Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 38.926
|
čitano: 6.369.946
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
12 godina
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Matrix 4, film žešće sranje pogotvo prvi dio kao da gledam neku parodiju. Onda ostala polovica sve ponavljanje iz prvog dijela. Skroz loše, nije ni čudo što je propao.

8 godina

Nakon 2 mjeseca pretplate, kočano uspio pogledati prvi film na Netflixu 

The Trip: akcijske scene odlične, priča donekle nova, zanimljivo i ni u kojem trenutku dosadno 8/10

Glavni lik je Aksel Hennie i obožavam ga. Tko nije, obavezno pogledati i Headhunters

11 godina

The Only Living Boy in New York 2017

Lagana drama za jedno opušteno večer. Preporuka za pogledati.

Moja ocjena 7/10

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
13 godina

My dinner with Andre (1981)

Tražio sam neki dialogue driven film jer mi se to gleda u zadnje vrijeme, a ovaj film je eto baš to i izgleda je jedan od boljih.

Ukratko, dvojica starih prijatelja se nađu u restoranu nakon što se više godina nisu vidjeli.

Jedan od njih u početku prepričava gdje je sve bio i što je radio zadnjih par godina, dok drugi pozorno sluša. Stvarno ima nekih ludih stvari koje ovaj priča (dosta je putovao), i taj dio mi nije toliko zanimljiv koliko drugi dio filma.

Onda tek nakon kraja prepričavanja (to traje dosta dugo) kreće dijalog i rasprava između njih dvoje koji je meni dosta zanimljiviji.

Priča se uglavnom o životu i kako ga živimo odnosno ne živimo. Npr. da živimo život u skladu sa našim rolama  (npr. otac, sin, majka, odvjetnik, doktor, radnik itd. ), da smo upali u vlastite navike (habits), da živimo u takozvanom "dream worldu" itd.

Mogu par citata priložit da se dobije dojam o čemu se tu radi:

1. They've built their own prison, so they exist a state of schizophrenia. They're both guards and prisoners and as a result they no longer have, having been lobotomized, the capacity to leave the prison they've made, or to even see it as a prison.

2. We can't be direct, so we end up saying the weirdest things.

3. Remember that moment when Marlon Brando sent the Indian woman to accept the Oscar, and everything went haywire? Things just very rarely go haywire now. If you're just operating by habit, then you're not really living.

4. I've lived in this city all my life. I grew up on the Upper East Side. And when I was ten years old, I was rich, I was an aristocrat. Riding around in taxis, surrounded by comfort, and all I thought about was art and music. Now, I'm 36, and all I think about is money.

Oba sugovornika su poprilično elokventni i pričaju bez nekog zastajkivanja, stvarno ih je gušt slušati.

Zamislio sam se nakon filma i morao bih ga opet pogledati.

Film očito nije za svakoga, morate biti u moodu za takvo nešto i skoncetrirat se na film.

9/10

Fortune favours the bold.
13 godina
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Volim takve filmove, hvala za preporuku.

Btw, ako voliš dijaloške, a nisi, trebao bi pogledati
The Man from Earth
https://www.imdb.com/title/tt0756683/
i trilogiju "Before...”
https://www.imdb.com/title/tt0112471/
...
...
morrisoN
10 godina
morrisoN kaže...

The Man from Earth
i trilogiju "Before...”
...
...

Ne znam jel vam ovaj spada u to ali još uvijek mi je Some days are better then others jedan od filmova koji mi često bude na pameti.
Imate trailer na youtubu jer na imdb iz nekog razloga nema trailer.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
5 godina

Kada mi je svega preko glave glede posla pogledam si Office Space jer kao svaki uredski zaposlenik, potpisujem cijeli film od a do ž (posebice glede poslova koji su sami sebi svrha). 

Dokumentarac 

Matrix bio prekjučer na FOX-u pa ga naravno pogledao po stoti put. Film je odličan, ali mi se uvijek više sviđalo prvih pola sata-sat filma gdje sve odiše misterijom i neznaš što se uistinu događa. Preporučam odličan (meni osobno bolji) Dark City i nešto slabiji The Thirteenth Floor ako nekog interesiraju slične tematike.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 10:19 (Brki1994).
6 godina
Brki1994 kaže...

Kada mi je svega preko glave glede posla pogledam si Office Space jer kao svaki uredski zaposlenik, potpisujem cijeli film od a do ž (posebice glede poslova koji su sami sebi svrha). 

Dokumentarac 

Matrix bio prekjučer na FOX-u pa ga naravno pogledao po stoti put. Film je odličan, ali mi se uvijek više sviđalo prvih pola sata-sat filma gdje sve odiše misterijom i neznaš što se uistinu događa. Preporučam odličan (meni osobno bolji) Dark City i nešto slabiji The Thirteenth Floor ako nekog interesiraju slične tematike.

Office Space mi je jedna od najboljih komedija uopće, to sam baš plakao od smijeha pola filma

5 godina

Meni je najači dio filma kada ih iz kontrole isputuju Bob i Bob o tome koja je njihova pozicija na poslu, tj. što točno rade. Ovom nemogu izgoviriti prezime, s ovim pričaju o glazbi jer se zove Michael Bolton, drugi radi posao koji je bespotreban i onda se ubaci Peter i krene kako kasni na posao 15 minuta i dolazi na stražnji ulaz da ga Lumberg ne vidi 

I još mi je jak dio kada im brko iz ekipe priča kako ima ideju da zaradi, a to je da napravi tepih "jump to conclusion" gdje samo skočiš na zaključak 

Ma taj film se mora pogledati barem jednom, a meni je ritual minimalno jednom godišnje!

I want to believe
13 godina
Atonement/Okajanje
https://m.imdb.com/title/tt0783233/

Odličan film. Drama koja počinje greškom koju načini djevojčica ne shvatajući kakve će biti posljedice koje će proisteći iz toga.

Scena na Dunkirku je tehnički i vizuelno perfektna.

Ne bih spojlao onima koji nisu gledali.

Subjektivna ocjena barem 8,5/10
morrisoN
9 godina

Dosao Eternals na Disney+

Film mi nije bio dosadan ali kada se pogleda do kraja kao cjelina je jednostavno ispod prosjeka kada se radi o filmovima sa super junacima.

Likovi su podosta bezveze....

10 godina
Iamdanny kaže...

Nakon 2 mjeseca pretplate, kočano uspio pogledati prvi film na Netflixu 

The Trip: akcijske scene odlične, priča donekle nova, zanimljivo i ni u kojem trenutku dosadno 8/10

Glavni lik je Aksel Hennie i obožavam ga. Tko nije, obavezno pogledati i Headhunters

Krenuo sam ga pogledati i onda pročitam komentare da je film užasno snimljen, ali me i dalje zanima i svakako ću ga pogledati.

tadic kaže...

The Only Living Boy in New York 2017

Lagana drama za jedno opušteno večer. Preporuka za pogledati.

Moja ocjena 7/10

Metacritic 33/100, ovo ću pogledati samo zbog ocjene. 

morrisoN kaže...

The Man from Earth
i trilogiju "Before...”
...
...

Odlični su svi nabrojani.

Dodao bi:

The Vast of Night

i ako gledamo malo šire (ovo su više filmovi ceste, ali su i dalje dijalozi nositelji filma):

Sideways

Nebraska

Locke

Brki1994 kaže...

Dokumentarac 

Nisam pogledao Office Space, ne znam hoću li se moći poistovjetiti s temom, ali svejedno ga pogledam.

Dark City mi je odličan, jako podcijenjen SF, ne znam zašto, ali meni je baš dobro sjeo. Pogledao sam ga više puta.

morrisoN kaže...
Atonement/Okajanje
https://m.imdb.com/title/tt0783233/

Odličan film. Drama koja počinje greškom koju načini djevojčica ne shvatajući kakve će biti posljedice koje će proisteći iz toga.

Scena na Dunkirku je tehnički i vizuelno perfektna.

Ne bih spojlao onima koji nisu gledali.

Subjektivna ocjena barem 8,5/10

Odličan, ima i moju preporuku. Odlična gluma, predivno snimljen.

Evo i moje liste pogledanih filmova:

Below Zero

Jako dobar Španjolski krimić sa uvijek odličnim Javier Gutierrezom. Odlična atmosfera, jako dobra gluma i produkcija. Film koji se pogleda u jednom dahu.
Ocjena: 7/10

Blow the Man Down
Jako neobičan film, podjeća na Fargo. Meni se svidio. Dobra atmosfera, sestre su odlično odradile svoju ulogu, a i drugi glumci su na nivou. Glazba je isto bitan i zanimljiv dio priče. Odličan za ove zimske dane.

The Rhythm Section

Možda i najozbiljnija uloga Blake Lively, barem kad je u pitanju transformacija. Špijunski triler u stilu Bourne filmova. Mislim da je ipak malo prestrogo ocijenjen na imdb.
Ocjena: 6/10

Hold the Dark

Film koji se neće svidjeti svima. Podsjeća na Wind River koji mi je ipak nešto bolji. Ovaj film je više art/mistery nastrojen za razliku od Wind Rivera koji je više krimić. Meni je bio zanimljiv. Nakon što ga pogledate tko voli mozgati će imati o čemu razmišljati.

The Debt

Vrlo dobar špijunski triler. Helen Mirren odlična kao i ostatak ekipe. 

Appointment with Death

Volim Agathu Christie i njene ekranizacije, ali ovo mi je jedan od bezličnijih filmova. Može se pogledati, ali nije ništa posebno.
Ocjena: 6/10

Silent Hours

Ovako nešto loše nisam već duže pogledao. Teško se odlučiti što je lošije gluma ili činjenica da film traje 2h i 35min., a Netflix je maknuo 1.5x speed.
Ocjena: 4/10

Richard Jewell

Jako zanimljiva istinita priča u režiji velikog Clint Eastwooda. Nije njegovo najbolje ostvarenje, niti blizu, ali je u pitanju zanimljiva priča koju se svakako isplati pogledati. Preporuka.
Paul Walter Hauser je odlično odglumio, a tu je i gotovo uvijek odlični Sam Rockwell.
Ocjena: 7.5/10
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 16:34 (mzopg).
13 godina
https://www.imdb.com/title/tt13649036/
Help (2021)

Poprilično visoko ocijenjena drama o prvom periodu Covid-19 pandemije iz ličnog ugla novouposlene njegovateljice u staračkom domu.
Ona, kako potiče iz prilično diafunkcionalne porodice, veže se emocionalno za jednog korisnika doma.

Iako lična drama, film je prvenstveno kritika društva, te svojevrsni omaž njegovateljima u staračkim domovima.

Neloše, ali po meni nezasluženo visoka ocjena na IMDb-u.

Realno je oko 6-5 do 7.

Btw, pohvalio bih glumu i pojedine dijelove filma.
morrisoN
5 godina

5 odlična filma smještena u američku pustinju koje sam reprizirao:

Red Rock West - fanstastičan glumački ansambl (uvijek odlični, ali nažalost pokojni J.T. Walsh i Dennis Hooper), Cage standardno dobar i Boyle solidna (dok je još bila normalna). 

Dennis Hopper reprizira "Frank Bootha" (u light izdanju) i otima sve scene gdje se pojavi. 

Retroactive - vrlo dobar, ali zaboravljen akcijski Sci-fi sa skromnom glumačkom ekipom i Jim Belushijem kao negativcem. Non-stop akcija i nema predaha. 

Con Air - mislim da o ovom filmu ne treba previše jer i vrapci na grani znaju o čemu se radi. Glumačka ekipa od komičara do dramskih glumaca u akcijskom spektaklu. Ako niste pogledali, sve pustite i pravac na torrente 

Tremors - film koji mi ne može dosaditi. Horror-komedija gdje se žitelji malg gradića/naselja u američkoj zabiti bore protiv nečega ispod pijeska. Odlični efekti, glumci i atmosfera!

From Dusk Till Dawn - ako niste gledali, neću spoilati. Stvari postaju zanimljive sredinom filma 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 10:15 (Brki1994).
8 godina

Brazen - kao neki krimić/triler, ono, oke za popunit večer, ništa posebno, predvidljiv

13 godina

Argo (2012)

Tek sad sam pogledao ovaj film. Valjda nije uspio doći na red.

Odličan, naročito s obzirom na to da je baziran na istinitoj priči. Affleck je uradio odličan posao. Inače, nisam neki njegov ljubitelj, no ovdje mu se mora odati priznanje.

Moja ocjena: 8,8/10

morrisoN
12 godina

Herod's Law (1999)

Koja pišurija od filma, satira na naj jače.

Mislim da je ocjena od 7.9/10 po iMDB-u tu negdje.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
12 godina
morrisoN kaže...

Argo (2012)

Odličan, naročito s obzirom na to da je baziran na istinitoj priči. Affleck je uradio odličan posao. Inače, nisam neki njegov ljubitelj, no ovdje mu se mora odati priznanje.

Nagradili su ga Oscarom. I Afflecka za Best Actor i film za Best Picture! Film je napet i uzbudljiv cijelo vrijeme, ali malo vuče na američki "trash". Događaj je istinit, sad da li je baš tako bilo kao na filmu, ne bi u to ulazio, ali pogledati svakako vrijedi. Od mene 8/10. Ali tek sada si ga pogledao???

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
8 godina
BlackMoon kaže...
morrisoN kaže...

Argo (2012)

Nagradili su ga Oscarom. I Afflecka za Best Actor i film za Best Picture! Film je napet i uzbudljiv cijelo vrijeme, ali malo vuče na američki "trash". Događaj je istinit, sad da li je baš tako bilo kao na filmu, ne bi u to ulazio, ali pogledati svakako vrijedi. Od mene 8/10. Ali tek sada si ga pogledao???

Nije Affleck dobio Oscara za glavnu ulogu, samo za najbolji film

13 godina
Da, tek sada. Znao sam za film, ali jednostavno nije došao na red.
morrisoN
6 godina

Argo fuckyourself 

10 godina
BlackMoon kaže...
morrisoN kaže...

Argo (2012)

Ja sam ga davnije gledao, ali koliko se sjećam nije me nešto oduševio ili sam imao prevelika očekivanja, nekako mi je to sve bilo previše ušminkano. Priča je zanimljiva, ali ostalo mi je bilo za pogledati i zaboraviti. Ovako prema sjećanju bi mu dao oko 7.5/10.

12 godina
Raskolnjikov kaže...
BlackMoon kaže...
morrisoN kaže...

Argo (2012)

Nije Affleck dobio Oscara za glavnu ulogu, samo za najbolji film

Moguće, ne sjećam se više, davno je bilo...nešto mi je u magli da je Michelle Obama direktno iz Bijele Kuće proglasila film najboljim! Kakav kič! Da, Affleck i nema Oscara za glumu, samo za scenarij...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 3:41 (BlackMoon).
13 godina

Pogledao sam prosli tjedan Tick, Tick Boom.

Film je mjuzikl i prati Jonathana Larsona, glazbenika koji pokusava prezivjeti u NYC-u radeci na svom mjuziklu i pokusava se progurati na scenu. Film ima odlicnu glumu i glazbu, Andrew Garfield je u glavnoj ulozi i fantastican je. Pogledao sam unazad zadnjih nekoliko tjedana The Greatest Showman i La La Land i po meni se film moze svrstati u istu kategoriju kao i ovi. Mislim da bi se film svidio i ljudima koji inace ne gledaju mjuzikle jer pjesme nisu nabacane bezveze, tu su u ulozi price, imaju smisla i zbilja su vrlo kvalitetne.

Ocjena: 8.5/10

12 godina
emerik kaže...

Film je mjuzikl i prati Jonathana Larsona, glazbenika koji pokusava prezivjeti u NYC-u radeci na svom mjuziklu i pokusava se progurati na scenu. Film ima odlicnu glumu i glazbu, Andrew Garfield je u glavnoj ulozi i fantastican je. Pogledao sam unazad zadnjih nekoliko tjedana The Greatest Showman i La La Land i po meni se film moze svrstati u istu kategoriju kao i ovi. Mislim da bi se film svidio i ljudima koji inace ne gledaju mjuzikle jer pjesme nisu nabacane bezveze, tu su u ulozi price, imaju smisla i zbilja su vrlo kvalitetne.

Film koji sam pokrenuo za gledati na Božić u ranim jutarnjim satima i zaspao pred TV-om! Meni kao filmomanu se ovo inače ne događa, možda samo nisam pogodio vrijeme za gledati! Priznati ću, nisam ljubtelj mjuzikla, ako baš nisu top. Formanov "The Hair" je nenadjebiv za sva vremena, njegov "Amadeus mi je isto "prošao", mada je više bigrafski film nego muzički... Još mogu izdvojiti Cezeleov "Whiplash" i tu priča završava, ako Bohemias Rapsody i I Still Standing nećemo svrstavati u mjuzikle, nego u biografske filmove.

La La Land mi je "odnio" par godina života, Chicago nisam nisam nikad pogledao i ne žalim! Na žalost, Tick, Tick, BOOM! se puno spominje ove godine, pa ću se morati natjerati pogledati ga. Imati ću i još jedno mučenje u režiji Stevena Spielberga, koji je izgleda propizdekao pa počeo snimati mjuzikle. Njegov West Side Story. Možda me nešto i ugodno iznenadi, tko zna...

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 22:13 (BlackMoon).
12 godina

Sorry na duplom postu, da li je itko pogledao Red Rocket? Ovaj indie filmić je skupio dosta pozitivnih kritika...

13 godina
BlackMoon kaže...
emerik kaže...

Film koji sam pokrenuo za gledati na Božić u ranim jutarnjim satima i zaspao pred TV-om! Meni kao filmomanu se ovo inače ne događa, možda samo nisam pogodio vrijeme za gledati! Priznati ću, nisam ljubtelj mjuzikla, ako baš nisu top. Formanov "The Hair" je nenadjebiv za sva vremena, njegov "Amadeus mi je isto "prošao", mada je više bigrafski film nego muzički... Još mogu izdvojiti Cezeleov "Whiplash" i tu priča završava, ako Bohemias Rapsody i I Still Standing nećemo svrstavati u mjuzikle, nego u biografske filmove.

La La Land mi je "odnio" par godina života, Chicago nisam nisam nikad pogledao i ne žalim! Na žalost, Tick, Tick, BOOM! se puno spominje ove godine, pa ću se morati natjerati pogledati ga. Imati ću i još jedno mučenje u režiji Stevena Spielberga, koji je izgleda propizdekao pa počeo snimati mjuzikle. Njegov West Side Story. Možda me nešto i ugodno iznenadi, tko zna...

Daj mu jos jednu sansu :) Ja isto inace ne gledam mjuzikle, pogledao sam ih valjda 5 u zivotu, ali ovaj mi je zbilja dobar. Ne mogu glazbu izbaciti iz glave vec tjedan dana, pogotovo glavnu pjesmu iz njegovog mjuzikla Superbia(nije na OST-u, ne znam zasto). 

3 godine

Po preporuci u temi pogledao Atonement

Dobra, intenzivna drama. Kolikoa je cijena ljudske greške, dječje znatiželje, strasti? Kada i shvatiš da si pogriješio, gdje povući crtu? Kako se iskupiti? Vrijedi li to išta kad je šteta već učinjena? Neke stvari imaju doživotne posljdice. Film odgovara na ta pitanja, ali na trenutke presporo i nesadržajno. 

7/10

11 godina

Ljudi, pozdrav!

Nemam preporuku za film trenutno, ali imam pitanje... Gledao sam neki film unazad god-dvije u kojem se prati 5 (?) različitih priča. Ono čega se sjecam je neki most i neki skršen kamionet koji upadne u provaliju, te druga priča oko nekog klinca koji je skrivio neku nesrecu i njegovih roditelja te  oni sad skrivaju taj auto u nekoj garaži. I mislim da je još jedna scena iz filma kako na kraju neki lik dolazi u policijsku postaju platiti neku kaznu ili tako nešto, te u trom trenu cijeli parking vani digne u zrak....
Guglao sam međutim ne mogu ništa naći. Inače zapisujem imena filmova koji mi se čine za preporučit nekome al ovaj očito nisam.

HELP!

Hvala!

7 godina
cedika kaže...

Ljudi, pozdrav!

Nemam preporuku za film trenutno, ali imam pitanje... Gledao sam neki film unazad god-dvije u kojem se prati 5 (?) različitih priča. Ono čega se sjecam je neki most i neki skršen kamionet koji upadne u provaliju, te druga priča oko nekog klinca koji je skrivio neku nesrecu i njegovih roditelja te  oni sad skrivaju taj auto u nekoj garaži. I mislim da je još jedna scena iz filma kako na kraju neki lik dolazi u policijsku postaju platiti neku kaznu ili tako nešto, te u trom trenu cijeli parking vani digne u zrak....
Guglao sam međutim ne mogu ništa naći. Inače zapisujem imena filmova koji mi se čine za preporučit nekome al ovaj očito nisam.

HELP!

Hvala!

Argentinski film Relatos salvajes

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 8:22 (hrka11).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice