p nemam lock 60 ponekad padne ispod.

U biti puno igara drzim na 1440p jer ova overclockana rtx2080 ne moze 4K/60fps lock.

EDIT:

DLSS 2.0 bi tu odradio cuda ali ne vjerujem da ce ic retroaktivno podrzavat tako stare igre....

 

Da će Intel ozbiljno ući u tržište grafičkih kartica? Jel to ozbiljno?

 Vec su sami pokazali neku low end graficku kak radi, sad izgleda da ce i high end pokazat, no oni ce se borit sa cijenom, a ne performansama jer sigurno jos nisu na razini AMD/NVidia

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Da, XE se zove serija ako se dobro sjecam.

Planirajuizbacit high end model sa hardverskim raytraceom. 

 Kao i 10nm od 2016.... i hrpu drugih stvari.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 12:52 (Riot).
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Ja sam planirao uzet najjaču "gamersku", al ak bu koštala 2000 dolara, ne bih ju uzimao i da si ju mogu priuštiti. Nadam se da će u ponudi biti i 3080ti.

Svakako prvo moram platformu cijelu novu uzimati pa ću onda gledati grafiku, a do tad će ampere serija već biti neko vrijeme na tržištu pa će se biti lakše odlučiti. Mislim da nije prepametno uzimati stvari day one, makar sam ja svoju trenutnu uzeo čim je izašla

Služit će me 1080ti još neko vrijeme. Definitno jedna od najboljih odluka kaj se tiče PC hardvera. Na dosta igara drži stotinjak fpsa na 3440x1440 ako se poigram s postavkama. Čak i ovaj 4930k klokani uspjeva držati grafu na 100% u većini igara zbog visoke rezolucije :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
tomglo kaže...

Ja sam planirao uzet najjaču "gamersku", al ak bu koštala 2000 dolara, ne bih ju uzimao i da si ju mogu priuštiti. Nadam se da će u ponudi biti i 3080ti.

Svakako prvo moram platformu cijelu novu uzimati pa ću onda gledati grafiku, a do tad će ampere serija već biti neko vrijeme na tržištu pa će se biti lakše odlučiti. Mislim da nije prepametno uzimati stvari day one, makar sam ja svoju trenutnu uzeo čim je izašla

Služit će me 1080ti još neko vrijeme. Definitno jedna od najboljih odluka kaj se tiče PC hardvera. Na dosta igara drži stotinjak fpsa na 3440x1440 ako se poigram s postavkama. Čak i ovaj 4930k klokani uspjeva držati grafu na 100% u većini igara zbog visoke rezolucije :D

Evo bas trenutno citam da ce RTX 3090 bit oko 2000$, znaci sumnjam da ce bit jeftinih grafa kao sto je najavljeno. Ako je ovo istina, onda AMD mora bit kompetitivan da cijene idu dolje a ne jos vise gore 

13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...

 Da će Intel ozbiljno ući u tržište grafičkih kartica? Jel to ozbiljno?

Ne znam kaj je bolje, kombinacija Intel procesora i Intel grafičke kartice kod Intel fanboya ili AMD procesor i Intel grafička kartica kod AMD fanboya. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
5 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Valentin17 kaže...

Ne znam kaj je bolje, kombinacija Intel procesora i Intel grafičke kartice kod Intel fanboya ili AMD procesor i Intel grafička kartica kod AMD fanboya. 

 Svatko ima neke fetishe....

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 21:16 (Riot).
14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Riješio sam se GTX 1080 i kakva su vremena došla da se nadam da ću moć kupit high end grafu za 7000 kn... Nadam se da 3080 neće biti više od toga...

Nadam se da će brzo nakon predstavljanja bit dostupne jer ova integrirana od intela i nije neka sreća :D

Čim budu dostupne na mindfactory-u ide narudžba :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: NVIDIA Ampere 30xx
berzerker kaže...

Riješio sam se GTX 1080 i kakva su vremena došla da se nadam da ću moć kupit high end grafu za 7000 kn... Nadam se da 3080 neće biti više od toga...

Nadam se da će brzo nakon predstavljanja bit dostupne jer ova integrirana od intela i nije neka sreća :D

Čim budu dostupne na mindfactory-u ide narudžba :D

 berzerker

Valjda neće otkazati prodaju onda si u banani za koliko si prodao GTX 1080 ako nije tajna.

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

 2100. Nije mi se dalo natezat kao budala za 100-200 kn. Čovjek se javio, uplatio novce u roku par min i drugi dan kad sam vidio uplatu poslao poštom. 

A ako se šta bude baš odužilo past će neka gtx 970 koja će gurat valorant bolje nego integrirana dok ne izađe nešto pošteno

14 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo i navodnih cijena sa kineskih foruma:

 

RTX 3090 - $1399

RTX 3080 - $799

RTX 3070 - $499

 

 

I dalje visoko, ali čini se ne toliko koliko visoko se očekivalo. Nadamo se da će još dolje ovo ić nakon što se AMD pokaže.

www.adriaesports.net
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 0:24 (Ferritin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Svakih par sati potpuno drukciji rumor,u konacnici nitko od njih nista ne zna pa ce od toliko pogadjanja nesto ispast tocno 😂😂😂😂

 

https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3090-flagship-graphics-card-rumored-cost-1399-us/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Znači da bi 3080 AIB mogao biti 1000€
Sad me zanima ako je istina da će 3080 imat 10 i 20gb verziju
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
berzerker kaže...

Riješio sam se GTX 1080 i kakva su vremena došla da se nadam da ću moć kupit high end grafu za 7000 kn... Nadam se da 3080 neće biti više od toga...

Nadam se da će brzo nakon predstavljanja bit dostupne jer ova integrirana od intela i nije neka sreća :D

Čim budu dostupne na mindfactory-u ide narudžba :D

 

kolega ako se smije znati, za koliko si utopio gtx1080? ja ju isto imam, a ako je istina o početnoj cijeni 3080 za 800$ onda bi se možda i počastio

8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
berzerker kaže...

Riješio sam se GTX 1080 i kakva su vremena došla da se nadam da ću moć kupit high end grafu za 7000 kn... Nadam se da 3080 neće biti više od toga...

Nadam se da će brzo nakon predstavljanja bit dostupne jer ova integrirana od intela i nije neka sreća :D

Čim budu dostupne na mindfactory-u ide narudžba :D

 

kolega ako se smije znati, za koliko si utopio gtx1080? ja ju isto imam, a ako je istina o početnoj cijeni 3080 za 800$ onda bi se možda i počastio

 

 

berzerker kaže...

 2100. Nije mi se dalo natezat kao budala za 100-200 kn. Čovjek se javio, uplatio novce u roku par min i drugi dan kad sam vidio uplatu poslao poštom. 

A ako se šta bude baš odužilo past će neka gtx 970 koja će gurat valorant bolje nego integrirana dok ne izađe nešto pošteno

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Cansee kaže...
berzerker kaže...

Riješio sam se GTX 1080 i kakva su vremena došla da se nadam da ću moć kupit high end grafu za 7000 kn... Nadam se da 3080 neće biti više od toga...

Nadam se da će brzo nakon predstavljanja bit dostupne jer ova integrirana od intela i nije neka sreća :D

Čim budu dostupne na mindfactory-u ide narudžba :D

 

kolega ako se smije znati, za koliko si utopio gtx1080? ja ju isto imam, a ako je istina o početnoj cijeni 3080 za 800$ onda bi se možda i počastio

 Nekoliko poruka prije je na to odgovorio https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/nvidia-ampere-30xx/265501.aspx?page=7&jumpto=6181010&sort=asc&view=flat

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
9 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Santana kaže...
Cansee kaže...
berzerker kaže...

Riješio sam se GTX 1080 i kakva su vremena došla da se nadam da ću moć kupit high end grafu za 7000 kn... Nadam se da 3080 neće biti više od toga...

Nadam se da će brzo nakon predstavljanja bit dostupne jer ova integrirana od intela i nije neka sreća :D

Čim budu dostupne na mindfactory-u ide narudžba :D

 

kolega ako se smije znati, za koliko si utopio gtx1080? ja ju isto imam, a ako je istina o početnoj cijeni 3080 za 800$ onda bi se možda i počastio

 

 

berzerker kaže...

 2100. Nije mi se dalo natezat kao budala za 100-200 kn. Čovjek se javio, uplatio novce u roku par min i drugi dan kad sam vidio uplatu poslao poštom. 

A ako se šta bude baš odužilo past će neka gtx 970 koja će gurat valorant bolje nego integrirana dok ne izađe nešto pošteno

 

 

a jesam glupson glupavi, hvala 

14 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
berzerker kaže...

 2100. Nije mi se dalo natezat kao budala za 100-200 kn. Čovjek se javio, uplatio novce u roku par min i drugi dan kad sam vidio uplatu poslao poštom. 

A ako se šta bude baš odužilo past će neka gtx 970 koja će gurat valorant bolje nego integrirana dok ne izađe nešto pošteno

 

 

Napisao sam tu, bila je gigabyte waterforce verzija pa treba uzet u obzir da je dobro hlađenje ali treba uzet i u obzir da je 5 godina stari AIO cooler na njoj koji se naradio. Gigabyte ventilator (koji je nalemljen na PCB ) me toliko živcirao da sam bio spreman odrezat i zalemit drugi ali vjerujem da bi se tako teže prodala pa sam ga trpio. Gigabyte Xtreme Engine za kontrolu kartice isto srednja žalost.

Tako da sam naučio da više nikad gpu sa AIO hladnjakom i previše kerefeka, što jednostavnije to bolje. 

 

Sad se treba odlučit za 3080,  nekako mi se ove MSI gaming X trio sviđaju

 

 

 

 

edit: dok napišem poruku desi se čudo 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2020 8:16 (berzerker).
13 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
MEGATAMA kaže...

Planiram uzet RTX 3080ti day one pa onda prodavat ovu RTX 2080 za nekih 400eu,vidjet cemo kako ce se odvijat situacija na trzistu rabljenih.

 Izgleda da ćemo se načekat još dosta na 3080Ti. U masu leakova se ne spominje.  Po specifikacijama koje izlaze, između flagshipa 3090 i 3080 ima mjesta za jednu okljaštrenu i jeftiniju verziju 3090 koja bi bila baš ta 3080Ti ali s njom će valjda pričekat do debelo u slijedećoj godini. Tako su izlazile i 1080Ti i 980Ti, nekih 10-ak mjeseci nakon 1080 i 980 grafa.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
t00mob kaže...
MEGATAMA kaže...

Planiram uzet RTX 3080ti day one pa onda prodavat ovu RTX 2080 za nekih 400eu,vidjet cemo kako ce se odvijat situacija na trzistu rabljenih.

 Izgleda da ćemo se načekat još dosta na 3080Ti. U masu leakova se ne spominje.  Po specifikacijama koje izlaze, između flagshipa 3090 i 3080 ima mjesta za jednu okljaštrenu i jeftiniju verziju 3090 koja bi bila baš ta 3080Ti ali s njom će valjda pričekat do debelo u slijedećoj godini. Tako su izlazile i 1080Ti i 980Ti, nekih 10-ak mjeseci nakon 1080 i 980 grafa.

To su za sad sve glasine dok je Ti model realnost u dosadasnjih par generacija.

3090 bi trebala bit dupli cip ako je sudit po dosadasnjoj praksi zar ne?

Zelim rec.....vise vjerujem u postojanje rtx3080ti nego u rtx3090 kao single cip modela. 

13 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

I meni je ljepo čitati te 'leakove' (kad ima dokaza, slika PCB-a ili AIB kartice), ali priznajmo si, cijene i omjer snage novih kartica u 98% leakova nije točan, a i ako je to je slučajno pogođeno...A ova nagađanja, 'pa po Nvidijinoj praksi to bi trebalo biti to i to' također nemaju nikakvog smisla, jer Nvidija nema nikakvu konstantu. 700 serija, pa 800 preskačemo, pa dobijemo 1070Ti, pa više nije GTX nego RTX, pa 2080Ti izlazi isto kad i 2080, pa su mid range kartice i dalje GTX ali 1600 serija, pa uvodimo 'Super' kartice itd, itd...Uskoro bi trebali znati sve to, ovako se samo nahajpaš na super kartice i dobre cijene, i onda ti kao zadnji put izađe Turing i pljuje se po Nvidiji jer nisu napravili baš ništa osim digli cijene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx

Vidim da ovo nije nitko stavio, prema Wccftech Nvidia planira izbaciti tri grafičke u rujnu

zamjenu za 2080ti, 2080 super i 2070 super.

https://www.igorslab.de/en/schedule-for-vidia-ampere-graphics-cards-sample-of-some-specifications-it-will-be-a-hot-autumn/

https://wccftech.com/nvidia-rtx-3090-founders-edition-board-passes-rra-certification/

E sad ono što mene zanima dali će se isplatiti ići na 16gb vram verziju RTX 3070 ili će nam u sljedećih par godina biti dovoljno i 8gb verzija.

 

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 19:38 (Wolf88).
15 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Ja se slažem, 6000kn za RTX 3080 je bolje nego 7000kn, ali 5000kn bi bilo još bolje, a 4000 u skladu sa nekadašnjim cijenama.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
Rhodin kaže...

Ja se slažem, 6000kn za RTX 3080 je bolje nego 7000kn, ali 5000kn bi bilo još bolje, a 4000 u skladu sa nekadašnjim cijenama.

 Tu smo mi kao potrošaći krivi jer ako se RTX 2080 odlaze ko vruće kifle, to samo Nvidi dajemo do znanja da smo spremni potrošiti koliko god oni traže od nas.

AMD se fokusirao prvo na CPU, tako da dosad nisu imali konkurencije. Mislim da će tamo od 2022 biti jako zanimljivo dolazi Intel sa svojim grafama,a u nižem i srednjem segmentu bi se još trebali se pojaviti i Kinezi.

BF3:fluffy_inside
5 godina
protjeran
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Evo doktor Igor je opet putem svojih nekih insajdera i starih rumora i nekih vlastitih racuna dosao do zakljucka kako nvidia muku muci sa hladjenjem Gddr6x, i  nekih 20 VRM faza za cijeli gpu se u toj prici spominje. Price nad pricama, navodno ce FE varijante biti jeftinije 

Kako bude bit ce, samo znam ako je barem nesto istinito iz ovoga nvidia stvarno boji ovog puta AMD-a ako napuhuje toliko top tier! Sto je i dobro u neku ruku zato sto mislim da cijene nece biti sokantne ako je AMD tu...Sto za top tier nvidia nemogu reci -  i titan i odmah grafa ispod nje nece biti ziher jeftinjak, bitno da onda AMD bude tu na razini 3080, jer onda nvidia nece prelaziti 1000 eura, a to je ionako sto sam mislio nsto izmedju 3070 i 3080 za maks 800 eura.

 

https://www.igorslab.de/en/nvidia-ampere-shows-his-hot-sides-and-self-the-board-partners-are-still-in-the-dark/

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 1:04 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
NVIDIA Ampere 30xx

Kad vidim ova brda memorije ne znam šta bi sa svojih 8gb... Cemu?

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 2:15 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Ampere 30xx
D3lBoy kaže...

Kad vidim ova brda memorije ne znam šta bi sa svojih 8gb... Cemu?

 pa ima vec sad igara koje trose barem 7, a next gen je tu za koji mjesec

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
online
NVIDIA Ampere 30xx

Spominje se 2000$ za top tier. Što god taj top tier nudio, to nije titan već gamer consumer card i kao takav ga reklamiraju.

2000$ ili prevedeno na naški cca 17-18k kuna predstavlja izvrsno gaming računalo i PS5 i možda ti ostane za periferiju, pokoju igru i slično. To ili prosječno gaming računalo, PS5 i XBOX.

Meni su te cijene sulude.

Jasno mi je da postoje ljudi koji si to mogu priuštit, budući si ja to mogu priuštit, ali je i dalje suludo i ne pada mi na pamet...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 8:08 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice