Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.254.164
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

O ukusima se ne raspravlja, ako se uzima Golf 6 onda obavezno 2.0 TDI.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...
ivanzu kaže...

 Completely normal phenomenom.

 

Moja stara zver prije nekih 7 godina. Vozila se tak pol godine. 2.0 atmosferac, 98 kW.

tak smo mi jedno ljeto s toyotom dok je crko termostat, vani 35* a mi unutra grijemo na max da se oslobodi malo vruceg zraka ispod haube..

srecom pa je trajalo svega par dana

good ol' days

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 11:22 (nixass).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nebre biti. Kak sad to?

Meni svi govore da se nikad ništa na Toyotama nije pokvarilo za razliku od švaba gdje sve crkava. 
To su tebi sigurno fuš Toyotu prodali. 

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kao prvo došao sam vas pitati na što da obratim pozornost kod kupovine rabljenog automobila ne koji model da kupim. To nije vaša briga. Svatko ima svoj ukus. Čuj onog što octaviu predlaže pa ne bi Škodu vozio da mi je pokloniš. Sjebano je da zbog kilometraže ja ne znam šta ti ljudi rade u 8 godina natuku 250 tisuća km. Žena putuje svaki dan do posla i nazad 60km, pa nismo ni blizu takvim kilometrazama na autu. Ovo jbt ispada da ljudi pola zivota provedu u autu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 12:02 (BeLLicus).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...

Zato što mi se sviđa golf općenito. U mladosti sam imao golf 4 1.9 tdi koji me služio vrhunski. Općenito su mi lijepa auta i ne vidim zašto nebih samo njega gledao golf mi se sviđa i to je to. I golf 7 mi je super ali prelazi budzet.

 Uglavnom bježi od CAYC motora. 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...

Kao prvo došao sam vas pitati na što da obratim pozornost kod kupovine rabljenog automobila ne koji model da kupim. To nije vaša briga. Svatko ima svoj ukus. Čuj onog što octaviu predlaže pa ne bi Škodu vozio da mi je pokloniš. Sjebano je da zbog kilometraže ja ne znam šta ti ljudi rade u 8 godina natuku 250 tisuća km. Žena putuje svaki dan do posla i nazad 60km, pa nismo ni blizu takvim kilometrazama na autu. Ovo jbt ispada da ljudi pola zivota provedu u autu.

 Izgleda da nisi onda nikad vozio Škodu. Škoda je dio VW koncerna i Golf i Škode imaju zapravo jako sličnu platformu i veoma su slični auto što se tiče kvalitete izrade, motora...

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad pričate već o Golfovima kupio sam polovnog Golfa 6 2012 godište 105 konja 1.6Tdi, napravio sam 2000 kilometara unutar tih mjesec i nešto dana od kako ga imam i po meni je auto fantastičan.

 

Ima snage za sve radnje koje auto treba imat npr. na autocesti tamo poslije Karlovca kroz one uzbrdice kod Bosiljeva u petoj brzini ide bez problema to jest ima dovoljno snage da ne usporava nego može i želi još. Gradska vožnja isto odlična, udobnost sjedišta i volana u rukama je fantastična, to malo ovisi od opreme, ali bi trebalo bit podjednako po pitanju pozicije volana i udobnosti, a i preglednost unutar auta je stvarno odlična baš je jednostavan auto.

 

Iskreno volio bi da je 2.0 motor jer sam na to najviše navikao, ali pošto sam bio limitiran budžetom s ovim sam prezadovoljan i za jako malo novaca sam ga uspio uredit iznutra i ispravit neke nedostatke koji su se potrgali, ostarili. Napravio sam neke male detalje priložit ću tu dolje u slikama. 

 

 

Očistio sam temeljito unutra kožu, plastiku i tkaninu koliko sam mogao i tapecirung krova jer je bilo mrlja od čokolade i ko zna čega još, shvatio sam da je na desnoj strani odozada bilo dijete jer se nije moglo otvorit vrata na kvaku iznutra zbog one sigurnosti na štoku od vrata, a i tamo je bilo najprljavije pa sam to sanirao i ispalo je odlično. Mali kistić obični neki APC i mikrofibra i samo sam pikao trljao brisao i tako jedno barem sat vremena po malo.

 

Oprao sam motor radi reda čisto da bude malo urednije jer sumnjam da ga je itko ikad prao, znam da nema smisla puno, ali je meni ugodnije vidjet čisto i premazao sa razrjeđenim CarPro Perlom 1:5 super stvar  koristim taj proizvod jako dugo i isplativ je.

 

Zamijenio sam plinske opruge odozada na gepeku i naprijed na haubi OEM Stabilus koje su i prethodno bile ugrađene tvornički, osjetno je bolje otvaranje i držanje gepeka, hauba se samo lakše diže, ali htio sam preventivno promijenit. Hvala kolegi Ivanzu za savjet 

 

Imao sam problema sa centralnom jedinicom za paljenje svjetla unutar auta, nikako nije htjelo upalit svjetla kad sam izlazio iz auta ili u auto i onda me to mučilo jer su kraći dani i ako nema svjetla unutar auta ništa se ne vidi apsolutno pa sam to skinuo i shvatio da su korodirali spojevi i zubi na prekidaču tom (0 (sve ugašeno) - na otvaranje vrata upaljeno - sve upaljeno) i zamijenio sam sva svjetla unutra u LED i dodao umjesto 2 komada 3 na zadnje središnje svjetlo, postojalo je grlo, ali rupa fabrički nije napravljena pa sam ju sam napravio .

 

Na novim zimskim Hankook i Cept RS2 sam napravio 200Km za sad na suhom i mokrom i po jakoj kiši, po agresivnoj vožnji je fantastičan i nisu ni malo bučne naspram starih ljetnih - Dimenzije 205/55/16

 


I još par nekih sitnica mislim napravit, ali s vremenom se sve stigne. Iza nove godine kao što sam već spomenuo volio bi napravit veliki servis i zamijenit pločice i diskove u kompletu i auto je na 90% kompletan po mom ukusu.

 

Edit: Sad sam vidio objavu kolege CyberPlague za CAYC motore pošto je i ovo jedan od njih, primjetio sam da nekad ima nemiran ler malo sam pregledao koliko mogu injektore izvana, ali to ništa apsolutno ne znači nekad malo varira ler ispod 800 okretaja pa do 950 1000 i onda se smiri, ponaša se kao da jaki vjetar puše i drma auto ponekad, ali to je navodno normalno i dokle god nema lampice tjeraj  uglavnom naručio sam si filtere male papirnate, prozirno plastično crijevo 8mm i kupit ću liqui moly diesel purge pa ću jedan dan obavit to ćišćenje direkt na crijevo od dovoda goriva tamo di je filter, možda malo pomogne injektorima.

 

Lijep pozdrav,

Filip

Prije Prije
Poslije Poslije
Odlični+čistač+i+sealant,+pjeni+se+jako+dobro+i+ostavlja+kožu+mat+ Odlični+čistač+i+sealant,+pjeni+se+jako+dobro+i+ostavlja+kožu+mat+
Prije Prije
Poslije Poslije
Prije Prije
Poslije Poslije
Prije Prije
Poslije Poslije
Prije Prije
Poslije Poslije
Nova+opruga Nova+opruga
Centriranje+trapa+i+stanje+ispod+auta+ Centriranje+trapa+i+stanje+ispod+auta+
Stare+ljetne+gume+s+kojima+sam+kupio+auto.. Stare+ljetne+gume+s+kojima+sam+kupio+auto..
Nove+zimske+Hankook+i+Cept+RS2+ Nove+zimske+Hankook+i+Cept+RS2+
Centralna+jedinica+za+svjetlo Centralna+jedinica+za+svjetlo
Kontakt+čistač,+odlična+stvar+s+ovom+špricaljkom+uključenom Kontakt+čistač,+odlična+stvar+s+ovom+špricaljkom+uključenom
LED LED
Obične+žute+t10+žarulje Obične+žute+t10+žarulje
Prije Prije
Poslije Poslije
LED+T10+žarulje LED+T10+žarulje
LED+žarulja+za+svjetlo+ispod+nogu LED+žarulja+za+svjetlo+ispod+nogu
Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 12:38 (Filip720).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...
BeLLicus kaže...

Zato što mi se sviđa golf općenito. U mladosti sam imao golf 4 1.9 tdi koji me služio vrhunski. Općenito su mi lijepa auta i ne vidim zašto nebih samo njega gledao golf mi se sviđa i to je to. I golf 7 mi je super ali prelazi budzet.

 Uglavnom bježi od CAYC motora. 

 Iz kojeg razloga ?

11 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Oho, dofuram ti svoj na čišćenje? Svaka čast Filip720 

 

Moja iskustva s tim motorom su ukratko sljedeća, 3 od 4 injektora na 110.000 km pa pa, 2 puta mijenjan EGR ventil (na 160k, i na 220k km), kvačilo na 180k, konstantni problemi s radom u leru, i u usporedbi s drugim autima iste klase i snage mrtvo puhalo.

Sve riješeno mapom na 130 KS i micanjem ekologije. MK VI, 2011.g.

 

Bilo je tu i više problema, ali nisu "kapitalni" pa ih nema smisla spominjati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 13:00 (Jarvan).
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Za te novce ne bi gledao ispod 2.0 TDi, makar onaj 81kw

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jarvan kaže...

Oho, dofuram ti svoj na čišćenje? Svaka čast Filip720 

 

Moja iskustva s tim motorom su ukratko sljedeća, 3 od 4 injektora na 110.000 km pa pa, 2 puta mijenjan EGR ventil (na 160k, i na 220k km), kvačilo na 180k, konstantni problemi s radom u leru, i u usporedbi s drugim autima iste klase i snage mrtvo puhalo.

Sve riješeno mapom na 130 KS i micanjem ekologije. MK VI, 2011.g.

 

Bilo je tu i više problema, ali nisu "kapitalni" pa ih nema smisla spominjati.

 Hvala kolega, uzivam u tim detailovima, ali puno vremena iziskuje , koliko si platio mapu? Ja sam dobio ponudu od Revo-a 2500kn ali mi je to previse da uploada mapu na auto, mozda ako ikad rikne poput tebi to pa poskidam tu ekologiju. 

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
11 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Filip720 kaže...
Jarvan kaže...

Oho, dofuram ti svoj na čišćenje? Svaka čast Filip720 

 

Moja iskustva s tim motorom su ukratko sljedeća, 3 od 4 injektora na 110.000 km pa pa, 2 puta mijenjan EGR ventil (na 160k, i na 220k km), kvačilo na 180k, konstantni problemi s radom u leru, i u usporedbi s drugim autima iste klase i snage mrtvo puhalo.

Sve riješeno mapom na 130 KS i micanjem ekologije. MK VI, 2011.g.

 

Bilo je tu i više problema, ali nisu "kapitalni" pa ih nema smisla spominjati.

 Hvala kolega, uzivam u tim detailovima, ali puno vremena iziskuje , koliko si platio mapu? Ja sam dobio ponudu od Revo-a 2500kn ali mi je to previse da uploada mapu na auto, mozda ako ikad rikne poput tebi to pa poskidam tu ekologiju. 

 Mapa, ekologija, i par sitnica još kaj se poprčkalo po motoru u Vojvodini 400 eura.

Najjetinije u HR je bilo 700 eura.

 

3 godine prošle, radi bez problema i prolazi tehnički uredno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 13:24 (Jarvan).
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Tony1999 kaže...

 Za te novce ne bi gledao ispod 2.0 TDi, makar onaj 81kw

 Jel 2.0 bolji motor ili govorite za 2.0 samo zato što je ima više kw?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jaci i puno manje se kvari.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BeLLicus kaže...
Tony1999 kaže...

 Za te novce ne bi gledao ispod 2.0 TDi, makar onaj 81kw

 Jel 2.0 bolji motor ili govorite za 2.0 samo zato što je ima više kw?

 Kad na 2.0 makneš ekologiju, i staviš mapu, nebi se sjetio da postoji 1.6. Oba motora nisu savršena, 2.0 je jednostavno bolji. Više mušica ima 1.6. 

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Jaki tata mata, jedino sta je bio lupan ali glavno da je ovakav izgled  Mogu se kladit da je prije toga bio kao i svaki drugi Golf 6 na cesti.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Uvoz iz Italije , ne želiš znati kakav je bio kad je stigao na kamionu ... 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je*eš golfa, bolje uzmi ovaj stroj 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...
CyberPlague kaže...
BeLLicus kaže...

Zato što mi se sviđa golf općenito. U mladosti sam imao golf 4 1.9 tdi koji me služio vrhunski. Općenito su mi lijepa auta i ne vidim zašto nebih samo njega gledao golf mi se sviđa i to je to. I golf 7 mi je super ali prelazi budzet.

 Uglavnom bježi od CAYC motora. 

 Iz kojeg razloga ?

 Razlozi su nam svima poznati, pogotovo sad nakon 10 godina. Inače je rizik kupovat bilo kakvo auto, a kod polovnog 1.6 to je više kao ruski rulet s obzirom da je jedina provjera funkcionalnih dijelova motora čupat ih vani i testirat na stolu.Zadnju godinu dana ne pamtim kad sam na servisu vidio drugi motor, 90% pacijenata su nam oni

7 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberPlague kaže...
hahhaajaads kaže...
CyberPlague kaže...
BeLLicus kaže...

Zato što mi se sviđa golf općenito. U mladosti sam imao golf 4 1.9 tdi koji me služio vrhunski. Općenito su mi lijepa auta i ne vidim zašto nebih samo njega gledao golf mi se sviđa i to je to. I golf 7 mi je super ali prelazi budzet.

 Uglavnom bježi od CAYC motora. 

 Iz kojeg razloga ?

 Razlozi su nam svima poznati, pogotovo sad nakon 10 godina. Inače je rizik kupovat bilo kakvo auto, a kod polovnog 1.6 to je više kao ruski rulet s obzirom da je jedina provjera funkcionalnih dijelova motora čupat ih vani i testirat na stolu.Zadnju godinu dana ne pamtim kad sam na servisu vidio drugi motor, 90% pacijenata su nam oni

 Pa vjerovatno iz razloga sta su valjda 95% njih uvoz sa skinutim km  Pa daj si pogledaj tipa evo od prvog vlasnika golf 6 u hrv, neki predju prek 300-400tkm u ono 10 godina ali glavno da su kod nas golf 6 10 godina stari iz uvoza sa 100-200tkm. Evo tipa ovaj gore rline golf 6, znaci dam ruku u vatru da ovakav auto nije izasao iz tvornice, znaci vjerovatno je sve mjenjano na njemu (mislim, hauba je 100% dirana) i mogu se kladit da nema nit priblizno 213tkm. 1.6tdi u onom prvim serijama je imao problem sa diznama, danas imaju problem sa dpfom/egrom no ovo drugo je iskljucivo stvar do vlasnika i gdje i kak se vozi. Evo meni je danas ujutro radio regeneraciju, da se ne razumijem bar malo u te stvari i da me ne zanima auto (kak neki kazu, samo ga koriste od A-B i to je to) oni nikad nebi napravili regeneraciju a dpf bi se lijepo napunio tolko da bi mu dosao check engine i blinkala lampica grijaca. I sta je najzanimljivije, ak vec netko zeli auto iz VAG grupacije... Problemi su ono 90% samo DPF (ajde EGR ni ne tak kolko citam), a vecina ne zna da mogu narucit OBD za par dolara sa ebaya, skinut DPF Pro aplikaciju i iscitat kolko je napunjen DPF

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni samo nije jasno zakaj se ljudi čude kad se pojavi kakav Golf s malo kilometara?

Naravno, ne kod nekog preprodavača s livade, al eto, moj će sad 118k. I da mi sad neki frajer dođe i kaže to je skidano, uzmem crowbar iz bunkera i odalamim ga.

I sa tih 118k, sigurno nema najmanje originalnih kilometara. 

Znam za 5icu 2.0 SDIja, prije valjda 3 godine prodana sa 60-70k km. Fabia 12-13 godina stara 70k km. Octavia RS TDI, 2-3 godine stara(nisam siguran), na proljeće imala 11k km.  I šta, sad će netko kod kupnje reć da svake godine skida 20 hiljada?

Dajte ozbiljni budite. Kupuj od prvog vlasnika i 98,3% je šansa da su kilometri original. Nit ljudi imaju znanja, a još manje volje se zajebavat s skidanjem 5 hiljada kilometri prije svakog tehničkog. Za kaj? Da kasnije more prodat auto za 200€ više. Kak da ne. 

 

A kupnja svega je rizik, od polovnog do novog. Jedini spas kod novog je što imaš garanciju pa su onda dužni popraviti stvari koje ne valjaju. I opet će se vaditi na tisuću načina samo da prebace trošak na vlasnika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 17:26 (mystik).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Ne znam kako ti je ijedan od ovih auta ljepši od ovog bijelog golfa? (eventualno megane ali ima troja vrata) (ljepota je u oku promatraca, znam, ali...)

 

I da se nadovežem gore na kolegu koji kaže da kući ima fokusa i da je neusporedivo. Moji su gledali golf 6 pa sam ih dosta vidio i isprobao. Oprema golfa koji se mogao uzeti za cijenu npr. astre bila je katastrofa. Na kraju su uzeli Astru J sa finom opremom. U Osijeku sam direktno prešao iz golfa trendline u astru sa malo boljom opremom i osjetio koliko je bolja ta astra bila (a bila je jeftinija i mlađa). Nažalost astra je 1.7 cdti i također su reparirali diznu i mjenjali egr tako da po tom pitanju nisu nešto bolje prošli.

 

 

 

Golfovi koji su bili opremljeniji (bolja sjedala, multimedija, komande, tempomat itd itd) išli su van budžeta, a u astri imaju to sve. I po meni je astra ljepši auto, ali to je subjektivno mišljenje, dok npr. mom ocu ništa drugo osim golfa ni nije auto.

 

 

I još je netko prije par tjedana napisao za zvučnu izolaciju da je astra daleko najbolja u klasi. Nisam toliko puno vozio golfa ali kad pređem iz svog leona (1p) u astru uživam u vožnji jer je stvarno velika razlika u zvučnoj izolaciji između ta dva auta. I plus k tome astra ima i 6 brzina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 17:46 (nul-3).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Fokus je za Golfa premium sto se tice upravljivosti i osjecaja na volanu a o zadnjem multilink ovjesu da i ne pricam

o unutrasnjosti bi mogli pricati ali bas tako kako si ti napricao nije istina

imao sam Focusa mk2 i mondea mk3 i sad imam C-max titanium 2016 1.5 tdci pa to je unutra za golfa space shutlle

 

SAMSUNG NOTE 10+
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Također mi je smiješno kad se povlači nekakva upravljivost, pa multilinkovi, pa osjećaj volana i ine p*čke materine, još samo fali mora bit ručni šaltung il'si p*čka, a ono furaju se 1.5/1.6 dizlo od 100 konja il možda kakav benzin od 100-150. 

Ne bi da se priča bar o nečem poput GTI TCRa s 290 konja ili R s 310 ili ti Fordeki bar onaj ST verzija 45352035 kojaveć s 280 konja ili RS od 350. Pa još k tome onda plan da se auto koristi primarno za track day pa ti je to izrazito bitno. 
AL SE PRIČA O J*BENOM AUTU OD 100 KONJA ZA DO POSLA I NAZAD U NAJVJEROJATNIJE 30-40 minuta gužvanja po Zagrebu.

 

A o ovom interijeru Forda nema potrebe trošiti riječi. Slika dolje mislim dovoljno prikazuje koliko je kod Golfa to daleko skladnije i jednostavnije odrađeno, što vodi ka boljem user experiencu. Al neka vama space shuttle interijera, mi fauveaši smo zadovoljni s našim dosadnim jednostavnim. 

Dosadni, jednostavni MK7.5, nije space shuttle nažalost Dosadni, jednostavni MK7.5, nije space shuttle nažalost
Space shuttle cockpit, ja iskreno nebi ovakav interijer u autu Space shuttle cockpit, ja iskreno nebi ovakav interijer u autu
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 19:17 (mystik).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kolko su jedni alergicni na hvaljenje golfa, tolko su drugi na kritike.

Iskreno, vozio sam i jednog i drugog, sad ne vozim ni jednog od tog branda...

 

Stoji da Focus i opcenito noviji Fordovi ima jebeni ovjes, al sve drugo po meni je na strani Golfa.

 

Truth in engineering.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Trebali ste ovo zapoceti tamo oko 1 taman nisam imao sta raditi na poslu pa da ne bude dosadno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 19:44 (ivanzu).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam jako dugo bio aktivan na forumu, niti u ovoj temi, pa da malo obnovim gradivo haha

Neki će se sjetiti mojih postova. Bilo je nekoliko Alfi, pa BMW E90, pa Merc CLA. Neko vrijeme sam imao i Smarta ForTwo. Uglavnom, volim mjenjati aute i marke.

Zadnje što sam vozikao je bila Jetta iz 2014, 2.0 TDI 103kW. Fora auto koji ne pruža doslovno ništa. Pravi radni dosadni auto koji obavlja ono za što je napravljen. Ide sasvim solidno. Nisam nikada previše doživljavao VW ali nakon te Jette sam počeo kopati po oglasima šestice GTD i brijem da će mi to biti novi odabir.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice