AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.665.911
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
hummer0 kaže...
rambox kaže...

Da, Samsung 8nm prinosi nisu baš za pohvalu pogotovo ne za grafe od 500mm2+ veličine.

 

Dakle 28.10 to bi bio datum lansiranja ili predstavljanja za AMD RDNA 2 grafe.

 

https://twitter.com/Radeon/status/1303726639013036033

 Baš je čovjek lijepo rekao puno prekasno AMD.

 

https://ffa.hr/vijesti/amd-ce-tek-u-listopadu-odgovoriti-nvidiji/49444/

 Nije kasno jer će ampere dolazit na kapaljku, nema ništa od njih ko zna do kad. To ti se zove paper launch oli ti ga panika pismo. 

Je je na kapaljku do 28.10.

16 godina
offline
Re: AMD Navi
hummer0 kaže...
dery kaže...
hummer0 kaže...
rambox kaže...

Da, Samsung 8nm prinosi nisu baš za pohvalu pogotovo ne za grafe od 500mm2+ veličine.

 

Dakle 28.10 to bi bio datum lansiranja ili predstavljanja za AMD RDNA 2 grafe.

 

https://twitter.com/Radeon/status/1303726639013036033

 Baš je čovjek lijepo rekao puno prekasno AMD.

 

https://ffa.hr/vijesti/amd-ce-tek-u-listopadu-odgovoriti-nvidiji/49444/

 Nije kasno jer će ampere dolazit na kapaljku, nema ništa od njih ko zna do kad. To ti se zove paper launch oli ti ga panika pismo. 

Je je na kapaljku do 28.10.

 

pa koliko i gdje se trenutno mogu kupiti?

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Vani možda nabodeš koji komad ampere ali kod nas ih nema do 11mjeseca(info iz adm-a i pc shop)ako koji zaluta do tada.Navala će bit uz nizak broj naštancanih gpu-a , tako su najavili.Amd do tada ima lufta pogotovo ako im prinosi budu bolji od njih. Moguć je taj ishod ali mislim opet će ljudi čekat ampere. Eto pitaj nekog klinju za grafičku odma će bubnit nevidija za nju svak zna.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 19:58 (dery).
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Nek jede govna amd. Šta nisu u rujnu napravili predstavljanje? Za procesore super, to sam očekivao kasnije, al kud grafičke tak kasno? I normalno bi mi bilo čekati, ali ampere možda ispadne prepopularan i mozda se opet ponovi situacija sa rudarenjem i skakanjem cijena ampera i onda ga jebi. Ne znam šta da radim više
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Navi

Eto samo djelič fotke, očito je AMD za RDNA2 grafe ipak odlučil dizajnirat znatno bolji stock hladnjak.Dakle nema više onog klasičnog lošeg puhala, kao na prvim RX 5700 Navi grafetinama.

 

https://twitter.com/coreteks/status/1303731609531801600

 

https://twitter.com/VideoCardz/status/1303732089351794688

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Navi

Meni nije jasna jedna stvar samo.

Znači čemu očekivanja neznam kakva, većina nas ima već računala iliti zvijeri.

Amd je sa konzolama uzeo velik dio kolača također i procesori  su u igri. Realno gledajući kada god da izbaci i kasnije imat će kupaca. Ako bude zaista kiler rtx ice će biti na njuškalu. 

Dajte još malo vremena i bit će sve na internetu. Uostalom svakako će sve biti na kapaljku radi korone.

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Problem za AMD bi mogao bit kako sam napisao Intel a ne Nvidia, AMD se godinama vozio uz Nvidiu....nekad bolje nekad losije ali sada im ta "sigurna" pozicija drugog gpu proizvodjaca moze postat upitna jer postoji mogucnost da budu izgurani na trecu poziciju koja moguce onda nece bit 20% ili vise trzista nego to moze bit jednoznamenkasti broj a onda postaje upitno ulaganje u nove arhitekture.

Nvidia je odavno izjavila da je profit na konzolama premali da bi isli na to trziste ali sta ako Intel odluci uc na to trziste.... onda amd gubi i to. 

Ne znam.....to su samo neka moja razmisljanja.

 Ušli bi i jedni i drugi da mogu, jedni mogu ponuditi samo gpu (cpu nemaju), a drugi mogu ponuditi samo cpu bez gpu ( jer su im gpu performanse blago rečeno drek)...

14 godina
offline
Re: AMD Navi

  Gpu drek perfomanse - su zato jer su od AMD-a, a cpu nije dobar - jer je od Intela. 

 

 Meni je moj gpu sasvim dobar koliko sam ga platio. 

9 godina
offline
AMD Navi

ovo mi se sviđa ako je slika istinita, odnosno slična, dva ventilatora zvuče dobro

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Cansee kaže...

ovo mi se sviđa ako je slika istinita, odnosno slična, dva ventilatora zvuče dobro

 Izgleda slicno kao founderice rtxica 2000 serije.

10 godina
offline
AMD Navi

Moja djelomicno nasumicna procjena.

RX 6900XT = Pocetno $549 - 10-20% jaca od 3070 u non rt scenariju, ali zato 16gb GDDR6, na što će Nvidia odgovoriti sa 3070 Super i 16GB, što će onda natjerati AMD da spusti 6900XT na 500$

RX 6700XT = Pocetno $400-450, malo jaca 5700XT + RT. Na što će Nvidia odgovoriti sa 3060 varijantama. Te ponovno potencijalno spuštanje cijena.

Naravno imena i cijene (osim 549) su moja nasumicna procjena, ali imam osjecaj da ce tako bit. Osim ako ne budu išli opet sa nekom skupom memorijom i upucali se u nogu... opet. No neće sudeći po RX5000 seriji.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 10:26 (D3lBoy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...
Cansee kaže...

ovo mi se sviđa ako je slika istinita, odnosno slična, dva ventilatora zvuče dobro

 Izgleda slicno kao founderice rtxica 2000 serije.

 

pa je, da, ovo bi mogao biti neki fotošop

14 godina
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

Moja djelomicno nasumicna procjena...... 

 

  

  Pa ovi mi ima smisla. Ali ja se ipak nadam da će biti bliže rtx 3080 po jačini. 

11 godina
offline
AMD Navi

Bio je onaj "leak" prije neki dan da je big navi brzi od 2080ti do 15% u najboljoj varijanti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Ah...  ništa od prezentacije novih Radeonki ovog tjedna 

 

Mislim da ću do 28.10. ipak već udomiti jednu 3080-tku tak da na žalost opet ne prelazim na AMD GPU... 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Dado_ZG78 kaže...

Ah...  ništa od prezentacije novih Radeonki ovog tjedna 

 

Mislim da ću do 28.10. ipak već udomiti jednu 3080-tku tak da na žalost opet ne prelazim na AMD GPU... 

Zar nije kao danas predstavljanje a 28 stizu u prodaju?

Nema smisla da predstave grafe 28 a Ampere ide u prodaju 17

16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Ah...  ništa od prezentacije novih Radeonki ovog tjedna 

 

Mislim da ću do 28.10. ipak već udomiti jednu 3080-tku tak da na žalost opet ne prelazim na AMD GPU... 

Zar nije kao danas predstavljanje a 28 stizu u prodaju?

Nema smisla da predstave grafe 28 a Ampere ide u prodaju 17

 https://videocardz.com/newz/amd-to-introduce-zen3-on-october-8-radeon-rx-6000-series-on-october-28

AMD today announced it will host two separate events in October. The first event will cover Zen3 architecture and most likely Ryzen 4000 series processors codenamed Vermeer. This event is scheduled for October 8th. The name of the event is ‘Next Generation Ryzen Desktop Processors’.

On October 28th, AMD will showcase its Radeon RX 6000 graphics cards (the name has been confirmed in a tweet). These graphics cards are based on RDNA2 architecture. This event is called ‘Next Generation Radeon Graphics’.

 

Po ovom 28.10 je predstavljanje RX6000 serije. Jedino ako taj dan ih planiraju odmah pustiti u prodaju. Jedino dobro što će referentna imati izgleda dobro hlađenje, pa se ne mora čekati ne referentni modeli.

BF3:fluffy_inside
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Naravno da ce imati bolje hladnjenje, Vidis da su stavili cpu hladnjak na cip.. ugl salu na stranu,pojavile se prve slike engineering  sample-a 16 GB potvrdjeno testirahttps://t.bilibili.com/h5/dynamic/detail/433049552318777565

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 12:36 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
AMD Navi

U zadnje vrijeme leakovi od Kineza za redom ispadaju fejk o cemu god se radilo..... 

 

Ako je istina da je 28 tek predstavljanje onda ce to bit relevantno koliko i snjeg u zimi posto ce Ampere vec bit na policama i konfama. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ovo izgleda fake. Ovo je netko poslikao svoje kućište. Vidi prašine po napajanju.

kradem mine iz minskog polja
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Ovo izgleda fake. Ovo je netko poslikao svoje kućište. Vidi prašine po napajanju.

 Sta znaci da su Amd inzinjeri ovisni o ciscenju nego o radu na grafi?

Nevjerujem da je Fake pogledaj te konektore na straznjoj Strani, Tipicna engineering karta.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Zar se tako testira inžinjerski primjerak u kućištu da je otežan pristup grafi. Uzeo ga neki inžinjer sebi doma.

 Kakvi su to inžinjeri i firma bez ovako nekog testnog boxa:

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 14:34 (dery).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Zar se tako testira inžinjerski primjerak u kućištu da je otežan pristup grafi. Uzeo ga neki inžinjer sebi doma.

 Kakvi su to inžinjeri i firma bez ovako nekog testnog boxa:

 

 Usporedjujes testiranje finalnog produkta pored inzinjerskog primjerka koji je kao Zombie sastavljen...

Grafa gore koju sam postao uopce nemora biti real, nema veze sta sad, neko se zezao mozda pa ima u ladici onak inzinjerski primjerak necega, polijepio naljepnice neke(kako bi se u firmi radilo da se skenira ako nosis kuci) i eto stavio na net i ja popusil. Problem rijesen grafa je fake sta sad idemo dalje 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Problem rijesen grafa je fake sta sad idemo dalje 

 Nema dalje ubit ćemo se, nema života bez navi skota.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Zar se tako testira inžinjerski primjerak u kućištu da je otežan pristup grafi. Uzeo ga neki inžinjer sebi doma.

 Kakvi su to inžinjeri i firma bez ovako nekog testnog boxa:

 

a kaj imas prckat po grafi u radu? pa nije to motor na autu da ces nastimavat paljenje cilindara ili napinjat gas sajlu.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Nemojte mi navi dirati, vidite da  AMD-a boli djon za high end gpu, pa pored nvidia hajpa oni ce prvo predstaviti procesore pa onda grafe  Ipak je najveca lova u mid/low endu gdje je otprilike 80-tak posto gejming svijeta.

A ovu grafu gore sam popusio kao real buduci da ima toliko SMD- ova iza cipa, nijedna starija nema toliko evo ti 5700XT cak ka usporedba 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 15:08 (HCgamingCRO).
15 godina
offline
Re: AMD Navi
nixass kaže...

a kaj imas prckat po grafi u radu? pa nije to motor na autu da ces nastimavat paljenje cilindara ili napinjat gas sajlu.

 Pcb mu je prepun mjernih točaka i prekidaća koji valjda jesu da bi se spajali testirali kad radi.

 

Moguće da je to big navi koji po ovome daleko još do dolaska u maloprodaju.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 15:49 (dery).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

U zadnje vrijeme leakovi od Kineza za redom ispadaju fejk o cemu god se radilo..... 

 

Ako je istina da je 28 tek predstavljanje onda ce to bit relevantno koliko i snjeg u zimi posto ce Ampere vec bit na policama i konfama. 

 Kako se priča Ampera se neće moći tako lako nabaviti do početka sljedeće godine. Tako da će najvjerojatnije biti ako ga ne prednaručiš tek sljedeće godine ga budeš uzeo.

Da ne govorimo  ako se to dogodi da će cijene otići gore.

BF3:fluffy_inside
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Da znam da bi moglo bit tako u Hr ali vjerujem da cu ovdje u Berlinu lako nac Strixicu. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice