Ciknila 4850-ka?

poruka: 12
|
čitano: 2.471
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ciknila 4850-ka?

Dakle situacija je ovakva , prijatelj je u kompu imao 4850-ku od palita , sa brutalnim hladnjakom i gigabajtom videomemorije , i nedavno je kupio novo napajanje , grafa je prije ugradnje napajanja najnormalnije radila ali je je on izgleda nekako uništio , najvjerojatnije elektricitet iz ruku ili ju je nasilno stavljao, bog zna šta, ugl kupio je corsaira vx550 , ostale komponente core duo quad i neka solidna konfa,i ja sam pregledao i sve je super spojeno , dakle u redu je on to sve pospajao ali kad se komp pali vec u startup screenu greške po ekranu , skršena slika s onim artefaktima , windows se pocne startat a ono po ekranu 4 velike ljubičaste crte i na kraju izade bsod koji je pun artefekata , odmah sam skuzio da je grafa odapnila , e sad on ju je meni dao pa cu je ja gurnut u svoj sistem da vidim jel radi ( sad pisem sa informatike to cu kad dodem doma ) i vidit jeli je do grafe , ako je do nje , zanima me dali bi joj metoda pečnice mogla pomoc s obzirom da grafa radi ali baca artefakte jer ako bi je osposobio to bi mi bilo zakon za crossfire , a drugo pitanje je dali ja taj palitov hladnjakmogu stavit na svoju 4850-ku koja ima bučni shappireov single slot , njegova u loadu nije prelazila 55 jer je taj palitov hladnjak stvarno super, 2 heatpipea , strah me je vrm-ova i memorije jer na mojoj kartici su bili pokriveni hladnjakom a kad bi stavio ovaj hladnjak nebi bili vec bi hladnjak samo ispuhivao zrak po njima , medutim na njegovo kartici isto nisu bili pokriveni i radilo je , tj takva tvornicki dolazi , samo sto njegova ima skroz drukciij pcb ? evo ovo je njegova grafa   http://images.bit-tech.net/content_images/2008/10/palit-xpertvision-radeon-hd-4850-sonic/5.jpg    a moja je obicna single slot.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2010 10:35 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ciknila 4850-ka?

Da krepala je, može je metnut u pećnicu eventualno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ciknila 4850-ka?

eo me doma , idem je gurnut pa vidit sta ce bit , dajte mi recite u vezi hladnjaka i ostaloga?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ciknila 4850-ka?

evo stavio sam je , meni nema bsod-a komp se startao ali po ekranu 5 crvenih linija , kad je pozadina ekrana bijela onda su plave , dakle grafa je u kurc_u , e sad , njoj bi naravno pečnica pomogla vjerojatno al me zanima dali se moze stavit je u crossfire sa drugom 4850-kom koju ja imam pa da dobijem na preformansama a da je slika u redu ? evo ja vam se javljam sa nje i preko ekrana mi ima tih plavih crta

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ciknila 4850-ka?
athlon64 kaže...

evo stavio sam je , meni nema bsod-a komp se startao ali po ekranu 5 crvenih linija , kad je pozadina ekrana bijela onda su plave , dakle grafa je u kurc_u , e sad , njoj bi naravno pečnica pomogla vjerojatno al me zanima dali se moze stavit je u crossfire sa drugom 4850-kom koju ja imam pa da dobijem na preformansama a da je slika u redu ? evo ja vam se javljam sa nje i preko ekrana mi ima tih plavih crta

Pa ako je popraviš najvjerovatnije da ćeš moći staviti u crossfire.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ciknila 4850-ka?
boxer kaže...
athlon64 kaže...

evo stavio sam je , meni nema bsod-a komp se startao ali po ekranu 5 crvenih linija , kad je pozadina ekrana bijela onda su plave , dakle grafa je u kurc_u , e sad , njoj bi naravno pečnica pomogla vjerojatno al me zanima dali se moze stavit je u crossfire sa drugom 4850-kom koju ja imam pa da dobijem na preformansama a da je slika u redu ? evo ja vam se javljam sa nje i preko ekrana mi ima tih plavih crta

Pa ako je popraviš najvjerovatnije da ćeš moći staviti u crossfire.

a ako je ne popravim ? pitam zato sto bi u crossu mozda radilo ako imam jednu ispravnu  u biti moram probat, samo moram mostiće nabavit.

15 godina
offline
RE: Ciknila 4850-ka?
athlon64 kaže...
boxer kaže...
athlon64 kaže...

evo stavio sam je , meni nema bsod-a komp se startao ali po ekranu 5 crvenih linija , kad je pozadina ekrana bijela onda su plave , dakle grafa je u kurc_u , e sad , njoj bi naravno pečnica pomogla vjerojatno al me zanima dali se moze stavit je u crossfire sa drugom 4850-kom koju ja imam pa da dobijem na preformansama a da je slika u redu ? evo ja vam se javljam sa nje i preko ekrana mi ima tih plavih crta

Pa ako je popraviš najvjerovatnije da ćeš moći staviti u crossfire.

a ako je ne popravim ? pitam zato sto bi u crossu mozda radilo ako imam jednu ispravnu  u biti moram probat, samo moram mostiće nabavit.

Pa pretpostavljao sam da si na to mislio ali nisam bio siguran. Uglavnom nećeš znati dok ne probaš, a opet ja se nisam susretao sa sli/crossfire kombinacijama i problematikom.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ciknila 4850-ka?
boxer kaže...
athlon64 kaže...
boxer kaže...
athlon64 kaže...

evo stavio sam je , meni nema bsod-a komp se startao ali po ekranu 5 crvenih linija , kad je pozadina ekrana bijela onda su plave , dakle grafa je u kurc_u , e sad , njoj bi naravno pečnica pomogla vjerojatno al me zanima dali se moze stavit je u crossfire sa drugom 4850-kom koju ja imam pa da dobijem na preformansama a da je slika u redu ? evo ja vam se javljam sa nje i preko ekrana mi ima tih plavih crta

Pa ako je popraviš najvjerovatnije da ćeš moći staviti u crossfire.

a ako je ne popravim ? pitam zato sto bi u crossu mozda radilo ako imam jednu ispravnu  u biti moram probat, samo moram mostiće nabavit.

Pa pretpostavljao sam da si na to mislio ali nisam bio siguran. Uglavnom nećeš znati dok ne probaš, a opet ja se nisam susretao sa sli/crossfire kombinacijama i problematikom.

evo stavio sam ih obje unutra ali nisam mostiće stavio jer ih moram nabavit , sve radi u redu i kod pokretanja mi se catayalist javio da konfiguriram crossfire ali kad sam pogledao nemogu nac 2. grafu , ipak pise da je samo jedna , ni afterburner ne ocitava 2 grafe , moram mostice nabavit negdi

15 godina
offline
Ciknila 4850-ka?

evo Links i Protis

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ciknila 4850-ka?

Imam ti ja jednog, al mi ne treba pa eto ga tebi.

PP za dodatne informacije. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ciknila 4850-ka?

evo nasao i cf postic u penyra , sad kad ga dobijem cu je probat u cf a ako ne proradi slijedi :Čevap,čevap,čevap,kobasica,radeon 4850, pileći kotlet xd,pa cemo vidit kako metoda rostiljanja mmeni radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ciknila 4850-ka?

jel mi mozete jos samo rec dali bi palitov hladnjak isa na moju 4850 bez da kupujem posebne hladnjake na vrm-ove i memoriju jer ovaj dira samo gpu a ispuhuje zrak po ostalome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice