Panasonic Lumix TZ10

poruka: 10
|
čitano: 10.622
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Panasonic Lumix TZ10
kupujem novi fotic,inace sam amater u fotografiji,pa primam sve prijedloge i sugestije :) nekako me privukao ovaj zbog HD snimanja,25mm ultra-sirokokutnog objektiva i 12x zoom...
isplati li se kupiti ovaj aparat za 3000kn? mislim da je cijena malo prenapuhana s obzirom da se za tu cijenu vec mogu kupiti i Eos 350D i 1000D...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Panasonic Lumix TZ10

definitivno je puno love za jednog kompakta. ne znam još kompakta čiji se senzor i kvaliteta fotografija može mjeriti s jednim slr-om. pa čak i onima iz entry level klase.

 

a gle, hd video - to lijepo zvuči, ali u praksi je to sasvim nešto drugačije. jer, taj hd video zauzima puno mjesta na memorijskim karticama, puno mjesta na hard diskovima, a sam po sebi nije lagan za obradu, jer ti ipak treba malo jači procesor koji će ga obrađivati. tu je još i problem stabilizacija snimke na takvom fotoaparatu, jer aparat je malen i lagan i svako pomjeranje ima efekt na tu snimku. ako te zanima video snimanje, predlažem da si nabaviš neku mini dv kameru, jer mini dvd kazete su jako jeftine, a možeš ih čuvati dugo vremena i pregledavati kad god hoćeš, bez da sadržaj kazete prebacuješ na pc.

 

da, za 3000 kuna možeš kupiti 1000d ili npr 350d, s time da bih ja 350d odmah isključio s tog popisa. jer ima malen display, nema spot mjerenje, veliki šum pri većim iso postavkama...sve u svemu to je već star fotić..a 1000d -- kada sam ga držao u ruci imao sam osjećaj kao da držim neku dječju igračku..

 

ako možeš kako nagrebati za neki polovni 450d (ako si ljubitelj canona) to bi ti već bila puno bolja opcija. ja imam 450d, služi mi kao dodatni fotić (jer mi ga je bilo žao prodavati) i s njim sam napravio stvarno dobrih fotki..

 

naravno, ima i olympus prihvatljivih modela, pa i pentax..samo je pitanje koliko si love spremna potrošiti. ne vidim ništa loše u kupovini polovnog slr-a, jer na ptičici, na fotozine i njuškalu se uvijek može naći nešto povoljno, pogotovo sada u doba recesije. mislim da je bolja opcija kupiti malo jači polovni slr aparat nego noviji, a slabiji (npr 450d i 1000d).

15 godina
online
Panasonic Lumix TZ10

TZ10 je jedan od najboljih aparata ultra zoom klase, barem po testovima na web-u,

za oko 700 kn manje mozes naci TZ7 sto je proslogodisnji model ... razlika je sto TZ7 nema manualne postavke, nema stereo zvuk u  videu-u, nema GPS a cinimi se da ima bolju kvalitetu fotografije zbog manje rezolucije...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Panasonic Lumix TZ10

Taj fotič je strava,ima sve što treba,ja se bavim fotkanjem i mogu ti reč da ja panasonic ne preporučujem. I ako si amater nemoj bacat 3000 milje kuna na tako nešto,ako ga več hočeš nađi ga polovnog. Ako si full u fotkanju uzmi si profi polovan jer to je neš strašno što ljudi prodavaju za sitne pare.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Panasonic Lumix TZ10
BoTiA kaže...

TZ10 je jedan od najboljih aparata ultra zoom klase, barem po testovima na web-u,

za oko 700 kn manje mozes naci TZ7 sto je proslogodisnji model ... razlika je sto TZ7 nema manualne postavke, nema stereo zvuk u  videu-u, nema GPS a cinimi se da ima bolju kvalitetu fotografije zbog manje rezolucije...

 

zasto pises nesto sto ne znas

ja ga gledam ispred sebe ( TZ7 )

i na vrhu lijepo pise left mic i right mic stereo

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Panasonic Lumix TZ10

pasko, daj nam napiši neka mišljanja o fotiću iz prve ruke, nabaci koju fotku, kakvo je video snimanje itd, vjerojatno bi to zanimlo potencijlane kupce takvih fotića.

15 godina
online
RE: Panasonic Lumix TZ10

opps, u pravu si, ima stereo zvuk

evo link na recenziju i direktnu usporedbu TZ7 i TZ10

 

http://www.dcresource.com/reviews/panasonic/dmc_zs7-review/print

 

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 8:36 (BoTiA).
14 godina
offline
RE: Panasonic Lumix TZ10
robisierra92 kaže...

pasko, daj nam napiši neka mišljanja o fotiću iz prve ruke, nabaci koju fotku, kakvo je video snimanje itd, vjerojatno bi to zanimlo potencijlane kupce takvih fotića.

evo malo utisaka

aparatic je super, zoom odlican zbog optickog stabiliziranja nema mutnih slika ni kod najveceg zoom-a

super hd 720p snimanje i vrhunska stvar je sto mozes koristiti opticki zoom prilikom snimanja( kod koristenja zoom-a primjetit cete da mu treba malo kad stanete sa zoom-om da fokusira sliku ali to odradi dosta brzo )

i sto ima posebnu tipku za snimanje tako da ako nesto trebas hitno snimit ne trebas se jebat sa kotacicem i trazit funkciju snimanja

imam jednu snimku na youtube pa mozete pogledat kako to ispada ja sam super zadovoljan s njim

i ako ima pitanja samo naprijed

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 8:52 (pasko).
14 godina
neaktivan
offline
Panasonic Lumix TZ10

Ljudi ,jel vi kupujete video kamere ili fotoaprate.?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Panasonic Lumix TZ10
kulen64 kaže...

Ljudi ,jel vi kupujete video kamere ili fotoaprate.?

 ovisi s koje strane gledaš Namigiva

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice