Vivax dvb-t 120

poruka: 24
|
čitano: 37.123
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

bok

 

dakle, sad mi došel onaj "vladin" prijemnik...

instaliram, sve ok, samo kaj se svako malo smrzne: znači, slika zamrznuta, daljinac ne reagira i moram ga fizički ugasit i upalit.

dal se to još kome događa, tj. dal je to nekaj za očekivat il moram i ovo slat na reklamaciju?

 

i durgo pitanje, dal se na njega može spojit nekak satelitska antena umjesto obične za bolji prijem? (za gledat domaće programe)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

Ma to ti je zadnji šrot,obadva,ništa tu ne možeš.Daj mi samo reci,jel' ti taj prijemnik spojen na plazmu/LCD(HD?)ili obični CRT tv i kakva je kvaliteta slike(osim gore navedenih simpotoma)?

 

Zanima me jer sam i ja danas dobio kupon.Imam Full HD plazmu pa mi se ne isplati zbog rezolucije(SDTV),ali u dnevnoj starci imaju običan Philipsov CRT.

oko za oko,pasta za zube
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Vivax dvb-t 120

za tu lovu se nađe puno bolji DVB-T prijamnik, ovako nešto http://mke.hr/shop/product_info.php?cPath=56&products_id=571

Bio prije 200kn ali sad su digli na 250, ali mislim da se isplati

 

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

na crt-u je osjetna razlika... dok šljaka, slika je super

 

ustanovil sam da je ono zamrzavanje posljedica pada jačine signala (loša lokacija i problem sa signalom)

 

al me i dalje zanima ovo za satelitsku antenu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

ja sam sebi uzro ovaj infinity 8010 i radi super a nisam htjeo uzet taj vivax i ovaj sam platio 260 kn

www.hrrap.co.cc posjetite moju stranicu za sve rap vjesti
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vivax dvb-t 120

pozdrav svim forumašima koji sudjeluju u toj temi...

imam jedan problem s tim Vivaxom....

moja susjeda je uzela taj receiver preko kupona od vlade i sve uredno instaliram, stavim automatski scan i nađe normalno 4 programa....

e sad je tu kvaka, kad ja prebacim na bilo koji od tih programa ekran je crn, nema slike, a dolje normalno piše koji je program...

TV je CRT, a jačina signala je preko 70%....

pa vas molim ako može čim prije.....

14 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

ja također imam problema s tim reciverom ili možda signalom?!...naime sve smo spojili kako treba i slika se pojavi ali se jako smrzava i opće nije moguće gledati.....piše da je kvaliteta prijama oko 40-45%.....kako to riješit? dali možda trebam okrenut antenu kuda (imam dvije antene 1. riblja kost, 2 ona plosnata..i zajedno su spojene preko skretnice).......nalazim se u području požeške županije....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

Nemate problem sa resiverom nego sa signalom! To što se slika ledi ili povremeno nema slike posljedica je toga što antena nije dobro usmjerena ili je loš prijem. Nije važna samo kvaliteta(quality) signala, nego i usmjerenost(strenght).

Kada podešavate antenu nemojte gledati indikator kvalitete signala nego usmjerenosti, pokušajte postići što bolju usmjerenost a onda će biti dobra i kvaliteta signala.

Lokaciju odašiljača moraš znati i prema njemu okrenuti antenu, na www.oiv.hr imaš kartu cijele hrvatske sa odašiljačima pa pogledaj koji ti je najbliži. Imaš dvije antene spojene preko sklopke, to isto može biti problem ako su preblizu jedna drugoj... Uglavnom nisu vam krivi resiveri, prije provjerite usmjerenost i ostale "stvari".....

A imate i besplatni telefon pozivnog centra Vlade RH 0800-1-1-2011 pa tamo možete pitati sve o odašilačima i DVB-T-u....

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

JEDAN SAVJET za sve koji su dobili kupon: on daje popust od 75kn ali ne samo na ta dva uređaja na popisu nego imate listu dućana u kojima možete taj kupon iskoristiti za bilo koji dvb-t prijamnik. Ta 2 ponuđena uređaja su smeće i bolje je uzet neki pošteni uređaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

upravo sam zvao ovaj vladin besplatni tel. broj, pitao sam ih zasto nemogu naci vise kanala (od HRT 1 i  2, NOVA TV i RTL tv), i kaze mi lik zato sto nisu jos aktivirali ove bosanske kanale, a to ce aktivirat tek kada pocme 2010. godina,jer nisu dobili jos sve potrebne papire i licence kako bi mogli hvatat kanale drugih drzava...eto odgovor onima kojima nije bilo jasno to...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vivax dvb-t 120

evo mislim si kupiti taj koji ti preporučuješ pa me zanima dali si ga isprobao i dali je ok!

16 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

i da li će raditi sa kućnom antenom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

Pozdrav ljudi.

Ja također imam problem sa vivax dvb t 120, naime ja hvatam samo austrijske i slovenske programe a hrvatske nemogu.

Možda mi netko može preporučit uređaj koji je trenutno najbolji na tržištu?

Hvala puno....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vivax dvb-t 120

ej ljudi evo kupio sam onaj Nytro Box NB-4001 T s usbom ali kada stavim u njega usbe neće da mi čita, odnosno kaže mi da ne podržava uređaj??? što to znači i ima li itko sličan problem?!

 

btw slika je na kućnoj anteni prva klasa!

16 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

Pozdrav ljudi, imam isti reciver, to za baku, crt je tv, zanima me šta sve moram spojit i kak, jer mi je fino frajer uzel upute (kakti to je ujedno i garancija na njima, pa da potvrdi) i sad ja ne znam kak i šta spojit, jedino kaj znam je da sigurno moram sa scartom na tv to spojit, a šta sa antenama? Imam neki out i in, pa glupo mi je da sad trebam spajat out u tv, ako ga već spojim sa scartom, wtf? Ako može pomoć?

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vivax dvb-t 120
antenu spoji na in, a vivax preko scart-a sa tv, i to ti je to
16 godina
odjavljen
offline
Vivax dvb-t 120

evo ja sam spojio vivax dvb-t 120 i mogu reć da je slika dosta bolja,svi programi su nekako puno oštriji i čisti,inače hvatam samo ova 4 naša

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Vivax dvb-t 120

Vivax = piece of shit

 

Drugo: statelitska antena? - NE.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
jedna antena dva recivera

Belji se evo problem- imam dva TV(ko nema) dva recivera (Vivax i Nytro box), spojim jedan -radi spojim drugi -ne radi ni jedan (no signal).

Koji hack je to, veoma detaljno sam poloto antenske priključke, sve da liči na oklopljeno, novi jackovi- opet ne radi. Kažem, neovisno jedan od drugom ukopčani rade a kad ih spojim oba na istu antenu nemaju signal..ili je preslab. Ako uključim staro pojačalo (20 decibela) sve je na kockice, signal je prejak valjda. Šta mi fali, neka skretnica, dvije antene, šta su oni ludi, moram vuć još 30m kabela, plazit po krovu,lotat u visećem stavu, pa koje su to prednosti digitalne TV? A i slika nije niš naročito bolja..to je za

http://pollitika.com/internet-digitalna-televizija-najveca-moderna-pljacka-hrvatske

IBM ( I Blame Microsoft)
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2010 18:05 (micho0305).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vivax dvb-t 120
Za one koji možda ne znaju zašto im je crna slika , a uredno im piše koji je program(ili tako nešto) , na daljinskom imate tipku za prebacivanje izmedu radio i tv signala , pa kliknite ... Važi za ovaj VIVAX , a vjerujem i za druge :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

ja imam VIVAX dvb-t 120 i nemogu ga nigdje spojiti da dobijem signal.
morala sam kupiti novi receiver.
u mom gradu nitko nije uspijo spojiti vivax receiver bili kojeg modela.

oba model koja se dobiju u posti preko vlade se ne mogu prikljuciti.

kakva pljacka građana i zagađivanje okolisa.

 

M SAN grupa je to nabavljala za postu reklamirala sm pa su vratili ali opet cu.

 

sestrinjska firma m san grupe je firma ona koja je informatizorala svjedozbe za skole.

koja građa drzavnog novca....

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Vivax dvb-t 120

i to je sve isprobano i neradi. jednostavno nerade nikome. imam novi receiver i radi.

u pocetku je radilo kad je signal tek dosao i onda za par dana nikom ne radi.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vivax dvb-t 120
nosey kaže...

i to je sve isprobano i neradi. jednostavno nerade nikome. imam novi receiver i radi.

u pocetku je radilo kad je signal tek dosao i onda za par dana nikom ne radi.

 

Nije to problem receivera, nego su se mjenjali kanali pa je trebalo stalno preskeniravati frekvencije ... Na nekolio mjesta sam instalirao bas vivaxe i svi su radili, iznenadujuce dobro na crt-u ...

 

Edit: nemam nikakve veze s m-san grupom i vivay-om ...Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2010 10:53 (LUV_67A).
14 godina
neaktivan
offline
Vivax dvb-t 120

E ovako ljudi- isti reciever imam i ja (Vivax DVB-T 120) i naravno, kao i večina, počeo sam imati probleme s njim. Naimte, tu i tamo mi nestanu programi i piše poruka "Nema usluge". Taj se problem rijetko događa i njega riješim ponovnim skeniranje programa. E, ali od danas ima tu i taj drugi problem kojeg vidim, imaju i drugi korisnici. Naime, koji god da program prebacim, slika je crna, dok dolje piše ime programa i EPG, a sliku mogu jedino vratiti samo kao prebacim program, kliknem tipku PAUSE (onu za timeshift) i onda ju ugasim, te se onda slika pojavi, i svaki put kad prebacim program moram to raditi. Da li netko razumije možda u čemu bi mogao biti problem? Hval unaprijed za pomoć!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice