Auto zvučnici (stražnji)

poruka: 23
|
čitano: 17.576
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Auto zvučnici (stražnji)
pitanje

evo

nakon nekog vremena odlučio sma kupiti zvučnike odotraga ( imam prednje samo)

 

nisma neki luđak za masnog muzikom u autu...treba mi nekaj samo da pristojno svira...

prednji zvučnici su sasvim solidni ( nemam pojma koji su, kakvi ni čiji su)

 

radio je cd/mp3 neki tamo Panasonic (jedino kaj piše na njemu je 4x50 W )

 

gledam zvučnike po trgovinama...

ima ih 2-sistemskih, 3-sistemskih, i 4-sistemskih

koja je razlika...kaj to uopće znači...koje da uzmem

napominjem da mi ne treba nekaj kaj bu susjed 3 ulice dalje čul...

 

nemojte uvalit mi neku divljačku cijenu...

 

nemorate ni odabirat zvučnike..mogu ih i sam...

dovoljna je uputa/dvije i objašnjenje za ove sistemce neke

hvala unaprijed !

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
15 godina
neaktivan
offline
Auto zvučnici (stražnji)

Ako ti stanu ovalni preporucujem ti ovako nesto.Stavio sam ih frendu i sasvim se lijepo cuju na Pioneerovom 4x50w autoradiju.

Inace te fore dvo,tro i cetverosistemski zvucnici su vise propagandne prirode.Mali visokotonci na tim zvucnicima iliti tweeteri (slika u prilogu) su obicno spojeni preko jednog kondenzatora da bi dobili samo visoke tonove.

Druga stvar su ti dvokomponentni di imas posebno bas-mid zvucnik i visokotonac.Uz takve se dobije skretnica koja jamci kvalitetniji zvuk u odnosu na dvosistemce.Pogodni su za ugradnju u vrata a visokotonac na komandnu tablu.(slika)

Visokotonci na dvosistemcima Visokotonci na dvosistemcima
Dvokomponentni sa skretnicom Dvokomponentni sa skretnicom
World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
15 godina
protjeran
offline
Auto zvučnici (stražnji)
autorov komentar

tnx

sad mi je jasnije

ovak, na tablu iza idu ovalni...

a imam i odostraga uz rubove u plastici rupe za zvučnike, male okrugle...

 

e sad

ak stavim na tablu...ona je mekana...jel će bit promjena u zvuku/vibracijama?

 

onda...nije bitno kakvosistemski su zvučnici...

ak ikaj vam znači auto je Kia Sephia 1998g.

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 14:21 (doxy).
15 godina
neaktivan
offline
Auto zvučnici (stražnji)

Cuj ako ti je mekana zadnja polica mozes je pojacat nekom sperplocom ili dosta njih stave umjesto tvornicke police ivericu ali je ona dosta teska.Za taj ti auto neznam tocno reci.Ako imas pokraj straznje police (sa lijeve i desne strane) vec tvornicki mjesto za zvucnike mozes ih i tamo ubaciti.

World championships:7,GP started:250,GP wins:91,Podium finishes:154,Pole positions:68,Fastest laps:76,Points:1,369
16 godina
neaktivan
offline
Auto zvučnici (stražnji)

Da trazis nesto vise, rekao bih ti da stavis i nekakvo pojacalo, ali zvucnici za straznju plocu definitivno jesu ovali. Ako ne stanu, ploca se lako prosiri, pogotovo ako je neka kratka limuzina u pitanju (tipa Golf i sl.) Ako ne mislis s pojacalom u auto, definitivno neka ti prioritet bude osjetljivosti (izrazena u dB), nego snaga, jer ti je taj radio u mogucnosti reproducirati max 18 Watta RMS-a (nominalne snage) po kanalu.

15 godina
protjeran
offline
Auto zvučnici (stražnji)
autorov komentar

ako pojačam ploču...onda će tek vibrirati (bar tak mislim), jer će kak i sam veliš težina table biti veća...da možda je napregnem i ušarafim ??

loool

aj nije loša ideja

 

ovi sa strane su mali okrugli možda 10 cm...

 

edit:

ma ne interesira me simuliranje zvuka parnog broda...dovoljna su mi 4 zvučnika

na tabli jesu rupe za ovalce...al mi ko kaj vidiš glupo ih stavit da ne bi došlo do "skakanja" table...i onda ode fini zvuk kvragu

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 14:25 (doxy).
16 godina
neaktivan
offline
Auto zvučnici (stražnji)

Ovo preporucam na plocu: www.ronis.hr/?zvucnici-6x-9/90/zvucnici-alpine-sps-69c2/SPS-69C2

 

EDIT: to su slicni zvucnici kakve je Ivo preporucio, samo za nijansu kvalitetniji (ipak je Alpine sampion Auto-akustike)... idi na njegovu varijantu ukoliko se radi o cijeni jer su Pioneerovi cca. duplo jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 14:33 (Pudge).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Auto zvučnici (stražnji)

sigurno ti je zadnja tabla pre mekana da izdrži teret ovalaca, najbolje odi kod autoelektričara i sve ti fino napravi (novu tablu, ugradi i pospoji sve) i nemaš brige.

ako je tabla teža to znaći da če i manje raditi kod trešnje (niskih tonova)

 

a što se tiče sistema, ništa ispod trosistemskog, jer imaš onda jedan za visoke, jedan za srednje i jedan za niske tonove, razlika u zvuku  ti je osijetna.

 

kvaliteta zvuka ti se ne mjeri u snazi, nego u vjernoj reprodukciji detalja, u principu, bolji zvučnici  su skuplji.

 

osobno posjedujem rocford fosgate i moram priznati da momci zbilja znaju svoj posao ali zato i papreno koštaju (samo prednji su me koštali preko 1000 kn, a tek zadnji....)

 

LP

16 godina
neaktivan
offline
Auto zvučnici (stražnji)

Tablu naravno moras sredit, jer ces vise cuti podrhtavanje nego bass, ali to ne bi trebao biti neki problem, jedan prijatelj mi je u auto uvalio aktivni woofer Magnatov zajedno sa presvucenom daskom.

15 godina
protjeran
offline
RE: Auto zvučnici (stražnji)
autorov komentar
Pudge kaže...

Ovo preporucam na plocu: www.ronis.hr/?zvucnici-6x-9/90/zvucnici-alpine-sps-69c2/SPS-69C2

 

EDIT: to su slicni zvucnici kakve je Ivo preporucio, samo za nijansu kvalitetniji (ipak je Alpine sampion Auto-akustike)... idi na njegovu varijantu ukoliko se radi o cijeni jer su Pioneerovi cca. duplo jeftiniji.

 a zvučnici su tip top---ali preskupi jer meni ne trba nekaj extra, uostalmom neću ni primijetiti njihovih 600-700 kn cijene utz prednje stock zvučnike koji su sami po sebi izvrsni

edit:
da
tablu definitivno moram sredit...to mogu i sam složit...nije kvantna mehanika...
znači morao bi nać neke 3 sistemske ovalce...
vemil ima solidan izbor zvučnika (zagreb)
www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 14:42 (doxy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Auto zvučnici (stražnji)
doxy kaže...
Pudge kaže...

Ovo preporucam na plocu: www.ronis.hr/?zvucnici-6x-9/90/zvucnici-alpine-sps-69c2/SPS-69C2

 

EDIT: to su slicni zvucnici kakve je Ivo preporucio, samo za nijansu kvalitetniji (ipak je Alpine sampion Auto-akustike)... idi na njegovu varijantu ukoliko se radi o cijeni jer su Pioneerovi cca. duplo jeftiniji.

 a zvučnici su tip top---ali preskupi jer meni ne trba nekaj extra, uostalmom neću ni primijetiti njihovih 600-700 kn cijene utz prednje stock zvučnike koji su sami po sebi izvrsni
 pa onda jednostavno odeš u spartak ako ima gdje, pa kupiš za 160 kn ovale trosistemce i amen
16 godina
neaktivan
offline
Auto zvučnici (stražnji)

Evo iz Ve-Mila nesto za tebe, definitivno prvi izbor za tvoje potrebe:

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4350079

15 godina
protjeran
offline
Auto zvučnici (stražnji)
autorov komentar

danas bi mogao nešt smislit

improvizirat nosače table (mali i neprimjetni na rubovima) koji bi fiksirali je pri krajevima da ne vibrira ni skače...

kupit komadinu neke šperploče il kaj mi se već učini pametnijim...stavit na donji kraj table (prije tog ocrtati tablu i izrezati ploču da savršeno pristaje...i ne zaboravit rupe za zvučnike)

 

i onda se ne bi smjelo mrdati, a i tabla bi onda trebala savršeno izdržati težinu velkih zvučnika

 

edit:

@ pudge

fini zvučnici...

evo naletio sma na ove...malo jeftiniji (kusur pokrije sanaciju table :D )

Sony

a po "performansama" na papiru sitnicu jači/bolji

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 14:55 (doxy).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Auto zvučnici (stražnji)
prihvaćeno rješenje
doxy kaže...

danas bi mogao nešt smislit

improvizirat nosače table (mali i neprimjetni na rubovima) koji bi fiksirali je pri krajevima da ne vibrira ni skače...

kupit komadinu neke šperploče il kaj mi se već učini pametnijim...stavit na donji kraj table (prije tog ocrtati tablu i izrezati ploču da savršeno pristaje...i ne zaboravit rupe za zvučnike)

 

i onda se ne bi smjelo mrdati, a i tabla bi onda trebala savršeno izdržati težinu velkih zvučnika

  To prvo sredi, jer ako zaboravis, onda ces tesko izrezat ;), javi nam poslije sta si uradio i koji je tvoj izbor. Pozdrav
15 godina
protjeran
offline
Auto zvučnici (stražnji)
autorov komentar

puno zahvaljujem svima

stavit ću i slike ak se sjetim :D

 

ak se još netko nekaj pametno sjeti slobodno nek predloži

hvala

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
16 godina
neaktivan
offline
RE: Auto zvučnici (stražnji)
doxy kaže...

 

edit:

@ pudge

fini zvučnici...

evo naletio sma na ove...malo jeftiniji (kusur pokrije sanaciju table :D )

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=4350091

 

a po "performansama" na papiru sitnicu jači/bolji

  jesu malo jeftiniji, ali posto je radio 4 x 50W (citaj: 4 x 18 W), osjetljivost kod mojih zvucnika je malo manja (manje je bolje)... i ti tvoji su odlican izbor, ako hoces kusur. ;)

EDIT: ako imas ikakvo pitanje u vezi autoakustike, samo se javi, moze i na PM. Pozz 
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 15:06 (Pudge).
15 godina
protjeran
offline
Auto zvučnici (stražnji)
autorov komentar

pm ti je isključen

jbg

 

pitanje

kakav materijal da upotrijebim kao "pojačanje" table stražnje...ljudi vele šperploča...to mi malo bezveze jer se ona savija na suncu ko kifla...

kaj bi bilo pametnije stavit

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
16 godina
neaktivan
offline
Auto zvučnici (stražnji)

Nije mi PM iskljucen, ali forum je u beti pa ne zamjeramo...Namigiva  

Sto se tice sperploce, mnogi je upotrebljavaju, nije mi nitko rekao da ima problema. Ja osobnog iskustva nemam, jer mi je sva muzika u vratima na tvornickim mjestima (zajedno s visokotoncima i naprijed i nazad).

Ali sperplocu stavi ispod originalne (ako tako mislis radit), jer ti se onda nece grijat koliko bi da je gore.

15 godina
protjeran
offline
Auto zvučnici (stražnji)
autorov komentar

i mislim je stavit ispod

 

idem za 5 min dolje vidjet kaj se može riješit...

tnx

 

EDIT:

sve je riješeno...

samo treba otić po zvučnike i to je to (jel dobijem kablove uz njih ?), jer ih nemam uopće

 

otvorio sma one sa strane "rupe" .. namučio se ko isus da dođem do šarafa...ovalni id uunutra...ali duplo manji, tako da moram ić s zvučnicima na tablu

www.ddoxy.blogspot.com I am the Lord, master of the sword! my xFire -- ddoxy
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2009 17:24 (doxy).
14 godina
offline
Auto zvučnici (stražnji)

ekipa, zna li netko kakvi zvucnici idu u corsu, 2002g, po meni 10" sumnjam da 13" stanu...??

ako netko zna i za prednje, nagadjam 17"?

 

hvala

14 godina
offline
Auto zvučnici (stražnji)

i da nadopunim, imam sony cdx-gt500, max 4x52, izlazna 4x27w...

preporuke dobrodosle... :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Auto zvučnici (stražnji)
Striko2009 kaže...

ekipa, zna li netko kakvi zvucnici idu u corsu, 2002g, po meni 10" sumnjam da 13" stanu...??

ako netko zna i za prednje, nagadjam 17"?

 

hvala

Imam negdje katalog sa velicinama otvora za zvucnike u autima pa cu sutra pogledat. Sad mi se neda trazit po sobi jer je nered.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
14 godina
offline
RE: Auto zvučnici (stražnji)

sve mi se cini da su ipak 13" samo ovisi koja dubina... nadam se da 3-sistemci stanu...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice