Kako spojiti LCD TV SAMSUNG 5.1 pasivne zvučnike

poruka: 7
|
čitano: 12.325
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje LCD TV SAMSUNGA UE42F5000 na 5.1 zvučnike

Molim savjet.

Imam LED TV SAMSUNGA UE42F5000. Htio bi ga povezati s DVD playerom koji ima 5.1 izlaz. Želio bi iskoristiti zvučnike od starog SONY-evog kućnog kina (znači radi se o pasivnim zvučnicima).

Znači želio bi da se na zvučnicima reproducira zvuk sa televizije.

 

Televizija ima:

Audio:
Dolby: Dolby Digital Plus / Dolby Pulse
SRS / DNSe+ DTS Studio Sound
dts 2.0 + Digital Out / DTS Premium Audio DTS Premium Audio 5.1
Speaker Type: Down Firing + Full Range
Sound Output (RMS): 10W x 2
Automatic volume control

 

Connectors:
HDMI: 2
USB: 1
Component In (Y/Pb/Pr): 1
Composite In (AV): 1 (Common Use for Component Y)
Headphones: 1
Audio Out (optical): 1
RF In (Terrestrial/Cable input): 1
CI Slot: 1
Scart: 1

 

TV bi povezao sa DVD playerom marke AKAI AD - 200H. Zapravo namjeravam ga kupiti ako je spajanje moguće.

DVD ima: 1 x USB 2.0 ulaz (sprijeda), 1 x SD ulaz (sprijeda), 1 x HDMI izlaz, 1 x SCART izlaz, 1 component video izlaz, 1 x kompozitni video izlaz, 1 x S-video izlaz, 1 x koaksijalni audio izlaz, 1 x stereo audio izlaz, 1 x 5.1 RCA izlaz set

 

Ako je takvo spajanje moguće, kakva će biti kvaliteta zvuka? Ako neko ima neku drugu ideju ili savjet za neki drugi DVD player bio bi jako zahvalan. Uglavnom dolaze u obzir jeftinije varijante playera. Znači još jednom cilj je dobiti zvuk sa TV-a na 5.1 zvučnicima, ali tako da ide preko nekog DVD playera, jer mi treba i player za dvd i cd.

Hvala svima na pomoći.

Andrej


ANDREJ
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Spajanje LCD TV SAMSUNGA UE42F5000 na 5.1 zvuč
akragulj kaže...

...

Sa DVD playerom nikako. Tebi između DVD playera i TV-a treba AV receiver. To ti je investicija od još nekih 1000 - 2000 kn minimalno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje LCD TV SAMSUNGA UE42F5000 na 5.1 zvuč
Upravo tako trebaš 5.1 receiver odnosno pojačalo za pasivne zvučnike... Predlažem da uzmeš receiver sa minimalno 2 audio optička ulaza (npr. za TV i DVD), ukoliko želiš switchati i sliku odaberi model sa HDMI ulazima. Bolja opcija je da receiver dekodira zvuk umjesto "jeftinog" DVD playera.
To što TV dekodira navedene kodeke bitno je za slušanje zvuka na zvučnicima TV-a, za sve ostalo na 5.1 zvučnicima bitno je da podržava receiver koji namjeravaš koristiti.
9 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti LCD TV SAMSUNG 5.1 pasivne zvučnike

Hvala na odgovorima.

Možda bi umjesto kupovine risivera mogao iskoristiti staro kučno kino model SONY DAV-SA30. Jedino što navedeni model nema Audio In (optical) ni HDMI. Mislim da je jedina mogućnost njegovog povezivanja na zvuk iz televizije  preko priključka za slušalice na televiziji. Dali bi na taj način dobio 5.1 zvuk i dali bi se i kakav zvuk prenosio na subwoofer?

ANDREJ
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Kako spojiti LCD TV SAMSUNG 5.1 pasivne zvučn
akragulj kaže...

Hvala na odgovorima.

Možda bi umjesto kupovine risivera mogao iskoristiti staro kučno kino model SONY DAV-SA30. Jedino što navedeni model nema Audio In (optical) ni HDMI. Mislim da je jedina mogućnost njegovog povezivanja na zvuk iz televizije  preko priključka za slušalice na televiziji. Dali bi na taj način dobio 5.1 zvuk i dali bi se i kakav zvuk prenosio na subwoofer?

Ne.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti LCD TV SAMSUNG 5.1 pasivne zvučn
akragulj kaže...

Hvala na odgovorima.

Možda bi umjesto kupovine risivera mogao iskoristiti staro kučno kino model SONY DAV-SA30. Jedino što navedeni model nema Audio In (optical) ni HDMI. Mislim da je jedina mogućnost njegovog povezivanja na zvuk iz televizije  preko priključka za slušalice na televiziji. Dali bi na taj način dobio 5.1 zvuk i dali bi se i kakav zvuk prenosio na subwoofer?

Ne! Tvoj Sony receiver sa optickih medija dekodira "Dolby Digital" ALI nema implementirane opticke/koaksialne digitalne ni 5.1 analogne ulaze isto kao ni "Dolby pro logic" kako bi dobio zvuk iz AUX stereo ulaza...

Nažalost navedeno "kućno kino" i tvoja zamisao ne hodaju skupa... 

Jednostavno stavi medij koji tvoj urređaj podržava,, zlušaj zvuk na zvučnicima i gedaj sliku na TV-u do nabavke receivera sa ptrebnim featureima koje sam gore u postunaveo!

,

3 godine
neaktivan
offline
Kako spojiti LCD TV SAMSUNG 5.1 pasivne zvučnike

Pozdrav,

Imam novi Philips LED 4k UHD TV i starije kucno kino LG. Kucno kino ima ulaz Audio In i za sad je spojeno s TV-om preko utora za slusalice. Ali nemam bas dojam da je 5.1 zvuk. Kojim kabelom i u koji utor u TV bi to mogao spojiti da dobijem 5.1.?

Hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice