Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.254.164
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

 

Btw, neznam jeste vidjeli ali navodno gorivo ide preko 15kn/l sljedeći tjedan , odmrzavaju cijene. Ja danas bio na ktc ovoj benzinskoj po plavi dizel i stavili su limit od 100L po opg-u dnevno.

Odakle info ? Ako obican dizel ide sa 12.30kn cca na 15kn/l onda nek se stvarno jebu vise... Premium je tak i tak vec skoro 13.5kn tak da sam njega davno otpiso

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imas pravo.
zato i pitam ovdje :D
Trazim izvozne tablice. To su kao EU Zoll tablice ali kada auto vozis U EU zemlju. Ali nitko nista ne zna i govori drugacije. (tipicno za hRV ured)
Sad mi zenska rekla kao da trebam i djelomicno registraciju napraviti na svoje ime ono WTF?
nasi sluzbenici ne kuze pojam REGISTRACIJE. Njima je to samo neki porez za platiti. Budale.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Probne tablice idu na 3 dana ako auto nije tehnički pregledan, ako je onda može do 15 dana.

 

Btw, neznam jeste vidjeli ali navodno gorivo ide preko 15kn/l sljedeći tjedan , odmrzavaju cijene. Ja danas bio na ktc ovoj benzinskoj po plavi dizel i stavili su limit od 100L po opg-u dnevno.

 Naravno da ide do  15kn
Pa u Njemackoj ti je vec skoro 2 eura litra.
A i Hrv i Njemacka kupuju istu naftu jer ju sami nemaju.

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje ti kupuješ premium dizel za 13,5? Na shellu je 100-tka 12,88. 

Pročitao na nakom istarskom portalu. Vjerujem da bi se to moglo dogodit jer je u Italiji i Njemačkoj sad skoro 2€ a u bosni oko 11kn a uvijek je bilo 1,5-2 kn jeftinije nego kod nas. Cijene su zamrznute kad je barel bio 90$ a sad je 118, a u zadnjih 10 dana je porastao sa 94$.

 

Samo za primjer, radim u metalnoj industriji prošli ponedjeljak je cijena običnih željeznih limova bila 1100€/t  jučer je bila 1300 i rekao mi je lik da do kraja mjeseca ide do 2000. Radi se salzgitteru i od njih uzimamo nekih 900t godišnje pa mislim da lik nebi izmišljao cijene.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZooZ kaže...

Gdje ti kupuješ premium dizel za 13,5? Na shellu je 100-tka 12,88. 

Pročitao na nakom istarskom portalu. Vjerujem da bi se to moglo dogodit jer je u Italiji i Njemačkoj sad skoro 2€ a u bosni oko 11kn a uvijek je bilo 1,5-2 kn jeftinije nego kod nas. Cijene su zamrznute kad je barel bio 90$ a sad je 118, a u zadnjih 10 dana je porastao sa 94$.

 

Samo za primjer, radim u metalnoj industriji prošli ponedjeljak je cijena običnih željeznih limova bila 1100€/t  jučer je bila 1300 i rekao mi je lik da do kraja mjeseca ide do 2000. Radi se salzgitteru i od njih uzimamo nekih 900t godišnje pa mislim da lik nebi izmišljao cijene.

 Jedino sam se zeznuo za obican dizel, on je na tifonu nekidan kad je cijena premiuma porasla bio 11.3kn a ne 12,3kn ali 100% sam vidio premium na 13,5kn i jos znam da su se i ostali na benziskoj cudili (tifon kod supernove, VG-ZG).. Izgleda da su nesto zeznuli taj dan kad su cijene porasle i slucajno dodali i jedan prednji broj vise.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Stari moj ovi moraju pod hitno poceti dizati kamatne stope. 
Jer inace ce biti svasta....

Iako ta cijena aluminija raster jer je Rusija 3. izvoznik na svijetu.
A znamo kaj se sada događa...

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.3.2022 20:18 (unknown).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://istrain.hr/index.php/gospodarstvo-arhiva/30865-doznajemo-od-utorka-drasticno-poskupljenje-litra-goriva-penje-se-iznad-15-kuna

 

Hebo ih dan, pa nije jos vrijeme za 1. april 

 

Izgleda da moja ionako kratka voznja od 2-3tkm godisnje bude spala na 200-300km godisnje, bicikl ide u pogon 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2022 0:02 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

https://istrain.hr/index.php/gospodarstvo-arhiva/30865-doznajemo-od-utorka-drasticno-poskupljenje-litra-goriva-penje-se-iznad-15-kuna

 

Hebo ih dan, pa nije jos vrijeme za 1. april 

 

Izgleda da moja ionako kratka voznja od 2-3tkm godisnje bude spala na 200-300km godisnje, bicikl ide u pogon 

 

Ja se tješim što sam baš nedavno prešao na malo manjeg dizelaša. Kako se ne vozim puno (cca 9000 godišnje) danas kad napunim rezervoar taman bi trebao potrajat 6-7 tjedana. Samo, što nakon toga... pošto naši vole dizat cijene, ali ne i spuštat sve mi se čini da ću se povremeno izletnički odvest do Slovenije. Više me brine što bi nas mogla satrat inflacija.

P.S. baš sad gledam ako su točne cijene na fuelo.net, u Mađarskoj su danas goriva od 9,30-10,50kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2022 12:36 (jozef).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
unknown kaže...

 Ali vjerojatno se ne isplati jer naplate ko pravu registraciju? ( po cijeni)

 Kako mogu naplatiti kao pravu ako registriraš na 3 mjeseca npr? Logika.

 tehnički i papire plaćaš punu cijenu, normalno. Koliko pamtim osiguranje na 3 mjeseca košta skoro isto kao i godišnje. Jedino možeš tražiti da ti cestarinu vrate proporcionalno. Platiš odmah puni iznos pa tražiš povrat kad odjaviš auto. Na kraju ti ispadne recimo umjesto 3000kn za godinu 2400kn za 3 mjeseca. Govorim na pamet ali otprilike su takvi razmjeri.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nisam nikada tako registrirao pa stvarno ne znam, nema mi smisla da je tako ali me iskreno ne bi začudilo..

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolega s foruma mi nekidan pričao da je dizel oko 20kn litra u švedskoj.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2022 15:08 (ramzocro-HCR).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Trebali bi malo pripaziti sa tim divljanjem cijena goriva.
Znam da je Porez bitan stavak. 
Ali ne mora uvijek biti fiksni. Trenutno niti nismo spremni preci na E aute.
A ovi svedani me uopce ne cude. Ako ste mislili da smo mi ovce onda niste nista vidjeli jos...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jozef kaže...
Hacker002 kaže...
unknown kaže...

 Ali vjerojatno se ne isplati jer naplate ko pravu registraciju? ( po cijeni)

 Kako mogu naplatiti kao pravu ako registriraš na 3 mjeseca npr? Logika.

 tehnički i papire plaćaš punu cijenu, normalno. Koliko pamtim osiguranje na 3 mjeseca košta skoro isto kao i godišnje. Jedino možeš tražiti da ti cestarinu vrate proporcionalno. Platiš odmah puni iznos pa tražiš povrat kad odjaviš auto. Na kraju ti ispadne recimo umjesto 3000kn za godinu 2400kn za 3 mjeseca. Govorim na pamet ali otprilike su takvi razmjeri.

Ma debilana baš
Nitko nista ne zna na tim našim šalterima. Svaki ti da drugu informaciju.
Sta ce mi djelomicna registracija kada uzimam izvozne plocice?
Iskreno najrađe ću uzeti prijevoz za njega. Staviti ga na prikolicu i ciao...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

S obzirom na trenutno ugl. negativne teme oko svega što se dešava u svijetu i na rast cijena goriva evo nešto malo više "light hearted". 

 

Nakon knap 3 godine silnog korištenja Kärchera K5 izgleda da su se brtvice unutar vario mlaznice od kamenca i svega stvrdle, jedva je moguće stavit i skinit ju sa samog pištolja pa sam se odlučio riskirat 120kn i naručit sa AliExpressa Bearforce Quick Connect nozzle.

Nisam iskreno imao neka ogromna očekivanje i bio sam malo zabrinut da bi mogla imat negativan utjecaj na sam stroj/pumpu, no kad je stiglo jako jako ugodno iznenađenje, kao prvo fitment same mlaznice je okej, ima malo lufta lijevo-desno ali to nije nikakav problem, može se staviti i skinuti bez ikakvih problema, kao drugo rad samog stroja, primjetio sam da sa tom mlaznicom sam stroj radi pri manjem opterećenju (tiši je) iako je pritisak koji izlazi jednak ili čak malo jači

Sve u svemu super stvar za oprat auto, ako si netko od vas hoće zamjenit mlaznicu na visokotlačnom, topla preporuka za ovaj, imaju adapteri za lavor, nilfisk, bosch i većinu ostale ekipe. 

 

 

 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

oko goriva, euro super u DE je malo ispod 2€ (tj. i više oko autobahna)...

 

tankajte, jer mislim da sutra u ponoć ide preko 15...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stric_Jura kaže...

oko goriva, euro super u DE je malo ispod 2€ (tj. i više oko autobahna)...

 

tankajte, jer mislim da sutra u ponoć ide preko 15...

 najjeftiniji dizel u gradu 1.96 ima ga i preko 2€ vec

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Imaš conti za 100kn više na mall.hr. Guma koja može izdržati 60k km normalne vožnje. Na mokrom ti je najbolja Uniroyal, ali joj je trajnost kao da voziš na zimskim. 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Netherwind

 

Ako gledaš te malo povoljnije, Firestone Roadhawk (368 kn - dostava 80 kn(?); Bridgestone grupacija) i Debica Presto HP2 (364 kn - dostava 76 kn(?); Goodyear grupacija) bi isto mogle biti konkurentne Kleber-u. Zavisi od testova, ali Debica u nekima ima dobru trajnost (link), dok je u tom istom Firestone lošiji u trajnosti, a bolji u ostalim segmentima.

 

 

EDIT:

Isto jedan noviji test guma, a šteta što nemaju Debica i Kleber u toj tvojoj dimenziji na testu. Od tih skupljih, čini mi se da je Turanza T005 najjeftinija za oko 470 kn (gumiimpex ili zuti klik ako Gumiimpex nema besplatnu dostavu).

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2022 8:47 (kiwi_91).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Netherwind kaže...

Kazu testovi da je ta Kleber dobra guma.

 

Uniroyal po morkrom cak debelo ispod prosjeka.

 

Evo novijih testova pa oaberes nesto iz gornjeg ranga:

https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-5629291.html

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
monsieur kaže...

 O ti sunce, je prekrasna je, def. 

Al bokte i s cijenom za 5 godina staru Alfu...

Truth in engineering.
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nisu niti 10+ godina stare puno bolje... 159 sa pun k kilometara... 

 

Tko sad kupuje auto, sretno mu bilo. Krame koje su koštale po 2k eura su sad bliže 3, ako ih uopće i ima.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Što mislite o ovim gumama za suzuki swift?

 

Ljetna auto guma VREDESTEIN 185/60 R 15 88H ULTRAC XL (kupigume.hr)

 

+ je li ovo legit stranica za naručivanje, tj. dobi li se guma s novijim DOTom?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

To tebi pun k kilometara? 

Sta je onda bio moj 530D sa 405tkm kada sam ga 16.1 prodao

Više je bitno kako je održavan auto

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Za tu cijenu da, pun k, pogotovo u odnosu na recimo prije godinu dana. Nisu km problem, imao sam i ja aute sa 350+ koji su izgledali i vozili kao da imaju 150k ali što je previše, previše je.

 

Ej, šugave 147ice (imao sam takvu, 2004.) su isto preko 2k, ja sam svoju na jedva jedvite jade prije 4-5 godina prodao za 2500. Cijene bi trebale padati, a ne rasti.

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako kilometri rastu tako je za ocekivat da pouzdanost pada, jednostavno...

 

A bogami kako godine prolaze tako i dolazi do zamora materijala zbog atmosferskih utjecaja pa dode do kratkog spoja ili prekida vodica pa se pale lampice pa troubleshootaj zasto svijetli lampica ili ne svijetli...

Danasnji auti su puni senzora i kupit stariji auto s hrpom opreme je doslovce ko da si svezao uteg oko noge, nije pitanje jel uteg tezak ili ne nego mozes li ti taj uteg vuc sobom... Simple as that...

 

Mnogima je auto nesto za sto se daje velika kolicina novca, ukljucujuci i mene samog no itekako sam svjestan da je to cista bedastoca. 

U danasnje vrijeme je velika kvaliteta bit realan i mislim da je pametno na auto gledat ko na alat s kojim obavljas neku radnju. Ukoliko se na tu hrpu metala i plastike gleda ko na ljubimca - cisti luksuz i skup sport.

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.3.2022 9:19 (Batista).
14 godina
online
Auti - ultimativna tema

BMW X3 2004 3.0i na plinu od 2006 uskoro ce mi imati 600 000km, prvi vlasnik. U globalu nista se nije pokvarilo (servisne stvari poput hladnjaka, pokoje cijevi rashadnog sustava itd su se mijenjale na vrijeme), samo zamjena ulja i filtera svakih 15k km plus zamjena ulja u automatskom mjenjaču nakon 400 000km i potom oko 500 000km i dalje ide. Takve mašine i aute više ne proizvode danas...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

Za tu cijenu da, pun k, pogotovo u odnosu na recimo prije godinu dana. Nisu km problem, imao sam i ja aute sa 350+ koji su izgledali i vozili kao da imaju 150k ali što je previše, previše je.

 

Ej, šugave 147ice (imao sam takvu, 2004.) su isto preko 2k, ja sam svoju na jedva jedvite jade prije 4-5 godina prodao za 2500. Cijene bi trebale padati, a ne rasti.

 Odi u salon, pitaj novi auto.

 

Evo iz prve ruke, Yaris Hybrid, prosle godine 140 tisuca kuna, ove godine 161 tisucu, uz to ceka se x2 duze nego prosle godine i svaka "van serijska" oprema je dodatni problem jer ih nema. Mene je covjek pitao na cesti ako bi prodao svoju stariju jer da nema na oglasima takve boje i opreme, a on zeli bas takvu. U 7 godina vlasnistva sto je kod mene, izgubio bi samo 20% od onog sto sam platio, ludost.

Di2 & EPS FTW!
8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Znam, sve mi je jasno, nigdje ja nisam rekao da ljudi trebaju sad odmah na njuškalo i vratiti cijena na one od prije 2-3 godine, samo komentiram da se ne treba čuditi ničemu, jer krenulo je od jedne jedine V6 alfe na njuškalu da je "skupa". Da, je, ali takve su cijene sada.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dmanz kaže...

Što mislite o ovim gumama za suzuki swift?

 

Ljetna auto guma VREDESTEIN 185/60 R 15 88H ULTRAC XL (kupigume.hr)

 

+ je li ovo legit stranica za naručivanje, tj. dobi li se guma s novijim DOTom?

 Ok je, samo gledaj da nije XL verzija da ti bude malo mekša. Ja sam bio uzeo Hankook Ventus Prime 3šogiju, za sada zadovoljan gumom.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice