Graficke za Laptop

poruka: 29
|
čitano: 22.440
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Graficke za Laptop

Imam laptop Acer Travelmate 5520G i sad me zanima dali postoji mogucnost nadogradnje procesora i graficke kartice kao na desktopu, graficka nije integrirana Ati mobility radeon HD 2400 XT

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficke za Laptop
Jari kaže...

Imam laptop Acer Travelmate 5520G i sad me zanima dali postoji mogucnost nadogradnje procesora i graficke kartice kao na desktopu, graficka nije integrirana Ati mobility radeon HD 2400 XT

 Teoretski postoji, ali to je neisplativo.
http://s6.ba.bitefight.org/c.php?uid=16442
16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficke za Laptop

Za taj lap točno ne znam ali za neke se može staviti proširenja ali totalno neisplativo jer za te novce kupiš kućni komp.

v_maxcpp
15 godina
offline
Graficke za Laptop

Bok ljudi, novi sam ovdje...

Imam jedan veliki problem sa ATI Mobility Radeon 2600 HD, pa sam zato dosao tu , mozda ima netko nekakvo slicno iskustvo pa da mi pomogne ako moze i zna...

Ovako, posjedujem Toshibu P200 14-H, 2.0Ghz Dual Core, 2Gb Rama, 300Gb Hard blabalbalba....Da vas uvedem u prob...Laptop imam vec godinu dana, na njemu je Vista, odigrao sam tone igrica , novijih i starijih, i posto studiram dizajn imam hrpu aplikacija za razne grafiku , zvuk i programiranje...Dakle laptop me super sluzi(o)....

Prije tjedan dana sam instalirao Red ALert 3, PEs 2009, Nba 2k9, Fallout 3 ,ugl te nove igrice i krenuo igrati...Sta se dogodilo, nakon 3,4 minute igranja zacrni mi se ekran,zvuk se pocne ponavaljati, i komp se potpuno smrzne, ne mogu nista , niti izaci u windowse niti prekinuti proces, mogu ga samo ugasiti...To mi se događa sa svim tim novim igricama, skinuo sam zadnje drivere, i tu sam na ovom topicu isto gledao sta su ljudi skidali i svasta sam probao no ishod uvijek bude isti, CRNI EKRAN i totalna blokada...tj FREEZE...

Ako netko ima volje procitati ovo i baciti kakav koristan komentar , bio bih vrlo zahvalan...Hvala,

Niksa.

MujagaWudakhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

Jesi probao pokrenuti neke koje si prije uredno igrao?

15 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

Igrao sam Warhammer 40k : Soulstorm bez frke, ali ovo nema sanse...warcraft 3 također radi....stvarno ne znam u cemu je problem...

MujagaWudakhi
16 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

Meni se slicno dogadalo zbog pregrijavanja graficke-sustava, ali mislim da to nije slucaj kod tebe, jer ti neke rade dobro, a neke ne.

Mozda je problem u Direct X-u, nisam ni ja siguran.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficke za Laptop

I meni se to često događalo i skužio sam da je to zbog pregrijavanja laptopa sigurno. Imam Gericom Hummer Advance. Isto mi je sam postalo crno, zvuk se ponavljao, baš kao i tebi...

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
15 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

aha, i kako si rjesio problem? jesi ga odnio na servis ili sto?

MujagaWudakhi
15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficke za Laptop

A nemožeš to rješit. Jednostavno mu je prevruće. Pazi da ga držiš na ravnoj podlozi, dobro bi bilo da je prostorija što hladnija. Ja sam presto igrat zahtjevnije igrice na laptopu jer sam primjetio da mi se samo u njima predgrijava.

Evenutalno možeš nešto rješiti kupnjom onih hladnjaka (stalaka sa ventovima) za laptop. Ima zalman tako nešto...

 

EDIT: Ovako nešto. To je najjeftinije što sam našo, a smatram da bi ti rješilo problem, a 150kn nije prevelika investicija.

Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2008 11:12 (Sused).
16 godina
offline
Graficke za Laptop

Probaj staviti nešto sa stražnje strane da je malo u zrak podignut zadnji kraj laptopa, recimo ja imam neku kutijicu tako Osmijeh ili možeš staviti one male svijećice na svaki kraj laptopa pa ti cijeli bude malo podignut i ima zraka više i manje se grije...

Najbrži put do čovjekova srca je pomoću šake Chucka Norrisa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Graficke za Laptop

Imam isto Toshibu, samo A210 seriju, ista grafička. To mi se dosad događalo samo na jednoj igrici Call of Duty 4

i to u mutiplayeru.100 % točan razlog ne znam(driveri, Punkbuster ili sl.), ali isto tako sam siguran da nije do

pregrijavanja grafičke. Mozes si instalirat Everest ili tako nesto pa si vidi kolike su ti temperature. Ako je ipak

slučaj sa temperaturom onda ga moras vozit u službeni servis da ti ga ispušu i očiste otvore i ventilator,

mislim da ti je cijena 250 kn. Zadnja opcija koju ne bi preporučio osim ako imas dosta iskustva, je da rastavis

laptop i očistiš ga, time uštedišpare, ali opet, kazem ako nisi tako već nešto radio, bolje ostavi za servis.

Ja već poprilično dugo radim sa laptopima, tako da sam ga rastavio i ispuhao prije neka 2 tjedna, laptop je

star godinu i 3 mjeseca, razlike su temperaturi su oko 20 C(procesor sa 75 C na 55, grafička sa 55 na 38 C poslije čišćenja),

te sam stavio termalnu pastu za procesor, što će reći da se isplati, ali preporučljivo ipak odnijeti u servis.

Ako mislis da mozes sam, javi pa ti posaljem slike na koji način se rastavi, ali sve na svoju odgovornost.   Cool

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.11.2008 11:39 (Roby86).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Graficke za Laptop
Pero Dinamit kaže...

Probaj staviti nešto sa stražnje strane da je malo u zrak podignut zadnji kraj laptopa, recimo ja imam neku kutijicu tako Osmijeh

 4 čepa od cole čuda rade :]
WTB ideju za sig :]
16 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

Jel ti to ozbiljno ili se salis?

15 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

Pozdrav ljudi!

 

Zahvlajujem se svima na  korisnim postovima i informacijama.

Jos u proslu srijedu sam odfurao laptop u sluzbeni servis jer mi je pod garancijom.

Oni su mi rekli da ce ga otvarat, cistit, provjeravat hardware blabalbal...ugl sve ce chekirat...

Prasina ce vjerojatno imat puno utjecaja na temperaturu pa cemo vidjet sto ce biti, ako je neki dio otisao onda ce

narucivat taj dio , no u to sumnjam jer je laptop super radio, osim tog problema sa tim igrama...

 

Sto se tice provjeravanja temperature, na grafickoj uopce nemam senzore , vec sam probao sa raznim aplikacijama

chekirat temperaturu no nisam mogao zbog navedenog razloga...

 

Eto sad chekam laptop i vidjet cu da li ce oni rjesit problem, ugradit cu jos dodatnih 2 gb rama, tj stavit cu 2 + 2 pa cemo vidjet kako ce radit, s obzirom da ce

grafička imati vise rama za sebe ako joj bude trebalo....ako se ne varam za taj hypermemory, tj ako je to to..

 

pozz svima... reportam se kad laptop dodje sa servisa...

 

holla.

MujagaWudakhi
15 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

eto upravo saznah da mi je otisao VGA, dakle nije pregrijavanje ni nista od toga, danas ce naruciti  iz toshibe grafičku i početkom iduceg tjedna ce mi laptop biti gotov....arrghhhhh

MujagaWudakhi
16 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

Bolje i sad nego kad prode garancija :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Graficke za Laptop
Roby86 kaže...

Imam isto Toshibu, samo A210 seriju, ista grafička. To mi se dosad događalo samo na jednoj igrici Call of Duty 4

i to u mutiplayeru.100 % točan razlog ne znam(driveri, Punkbuster ili sl.), ali isto tako sam siguran da nije do

pregrijavanja grafičke. 

 
Meni se isto događalo sa cod4, još par igri i u nekim random situacijama (otvaranje stranica jutarnjeg u ie7 ?!!), taman kad sam i ja mislio da će na sevis, našao sam na HP-ovom forumu da treba isključiti powerplay i VPU recover u catalystima (HP6820s, x1350mobile GPU, winXP). Uglavnom od tad nitijedno rušenje, pa vjerujem da je i vama to problem.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.11.2008 9:26 (majkell).
15 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

da ali ja sam ga vec odnio na servis, ustanovili su da je hardwerski problem, pa ce onda to rjesit problem kad dodje nova grafička kartica...sad bumo videli kei bu se reshilo....

 

 

pozz

MujagaWudakhi
15 godina
protjeran
offline
Graficke za Laptop

pretpostavljam da laptop hočeš nadogradit da bi mogo igrat na njemu igre, pa ti ja preporučam da si rađe kupiš novi stolni komp, ili ako ti je bitno da ga možeš prenositi, onda si kupi PSP.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Graficke za Laptop

Ja sam si upravo instalirao nba2k9.Sve igrice su ki do sada normalno radile,Warcraft,PES09,Rome total war 1,2,3,Medieval,NHL 2009,Fifa 2009 osim sada nba2k9.Sve instaliram sve je super osim kad uđem u utakmicu kao da mi se neke boje razlijevaju po ekranu.Neke djelove terena vidim a neke ne.Laptop mi ima 2.1dual core,4 giga rama,i 384 intergriranu graficku(mislim),molim vas moze mi neko reci u cemu je problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Graficke za Laptop

Oy!

 

Evo laptop je prije tjedan dana dosao sa servisa, uredno je napravljen, zamjenjen je VGA, i LCD kabel...Sve je prouzrokovala prasina, ona je "omogucila" da se VGA pregrijava i doslovno istopi jer je sve bilo zacepljeno, svaki dovod zraka za hladjenje,i svaka cast ljudima u firmi "Moj Servis" jer su mi ovaj put progledali kroz prste sto se tice garancije. Naime, ukoliko prasina prouzroci kvar na laptopu, smatra se kao da je vlasnik fizicki ostetio hardwere pa se garancija uopce ne priznaje, tako da sam ja imao puno ,puno srece.... Meni su , a i ja bi svakome preporucio ,da se svakih 4,5,6 mjeseci odnese laptop na ciscenje , odnosno ispuhavanje prasine kompresorom u osobni ovlasteni servis, bili vlasnici Toshibe, MSI-a, HP-a itd, uopce nije vazno...Jer bolje dati 200 kn za ciscenje ,nego kao recimo ja da mi nisu progledali kroz prste, 2000kn za VGA i taj kabel sto sam trebao dati... Eto , veliki pozdrav svima, i jos jednom se zahvaljujem na svim prijasnjim savjetima i postovima...

 

Pozz, Niksa!

 

 

MujagaWudakhi
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2008 22:53 (MujagaWudakhi).
14 godina
neaktivan
offline
Graficke za Laptop

Novajlija sam na forumu, i moram priznati za ovu temu koja me interesesuje nisam citao bas sve komtere. Posedujem lap top ACER ASPIRE 5515, nikako ne mogu ni osnovne neke igre naprimer simulacije voznje itd da pokrenem, da li mu je grafika toliko slaba ili je nesto drugo u pitanju. I jos nesto da li postoji resenje da se graficka zameni novom i boljom, ako je integrisana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficke za Laptop
markonisent kaže...

Novajlija sam na forumu, i moram priznati za ovu temu koja me interesesuje nisam citao bas sve komtere. Posedujem lap top ACER ASPIRE 5515, nikako ne mogu ni osnovne neke igre naprimer simulacije voznje itd da pokrenem, da li mu je grafika toliko slaba ili je nesto drugo u pitanju. I jos nesto da li postoji resenje da se graficka zameni novom i boljom, ako je integrisana?

dobro došao na forum  Osmijeh

 

gledam ovdje specifikacije tog laptopa, i stvarno je slab, ne samo grafika nego i procesor, a hdd mu je spor (radi na 5400rpm). na ovaj laptopu se ne može staviti dodatna grafička kartica, jer proizvođač tako nešto nije niti predvidio. dakle, ili kupovina novog, jačeg, ili kupovina dekstopa. preporčam ovo drugo ako ti treba za igre.

12 godina
neaktivan
offline
Graficke za Laptop

Imam graficku ati radeon hd 5470 1gb ddr3 i zanima me da li je dobra i koliko ta graficka i da li mogu da igram npr. gta 4 i slicne jace igrice a da mi ne secka????????

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Graficke za Laptop

pOzZ!

Nisam baš imao postova ovdje često, nadam se da mi neće nitko zamjeriti :)

 

Trebam pomoć i komentar vezan uz grafičku karticu.

Imam Toshibin Laptop koji sam kupio prošle godine (na ovom linku)  vjerujući da je to ono što mi treba; poslovno i privatno i jednome.

Prošla je godina dana i zadovoljan sam sa svim njegovim "dijelovima" ali jedino mi malo grafa onak... ne znam što bih mislio o njoj.

Volim igrati mmorpg igre, nije baš da sam hardcore, ali ono... izgubim se s vremena na vrijeme, ako me razumijete jel, i dosta često imam problema sa frameovima prilikom većih dešavanja...

Jesam li promašio što se grafe tiće? Koji su vaši prijedlozi? Pretpostavljam da kupovina nove baš i nije izbor?

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 11:17 (lite).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Graficke za Laptop

Smanji detalje, a mozda ti laga i zbog interneta, mozda cak i fragmentiranosti diska.

Ja igram na Toshibi koja ima HD2600 graficku, Dula core Athlon, 2GB RAMA, Vista.

EVE Online, LOTRO, Mass Effect, Oblivion, Witcher, Borderlands ide sve na medium 1200x800 bez problema.

Vjerujem da tvoja Toshiba sve to vrti na Medium 1.600 x 900 bez frke, mozda ove neke starije i na High.

A sad, ako zelis High End grafiku, onda moras kupiti neki gamerski laptop, ako se ne igras cesto ne znam koliko je to pametno i isplativo.

Sad da ides stavljati neku novu mobile graficku, ne vjerujem da ti se to isplati.

Ne znam kakva je situacija s eksternim grafickim karticama.

Ali po meni ti je najbolje smanjiti neke detalje, tipa AA, sjene i sl.

Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 12:07 (Chaky).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Graficke za Laptop

Ne mozes nista u toj situaciji osim kupiti novi laptop sa jacom grafickom ili kupi desktop za igranje.

 
0 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Graficke za Laptop
Imam laptop Acer aspire 5742g. Zeleo bih da pojacam specifikacije. Da li su graficka I processor integrisani? Hvala unapred!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice