Početak Adobe Premiera

poruka: 17
|
čitano: 6.531
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Početak Adobe Premiera

Pozdrav Ekipo, trebam malu pomoć... Odlučio da i ja malo krenem sa editiranjem videa i takvim stvarima i vidim da svi preporučaju taj Adobe Premire. Zanima me ako itko znade dobru stranicu sa tutorialima za Adobe Premiere. Takodjer trebao bi neku stranicu koja bi mi objasnila na šta sve paziti pri snimanju, objasnila osnovne stvari o videokamerama i itd... Može biti stranica, ebook svejedno.

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

Zasto prvo ne krenes sa premiere elementsom jer uz premiere moras jos nauciti i encore da bi dobio DVD kao konacan proizvod. Moja preporuka adobe premiere elements da naucis osnove pa onda premiere. AKo si na ti sa engleskim onda mozes skinuti masu video tutorijala sa neta.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2010 19:14 (logic).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

OK, probat ću. Mozes li mi dati kakve linkove nekih popularnih stranica?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

Za premiere elements? PA nadji bilo sta o osnovama obrade videa. U principu imas par stvari koje kod videa moras paziti kao pocetnik.

Video sa kamere uvijek skidas preko firewire u DV obliku. ! sat ti zauzima oko 12 do 13 GB tako da osiguraj dovoljno prostora.

Nemoj pretjerivati sa efektima i tranzicijama. Snimaj uvijek pri doborm svjetlu. One fore sa snimanjem pri 1 lux zaboravi. Nikad nemoj koristiti digitalni zoom na kameri.TO mozes i prilikom obrade doraditi.

Na 1 dvd nemoj stavljati vise od 2 sata. Mozes malo vise al preko 2 i pol nikad. Drzi se do 2 sata. Premiere elements ti niej komplikovan i snaci ces se vrlo brzo.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

imaš jako puno pitanja, što je u jednu ruku logično jer si početnik. ali kako kolega kaže, probaj s nečim lakšim kao što je adobe premiere elements, jer iako radim s adobe premiere već nekoliko godina, sada sam u cs4, uglavnom vezano uz posao, još dan dans se učim..a kada se samo sjetim da sam nekada kao klinjo počeo s movie makerom..

 

htio sam reći da ti ovdje na forumu nitko neće reći sve od a do ž, jer ovo nije škola za video početnike, ali će te ljudi uputiti u pravom smjeru. ja sam puno toga naućio pomoću mog drugog najboljeg prijatelja, istraživao, guglao, a tu je i famozni youtube, koji ti također može puno, i pomoći, i naravno nezaobilazna lynda.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

Ok, puno hvala obojici. Probat ću nešto pretražit preko google-a ,  a ovaj elements se i ne čini tako loš za početak Namigiva

15 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

obavezno pogledaj najprije lyndinu školu, za što sam ti dao link, poprilično je ispcrpno objašnjeno i za početak će ti biti više nego dovoljno, a kada prođeš malo osnove onda se baci na google i na detalje.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

Budem , hvala na preporuci :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

Osim Lynde, našao sam ebook Adobe Premier Elements for dummies pa ću preko toga početi Adobe Premier Elements.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

Ako se zelis malo ozbiljnije baviti moraces znati i malo teorije tipa sta je codec, sta je DV i sl cisto da znas sta se u pozadini desava jer ce ti to olaksati ucenje i razumijevanje svega. U elementsu ti to i nece toliko trebati ali u premiere-u hoce definitivno kad te bude pitao hoces li prvo lower ili upper field, hoces li 12 ili 16 bitni zvuk i sl.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera
4Bastard kaže...

Osim Lynde, našao sam ebook Adobe Premier Elements for dummies pa ću preko toga početi Adobe Premier Elements.

  u onom mom postu, imaš označeno plavim lynda, klikni na to to ti je link za tutorijale o premiere  Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera
logic kaže...

Ako se zelis malo ozbiljnije baviti moraces znati i malo teorije tipa sta je codec, sta je DV i sl cisto da znas sta se u pozadini desava jer ce ti to olaksati ucenje i razumijevanje svega. U elementsu ti to i nece toliko trebati ali u premiere-u hoce definitivno kad te bude pitao hoces li prvo lower ili upper field, hoces li 12 ili 16 bitni zvuk i sl.

Znaš li neku stranicu, ebook... u kojem mi se može ova teorija malo pojasniti?

 

Jer badava meni kad odabirem opcije tamo i sve kad neznam objasniti :S

15 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

za takve stvari ti je najbolja wikipedija, jer nema univerzalne stranice koja će objašnjavati što je codec i što je dv format. cahayabox je jedna zanimljiva stranica gdje bude raznih tema o fotografiji i videu, pogledaj malo njihovu arhivu članaka i možda nađeš nešto zanimljivo po tom pogledu evo za početak obavezno pročitaj ovo, ovo, ovo, ovo, ovo, ovo, ovo, ovo i ovo.

15 godina
offline
RE: Početak Adobe Premiera
4Bastard kaže...
logic kaže...

Ako se zelis malo ozbiljnije baviti moraces znati i malo teorije tipa sta je codec, sta je DV i sl cisto da znas sta se u pozadini desava jer ce ti to olaksati ucenje i razumijevanje svega. U elementsu ti to i nece toliko trebati ali u premiere-u hoce definitivno kad te bude pitao hoces li prvo lower ili upper field, hoces li 12 ili 16 bitni zvuk i sl.

Znaš li neku stranicu, ebook... u kojem mi se može ova teorija malo pojasniti?

 

Jer badava meni kad odabirem opcije tamo i sve kad neznam objasniti :S

- na forumu poprati teme (MBaksa)

- definicije pojmova -wiki npr DV type wiki ... ali uz napomenu da je wiki 99,9% točna, poneki pojmovi se prepliču, kolokvijalni nazivi itd. no ipak daleko preciznije od samog goolganja (statistički).

-  sve ostalo (konkretni primjer/problem) upravo ovako kako si počeo (forum).. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

Hvala svim na strpljenju i pomoći, sad mislim da imam sve da mogu početi :)

 

@Robi, ono je predobra stranica i još k tome na hrvatskom, dobro će mi doć oni savjeti .

14 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera
logic kaže...

Zasto prvo ne krenes sa premiere elementsom jer uz premiere moras jos nauciti i encore da bi dobio DVD kao konacan proizvod. Moja preporuka adobe premiere elements da naucis osnove pa onda premiere. AKo si na ti sa engleskim onda mozes skinuti masu video tutorijala sa neta.

koja glupost..zašto bi morao raditi DVD u Encore-u samo zato što video obrađuješ u Premiere-u?!..video iz Premiere-a eksportiraj u MPEG i radi DVD u kojem god programu za izradu DVD-a želiš..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Početak Adobe Premiera

Ppoenta je da mu treba jos jedna program dok u premiere elementsu sve na jednom mjestu. Ima dovoljno kontrole da odradi dosta dobre dvdove a sa druge strane dovoljno je jednostavno da ga nauci dosta rzo i na taj nacin nauci neke osnove obrade videa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice