Preporuka programa za animaciju

poruka: 16
|
čitano: 18.653
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Preporuka programa za animaciju

zelio bih početi praviti animacije poput onih u reklama.koji mi program za to preporučujete i mozete li mi dati neke tutoriale ili linkove od tutoriala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka programa za animaciju

Heh, za početak, radi se o kombinaciji, obično ništa takvo nećeš napraviti samo u jednom programu.

Trebat će ti neki "ozbiljniji" alati vjerovatno, za 3D dio tu su Maya, Max, Cinema, Blender itd... i svi oni imaju mogućnost animacije dok za 2D post će ti trebati nešto tipa After Effects i Photoshop.

Kreni laganim koracima, nećeš ovo savladati unutar par tjedana ili mjeseci, ako se misliš ovime profesionalno baviti tada govorimo o godinama učenja, vježbe i rada. Odluči se za jedan od programa pa ću ti onda dati link na tutorijale.

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2010 17:44 (Minoza).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka programa za animaciju
SOMEBODY_SIX kaže...

zelio bih početi praviti animacije poput onih u reklama.koji mi program za to preporučujete i mozete li mi dati neke tutoriale ili linkove od tutoriala

Reklame? After efect i neaki compositing tool oba su obaveznda za compositing tool uzmi avid jedan od najboljih

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka programa za animaciju
Minoza kaže...

Heh, za početak, radi se o kombinaciji, obično ništa takvo nećeš napraviti samo u jednom programu.

Trebat će ti neki "ozbiljniji" alati vjerovatno, za 3D dio tu su Maya, Max, Cinema, Blender itd... i svi oni imaju mogućnost animacije dok za 2D post će ti trebati nešto tipa After Effects i Photoshop.

Kreni laganim koracima, nećeš ovo savladati unutar par tjedana ili mjeseci, ako se misliš ovime profesionalno baviti tada govorimo o godinama učenja, vježbe i rada. Odluči se za jedan od programa pa ću ti onda dati link na tutorijale.

 blender

hvala

15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programa za animaciju

slažem se s minozom. to ti ne ide preko noći. ja radim u cinema 4d i after effectsu. a učim se već godinama. to je sve sofisticiran i skup software, i zahtjeva jako puno učenja. a nije sve samo u tutorijalima..treba također i puno čitati (postoje specijlizirane knjige za taj software) i istraživati..

 

evo ti linkovi za neke programe pa si malo istraži   maya, 3ds max, cinema 4d, blender, after effects .. po meni je jako dobro mjesto za učenje lyndinaškola, pronađi si i skini tutotrijale na netu jer njihovi tutotrijali nisu besplatni.

14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka programa za animaciju
 robisierra92 kaže...

slažem se s minozom. to ti ne ide preko noći. ja radim u cinema 4d i after effectsu. a učim se već godinama. to je sve sofisticiran i skup software, i zahtjeva jako puno učenja. a nije sve samo u tutorijalima..treba također i puno čitati (postoje specijlizirane knjige za taj software) i istraživati..

 

evo ti linkovi za neke programe pa si malo istraži  maya, 3ds max, cinema 4d, blender, after effects .. po meni je jako dobro mjesto za učenje lyndinaškola, pronađi si i skini tutotrijale na netu jer njihovi tutotrijali nisu besplatni.

Volj je rijeć koju tražiš Izlanuo se Da istina moraš ućiti ja koristim 3DS max mislim da je on jedan od ponajboljih za 3D animaciju

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka programa za animaciju

tako je, volja je ta riječ koja nedostaje u ovoj temi. bez volje za učenjem nema ništa od rada. slažem se za max, ja koristim 4d ponajviše u kombinaciji s after efffectsom, ne radim modele, nego više text i tako neke sitnice, ali kao što rekoh, učim se, učim..

14 godina
offline
Preporuka programa za animaciju

Joj joj... kad se samo sjetim neprospavanih noći... a i sada znam nerijetko nespavati noćima kako bih nešto napravio... Ali isplati se, zadovoljstvo koje osjećaš nakon svakog svojeg završenog uradka je neopisivo, to moraš sam iskusiti! Još kad se vratiš na svoje prve uradke pa vidiš koliko si naučio i napredovao... Eh, šta da ti kažem, samo naprijed, kako kolege kažu - volja! Smijeh

3D Designer, www.mrcine.org, www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Preporuka programa za animaciju

Da ne otvaram sad novu temu može li mi netko preporučiti program za 2d animaciju i crtanje??

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka programa za animaciju
captain_soap_McTawish kaže...

Da ne otvaram sad novu temu može li mi netko preporučiti program za 2d animaciju i crtanje??

2D

Misliš da napraviš crtani film?

Za crtanje ti je photoshop a za animaciju nezzz ali photoshop je profesionalni PS moja iskrena preporuka ali za crtanje Namigiva

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
14 godina
offline
Preporuka programa za animaciju

Možete li mi reći kakva je razlika između maye i 3ds maxa?? Radim neko vrijeme na 3ds maxu pa me zanima kakva je maya?

Vidio sam da su oboje autodeskovi proizvodi za 3d animaciju.

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka programa za animaciju
captain_soap_McTawish kaže...

Možete li mi reći kakva je razlika između maye i 3ds maxa?? Radim neko vrijeme na 3ds maxu pa me zanima kakva je maya?

Vidio sam da su oboje autodeskovi proizvodi za 3d animaciju.

Ovako moje mišljenje o mayi je odlićno maya je izvrstan program, ali meni je težak stvarno. Neznam za tebe, ja koristim max meni je super te sam zadovoljan ja preporućam maxa samo zbog sučelja koja je prilagođena onim početnicima probaj oba. Ako šta trebaš pitaj P.S mislim napraviti temu sa 3d s max tutorialima Namigiva

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
14 godina
offline
Preporuka programa za animaciju

Može li mi netko preporučiti neki dobar redender, može i komercijalni za 3ds max. Vidio sam da ima vRay, mentalRay itd. Uglavnom da mogu napraviti realistine metalne, keramičke površine.

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Preporuka programa za animaciju
captain_soap_McTawish kaže...

Može li mi netko preporučiti neki dobar redender, može i komercijalni za 3ds max. Vidio sam da ima vRay, mentalRay itd. Uglavnom da mogu napraviti realistine metalne, keramičke površine.

Imaš RenderMan i Maxingo Render! Oni su dobri. Ali ja preporućam Mental Ray on je ugražen u 3ds max isto tako i Vray. Ta dva su FTW. Ja nekoristim Vray Namigiva

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
14 godina
offline
Preporuka programa za animaciju

Hvala!

Ako slučajno pomognem molimo pritisnite gumb hvala.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Preporuka programa za animaciju

Ljudi pomozite ako mozete,skoro celu noc sam radio u maya programu i onda sam ukapirao da nista nisam naucio za tih 4 sata ako mozete bacice mi neki link na kome mogu da se informisem oko tog programa i jel imate neki savet kako bih mogao najlakse da naucim da radim u programu...I jos jedno pitanje,koj program je bolji maya ili 3d max?Hvala u napred!

Aleksa
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice