[TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform) izdvojena tema

poruka: 7
|
čitano: 10.129
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [TUT] Open Broadcaster Software
10 godina
odjavljen
offline
[TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform)

Pošto sam već uradio tutorijal na OBS Classic, na red je došao i Multiplatform. OBS Multiplatform je stabilan i ima veći prioritet nego OBS kod developera. Dostupan je za Windows,Mac OSX i Linux, a koristi se isto kao i OBS . Program ima moderno sučelje tj. dark i light temu i ima bolje performanse i manje opterećuje tokom igranja. Pošto dosta ljudi traži program za snimanje web kamere, ovaj programčić je zakon za to, dovoljno je samo da dodate web cameru (video capture device) kao izvor što ćete snimati. Da biste onemogućili izvor samo kliknete na ikonu oka kod izvora. 

 

OBS Multiplatform se može skinuti sa ovog sajta (desni dio):

 

https://www.obsproject.com

 

OBS Multiplatform sa dark temom ima ovakvo sučelje i nudi scaling snimka (vidite crveni obrub oko kadra), tako da si možete resizati veličinu kadra pa da radite multicam posebno kod pro editovanja igara :

 

 

 

Scaling NIJE MOGUĆE raditi dok je snimanje aktivno !

 

Ja već imam neke izvore koje vi nećete imati , a one se dodaju desnim klikom na scenes, baš kao i obična verzija :

 

 

 

Da biste uklonili izvor samo označite ga za scaling ili kliknite - na taskbaru .

 

Program ima sljedeće vrste izvora :

 

Image - Možete si staviti sliku (npr. watermark) tako da vam stoji nonstop tokom snimanja da ne morate u Vegasu to stavljati ili nekom drugom programu za editing ;

Media Source - Omogućava dodavanje već postojećeg medija tj. multicam. Ne preporučuje se jer program nema opcije za pauziranje ali si možete postaviti hotkey kada uključiti / isključiti izvor.

Text (FreeType2) - Omogućava dodavanje teksta unutar vašeg videa bez potrebe 3rd party programa.

Display Capture - Snima cijeli desktop.

Window Capture - Snima prozor od programa koji korisnik zada da snima (npr. Opera, Photoshop itd.)

Game Capture - Snima igru.

Video Capture Device - Snima vašu web kameru ili facecam tokom snimanja.

 

Isključivanje izvora je jednostavno tako što samo kliknete na ikonu oka kod izvora :

 

 

Sad kad smo skužili kako radi UI tj. kako dodavati scene , sada je na redu da se konfigurira program :

 

 

 

NAPOMENA: Ove postavke su samo za snimanje igara / desktopa, NE za streamanje jer uzrokuju probleme. Ako mislite streamati ne pokušavajte koristiti ove postavke !

 

Primjenite si sljedeće postavke (ovakve su na mom laptopu):

 

General

 

Ako si hoćete temu programa ovakvu kao u mene , jednostavno odaberite Theme > Dark > Apply i restartujte aplikaciju.Za jezik nije bitno.

 

Streaming

 

Ako baš imate potrebu za streaming, onda prvo pogledajte tutorijal od CyberDemonVZ da li uopće možete streamati.Nakon toga birate vaš servis npr. YouTube Gaming ili Twitch i morate si nabaviti Stream key da bi OBS prepoznao vaš program. Više informacija imate ovdje za Twitch ,a ovdje za YouTube Gaming.

 

Stream key unosite ovdje :

 

 

 

Output

 

Streaming:

 

Audio Track = 1
Encoder = x264
Use CBR = false
CPU Usage Preset = Ultrafast (viša vrijednost = manje opterećenje po CPU)
Profile = Main
Tune = None
Variable Framerate = False (dođe po default)
x264 Options = None

 

 

 

Recording:

 

Type = Standard
Recording Path = %neka putanja% (vaš izbor)
Recording Format = mp4 (ko ima problema na Mac onda mov)
Audio Track = 1
Encoder = x264
Use CBR = false
CPU Usage Preset = ultrafast
Profile = High
Tune = None
VFR = false
x264 Options = none

 

Te postavke ćete dobiti ako odaberete Advanced opciju.

 

 

 

Pod Audio samo stavljate bitrate 320 , ako imate više trackova onda primjeniti i za njih iste.

 

Video

 

Ništa posebno samo si stavite sljedeće ako već nije :

 

Renderer = Direct 3D 11
Common FPS values = 30

 

Hotkeys

 

Pod hotkeys stavite si sljedeće  kao na slici :

 

 

 

Prva prikazuje / skriva vašu web kameru (da ne otvarate program , pogodno tokom snimanja)

Druga je za mute / unmute zvuka vašeg desktopa ne mikrofona

Treća je za mikrofon

Četvrta je za web kameru

 

Hotkeyevi su po želji.

 

Advanced

 

Ako mislite samo snimati stavite si RGB, a za streamanje si birate NV12 . Druge postavke mogu uzrokovati probleme .

 

 

Eto to bi bilo to što se tiče MultiPlatform. Sva pitanja, problemi,sugestije oko tutorijala sve je dobrodošlo kao i uvijek. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2015 13:32 (Silwncer).
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform)

Sa OBS Multiplatformom samo problemi kod mene.

 

Nisam mogao snimati Division, što god sam pokušao, umjesto igre je bio crni ekran.

Kopirao sam jednu po jednu stavku sa starog OBS-a, i na ovom imam 10-20% Dropped frames.

Zauzeće procesora mi se ispisuje 20-30% makar je preko 90%.

 

Vratio sam se na stari OBS i više ni jedan problem od gore navedenih

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform)

Može li ovaj software streamati lokalno na recimo spojen televizor? Potrebne su mi funkcije editiranja i prikazivanja odredjenog prozora na tv-u kakve ovaj program ima, no neznam dali je to moguce Sa OB studiom ili ima neki bolji program za to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform
Cholee kaže...

Može li ovaj software streamati lokalno na recimo spojen televizor? Potrebne su mi funkcije editiranja i prikazivanja odredjenog prozora na tv-u kakve ovaj program ima, no neznam dali je to moguce Sa OB studiom ili ima neki bolji program za to?

 Na žalost, ne.

Ne znam za neki drugi softver.

Ako ti je TV blizu probaj ga spojiti HDMI kablom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform

Zapravo bi to bio tablet, ne tv. Spajanje kablom je opcija, važno mi je da se na ekranu tableta pojavljuje samo ono što odredim u programu.

12 godina
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform
Cholee kaže...

Zapravo bi to bio tablet, ne tv. Spajanje kablom je opcija, važno mi je da se na ekranu tableta pojavljuje samo ono što odredim u programu.

 Ajoj, pa to ti je potpuno drugačija stvar :)

Tablet radi na Androidu? Pitaj Google za: pc to android screen

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Open Broadcaster Software (MultiPlatform

Zasad sam ovako to zamislio. Imao bih dva monitora, tablet je spojen te mirrora dio jednoga monitora. U tom dijelu je Scene odjeljak OBS programa, tj na tabletu se pokazuje samo ono što bi inače bilo streamano. Vjerojatno bezveze kompliciram stvar, no nevidim nekakvo jednostavnije rješenje. Našao sam alternativu OBS-u zvan Xsplit koji ima premium feature zvan Local Streaming koje bi moglo bit rješenje mom problemu, no nemogu naći dovloljno podataka o tome.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: [TUT] Open Broadcaster Software
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice