Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.251.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ja sam se vozio neki dan u mazdi cx5 g 165. Auto ima 3tkm. Prijatelj kupio ganc novu. Auto je nekretnina. Trom,bucan. Taj auto je za autoput katastrofa. I sam kaze da mu je zao sto ju je uzeo. Uglavnom po meni tezi promasaj od motora.  Izolacija je uzasna. Ubrzanje je koma. Imas osjecaj kao da je rucna potegnuta. 

 

Taj auto je dobar po zagrebu jer nece imati problema sa ekologijom ali za ostalo ne hvala. 

 

Auto je nov i treba vremena da se motor razradi. Ici ce bolje nakon 20.000 km.

Osim toga i tezak je a motor je atmosferski sa relativno malim okretnim momentom za tu tezinu.

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Motor je svoje razrađivanje završio u prvih 100km ako se do tada nije razradio onda niti neće. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 

 

"Od clia 1.5 dizel jedino je motor dobar, auto koje je novije nakon 2 3 godine cvrčci kvaliteta iznutra očajna a i non stop neke sitnice nije baš pali vozi i redoviti servis... To opet ovisi i o broju km ali kod mene clio me razočarao... "

 

 

Hvala za komentar. Gledam oglase i nema skoro ništa ispod 140 000 km u ponudi, znači, ljudi ih baš kupe da ih brutalno voze non stop. Koje godište je tvoj Clio? Koliko je koštao ako si kupovao novog?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 11:31 (Dale watson).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pa jebote, gledao sam šebaljev test i lik je full zadovoljan s motorom, hvali ga da dobro povlači iz niskih okretaja, da je bolji od turbobenzinaca, a tebi teži promašaj od motora. Doduše on ga je vozio u trojci, ali opet, lik je prvak hrvatske i njemu je motor dobar.
Što si ti, prvak formule 1 skriven na bug forumu da ti je motor toliko loš?
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
Pa jebote, gledao sam šebaljev test i lik je full zadovoljan s motorom, hvali ga da dobro povlači iz niskih okretaja, da je bolji od turbobenzinaca, a tebi teži promašaj od motora. Doduše on ga je vozio u trojci, ali opet, lik je prvak hrvatske i njemu je motor dobar.
Što si ti, prvak formule 1 skriven na bug forumu da ti je motor toliko loš?

 Kad si zadnji put vidio neku recenziju auta a da su se baš posrali po njemu? eventualno na Carwow ali to je otprilike to.

Vozio sam i ja 2-3 puta trojku sa 2.0 benzincem i 120ks, vuče malo bolje od mog 1.6TDI s tim da je izolacija u Mazdi daleko lošija nego u golfu, imaš osjećaj kao da voziš sa otvorenim prozorima.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Pa dobro, radio sam i ja par godina testove novih automobila i otprilike znam kako to ide. Ali opet, gledao sam i druge šebaljove testove i kad je motor slab, on to istakne.
A i blesavo mi je malo da toliki motor s takvom tehnologijom bude baš 'nekretnina'. Jasno da je razlika u odnosu na tdi, tko je na njih navikao normalno da mu fali okretnog momenta, ali baš da je toliko loš... Morat ću to sam isprobati

EDIT
@luka94, malo bolje od 1.6tdi mi potpuno odgovara, imam taj motor u polu i makar nije startan kao veći vw dizelaši, meni je ok. Jbga, kad si blizu pet banki natjeravanje više nije primarna stvar kod auta. Malo jače od toga mi je sasvim ok, ali svakako ću isprobati, možda potrefim i jaču verziju ako je ova g120 baš toliko slaba. Z og izolacije pikiram na redizajn, kažu da je to riješeno
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 13:18 (picajzla0707).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

G120 verzija ide lošije naspram turbo benzinaca jer je zaklana omjerima brzina što se manje osjeti na turbo motorima. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.11.2021 13:31 (ivanzu).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma već sam rekao da mi naganjanje nije bitno, neka je bar donekle kao polo 1.6tdi ili malo jači i meni sasvim dovoljno.
Cca 99% vremena je vožnja vir-zadar ili samo vir, dakle od 5-20km u jednom pravcu, kamere po cesti, gužva i nema nekog smisla preticanje, zato i kažem da mi je brzina zadnja stavka, samo da nije baš potpuno trom
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Turbo benzinac stiže sa novim modelima al naravno ne za naše tržište. Ja razmišljam prodat svoju i uzet CX5 izvana al isključivo G192/194. E sad, kod tih motora je problem kaj dolaze isključivo sa automatskim mjenjačem. 

Kaj se tiče ove moje Mazde (karavan), na autoputu 150 na tempomatu i troši 8,5l. 140 je 7,6l. Dao bi se taj prosjek spustit nešto ali ne šaltam onak kak mi kompjuter predlaže već normalno, ko čovjek 😁

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
5 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imam Clia Grandtour, 2016, 1.5dci. Kupio ga sa 98 000. U godinu dana napravio 50 tisuća, 80% autocesta. Osim redovitih servisa promjenio ručicu žmigavaca jer su me duga i kratka svjetla zezala. Uzeo ga da mogu taxirati po zg uz svoj posao.
Na kraju dao otkaz u svojoj firmi i otišao u Austriju raditi tako da posluži i za duže relacije. Zadovoljan sam sa njim ali mi fali komocije na dužim relacijama što je i normalno jer je to gradski auto. Potrošnja 5,5- 6 litara u prosjeku.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...
omomomomoomm kaže...

Ja sam se vozio neki dan u mazdi cx5 g 165. Auto ima 3tkm. Prijatelj kupio ganc novu. Auto je nekretnina. Trom,bucan. Taj auto je za autoput katastrofa. I sam kaze da mu je zao sto ju je uzeo. Uglavnom po meni tezi promasaj od motora.  Izolacija je uzasna. Ubrzanje je koma. Imas osjecaj kao da je rucna potegnuta. 

 

Taj auto je dobar po zagrebu jer nece imati problema sa ekologijom ali za ostalo ne hvala. 

ja sam vozio novu CX5 dizel, 2019., 185ks (ona twin turbo) i auto je bio ladja za autocestu i nevjerojatno tih :D

jel moguce da tolko variraju modeli/godista/oprema?

 Auto je super kai se tice ostalih stvari ali po meni je taj motor na tu karoseriju promasaj. Da nebi bilo da serem po autu. Ja bi osobno izabrao drugi motor sa vise momenta i sa turbom.  

Neznam jedino kakav je lak na tim novim mazdama. Jel jos uvijek jako mekan?

PSN:Tomislav025
2 godine
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Auto 2017 vozim ga u firmi svaki dan.  Znači auto se pazi prolazi godišnje cca 20 000km gradske i prigradske vožnje... Ono auto je ok ali kvaliteta interjera loša non stop sitnice što iritiraju crkne žarulja pukne crijevo neko odstoji se neki kabel mislim ok vozi se po gradu ali kvaliteta i nije nešto baš vau... 

I preglednost nepostoji u tom vozilu za malo auto osjećaj je kao da si u podmornici...

Prijatelj mi je je uzeo u zagrebu u autorici 2018 godinu 70tak tisuća ravno 10 tisuća eura prošle godine u 2 mjesec...  Iste stvari je primjetio ko i ja sitnice koje nerviraju... Ja osobno mrzim kad mi plastika cvrči kad centralna konzola izgleda ko tamagochi...

Ne znam iskreno što da ti kažem mislim da je u tom b segmentu svugdje isto ja bas gledam kupit automobil u 2 mjesec za po gradu ali b segment je skup ko da kupuješ grafičku... I sad kako je nestašica nema ok polovnih vozila... 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni na Fiesti za sada ništa ne škripi i ne lupa osim zadnjeg sjenila od panorame koje zna "kliknuti" kada se pogodi neka specifična rupa na cesti, to je možda jednom tjedno. Vozio sam se u dva Clia i nisam primjetio da im sve škripi.

13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ja sam se vozio neki dan u mazdi cx5 g 165. Auto ima 3tkm. Prijatelj kupio ganc novu. Auto je nekretnina. Trom,bucan. Taj auto je za autoput katastrofa. I sam kaze da mu je zao sto ju je uzeo. Uglavnom po meni tezi promasaj od motora.  Izolacija je uzasna. Ubrzanje je koma. Imas osjecaj kao da je rucna potegnuta. 

 

Taj auto je dobar po zagrebu jer nece imati problema sa ekologijom ali za ostalo ne hvala. 

 Izvlace se na staru skolu atmo motore a dodali direktno ubrizgavanje.. Vrijeme ce pokazat jesu skyactive motori jednako nekvarljivi kao i obicni stari atmo benzinci.. Ako nisu onda nemaju nikakav smisao, trose a nejdu

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas stavio zimski set i usput pregledao ovjes, sve Ok. Zimske gume je trebalo malo napumpati pa sam uzeo veću pumpu za bicikl (ona iznad koljena po visini) i iznenađujuće je bilo lako, lakše nego bicikl pumpati. Guma sa 2 Bar-a na 2.5 u možda 10-20 potisaka tako da bi preporučio da ne bacata novce na one male el. Pumpe što budu 50kn i crknu nakon par korištenja nego da kupite veću pumpu za bicikl koja isto košta ako samo trebate povremeno malo napumpati gumu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 17:27 (ivanzu).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Zavrtite tu Mazdu malo, 213Nm okretnog se dobija na 4000 okretaja, a ne na 2000... a priče o potrošnji i ekologiji zaboravite, skyaktiv kao i obični atmo-motor se mora zavrtiti... i vuče dobro, ali iznad 4000 o/min, stari atmo je tek iznad 3000 o/min pokazivao pravo lice... turbaci su druga priča, većinom vuku lijepo od 2000 o/min...

Nemam trenutno za G165, ali evo dijagrama za G120... optimalno područje 2500-4000 o/min...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 17:35 (Corto_1973).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Detaileri PH detailing vam ima dosta toga na akciji...

 

Sto preporucate za interior cleaner?

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Detaileri PH detailing vam ima dosta toga na akciji...

 

Sto preporucate za interior cleaner?

 Za "lakse mrlje" nekakav "Interior cleaner" kao sto nudi FX Protect ili na tu foru, bitno da je miris okej. Za tvrde mrlje, samo APC koji se mjesa sa vodom u potrebnom omjeru - poput Sonax Multistara.

 

 

Sto se tice PHa, prilicno meh ponuda, s obzirom da sam Sonax fan, ocekivao sam mrvicu bolje cijene, ako je vec Tokic mogao imati nize...

 

 

Di2 & EPS FTW!
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ZaliazniMacan kaže...

Od clia 1.5 dizel jedino je motor dobar, auto koje je novije nakon 2 3 godine cvrčci kvaliteta iznutra očajna a i non stop neke sitnice nije baš pali vozi i redoviti servis... To opet ovisi i o broju km ali kod mene clio me razočarao... 

Koji Clio si vozio? 5 ili 4?

 

ivanzu kaže...

To je kilometraža za dizel, pogledaj Clio 1.5DCI.

Nez sjecas li se mene i mojih upita, sjetio me tvoj nick i sad kad si napisao Clio. Ako se sjecas, pricao sam o lupkanju u Clio V.. Ispalo je na kraju da nema veze s nikakvim stabilizatorima, iako sam vozio sa niskoprofilnim gumama i na cesti losijoj od makadama, jednom i nikad vise jer me GPS na putu za Divlje vode skroz krivo odveo. U servisu su rekli da je bila neka plastika oko zadnjeg desnog kotača, navodno maknuli. Mislim da je nista drugo doli zvuk ili Adbluea ili goriva dok idem lagano s nogostupa i dok nema nikakvog prometa oko mene, znaci ujutro u slijepoj ulici u tišini.. Nisam navikao imat auto koji ima takvu izolaciju di bih ja to ustvari čuo, ali mislim da je to to. 

 

Inace sam jako zadovoljan s autom, od 5. mj. do sada, u 6 mj. prešao 8000km, sada sam na 20K km i sve radi super, jedino Adblue treba nadolit jer sam im zaboravio reć na redovnom servisu. Kad već pišem, ak imas kakvu preporuku koji Adblue kupiti, slobodno napisi.

 

----------------------------------

Kaj se tice kvalitetnijeg goriva, ja isto imam placebo za Tifon, ali jedna crpka me se dojmila s dometom nakon natocenog goriva. Zove se Pilip benz kod Samobora, par puta tocio i hebo me pas da sam imao 50km vise voznje, a i kompjutor auta je pokazivao 750km, dok recimo kad tocim drugdje zna biti 680km range (samo 39l je tank u novom dizel Cliu jbg).

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 22:18 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nemam neku preporuku za Adblue, mislim da je cijena Adblue-a sada otišla u nebesa pa se pripremi za to. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
omomomomoomm kaže...

Detaileri PH detailing vam ima dosta toga na akciji...

 

Sto preporucate za interior cleaner?

 Za "lakse mrlje" nekakav "Interior cleaner" kao sto nudi FX Protect ili na tu foru, bitno da je miris okej. Za tvrde mrlje, samo APC koji se mjesa sa vodom u potrebnom omjeru - poput Sonax Multistara.

 

 

Sto se tice PHa, prilicno meh ponuda, s obzirom da sam Sonax fan, ocekivao sam mrvicu bolje cijene, ako je vec Tokic mogao imati nize...

 

 

 Mislim da PH uvozi Sonax direkt iz DE dok tokić uzima od nekog distributera tu u RH, ugl isti proizvodi sa drugačijim etiketama.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja kupim adblue na benzinskoj 10l karnister.  Mislim da sam zadnje platio 10l 90kn.

 

Edit:Koji sonax je dobar za interijer?

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 9:53 (omomomomoomm).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
omomomomoomm kaže...

Ja kupim adblue na benzinskoj 10l karnister.  Mislim da sam zadnje platio 10l 90kn.

 

Edit:Koji sonax je dobar za interijer?

 Imas interior cleaner kao gotov proizvod i Multistar kao APC kojeg mjesas sam s vodom u potrebnom omjeru (gdje ti treba vjerovatno neka spricaljka da ga naneses na povrsinu)

 

Ja koristim iz Pevexa spricaljke za 20kn i sasvim okej su.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 9:59 (ivanoile).
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sonax BSD. Na slici se ne vidi kao uzivo ali svaki put se cudim kako je stvar dobra a jeftina.

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobar je ali ponekad zna ostaviti "oblake" u odsjaju ako se ne utrlja dobro i mislim da smanji životni vijek sealera koji je ispod.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

OM 651 račva od antifriza di ide na gornji dio glave. 250t km.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2021 19:24 (ramzocro-HCR).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ramzocro-HCR kaže...

OM 651 račva od antifriza di ide na gornji dio glave. 250t km.

 Obzirom na zatečeno stanje i kilometre prije bi rekao da je tu djelovao nekakav lokalni meštar nego da se to eto tak desilo :D

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dobar vlasnik koji nikada nije mijenjao antifriz ili je koristio ne adekvatni antifriz.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Strm kaže...
ramzocro-HCR kaže...

OM 651 račva od antifriza di ide na gornji dio glave. 250t km.

 Obzirom na zatečeno stanje i kilometre prije bi rekao da je tu djelovao nekakav lokalni meštar nego da se to eto tak desilo :D

 Netko je već mjenjač račvu, jer je bila stara zasilikonirana na mjesto. A što se tiče neadekvatnog antifriza, svašta je moguće. Nama je auto došao s bojom kave kad se stavi onaj leakstop, jer smo i zaključili da vlasnik je to i htio. Ali crvenkast se činio antifriz. Ugl, nez, mi smo stavili što je vkasnik donio(crveni) i zdravo.

 

Lik je filozof teški, nismo se htjeli previše mješati. A i ta njegova spika da se tak vozio dan dva, čisto sumljam...

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja mislim da jedno 50% automobila proizvedenih u zadnjih 10g. ima izvađen DPF. To je toliko jebeno često smrdilo iza njih da sam pomislio da mi se nešto nije zapalilo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice