Koji motor/skuter vozite? izdvojena tema

poruka: 671
|
čitano: 358.107
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Ne znam koliko novaca misliš dat za xt-a ili pegasa, ali i ovaj ulazi u A2 Suzuki DRZ 400.

Šta god odabereš bolje je položit za A odmah, ako možeš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Osa kaže...

Koji sve motori su na granici A2 kategorije? Znam jedino Apriliju pegaso koja je 650ccm/35kW i Yamaha XTX 660ccm/35kW jer su to identične mašine, a ulaze u A2. Znadete za još koji takav? Ak nema neki drugi koji bi mi više zapeo za oko (a manje za džep), onda idem polagati za puni A i pikiram na kawasaki z750 jer mi nema ljepšeg za sad od njega. I kad smo kod toga vec, kakva je potrosnja, odrzavanje i ostalo kod z750?

 Yamaha MT-03, Kawaskai KLE 500, Derbi Mulhacen 659.
Isto tako računaj da ti je osiguranje za motore do 500ccm (KLE 500) skoro tisuću kuna jeftinije nego za ove veće kubikaže.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 23:25 (SHELBY_09).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
SHELBY_09 kaže...
Osa kaže...

Koji sve motori su na granici A2 kategorije? Znam jedino Apriliju pegaso koja je 650ccm/35kW i Yamaha XTX 660ccm/35kW jer su to identične mašine, a ulaze u A2. Znadete za još koji takav? Ak nema neki drugi koji bi mi više zapeo za oko (a manje za džep), onda idem polagati za puni A i pikiram na kawasaki z750 jer mi nema ljepšeg za sad od njega. I kad smo kod toga vec, kakva je potrosnja, odrzavanje i ostalo kod z750?

 Yamaha MT-03, Kawaskai KLE 500, Derbi Mulhacen 659.
Isto tako računaj da ti je osiguranje za motore do 500ccm (KLE 500) skoro tisuću kuna jeftinije nego za ove veće kubikaže.

najbolja mašina je od xt-a po svemu.

to je jedna od najboljih mašina koje su ikad napravljene.

a zekan i xt ili pegaso je nebo i zemlja, niti su isti tipovi motora niti im je snaga ista, potrošnja, rega, vožnja, ono brate mili sve 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Pošto je to skup sport više nijedan  a zadnji mi je bio Kawasaki ZX-6R iz 2008. Odličan motor, tip top, a najdraži šta sam posjedovao Suzuki GSX-R 1000 iz 2005. Mogu samo preporučiti Suzu, udobna, brza, ma najbolje šta sam imao.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
ZeNGe_CRO-mt kaže...

najbolja mašina je od xt-a po svemu.

to je jedna od najboljih mašina koje su ikad napravljene.

 XT660, Pegaso i MT-03 imaju identične mašine Minarelli 659,7ccm.

A to da je jedna od najboljih mašina se slažem!

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2015 21:44 (SHELBY_09).
15 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
SHELBY_09 kaže...
ZeNGe_CRO-mt kaže...

najbolja mašina je od xt-a po svemu.

to je jedna od najboljih mašina koje su ikad napravljene.

 XT660, Pegaso i MT-03 imaju identične mašine Minarelli 659,7ccm.

A to da je jedna od najboljih mašina se slažem!

 4 godine vec imam Pegaso Stradu i nikakvih kvarova do sad.

Redovni servisi ( ulje,filter zraka i ulja,stelanje ventila kad je po manualu ) i akumulator kad krepa,ostalo pali i vozi.

:)

 

Evo ja se pocastio otvorenim auspusima... :D

 

 

I mali drag race Z750 vs Z1000 full akrapovic ( a z750 se bolje i jace cuje lol ) 

 

 

I to su gluposti za osiguranje,mene izade za Stradu sa 30 % bonusa 1500 KN ove godine jos povoljnije

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 12:49 (doky01akablava).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Honda cbr500 takoder upada, sa svim verzijama
Ali i jaci se mogu kitom (tvornickim cak) spustit na 35kw
...i tako dalje
15 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Pozdrav raja, poznanik prodaje skuter za 300 eura. Rijec je o skuteru lifan 50 ccm LF50QT-8D ( preso 4000km, uradjen servis, ima par manjih ostecenja na plastici ali nista strasno i kaze da je motor dobro ocuvan, nema problema u paljenju). Zanima me je li se neko susretao s ovim modelom ? cijenovno mi odgovara, jer mi treba samo do posla i nekad na pice otici. 

http://www.phonespal.com/
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
anelko kaže...

Pozdrav raja, poznanik prodaje skuter za 300 eura. Rijec je o skuteru lifan 50 ccm LF50QT-8D ( preso 4000km, uradjen servis, ima par manjih ostecenja na plastici ali nista strasno i kaze da je motor dobro ocuvan, nema problema u paljenju). Zanima me je li se neko susretao s ovim modelom ? cijenovno mi odgovara, jer mi treba samo do posla i nekad na pice otici. 

 Cijenovno kakav to skuter uopce moze biti za 300 eura, i jos da je prešao samo 4000km? Koliko vidim to je neki teški kinez, tako da se nemoj nadati ničemu dobrom i šta god da dobiješ ako bude radilo bit će super. S obzirom na tematiku foruma sjeti se samo da je neka bolja grafička kartica 300 eura....

16 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

evo kratkog videa kak to izgleda na 4 kotaca 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Zelje jednog dana ?

Dorsoduro 1200,130 konja supermoto ljepotica 

 

ili ova mrcina,najljepsa generacija do sad,ovi redizajni mi nalikuju previse generic i na nista,ovo odaje dojam da ima 1000 ccm

 

 

dorsoduro 1200 dorsoduro 1200
zx10r 2007 zx10r 2007
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
doky01akablava kaže...

Zelje jednog dana ?

 velika želja jednog dana imat outlander-a 1000 XMR ili renegade-a 1000 xxc

 

ovi na 2 kotaca mi nisu tak napeti, ali recimo da mi bi cbr600rr bil taman :D

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Pridružujem se temi sa DT 125-icom... 

Ubi bene, ibi patria.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Nisu baš slični motori za usporedbu, al da čujem mišljenja kojeg bi vi odabrali. Ne gledajući na cjenu kod kupnje, nego općenito iskustva i dojmovi jednog i drugog motora, potrošnja, ponašanje motora, udobost vožnje, održavanje, tehnički i registracija, ak koji od njih ima kakve poznate probleme i sl.

Aprilia Pegaso Strada 650

Kawasaki Z750

 

 

5 Aprilia Pegaso Strada 650
3 Kawasaki Z750
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 0:33 (Osa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Pegaso Strada jer ju imam 4 godine vec i motor bez kvarova osim par sitnih boljki,samo servisi i odrzavanje :)

180-190 kmh maksimalna brzina,brutalno ubrzanje i cesto dize na zadnjak,ma motor stvoren za grad i eventualne vikend voznje.

Odlicne kocnice,provjereni agregat,nikakvi troskovi odrzavanja,potrosnja goriva potrosnja,zvuk sa nekim topovima ne moram pricati,probudis pola naselja,Z750 ima vise karakteristicni japanski zvuk dok ovo tutnji i daje svima do znanja da je djavo nocas opet u gradu :D

 

Z750 - puno veca krajnja brzina i jaci agregat,dostupnost dijelova i dodataka,isto mali troskovi odrzavanja,solidne kocnice,ali jednostavno Strada ne moze pratiti Z750,max brzini 240-250 kmh..

Lakse ces ga prodati eventualno i isto fin zvuk,evo ti par videa.

 

 

 

Z750 ako ces voditi nocne raceove po gradu sa M5-icama i slicno,provjereno ostavlja M5-icu :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji motor/skuter vozite?

PGO Galaxy 90 

 

nisu autenticne fotke ali ovakav 

 

-malen, jos ruzniji ali dinamitan obilazim ladno vece skutere s njim

 

 

pgo pgo
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koji motor/skuter vozite?

Jel može pitanje? Jel znate neku trgovinu s skuterima(novi naravno) a da su kvalitetni? I koji skuter predlažete za početak a da ide oko nekih 80-90(možda malo previše za skutera?) i da obavezno ima vodeno hlađenje

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2015 19:55 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

Gledaj provjerene marke i mašine. Preporučio bi ti yamahu aerox ili gileru runner. Aerox je u prednosti zbog manje početne potrošnje a u minusu zbog prijenosa koji kod nekog tuninga mašine obavezno treba mjenjati zadnje polutke. Piaggio je malo veći potrošač cca 0.5L ali ima bolje sređen prijenos. Oba skutera su ti na dobrom glasu a polovnih dijelova ima na svakom koraku. Ako te još nešto zanima slobodno PM.

 

Usput evo par novih

 

EUNE LoL: TomoRi || Xfire: tomorijeka56
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2015 20:15 (TomoRI).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
TomoRI kaže...

Gledaj provjerene marke i mašine. Preporučio bi ti yamahu aerox ili gileru runner. Aerox je u prednosti zbog manje početne potrošnje a u minusu zbog prijenosa koji kod nekog tuninga mašine obavezno treba mjenjati zadnje polutke. Piaggio je malo veći potrošač cca 0.5L ali ima bolje sređen prijenos. Oba skutera su ti na dobrom glasu a polovnih dijelova ima na svakom koraku. Ako te još nešto zanima slobodno PM.

 

Usput evo par novih

 

 

Jel se može na tog Gilera stavit npr. Akrapović?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

Ovisi kolika te kubikaža zanima. Za 50ccm ti akrapović ne postoji, prvenstveno jer ne proizvodi auspuhe za 2t mašine. Vx ili ST 125 i VXR 200 imaju mogućnos stavljanja otvorenih auspuha npr. akrap, leo vince, ili domaći kucelj, serdarević i ta ekipa. Ali ne dobivaš ništa osim zvuka i gubitka na performansama. Na 50ccm rezonanti auspuh znatno diže performanse.

EUNE LoL: TomoRi || Xfire: tomorijeka56
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Koliko tih 50 ccma potjera skuter i kakav je to auspuh?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji motor/skuter vozite?

Napravi od onog bicikla kojeg kupuješ već duže virijeme, skuter 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
Slab konj jebi ga haha
13 godina
offline
Koji motor/skuter vozite?

Pozdrav svima.

Evo prije neki dan kupio MC3, a pošto nikada nisam vozio skuter, imam malih problema.

Pošto je nešto rađeno oko kvačila, valjda drugi federi ili nešto, skuter ima čudan start. Tj. ne čudan nego prebrz start. Kada se da malo gasa, treba mu 2-3 sekunde da nabije okretaje i onda krene, ako se da malo više gasa, naglo krene.

E sad, kako s njim voziti polako? Mogu li se naviknuti s vremenom? I može li se za manje brzine, voziti sa pritisnutom zadnjom kočnicom? Ne želim sad vraćati kvačilo na tvorničko jer trenutno nisam pri parama za to. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

ma naviknut ces se s vremenom bez brige. A ovo s zadnjom kocnicom samo ces bzvz trosit tarni materijal i stvarat ces nepotrebno opterecenje na prenos.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
odjavljen
offline
Koji motor/skuter vozite?

Pozz, jučer sam prvi put dao gas na skuteru(nije moj pa ga nisam ni htio vozit) i odletio sam s njim... Imam osječaj kao da dajem gas preko tipkovnice(ili je gas na nula posto ili je na sto posto).. Buraz mi je reko da kočim i naravno kočio sam prednjom(nisam vozio zapravo nego me je vuko jer nemam osječaj za gas). Sad me zanima kako se koči uopće, prednjoj ili stražnjom, jako ili slabo(uz skutere pitam i za veliko motore, tipa ZX10R)? Kaže meni buraz da je cesta bila mokra to bi mi bilo zadnje kočenje, da se koči zadnjom. Otkako znam za sebe kočim prednjom(na bajku), pogotovo ako ima neki spust, zadnjom kočim jedino ako se negdje uspinjem. Hvala 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?

Kad sam imao skuter kočio sam podjednako prednjom i zadnjom, ali nisu velike brzine tako da možeš i s prednjom i zadnjom sigurno stati.

 

Na motoru, sigurno 70% koristim prednju kočnicu, zadnju koristim čisto radi nekakvog lagano usporavanja itd. Nije bez razloga prednji disk 320mm x2 a zadnji 220.

EUNE LoL: TomoRi || Xfire: tomorijeka56
15 godina
offline
Re: Koji motor/skuter vozite?
TomoRI kaže...

Kad sam imao skuter kočio sam podjednako prednjom i zadnjom, ali nisu velike brzine tako da možeš i s prednjom i zadnjom sigurno stati.

 

Na motoru, sigurno 70% koristim prednju kočnicu, zadnju koristim čisto radi nekakvog lagano usporavanja itd. Nije bez razloga prednji disk 320mm x2 a zadnji 220.

 Kocim i ja tako prednjom,ali ne volim da se sva sila prenese naprijed i eto ti pad hoces od proklizivanja,prebacivanje previse sile naprijed itd.,kod naglijeg kocenja preferiram prednju i zadnju radi stabilizacije i ravnomjerne rasporeda sile,manje-vise ako proklize malkice zadnja,dok ako prednja eto te ljubis asfalt.

I u gradu pri manjim brzinama lagano doziranje zadnje te usporava poprilicno dobro.

 

1x320 mm disc naprijed 

i 1x240 mm disc iza

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice