Taj 12600K nije toliko los dok se kloka na 5.1ghz i dobar je za rtx 5070 na 1440p jacu grafu ni je treba stavljat jer ce bottleneckat.
Tvoj 5900X ima puno jezgri ali ce bottleneckat 5070ti cak i na 1440p ali na 4k si uglavnom ok dok nafrljis detalje.
A da, ovisi koje igre igraš. Ali nešto uvijek bottlenecka nešto drugo osim u najidealnijim praktički nemogućim uvjetima (gdje sve radi savršeno in sync), to je jednostavno tako u svemiru, inače bi imao beskonačne performanse.
Nije bottleneck nešto loše, nego je bitno znati upravljati s njim, odnosno da je na mjestu na kojem ga želiš (prebaciti ga na stranu grafičke jačim postavkama).
Nema mi što bottleneckat kad ionako limitiram FPS na 120 koliko mi OLED panel podržava, uglavnom max detalji sa DLSSom i 4k outputom. Još nisam naletio na igru gdje bih imao bilo kakve probleme.
