HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

poruka: 36
|
čitano: 10.263
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

evo ovakva je situacija, kad je bez opterećenja temperatura na grafičkoj mi je oko 60 stupnjeva pa mislim da mi je to malo previše, jer ako je u idleu 60 kolko bi bila kad bi počeo igrat neke igrice, probao sam u CCC pojačat vent na 100% al zvuk ubija, sad je na 50% i grije ju na 60 C. ima ko kakvu ideju kaj da napravim s time?

 

i počelo mi je zamrzavat CoD 4 nakon par minuta igre pa neznam jel zbog toga?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 21:45 (smrad06).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

to je malo prevelika temp bas sam citao review sad te kartice i pise 42 C u idle,nebi trebalo zbog toga se smrzavati to je jos ok temp samo jel znas kolka je u load kad igras?

EDIT:pogledaj ovo na dnu

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 21:54 (skrba).
14 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

neznam kolka je, kak da to istestiram?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

Ako nisi ništa petljao po njoj, vrati i nek ti zamijene sa ispravnom.

U idle 60°C je jednostavno previše.

 

A možda ipak i nije, pogle ovo: Link

 

 

 

 

Google is your friend
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 22:00 (Zura).
14 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

jedino neznam jel može bit to što je odmah iznad napajanja, ima lufta max 4-5 centimetara?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

Skini si program GPU-Z,otvori ga i pokreni igru i pod sensors budes vidio max temp,tj kad te izbaci iz igre.vrlo vjerojatno bi moglo biti i zbog napajanja al neznam pitaj nekog ko ju ima i ima napajanje na dnu kucista

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 21:58 (skrba).
14 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

mene ne izbaci iz igre nego mi ju zamrzne i onda ga moram restartat al izvana onako nasilno... tak dok opet se komp digne temperature se već skoro vrate u normalu...

 

EDIT:a gle po tom testu meni je grafa taman, ali opet mi nije jasno zakaj me onda CoD 4 zajebava...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 22:05 (smrad06).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
Zura kaže...

Ako nisi ništa petljao po njoj, vrati i nek ti zamijene sa ispravnom.

U idle 60°C je jednostavno previše.

 

A možda ipak i nije, pogle ovo: Link

 

 

 

 

cudni su ti testovi,velika razlika,al ipak mislim da je 60 u idle stvarna temp,jesi probao reinstal igre,mozda ona zeza,nikad neznas

15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
skrba kaže...

Skini si program GPU-Z,otvori ga i pokreni igru i pod sensors budes vidio max temp,tj kad te izbaci iz igre.vrlo vjerojatno bi moglo biti i zbog napajanja al neznam pitaj nekog ko ju ima i ima napajanje na dnu kucista

Ima bolji način:

RivaTuner -> otvoriš dio sa senzorima i postaviš da logira temperature u log datoteku. Kad te izbaci iz igre pročitaš max temperaturu koja je bila na GPU.

Prema nekim reviewima nebi trebalo biti problema i da se zagrije na 90.

 

U svakom slučaju, za početak: isključi ATI overdrive (ako već nije) i ostavi brzinu ventilatora na automatski.

Javi rezultate ovdje (min i max temperature uz % opterećenja GPU).

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

a bum probao reinstallat, i još jedno pitanje... jel može bit grafičkoj šta ak roknem vent na 100% deset minuta samo da vidim rezultat?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

Kod mene u idleu doseže i 70 stupnjeva ali ja imam XFX-ovu ali ovo je je vapor ta nebi trebala imat takvu temperaturu.

Punk's not dead!!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2009 22:11 (doctor_crash).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
skrba kaže...

cudni su ti testovi,velika razlika,al ipak mislim da je 60 u idle stvarna temp,jesi probao reinstal igre,mozda ona zeza,nikad neznas

Mozda i nije jako čudno. ATI ima funkciju koja se zove Powerplay. Ako uključiš ATI overdrive ta funkcija (powerplay) je isključena i grafa non-stop radi na svojem defaultnom kloku. Pod opterećenjem ode u overklok.

Ako je ATI overdrive isključen, dok je grafička idle, driver downclocka GPU i temperature idu dolje. Zbog toga je, pretpostavljam, razlika od review-a do review-a na netu. Neki raportiraju 42°C dok drugi pišu o 61°C u idle ovisno ko je od njih ostavio Overdrive uključenim.

Google is your friend
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
smrad06 kaže...

a bum probao reinstallat, i još jedno pitanje... jel može bit grafičkoj šta ak roknem vent na 100% deset minuta samo da vidim rezultat?

neće ništa biti grafičkoj, ali pretjerano dugo držanje ventilatora na 100% (to je vremenski rok u mjesecima, ako ne i godinu dana) troši ležajeve od ventialtora. Rezultat ti može biti od običnog brujanja do eventualnog "krepavanja" ventilatora. Ali to se definitivno ne može desiti u 10minuta i nema nikakve posljedice na GPU

Google is your friend
14 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

na 100% ne ide temp ispod 47 stupnjeva... onda je valjda 60 C ok ak je na 100% skoro 50 C...

 

još samo treba otkrit taj vražji CoD zakaj zajebava, jer mi u nijednoj drugoj igrici ne smrzava...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

ljudi, imam pitanje, je li ovo normalno:

 

imam Sapphire HD 3870 i nje OC, standardni jednoslotni hladnjak.

sada je 2. mjesec i temperature nisu velike, muđtim komp mi stoji u maloj sobi pokraj radijatora, a nisam ga očistio od ljeta 2009.

kada igram RE5, na sve max (MSAA 8x, TEXtures : HIGH...), tak nakon što sa bazukom ispalim kojih 10 projektila, ventilator od grafulje počne pičiti da se bojim da ne crkne...

na GPU-z mi cijelo vrijeme piše da je ventilator na 100 % (poslije 10 min od početka igre). temperatura zna preć cirka 110 °C ali nisam siguran jer komp onda uvijek ugasim na tipki od napajanja. Evo sad sam igrao Devil May Cry 4 na sve max i temp je oko 105°C

 

Uglavnom jeli to podnošljivo za grafičku?

 

Idle temp GPU: cca 48°C

Full load GPU: 105°C - 110°C

 

GPU: ATI Sapphire HD 3870, stock, single-slot fan

 

I jeli ovo okej za CPU;

 

Idle temp CPU: cca  47°C

Full load CPU:  72°C

 

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 , g0, stock fan

DMC 4, 40 minuta igranja DMC 4, 40 minuta igranja
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2010 12:03 (franjoslav).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
Izgleda da ti se nakupilo puno prasine u pc-u. Danas je nedjelja baci se na ciscenje i makni komp od radijatora.
http://www.hr-invites.com/register.php (torrenti i pozivnice)
14 godina
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

Malo jesu povišene temperature. Kod procesora zanemarivo i ok su al isto ga malo ispuši, dok je kod grafe zaista povišena temperatura. Mislim da u loadu ne bi smjela prelazit 80-ak stupnjeva.. Ispuši, očisti od prašine i ne drži blizu radijatora.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

nije problem ako je u idlu 60,meni na ccc pise ja je moja 60-70C u idlu a pod opterecenjem dodje i do 95C,ali sam sam stavio accelero pa nema problema

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
luka_cro kaže...

nije problem ako je u idlu 60,meni na ccc pise ja je moja 60-70C u idlu a pod opterecenjem dodje i do 95C,ali sam sam stavio accelero pa nema problema

Da, gledao sam po netu, kažu ljudi da se zna vrtit i oko 90 stupnjeva. Ali da je normalna 75-80 u loadu. Međutim kako god okreneš, njemu ide do 110.

15 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

na http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLACR piše da je Tjunction za moj CPU 71°C, nikad mi nije bilo jasno zašto pišu temp za TJunction kada nema programa koji bi očitao temperaturu površini procesora, međutim ja sam se višao bojao za procesoa nego za grafu, no dobro. frend mi ima od zalmana hladnjak za gpu no bojim se da modifikacija grafičke nema smisla kad mi komp ima još 1,5 godine garancije....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

Graficka moze i do 120C

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

evo, upravo sam krenuo u ulaganje u hlađenje PC-a, no budući da je moje kućiste prastao smeće iz tamo 2000.-e, pri kupnji novog kompa sam uštedio 400-injak kuna, međutim glupo kućište prima dva 70-milimetarska ventilatora (a nijedan nemam) tako da nemam pojma gdje da tom kupim. znam da ima samo jedan u Linksu (http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=05090806&id_artikl=050.908.118), ali ako netko zna gdje još ima hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
franjoslav kaže...

ljudi, imam pitanje, je li ovo normalno:

 

Idle temp GPU: cca 48°C

Full load GPU: 105°C - 110°C

 

GPU: ATI Sapphire HD 3870, stock, single-slot fan

 

I jeli ovo okej za CPU;

 

Idle temp CPU: cca  47°C

Full load CPU:  72°C

 

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 , g0, stock fan

Usisavač u ruke i posaugaj tu prašinu. Komp premjesti dalje od radijatora, bit će ti zahvalan. CPU mi se čini ok, pogotovo za stock kooler i s obzirom da je Quad u pitanju.

 

luka_cro kaže...

Graficka moze i do 120C

Da, koliko dugo misliš da će mu raditi na toj temperaturi?? Sve iznad 80°C je nepoželjno (iskreno, osobno radije volim da mi radi oko 70 već ako mogu birati)

franjoslav kaže...

evo, upravo sam krenuo u ulaganje u hlađenje PC-a, no budući da je moje kućiste prastao smeće iz tamo 2000.-e, pri kupnji novog kompa sam uštedio 400-injak kuna, međutim glupo kućište prima dva 70-milimetarska ventilatora (a nijedan nemam) tako da nemam pojma gdje da tom kupim. znam da ima samo jedan u Linksu (http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=05090806&id_artikl=050.908.118), ali ako netko zna gdje još ima hvala

Ako si uštedio 400kn, kupi ovo: Link, a za 100 kn pojedi picu i popij jedno pivo. Još ti ostane 50 kuna za ćevape i pivo drugi dan.

Google is your friend
15 godina
protjeran
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

C2Q Q6600 G0 stepping ima TJMax 62°C tako da pazi šta radiš s tim procesorom. Radije očisti kućište, coolere i ventilatore od prašine redovito. Samo ispušeš trebalo bi bit dosta za prvu ruku svakih 3 mjes! Samo ne otvaraj ako imaš garancijuBogataš

Sticky boredom with a book, I can make it do things you wouldn't think it ever could!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2010 13:49 (stoncin3).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
smrad06 kaže...

evo ovakva je situacija, kad je bez opterećenja temperatura na grafičkoj mi je oko 60 stupnjeva pa mislim da mi je to malo previše, jer ako je u idleu 60 kolko bi bila kad bi počeo igrat neke igrice, probao sam u CCC pojačat vent na 100% al zvuk ubija, sad je na 50% i grije ju na 60 C. ima ko kakvu ideju kaj da napravim s time?

 

i počelo mi je zamrzavat CoD 4 nakon par minuta igre pa neznam jel zbog toga?

 

Meni je u idle-u 40-44 stupnjeva, load oko 60 najvise. Stavim fan na 50%, tad je necujan a sve preko tog kako postupno idem dalje se malo po malo stvara buka. Al na 50% se cuje kao na 10%..

 

Iskreno neznam do cega je, probaj ocistit grafu, skini stranicu od kucista da ti bude otvoren (Osim ako nemas garanciju, tj. nisi jos otvarao)

Ili se zna desit da catalyst s*ebe sve pa probaj najnoviju instalirat, ili reinstalirat ako vec imas.

 

A ako imas prozracno kuciste, ociscenu grafu (nema prasine) i sa svim driverima je tako onda si dobio losiju :D hebiga..

 

Takodjer provjeri dal ti se smanji clock kad si u windowsima, inace se automatski to smanji (Vidi sliku) pa dodje na 200 i nesto umjesto 850 na jezgri.

 

Nadam se da sam pomogao.

Want me to Google that for you?
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2010 14:13 (puls4R).
15 godina
neaktivan
offline
HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

revizija C2Q Q6600 sa steppingom G0 ima TJunction na 71°C, a starija revizija jezgri B3 ima TJunction na 62°C.

baš i nisam u nekoj pozicij da mijenjam kućište, no svakako sam sastavio popis postupaka kojih treba uraditi:

 

1. pročistiti komp češće (još nisam, ne stignem)

2. kupiti u links onaj famozni 70 milimetarski ventilator (s obzirom na to da u kućištu nemam niti jedan case fan- imaju samo svoj stock grafa i cpu)

3. tam pred ljeto kupiti Arctic Freezer 7 Pro ili isti taj ali Rev. 2

4. nabaviti neki cooler za grafičku ili kupiti novu grafičku (jer tehnologija naveliko napreduje iz mjeseca u mjesec)

5. kada istekne jamstvo nabiti cpu na 3,2 GHz, s tim da ne bi dizao napon već samo FSB

6. i to je to

7. javim vam za 2,5 godina LOL

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

Dobro, no kako hoćeš... Ja imam manual od svojeg quada i tamo stoji G0 i broj 62! Sad nije da te branim, ali takve temp nisu baš zabrinjavajuče ako dodje do nekih 71 samo da to potkrijepim činjenicama. I da, i ja sam svog prije OC na 3,0 i napon nis dizao. ustvari stavio sam ga na onaj najviši po defaultu 1,1875V jer se po mjerenjima kretao od 1,12 do ovoga, a meni se nija baš dalo za*ebavati sa stalnim postavkama napona CPU Vcorea pa sam stavio na AUTO i ostavio BIOS da clocka u 3 pokušaja.Neodlučan

Sticky boredom with a book, I can make it do things you wouldn't think it ever could!
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
smrad06 kaže...

evo ovakva je situacija, kad je bez opterećenja temperatura na grafičkoj mi je oko 60 stupnjeva pa mislim da mi je to malo previše, jer ako je u idleu 60 kolko bi bila kad bi počeo igrat neke igrice, probao sam u CCC pojačat vent na 100% al zvuk ubija, sad je na 50% i grije ju na 60 C. ima ko kakvu ideju kaj da napravim s time?

 

i počelo mi je zamrzavat CoD 4 nakon par minuta igre pa neznam jel zbog toga?

ja imam 4890 i temperatura u idleu je 50C

 

mislim da ti je to više-manje normalna temperatura,malo previsoka

 

potraži po netu i vidjet ćeš da je idealna temperatura za 4890 u idleu 50C

tko želi serial od eversta nek mi se javi na pp
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...
patch123 kaže...
smrad06 kaže...

evo ovakva je situacija, kad je bez opterećenja temperatura na grafičkoj mi je oko 60 stupnjeva pa mislim da mi je to malo previše, jer ako je u idleu 60 kolko bi bila kad bi počeo igrat neke igrice, probao sam u CCC pojačat vent na 100% al zvuk ubija, sad je na 50% i grije ju na 60 C. ima ko kakvu ideju kaj da napravim s time?

 

i počelo mi je zamrzavat CoD 4 nakon par minuta igre pa neznam jel zbog toga?

ja imam 4890 i temperatura u idleu je 50C

 

mislim da ti je to više-manje normalna temperatura,malo previsoka

 

potraži po netu i vidjet ćeš da je idealna temperatura za 4890 u idleu 50C

 

On ima vapor-x.. :D

Want me to Google that for you?
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD 4890 Vapor-x 1gb gddr5 temp. problem...

 

For the Reference 4890 the results are like so:

 

* the GPU idles at a temperature of roughly ~50 degrees C (122 F)

* the GPU stressed maxes out at roughly ~80 degrees C (176 F)

 

For the much faster clocked Sapphire Radeon 4890 Toxic Vapor-X we see this:

 

* the GPU idles at a temperature of roughly ~45 degrees C (113 F)

* the GPU stressed maxes out at roughly ~75 degrees C (167 F)

tko želi serial od eversta nek mi se javi na pp
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2010 21:02 (patch123).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice