Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.326
|
čitano: 14.174.526
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa, zanima me postoji li neka aplikacija koja dobro prati off road rutu koja se vozi? Pošto imam Xiaomijev mi band koristim notify and fitness aplikaciju koja ima opciju gps trackinga ali čim siđem s asfalta na makadam gps praćenje ili potpuno prestane ili zabilježi nešto što nema veze s rutom koju sam odvezao. Mi band nema ugrađen gps pa se oslanjam na gps s mobitela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Probaj Stravu, ne vozim osobno MTB, pa ne mogu znati iz prve ruke, ali vidim dosta ljudi da voze MTB na njoj i nema tog problema.

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Probat cu stravu, hvala na savjetu

4 godine
neaktivan
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Danas mi se prvi puta dogodilo da sam vozio na tako strmom brijegu da mi je prednji kotač poletio. :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Strava je dobra,takodjer i Sport Tracker je odlican. Sad,ja vise koristim Sport Tracker, pa preferira njega. Ali npr pravljenje ruta na Stravu, mi je malo problematicno. Dok na SportTrackeru je meni osobno lakse.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Hvala. Isprobat ću oba pa cu vidjeti koji mi bolje leži

16 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Brooks sjedala, molim iskustva kakva su po kiši?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Kožna sjedala je najbolje ne koristiti po kiši - rastegnuti će se i na kraju upropastiti (koža se stvrdne, puca i sl.). Eventualno ako si voljan voziti bajk bez sjedenja za vrijeme kiše, pa mokro sjedalo mažeš kremom (da se održi koža), ali to je sve skupa tlaka.

Ova novija sjedala, od prirodne gume, navodno nemaju takvih problema (i to je očekivano obzirom na materijal), zato su i izašli s tom novom serijom, ali nemam nikakvih direktnih iskustava s njima.

Gledam te!
14 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
zdgrunf kaže...

Brooks sjedala, molim iskustva kakva su po kiši?

 Ima neka fora da ih mažeš kremom inače pa se formira po guzici,tako nešto...

Sjedi 1
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
pacijent007 kaže...

Pozdrav ekipa, zanima me postoji li neka aplikacija koja dobro prati off road rutu koja se vozi? Pošto imam Xiaomijev mi band koristim notify and fitness aplikaciju koja ima opciju gps trackinga ali čim siđem s asfalta na makadam gps praćenje ili potpuno prestane ili zabilježi nešto što nema veze s rutom koju sam odvezao. Mi band nema ugrađen gps pa se oslanjam na gps s mobitela.

Općenito ,bilo što koristio moraš na mobu enejblat da ti radi u pozadini,jer će ti prekinut snimat kad ti mob uđe u idle.

Mi Band ti se može uparit sa Stravom,ali iz nekog razloga ne snima visinsku (što se može u samoj Stravi ispravit) samo da znaš.

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
evang kaže...
pacijent007 kaže...

Pozdrav ekipa, zanima me postoji li neka aplikacija koja dobro prati off road rutu koja se vozi? Pošto imam Xiaomijev mi band koristim notify and fitness aplikaciju koja ima opciju gps trackinga ali čim siđem s asfalta na makadam gps praćenje ili potpuno prestane ili zabilježi nešto što nema veze s rutom koju sam odvezao. Mi band nema ugrađen gps pa se oslanjam na gps s mobitela.

Općenito ,bilo što koristio moraš na mobu enejblat da ti radi u pozadini,jer će ti prekinut snimat kad ti mob uđe u idle.

Mi Band ti se može uparit sa Stravom,ali iz nekog razloga ne snima visinsku (što se može u samoj Stravi ispravit) samo da znaš.

 Mi Band radi sa Stravom ali zaobilaznim putem. Moraš instalirati Mi Fit, pa Google Fit i Stravu. Mi Fit povežeš sa Google Fit, a Google Fit sa Stravom. Snimaš u Mi Fit vožnju, kad završiš nakon 1-2 minute se synca sa Stravom i pojavi tamo. Probao sam osobno, radi.

 

Zgasiš battery saver/optimizacije za sve 3 aplikacije i dopustiš da Mi Fit UVIJEK može koristiti GPS (ne samo kad je aktivan).

14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Znam za to enablanje u pozadini, nije do toga, izgubi se bas kad siđem na makadam, cestu prati 20km i onda skrenem offroad izgubi.

Hvala za ovo za povezivanje sa stravom, moram to napraviti

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Zgasiš battery saver/optimizacije za sve 3 aplikacije i dopustiš da Mi Fit UVIJEK može koristiti GPS (ne samo kad je aktivan).

 To za visinsku riješenje?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Endymon kaže...
Danas sam ga posteno odalamio.😀

 meni je to jedna od jačih ruta (i Grožnjan) iako nevolim vraćanje od Bala prema Rovinju po asfaltu. Što se tiče vrata najvjerojatnije si prenisko, ili kraću lulicu što može utjecat na reach i osjećat ćeš se skućeno ili volan sa višim riseom. Naravno tu još može utjecati više faktora, preveliki okvir, prenisko sjedalo...Javi kad budeš u Rovinju pa ćemo detaljnije :)

http://community.coolermaster.com/topic/17672-scratch-build-rebreather-by-exe/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Jesi siguran da se gubi off-road, a ne pri ulasku u gušću šumu? Šuma više guši GPS signal, pa ako je već slab, zna se izgubiti.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Moze moze. Jer stvarno tamo negdje kod Bala, poceo me ubijat vrat.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Pozdrav,
U procesu sam kupnje nove bicikle pa da se konzultiram.
Moja vožnja se svodi na 1-2 x tjedno cca 25-40 km makadama, koji nekad znaju biti i malo lošiji, ali rijetko. Potrebna mi je bicikla koja nije preskupa 6000 kn i više, a da ima ok mjenjač i da nije teška. Sugeriraju mi da kupim nešto u ovom rangu, iako mislim da to je to za moje potrebe malo ipak nepotrebno
https://on-off.hr/shop/bicikli/zenski-bicikli/tempt-0-ge-crna/
Molim savjete
Pozdrav
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
MrBlc kaže...
Jesi siguran da se gubi off-road, a ne pri ulasku u gušću šumu? Šuma više guši GPS signal, pa ako je već slab, zna se izgubiti.

 Da, jer vozam se u Slavoniji i većina ruta gdje vozim nema gustu šumu okolo a u nikakvu šumu ne ulazim, vozim se lenijama i čim se udaljim od ceste pogubi se notify and fitness. Danas idem na vožnju pa ću isprobati stravu. Polažem dobrru nadu u nju s obzirom da kod planiranja rute prepoznaje lenije i bilježi pa vjerujem da bi moglo i vožnju dobro zabilježiti.

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Ana985 kaže...
Pozdrav,
U procesu sam kupnje nove bicikle pa da se konzultiram.
Moja vožnja se svodi na 1-2 x tjedno cca 25-40 km makadama, koji nekad znaju biti i malo lošiji, ali rijetko. Potrebna mi je bicikla koja nije preskupa 6000 kn i više, a da ima ok mjenjač i da nije teška. Sugeriraju mi da kupim nešto u ovom rangu, iako mislim da to je to za moje potrebe malo ipak nepotrebno
https://on-off.hr/shop/bicikli/zenski-bicikli/tempt-0-ge-crna/
Molim savjete
Pozdrav

Dobra ti je ovo prilika ,solidan bajk ,ok vilica,ok kočnice,realna cijena,kompletno Shimano.

Ali ti je to MTB,vjerovatno će ti sugerirat treking,tak da ovisi koliko misliš vozit tog makadam i kakav je.

11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Osobno smatram da je bolje neki MTB. Ali sve zavisi kakva si osoba. Ako te ponese koji put i odes na dosta grube staze, da trekking bajkom bis mogao imat problema. Nekako ja bih ipak bocnuo MTB. Vise je za grube staze, ali posluži i za ceste. Doduše, bit ces sporiji od ostalih i umaras se vise, ali sve ovisi koliko dugo vozis po cesti.
10 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Nakon malo igranja sa bajkom, napokon sam uspio dobit da se po cesti čuju samo gume, nema više zveckanja, sa četkom sam očistio sve zupčanike, ispuhao kompresorom i našpricao sprejem za lance, silikonski baš za to. 

 

Problem preskakanja je ostao, na većem prednjem zupčaniku mi u skoro svim brzinama kad nagazim preskoči, čak mi nakon 10 20 okretaja pedalom sam prešalta stražnji prema dole a danas mi je uspio pasti lanac na prednjem. Iza sam bio negdje na sredini i idem preko ceste, spustim prednju i pao mi je lanac. Ok, namjestim krenem dalje i 20 puta sam šaltao gore dolje i nisam uspio da opet padne.. 

 

To mi je čudno jer velim, više nigdje ne struže, zapinje ili rošta. 

 

Ovo kad nagazim, danas sam gledao malo prema dole, izgleda mi kao da se lanac i vodilica lagano pomaknu prema unutra kad preskoči, doslovce kao da se malo svinu ili pomaknu i vrate nazad, jedva vidljivo, toliko da nisam ni siguran dal je ili nije jebiga.. 

 

Ovo na slici, lanac je zapinjao pri šaltanju sa prvog na drugi između prvog zupčanika i šarafa kojim su u Keindlu zašarafili original nosač tereta za Cube, vidi se kak se su se i vijak a i malo nosač izglodali od lanca. Možda da je i lanac potrošen? 

 

Imam oko 1000km do sada s biciklom. Ne znam koji su intervali za zamjenu jbg. 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Ima alat za provjeru istrošenosti,ovaj crni je kopija park toola za 12$ na ali exu,ja mjenjam lanac na 0.5 istrošenosti jer imam 11 brzinski lanac a drugi lanac na drugom bajku mjenjam na 0.75 jer je 9 brzinski.

 

Sjedi 1
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Endymon kaže...
Osobno smatram da je bolje neki MTB. Ali sve zavisi kakva si osoba. Ako te ponese koji put i odes na dosta grube staze, da trekking bajkom bis mogao imat problema. Nekako ja bih ipak bocnuo MTB. Vise je za grube staze, ali posluži i za ceste. Doduše, bit ces sporiji od ostalih i umaras se vise, ali sve ovisi koliko dugo vozis po cesti.

 To na linku je MTB.

12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
pacijent007 kaže...

Znam za to enablanje u pozadini, nije do toga, izgubi se bas kad siđem na makadam, cestu prati 20km i onda skrenem offroad izgubi.

Hvala za ovo za povezivanje sa stravom, moram to napraviti

 

Iskreno, ne sjećam se da mi se i jednom izgubilo išta na makadamu kad sam snimao sa Mi Fit. Za Stravu znam da snima sve perfektno, dovoljno je pogledati rute koje neki ljudi voze (planinarski putevi i sl.). Sve uredno zabilježeno. 

 

 

evang kaže...
Zgasiš battery saver/optimizacije za sve 3 aplikacije i dopustiš da Mi Fit UVIJEK može koristiti GPS (ne samo kad je aktivan).

 To za visinsku riješenje?

 Nisam siguran što pod ovim misliš. Ne prikazuju ti se visinski (elevacija gore/dolje) podaci OK? Nisam imao s tim problema. Ovo gore sam napisao jer ako staviš da Mi Fit ima pristup GPS-u samo kad ga koristiš, čim zgasiš ekran ili izađeš iz aplikacije, prestati će snimati. Isto je OK napraviti za google fit i stravu čisto da ti se sve OK synca a ne da battery optimizacije ubiju aplikacije jer ih nisi palio dan-dva.

 

Sa snimanjem rute, nema problema.

 

Na ono što ću upozoriti kod Mi Band-a je to da mi je u zadnje vrijeme beskoristan. 90% vremena snima krive podatke o potrošnji kalorija jer mjeri kompletno pogrešno otkucaje srca. Dogodilo možda nakon jednog od firmware update-ova jer sam vidio još neke ljude na redditu da se žale. Dobro je stegnut i na pravom je mjestu tako da nije do toga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 9:30 (greysaint0).
12 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
gocc01 kaže...

Nakon malo igranja sa bajkom, napokon sam uspio dobit da se po cesti čuju samo gume, nema više zveckanja, sa četkom sam očistio sve zupčanike, ispuhao kompresorom i našpricao sprejem za lance, silikonski baš za to. 

 

Problem preskakanja je ostao, na većem prednjem zupčaniku mi u skoro svim brzinama kad nagazim preskoči, čak mi nakon 10 20 okretaja pedalom sam prešalta stražnji prema dole a danas mi je uspio pasti lanac na prednjem. Iza sam bio negdje na sredini i idem preko ceste, spustim prednju i pao mi je lanac. Ok, namjestim krenem dalje i 20 puta sam šaltao gore dolje i nisam uspio da opet padne.. 

 

To mi je čudno jer velim, više nigdje ne struže, zapinje ili rošta. 

 

Ovo kad nagazim, danas sam gledao malo prema dole, izgleda mi kao da se lanac i vodilica lagano pomaknu prema unutra kad preskoči, doslovce kao da se malo svinu ili pomaknu i vrate nazad, jedva vidljivo, toliko da nisam ni siguran dal je ili nije jebiga.. 

 

Ovo na slici, lanac je zapinjao pri šaltanju sa prvog na drugi između prvog zupčanika i šarafa kojim su u Keindlu zašarafili original nosač tereta za Cube, vidi se kak se su se i vijak a i malo nosač izglodali od lanca. Možda da je i lanac potrošen? 

 

Imam oko 1000km do sada s biciklom. Ne znam koji su intervali za zamjenu jbg. 

 

 Po svemu kaj pišeš meni se čini da tebi ili nekaj nije dobro stegnuto ili moraš poštelat mašinice. Imaš nekih 4 stranice unazad linkove na video gdje opisuju kak se štela. Npr ono preskakanje je i meni bilo i samo malo štelanja mašinice i prestalo je.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
13 godina
offline
Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Pozdrav ekipa,

u procesu nabavke e-bike sam i trenutno je izbor pao na ova dva:

 

https://keindl-sport.hr/cube-acid-hybrid-one-400-29-blackngreen-2020-proizvod-33159/

https://www.proteasport.hr/proizvod/sb201687/specialized-levo-ht-29-2020

 

Mislim se voziti po šumi, makadamu i asfaltu.

 

Molim znalce da preporuče.

Ima netko možda jedan od ova dva bicikla da podijeli iskustva?

 

Hvala unaprijed,

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
greysaint0 kaže...
pacijent007 kaže...

Znam za to enablanje u pozadini, nije do toga, izgubi se bas kad siđem na makadam, cestu prati 20km i onda skrenem offroad izgubi.

Hvala za ovo za povezivanje sa stravom, moram to napraviti

 

Iskreno, ne sjećam se da mi se i jednom izgubilo išta na makadamu kad sam snimao sa Mi Fit. Za Stravu znam da snima sve perfektno, dovoljno je pogledati rute koje neki ljudi voze (planinarski putevi i sl.). Sve uredno zabilježeno. 

 .

 Ja govorim o 3rd party aplikaciji Notify and Fitness for mi band. Ona ima puno vise opcija od mi fit aplikacije, posebice kontinuirano mjerenje pulsa. Mi fit ne koristim za biljezenje workouta nego N&F jer mi fit ima samo 4 workout moda a ova ima hrpetinu za gotovo svaki sport pa mi je bolja opcija s obzirom na to da radim i hiit i gym. Jucer su me kisa i vjetar spriječili da idem na vožnju, nadam se da cu danas otici i sprobati kombinaciju mifit/g.fit i strava 

 

I ja sam primjetio da mi narukvica lose puls bilježi u zadnje vrijeme ali tijekom vježbe, kad sam u mirovanju uspoređivao sa senzorom na galaxy s9 bili su unutar 2 3 otkucaja razlike

16 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
zvone07 kaže...

Pozdrav ekipa,

u procesu nabavke e-bike sam i trenutno je izbor pao na ova dva:

 

https://keindl-sport.hr/cube-acid-hybrid-one-400-29-blackngreen-2020-proizvod-33159/

https://www.proteasport.hr/proizvod/sb201687/specialized-levo-ht-29-2020

 

Mislim se voziti po šumi, makadamu i asfaltu.

 

Molim znalce da preporuče.

Ima netko možda jedan od ova dva bicikla da podijeli iskustva?

 

Hvala unaprijed,

Lp

 Što kaže gugl? Iskreno, oprema i jedan i drugi kao bajk od 5k krznenih.

Ne znam što ti je bitno, koliko baterija traje valjda i kako ide sa zamjenom/garancijom iste. Vidi što za te stvari kažu na netu...

 

Si gledao strane trgovine? Možda je kod njih ponuda povoljnija, tipa bike24, bike-discount, yt ako nudi što, canyon...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
11 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Oprema je za k....

Iskreno, za tu lovu dobijes opaki "analogni" bajk.

Ne ulazim u tvoje motive nabavke e bajka, ali ova dva ne izgledaju kao isplativa kupnja za tu cijenu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 16:26 (Maddog_HR).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
Motiv kupnje je taj kaj zivim u podsljemenskoj zoni i vec imam analogni bajk.
Drugi motiv je kad sam jednom probao ebike, vise nema nazad :)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice