Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.427
|
čitano: 13.596.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znači, ići će cijene dolje?

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...

Znači, ići će cijene dolje?

 Tesko je tvrdit sa sigurnoscu, ali cijene auta idu dolje od pocetka godine. Osobno sam gledao Mini JCW, Abarth Competizione, BMW 220i i M240i, 320ix i 320d i A3 40 TFSI. Svim autima je u prosjeku niza cijena nego pocetkom godine. Iako 220i Coupe je oslabio s dostupnosti (manji broj auta na oglasima), vjv radi 218i modela predstavljenog prosle godine.

 

Ono sto mogu tvrdit sa sigurnosti, to je da je Europu preplavilo trziste rent-a-cara i s obzirom na cijene rent-a-car usluga u EU, mogu bit siguran da ce ovaj broj oglasa otici barem jos 20% do kraja godine jednom kad firme krenu rjesavat visak kojeg trenutno ima svugdje skoro osim Grcke i Albanije (i eventualno Poljske).

 

Uz ocekujem novi rast cijena novih auta do kraja godine zbog glupe tarife na aute koji se proizvode u Kini, pa smanjenjem konkurencije EU ce si (opet) pucat u nogu.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2024 16:40 (ivanoile).
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Možda i neće, direktori europskih autoproizvođača se budu kad-tad suprostavili vlastima, pa ak znaju lobirat kak spada budu nekaj i postigli.

Inače nam slijedi onaj najcrnji scenarij...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jedno pitanje...Registracija auta mi je do sada istjecala 4.7. uvijek sam išao oko 2.7. i uredno bi mi se sve pisalo od 4.7. Sad sam išao 28.6. i tamo na dozvoli gdje je štambilj piše da vrijedi do 30.6.2025.Jeli to praksa da se produži Max u tekućem mjesecu ili neka greška? Nisam primijetio u stanici pa nisam pitao.Osiguranje,novo,teče od 4.7.
Sve da i imam,otkud mi
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Mora se obnoviti u istom mjesecu ako zelis da ti ostane isti datum, dakle trebao si najprije 1.7. registrirati
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
💪👍
Sve da i imam,otkud mi
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...


predstavljen je novi M5

 Super sranje, nista vise, nema do starijih bmwa, nije mi uopce zao, prodao sam g30 i uzeo e39. Preporodio se. Kraj price, kao sto je kolega rekao, bitne su ambient boje koje su mi bile napete 3-4 mjeseca i 100 bespotrebnih funkcija i gadgeta u autu koje nikad ne koristim. Za auto mi je stvarno dosta od tih gluposti da ima automatsku klimu, tempomat, park senzore i to bi bilo to (ukljucujuci i servo i to sve jel ). Sve ostalo mi je ono... mozda nekome i treba al evo npr grijanje sjedala nikad u zivotu nisam upalio, grijanje volana i da ne pricam, mozda kad operem volan pa upalim da mi brze osusi i da se koza vrati u mat.... Uzas sta je postalo to, nema vise ni onih starih sestaka koji se cuju kako trebaju, na sve su poceli stavljat active sound.  

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Evo nasmijao sam se kad sam vidio promjenu sa G na E, ja isto to trenutno imam u glavi. Htio sam G42 220i ili cak M240i ako naide, ali pas mater ona klima na zaslonu i 3000 opcija me psihicki umaraju samo na pomisljanje.

 

I sad gledam E46 330i/325i coupe, doslovce bi isao bilo gdje po dobro ocuvani primjerak i zauvjek u garazu cuvat.

 

 

Vozio sam i RSQ3 novi i kaze lik nakon voznje, "active sound speakers - yes" i smije se. Sramota da na 5 cil. ti trebas zvucnike, a auto sa full opremom blizu 100k €.

 

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Evo nasmijao sam se kad sam vidio promjenu sa G na E, ja isto to trenutno imam u glavi. Htio sam G42 220i ili cak M240i ako naide, ali pas mater ona klima na zaslonu i 3000 opcija me psihicki umaraju samo na pomisljanje.

 

I sad gledam E46 330i/325i coupe, doslovce bi isao bilo gdje po dobro ocuvani primjerak i zauvjek u garazu cuvat.

 

 

Vozio sam i RSQ3 novi i kaze lik nakon voznje, "active sound speakers - yes" i smije se. Sramota da na 5 cil. ti trebas zvucnike, a auto sa full opremom blizu 100k €.

 

 To je realna istina vjeruj mi, nikakvih mehanickih problema na g30, doduse bio je 3.0d al u dobroj opremi, mislim da jos nisam ni oglas maknuo, vozi se super mekano, al kvaliteta izrade, plastike unutra i vanka kad bude bas vruce vanka, to je katastrofa, sve klapa i sve se cuje premda su sve kopce nove i sve je na njemu apsolutno novo, nazalost meni ne sluzi nicemu jer nisam nikakvi biznismen da mi treba za autoput itd, prelazim godisnje oko 5-6 tisuca km i auto mi je propadalo, gledao sam m3 e46 i m3 e92 i fejk m3 e93 al nisam uspio nista naci pa sam se jos ''unazadio'' malo i uzeo e39. Zadovoljan sam i vratilo me u mlade dane kad sam imao takva auta. 

 

Mozda nekome odgovara al meni ne, plan mi je jednako ko i tebi, auto mi ide sada komplet na lakiranje i na restauraciju unutrasnjosti i iza toga u garazu ide, a za daily cu kupit Fiat Multiplu ili tako nesto samo da se imam prebacit, da Fiat multiplu, najjace auto koje postoji, zasto? Ostavis ga otkljucanog nece ga nitko ukrast 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...

 Super sranje, nista vise, nema do starijih bmwa, nije mi uopce zao, prodao sam g30 i uzeo e39. Preporodio se. Kraj price, kao sto je kolega rekao, bitne su ambient boje koje su mi bile napete 3-4 mjeseca i 100 bespotrebnih funkcija i gadgeta u autu koje nikad ne koristim. Za auto mi je stvarno dosta od tih gluposti da ima automatsku klimu, tempomat, park senzore i to bi bilo to (ukljucujuci i servo i to sve jel ). Sve ostalo mi je ono... mozda nekome i treba al evo npr grijanje sjedala nikad u zivotu nisam upalio, grijanje volana i da ne pricam, mozda kad operem volan pa upalim da mi brze osusi i da se koza vrati u mat.... Uzas sta je postalo to, nema vise ni onih starih sestaka koji se cuju kako trebaju, na sve su poceli stavljat active sound.  

 F10 je tu idealan omjer. Nema još ništa toliko digitalno, komande su sve fizičke kao i CIC / NBT. I može se uzeti ful analogni sat ili kao ja recimo poludigitalni. Ima i onaj full virtual, ali nije mi to nešto napeto pa nisam ni gledao ugraditi. Ja sam si jedino ugradio android, ali i to nema potrebe ili se zaobiže za android boxom i zadrži se OEM izgled.

ivanoile kaže...

Evo nasmijao sam se kad sam vidio promjenu sa G na E, ja isto to trenutno imam u glavi. Htio sam G42 220i ili cak M240i ako naide, ali pas mater ona klima na zaslonu i 3000 opcija me psihicki umaraju samo na pomisljanje.

 

I sad gledam E46 330i/325i coupe, doslovce bi isao bilo gdje po dobro ocuvani primjerak i zauvjek u garazu cuvat.

 

 

Vozio sam i RSQ3 novi i kaze lik nakon voznje, "active sound speakers - yes" i smije se. Sramota da na 5 cil. ti trebas zvucnike, a auto sa full opremom blizu 100k €.

 

 Uh, E46 ci je top. Pogotovo 330i, iako teško je pronaći s dobrim M54. Iako sam ja više za E36, ali to je još teže pronaći 328i

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...
duracell kaže...

 Super sranje, nista vise, nema do starijih bmwa, nije mi uopce zao, prodao sam g30 i uzeo e39. Preporodio se. Kraj price, kao sto je kolega rekao, bitne su ambient boje koje su mi bile napete 3-4 mjeseca i 100 bespotrebnih funkcija i gadgeta u autu koje nikad ne koristim. Za auto mi je stvarno dosta od tih gluposti da ima automatsku klimu, tempomat, park senzore i to bi bilo to (ukljucujuci i servo i to sve jel ). Sve ostalo mi je ono... mozda nekome i treba al evo npr grijanje sjedala nikad u zivotu nisam upalio, grijanje volana i da ne pricam, mozda kad operem volan pa upalim da mi brze osusi i da se koza vrati u mat.... Uzas sta je postalo to, nema vise ni onih starih sestaka koji se cuju kako trebaju, na sve su poceli stavljat active sound.  

 F10 je tu idealan omjer. Nema još ništa toliko digitalno, komande su sve fizičke kao i CIC / NBT. I može se uzeti ful analogni sat ili kao ja recimo poludigitalni. Ima i onaj full virtual, ali nije mi to nešto napeto pa nisam ni gledao ugraditi. Ja sam si jedino ugradio android, ali i to nema potrebe ili se zaobiže za android boxom i zadrži se OEM izgled.

ivanoile kaže...

Evo nasmijao sam se kad sam vidio promjenu sa G na E, ja isto to trenutno imam u glavi. Htio sam G42 220i ili cak M240i ako naide, ali pas mater ona klima na zaslonu i 3000 opcija me psihicki umaraju samo na pomisljanje.

 

I sad gledam E46 330i/325i coupe, doslovce bi isao bilo gdje po dobro ocuvani primjerak i zauvjek u garazu cuvat.

 

 

Vozio sam i RSQ3 novi i kaze lik nakon voznje, "active sound speakers - yes" i smije se. Sramota da na 5 cil. ti trebas zvucnike, a auto sa full opremom blizu 100k €.

 

 Uh, E46 ci je top. Pogotovo 330i, iako teško je pronaći s dobrim M54. Iako sam ja više za E36, ali to je još teže pronaći 328i

 F10 i meni isto moze proci al isto, jako velik i bublast auto a unutra i nije nesto komforan, pricam o zadnjem sjedalima.... Al okej, cini mi se da su na njima ostali na dobrim dijelovima plastika i opcenito, G20 i G30 je takvo razocarenje, nadam se da na F90 i G8x modelima nisu zakidali sa tim (al plus je jedino kod M-a da je prosivena armatura, nije plasticna), ja znam mozda 2-3 e46 m54 u Hrvatskoj da su u top stanju, jedan je plavi u Zg i vjerojatno ga znas i o kome pricam, onaj sa turbom 😆,

ima jedan u splitu koji je full OEM, i od palica onaj njegov cabrio sto sam mogao viditi, al sto zapravo stoji u garazama nekim to necemo ni znati ja mislim haha. I ja svog e39 kad sredim do kraja bit ce jedan od takvih tako da 🙂

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kupujem novi set ljetnih guma. 

U prometnoj mi piše da ide 225/45R17 91V.

Gdje god sam gledao Michelin Pilot Sport 5 u toj dimenziji ima jedino s indexom nosivosti i brzine 94Y, i sve su XL.

Zanima me hoću li imati zbog zakona kakvih problema, iako je guma veće nosivoti i većeg indexa brzine. 

Također što se tiče voznih karakteristika, hoće li veći index imati kakav utjecaj ili je to sve isto? 

 

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

nebitno, kupuj

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znači kažeš bolje da ne prelazim na G30? 😅 

Mislim nije da sam imao trenutno sada namjeru, volio bih uzeti F10 535i sa n55 ili f06 640i n55. Iako bio sam prije par mjeseci gledao jednog G30 530D u Osijeku, jer bio je dobar deal, ali nisam na kraju uzeo. A ono baš što sam htio uzeti kada sam uzimao ovog F10, bio je E38 740i, ali dobio sam dijete pa je cura rekla da mi ne pada na pamet to uzimati 😆. Inače bi dosada sredio tog E38 i gas. Baš mi je želja uzeti JB sedmicu

 

Ta tvoja neman od E39 je znači M5 💪 💪 😎 😎 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Znači kažeš bolje da ne prelazim na G30? 😅 

Mislim nije da sam imao trenutno sada namjeru, volio bih uzeti F10 535i sa n55 ili f06 640i n55. Iako bio sam prije par mjeseci gledao jednog G30 530D u Osijeku, jer bio je dobar deal, ali nisam na kraju uzeo. A ono baš što sam htio uzeti kada sam uzimao ovog F10, bio je E38 740i, ali dobio sam dijete pa je cura rekla da mi ne pada na pamet to uzimati 😆. Inače bi dosada sredio tog E38 i gas. Baš mi je želja uzeti JB sedmicu

 

Ta tvoja neman od E39 je znači M5 💪 💪 😎 😎 

 N55 su rijesili par problema koji je imao n54 al svejedno, jako kvarljivi motori, imaju potencijala za tuning al treba ulagat non stop... nisu to jos cisti motori skroz na skroz. Imao sam i n54, odlican brz, jos je bio mapiran al ono, non stop nesto... evo mojih bivsih/sadasnjih 😆

3 godine
offline
Auti - ultimativna tema

Passat b6 2.0 2008 cr mi je evo prvi put poceo lagano gubiti tek za hladenje, sad sam na skoro 300 tk, na 150/170 sam odradio sve vel servise!
Majstor mi je rekao da ce provjeriti cijeli sistem no malo je poslusao auto i veli da je moguce da je vrijeme za veliki servis, mislim da je rekao da vodena pumpa zna otici dosta cesto i prije pa se to desava, jer ovako nabrzinu nije vidio da ista igdje pusta a niti ja nisam vidio! Kaj velite jel da radim odmah veliki servis i da se to sve promijeni u kompletu kao i prvi put?

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 1:09 (Boris grozni).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Boris grozni kaže...

Passat b6 2.0 2008 cr mi je evo prvi put poceo lagano gubiti tek za hladenje, sad sam na skoro 300 tk, na 150/170 sam odradio sve vel servise!
Majstor mi je rekao da ce provjeriti cijeli sistem no malo je poslusao auto i veli da je moguce da je vrijeme za veliki servis, mislim da je rekao da vodena pumpa zna otici dosta cesto i prije pa se to desava, jer ovako nabrzinu nije vidio da ista igdje pusta a niti ja nisam vidio! Kaj velite jel da radim odmah veliki servis i da se to sve promijeni u kompletu kao i prvi put?

 Pa proso si minimalno 130 000 od vel servisa, vrijeme je vec..

Oko 1000 kn ti je set s vodenom pumpom i ruke kolko budu, nikakvo ulaganje a miran si dugo.. Naravno moras si sam kupovat dijelove jer ako budes iso preko majstora koji ce ti "poklonit" svoj rabat platit ces to sve oko 5000 kn

3 godine
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Majstor mi je kum pa nije problem😁
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
Boris grozni kaže...

Passat b6 2.0 2008 cr mi je evo prvi put poceo lagano gubiti tek za hladenje, sad sam na skoro 300 tk, na 150/170 sam odradio sve vel servise!
Majstor mi je rekao da ce provjeriti cijeli sistem no malo je poslusao auto i veli da je moguce da je vrijeme za veliki servis, mislim da je rekao da vodena pumpa zna otici dosta cesto i prije pa se to desava, jer ovako nabrzinu nije vidio da ista igdje pusta a niti ja nisam vidio! Kaj velite jel da radim odmah veliki servis i da se to sve promijeni u kompletu kao i prvi put?

 Pa proso si minimalno 130 000 od vel servisa, vrijeme je vec..

Oko 1000 kn ti je set s vodenom pumpom i ruke kolko budu, nikakvo ulaganje a miran si dugo.. Naravno moras si sam kupovat dijelove jer ako budes iso preko majstora koji ce ti "poklonit" svoj rabat platit ces to sve oko 5000 kn

 Veliki servisi su svako 10 godina ili 300.000km kod VAG 2.0 grupacije.

 

 Radi odmah veliki servis dok ne ostanes negdje po putu

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo mene nakon duzeg vremena

Prodajem lagunu, kupio megana

Zainteresirani u inbox :)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
domac5 kaže...
Boris grozni kaže...

Passat b6 2.0 2008 cr mi je evo prvi put poceo lagano gubiti tek za hladenje, sad sam na skoro 300 tk, na 150/170 sam odradio sve vel servise!
Majstor mi je rekao da ce provjeriti cijeli sistem no malo je poslusao auto i veli da je moguce da je vrijeme za veliki servis, mislim da je rekao da vodena pumpa zna otici dosta cesto i prije pa se to desava, jer ovako nabrzinu nije vidio da ista igdje pusta a niti ja nisam vidio! Kaj velite jel da radim odmah veliki servis i da se to sve promijeni u kompletu kao i prvi put?

 Pa proso si minimalno 130 000 od vel servisa, vrijeme je vec..

Oko 1000 kn ti je set s vodenom pumpom i ruke kolko budu, nikakvo ulaganje a miran si dugo.. Naravno moras si sam kupovat dijelove jer ako budes iso preko majstora koji ce ti "poklonit" svoj rabat platit ces to sve oko 5000 kn

 Veliki servisi su svako 10 godina ili 300.000km kod VAG 2.0 grupacije.

 

 Radi odmah veliki servis dok ne ostanes negdje po putu

 Jesu jesu, isto kak se i ulje mijenja na 30 000..

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...
domac5 kaže...
Boris grozni kaže...

Passat b6 2.0 2008 cr mi je evo prvi put poceo lagano gubiti tek za hladenje, sad sam na skoro 300 tk, na 150/170 sam odradio sve vel servise!
Majstor mi je rekao da ce provjeriti cijeli sistem no malo je poslusao auto i veli da je moguce da je vrijeme za veliki servis, mislim da je rekao da vodena pumpa zna otici dosta cesto i prije pa se to desava, jer ovako nabrzinu nije vidio da ista igdje pusta a niti ja nisam vidio! Kaj velite jel da radim odmah veliki servis i da se to sve promijeni u kompletu kao i prvi put?

 Pa proso si minimalno 130 000 od vel servisa, vrijeme je vec..

Oko 1000 kn ti je set s vodenom pumpom i ruke kolko budu, nikakvo ulaganje a miran si dugo.. Naravno moras si sam kupovat dijelove jer ako budes iso preko majstora koji ce ti "poklonit" svoj rabat platit ces to sve oko 5000 kn

 Veliki servisi su svako 10 godina ili 300.000km kod VAG 2.0 grupacije.

 

 Radi odmah veliki servis dok ne ostanes negdje po putu

VAG ima problema sa vodenim pumpama, znaci svaki noviji VAG mozda izdrzi do 150tkm sa prvom vodenom ali rijetko... Frendu procurila na 105tkm na Superbu 2.0tdi, a usput se odma normalno radi i veliki servis...

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
duracell kaže...

 Veliki servisi su svako 10 godina ili 300.000km kod VAG 2.0 grupacije.

 

 Radi odmah veliki servis dok ne ostanes negdje po putu

 Nadam se da si sarkastican.

hahhaajaads kaže...

VAG ima problema sa vodenim pumpama, znaci svaki noviji VAG mozda izdrzi do 150tkm sa prvom vodenom ali rijetko... Frendu procurila na 105tkm na Superbu 2.0tdi, a usput se odma normalno radi i veliki servis...

 Imali su problema, ali rijeseno je u reviziji. Jednostavno pretjerujes kad kazes "svaki noviji".

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Ne znam od kud ove priče da vodene pumpe drže do 150 000 km na vagu. Eto imao škodu octaviu 2.0 tdi 2013, radio na 200 000 veliki servis zupčastog i vodene pumpe, imao leona 2.0 tdi 2015. veliki mu je rađen na 195000 km nikad ništa. Trenutno imam A3 2015. sa 110 kw motorom i mapom , napravio veliki servis po intervalu na 210 000tkm ili 10 godina starosti vozila i nikad nikakvih problema nisam imao sa tim "pišanjem" vodene pumpe, pa me zato zanima od kud takve informacije jer smatram da je to nečiji subjektivan dojam da pumpa drži do "150 000 km" . To ako se desilo može biti da je čovjeka poklopila takva sreća ili da netko prije njega nije vozilo održavao i davao mu što traži.
5 godina
offline
Auti - ultimativna tema

to su vw koji su kupljeni iz njemačke i dr.... sa 130.000 km... pa je normalno da do 150.000 km sve crkne

 

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

@mazy651 

 

Sad znaš razliku između preventivnog i korektivnog sevisa...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put danas u 10:04 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
duracell kaže...
domac5 kaže...
Boris grozni kaže...

Passat b6 2.0 2008 cr mi je evo prvi put poceo lagano gubiti tek za hladenje, sad sam na skoro 300 tk, na 150/170 sam odradio sve vel servise!
Majstor mi je rekao da ce provjeriti cijeli sistem no malo je poslusao auto i veli da je moguce da je vrijeme za veliki servis, mislim da je rekao da vodena pumpa zna otici dosta cesto i prije pa se to desava, jer ovako nabrzinu nije vidio da ista igdje pusta a niti ja nisam vidio! Kaj velite jel da radim odmah veliki servis i da se to sve promijeni u kompletu kao i prvi put?

 Pa proso si minimalno 130 000 od vel servisa, vrijeme je vec..

Oko 1000 kn ti je set s vodenom pumpom i ruke kolko budu, nikakvo ulaganje a miran si dugo.. Naravno moras si sam kupovat dijelove jer ako budes iso preko majstora koji ce ti "poklonit" svoj rabat platit ces to sve oko 5000 kn

 Veliki servisi su svako 10 godina ili 300.000km kod VAG 2.0 grupacije.

 

 Radi odmah veliki servis dok ne ostanes negdje po putu

 Jesu jesu, isto kak se i ulje mijenja na 30 000..

 

 Audi A3 8V 154.000 km and counting, obicno kazu svi VAGenovci da dosegnu 180k km i onda propisa al za sada niti gubi vodu niti se mijenjala vodena pumpa. Ne mijesaj mali servis sa velikim servisom, interval ulja u starijim autima je uvijek bio 10-15 tisuca, sto se tice ovih novijih, prva zamjena ide nakon 1500km i to ulje ide na analizu pa onda ide na 30.000 zamjena tog drugog ulja sto je po meni smijesno, imao sam i novo auto sa 0 km i rabljenih preko 10 i nikad nisam prelazio/odstupao vise od 12.000 a da nisam napravio mali servis.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice