Slušate li gramofon?

poruka: 11
|
čitano: 3.937
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Dali slušate gramofon?

možda sam došao na pogrešan forum sa pitanjem,ali da se malo odmaknemo od digitalije,imam 10 lp nešto novih nešto starih,i planiram kupiti gramofon

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dali slušate gramofon?
Naš šta, s obzirom na godine velikog dijela članova ovog foruma ne bi se čudio da ih pola jedva zna što je to a kamo li da su ga ikad upalili.

Inače, kad sam bio klinac, unatoč kasetama i CD-ima volio sam slušati gramofon. Imao sam neku staru kolekciju Olivera i neku kolekciju 'Acid Rock'. Ali već godinama nisam gramofon vidio ni upalio.
:)
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
offline
RE: Dali slušate gramofon?

ja sebi planiram kupiti jedan razmišljamo regi p2,iako imam doma cd player i masu originalnih cd-a,želim malo promjene u zvuku

14 godina
neaktivan
offline
Slušate li gramofon?

Ja slusam glazbu sa gramofona!

 

Posjedujem 100-ak ploca, iako je to daleko od onoga sto bih htjeo imati. Evo nekih:

 

Pink Floyd - Dark side of the moon

Dawid Bowie - Ziggy stardust

Deep Purple - Shades of Deep Purple (njihova 1. ploca)

Dire Straits - Comunique

Black Sabbath - Paranoid

Jimmy Hendrix - Electric ladyland

 

...

 

Rijetko slusam jer ploce (nasljedio sam ih od strica) nisu najbolje ocuvane. Mislim, cuvao ih je on - ali ploca se sama po sebi trosi, tako da je jednostavno previse krckanja i suma na vecini ploca. A meni kao nekome tko sve sto moze od starije glazbe nabavlja i u remaster izdanju, to smeta.

 

Nove ploce koje posjedujem, album od Placeba (zaboravio ime) i kolekcija Irske narodne glazbe, zvuce odlicno. Ne mogu tocno opisati po cemu - zvuce drukcije nego digitalni zvuk, naravno u boljem smislu. Ne bih rekao da je bolji - i digitalni i analogni zvuk su mi odlicni na svoj nacin, i zato hvalim obadva. Tu dolazi glavni problem - od stvari koje slusam, mozda 30% bih mogao nabaviti novo, a u analognom izdanju. Nepremostiva prepreka k ucestalom slusanju sa ploca, iako cu jednoga dana kada budem imao dovoljno novaca da kupim pravi gramofon i radi tih nekoliko ploca, sigurno gustati s tih nekoliko ploca.

 

Ploce cuvam kao izvorne originale, te time mi pobudjuju razlicite osjecaje vezane uz glazbu koju slusam. Rekao bih nostalgiju, no ne moze biti jer imam 22 godine..mozda neka placebo nostalgija? Osjecam se kao dio ''necega'' posjedujuci to, kao da nastavljam neku tradiciju, ima tu razlicitih osjecaja.

 

A gramofon koji sada imam je neki stari Philipsov gramofon, u stanju kao i ploce.

 

Na slici je zid u mojoj sobi..

 

:) :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 1:49 (Dragon23288).
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Slušate li gramofon?

Stric ima gramofon i rekao bih preko 500tinjak gramofonskih ploca. Poslusaj cesto album Yu grupe i pjesmu Kosovski bozuri na gramofonu.

Ima nesto u onom kvrckanju sto izlazi kroz zvucnike:)

Pa ja u principu ne pijem, ali može jedna čašica.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Slušate li gramofon?

Ja imam oko 150 gramofonskih ploča(zapravo su maminiIzlanuo se) kolko su od njih ispravne neznam, pošto sam ih zadnji put slušao prije 6 g. kada mi je krepao gramofonPlač, kao što je netko napisao ima nešto i tom šumu. Hoču da si nabavim negi gramofon a nikako da ga uzmem.

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2010 2:29 (ivan262).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Slušate li gramofon?

Nema do onog krckanja ploče.

strastveni sam kolekcionar ploča i gotovo cijeli "đeparac" potrošim na njih.

Slušam ih na Lloyds gramofonu kojeg je stari nabavio u americi '77 i još radi savršeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Slušate li gramofon?

Slušam redovito, imam 200tinjak ploča(najdraže su mi od Beatles-a "Revolver"

original EMI-eva iz 1966 i Pink Floyd kolekcija ).

Imam gramofon Technics  SL-Q202 koji radi savršeno.Osmijeh

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Slušate li gramofon?

ja imam nesto valjda iz prvog svjetskog rata, ali radi i vrte se oliverove ploce, miso kovac i to :D dida dalmatinac a samo to ima :p

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slušate li gramofon?

S obzirom da je ovo tema o plocama - ako ima netko na forumu tko ima ploca, a ne slusa ih / ne trebaju mu, te ih je voljan pokloniti ili prodati, neka posta ovdje ili mi se javi privatnom porukom!

 

Puno ljudi ima ploce kod kuce, a stoje im na tavanu ili u podrumu i kupe vlagu i prasinu. Stara ofucana ploca koja nekome nema bas nikakve vrijednosti, nekome mozda puno znaci.

Ne postoji opasniji covjek od inteligentoga covjeka koji svoje stavove, uvjerenja, i saznanja vidi kao nepobitnu i apsolutnu istinu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2010 15:37 (Dragon23288).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Slušate li gramofon?

imam doma gramofon i sigurno oko 100 ploca jer tata mi je volio slusat muziku i pare za sendvic je sakupljao kako bi kupio ploce za gramofon :=)

svatko ima svoje misljenje i to se nemora shvacati kritikom
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice