Kad AI određuje cijene brzih punionica e-vozila

poruka: 4
|
čitano: 5.446
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kad AI određuje cijene brzih punionica e-vozila".
16 godina
offline
Kad AI određuje cijene brzih punionica e-vozila

Jedina motivacija za razviti ovako nešto je izvući monetarnu korist na uštrp korisnika punionica.

 

Sigurno nećete platiti manje. Možda vas navuku na prvu s nižim cijenama ali će vas kasnije oderati "promjenom uvjeta korištanja".

Netko mora platiti troškove "AI" rješenja. "AI" pod teškim navodnicima, ovo je problem koji se rješava elementarnom statistikom, nikakvi fancy modeli i neuronke nisu potrebni. Puštanje magle kako bi vam oderali kožu s leđa.

 

"AI" rješenje vjerojatno radi neku debilanu poput:

  battery under 20%:              Ako je korisnik očajan ponudi mu 3,5x veću cijenu za kWh nego ja plaćam u veleprodaji.

  Battery between 20-80%:     Ako korisnik nije očajan ponudi mu 2,0x veću cijenu za kWh nego ja plaćam u veleprodaji.

  Battery over 80%:                Ako korinika nije briga hoće li se napuniti ili neće ponudi mu 1,8x veću cijenu za kWh nego ja plaćam u veleprodaji.

 

 

Mora biti zadovoljena sljedeća formula:

 

   A - Nova veća monetizacija [€]

   B - Stara manja monetizacija [€]

   C - Trošak "AI" sustava za mužnju para naivnog naroda [€]

 

   A - B > C

;quot;Mene je cura odje**** jer me pitala koliko si clockao proc, a ja sam reko radi na defaultu ;quot; Oly_E3
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2024 16:11 (momak).
 
7 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Kad AI određuje cijene brzih punionica e-vozila

To ta kakti tvz. smart grid šema za otvoreni lopovluk. Kad nitko ne želi puniti, onda ti daju za džabe ili uz gubitak, a kad je navala, onda brale ode cijena min. 1000% u nebesa i oderu ti kožu usput.

 

Uglavnom potpuni nered i klasični Divlji zapad, ali jbga takvi su im i izvori energije; neuredni i nestalni.

 

Inače to se zove nazadovanje i dekadencija, ali po novogovoru to je napredak. Sad čekam kako če nazvati nestašice i redukcije energije. Možda ključna dva tjedna bez el. struje, jer treba izliječiti klimu.

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2024 18:27 (memulica).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kad AI određuje cijene brzih punionica e-vozila

opet isti 'narativ'.. tj AI i algoritam, pri čemu je al (malo L) dovoljno slično da ga se poistovjeti s velikim I .. ili bi sadržaj ipak trebao odgovarati činjenicama?

-zašto se u sve gura AI, kad je u samom članku sve ostalo uz riječ algoritam.. što će reć, nema ni ai-od-aija.. što je ai a što ipak 'običan' algoritam, odnosno procedura, soft, formula, polu-sinonimi, no svi oni nisu ono što nešto kvalificira za naziv ai-ja.

-opet, isto, tj promjenjen je 'samo' sadržaj, tema, o čemu se piše, ništa više, tj format-špranjca pisanja i dalje u naslovu ima ai, kao nešto-mamac ili što, dok opet već viđeno, čak točno, u textu i opisu ispod slika, imamo riječ algoritam, čime barem članak ne siluje do jaja s aijem no to rade uprono s naslovom.. onak, zašto? što bi se informatirvnog promijenilo da je u naslovu odgovarajuća riječ algoritam ili možda logičnije software-aplikacija-program.. uz razlog kritike, jer ovo je ipak bug, časopis koji zna razliku .. ili ne? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2024 20:01 (ihush).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kad AI određuje cijene brzih punionica e-vozil
momak kaže...

Jedina motivacija za razviti ovako nešto je izvući monetarnu korist na uštrp korisnika punionica.

 

Sigurno nećete platiti manje. Možda vas navuku na prvu s nižim cijenama ali će vas kasnije oderati "promjenom uvjeta korištanja".

Netko mora platiti troškove "AI" rješenja. "AI" pod teškim navodnicima, ovo je problem koji se rješava elementarnom statistikom, nikakvi fancy modeli i neuronke nisu potrebni. Puštanje magle kako bi vam oderali kožu s leđa.

 

"AI" rješenje vjerojatno radi neku debilanu poput:

  battery under 20%:              Ako je korisnik očajan ponudi mu 3,5x veću cijenu za kWh nego ja plaćam u veleprodaji.

  Battery between 20-80%:     Ako korisnik nije očajan ponudi mu 2,0x veću cijenu za kWh nego ja plaćam u veleprodaji.

  Battery over 80%:                Ako korinika nije briga hoće li se napuniti ili neće ponudi mu 1,8x veću cijenu za kWh nego ja plaćam u veleprodaji.

 

 

Mora biti zadovoljena sljedeća formula:

 

   A - Nova veća monetizacija [€]

   B - Stara manja monetizacija [€]

   C - Trošak "AI" sustava za mužnju para naivnog naroda [€]

 

   A - B > C

 Zaboravio si još jednu bitnu stvar... Šro je stanje baterije niže, a druga punionica dalja možeš više dizat cijenu jer ako ne možeš dohvatiti iduću panionicu ne preostaje ti drugo nego da prihvatiš bilo koju ponuđenu cijenu. A onda još lupat razliku na brzinu punjenja... nije isto oćeš čekat 5-10 minuta da možeš stići do iduće punionice ili više od sat vremena.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice